Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
nevrosky 18 şubatta ta hastaneye gidiyorum önce muayne etceklermiş gene eşimden spermiogram yapcaklarmış bana dua et canım değerleri ii çıksın inşallah aşılamaya bile gerek kalmaz tatlım bana dua et allah hepimize versin canım sen çok iyi anlayışlı bir insansın tşkler

Canım sayı normal ve güzel. Hareket de normale çok yakın. Sorun teşkil etmez. Ancak morfoloji normalin altında. Şekil ve yapıda bozukluk var. Bu morfoloji kronikleşmiş bir durum mu , bunu görmek için birden fazla spermiograma ihtiyaç vardır. Değişkenlik gösterebilir. Bu değerlerle bebeğiniz olabilir. Bence stress yapmamalısın. a.s.

Canım inşallah hem senin muayenen hem de eşinin spermigoramı güzel çıkar. Elbette dua edeceğim canım. İnşallah doğal yoldan gelir bebişin. Seni daha fazla üzmeden. Sıkma canını , güçlü olmaya çalış. Öpüyorum seni. a.s.

merhaba arkadaşlar,
uzun zamandır burda da bahsediyordum bazı mesajlarımda. Gebelik denemelerinden hiç sonuç alamadık diye. En sonunda haftasonu tum cesaretimi toplayıp doktara gittim. Rahimde ve kesede hiç bir problem yoktu herşey temiz yumurta oluşumum bile vardı adetlerimde çok duzenlidir. doktor eşimden spermiyografi istedi o da dun gitti yaptırdı ama sonuç beni çok endileşendirdi ne yapıcam. sperm sayısı cok az ve hareketsizlik varmış. bu ne demek oluyor tedavisi zor mu çok bunaldım. çok mu uğraşmamız gerekecek doktorlarla. eşimden tekrar sperm alınmış ve tomografi gibi bişey cekiceklermiş ?
çok mutsuzum ve etrafımda bunu söyleyebilecek konuşabilcegim kimse yok

canım arkadaşım fazla kafana takma benimde herşeyim temiz eşimde biraz sorun var bana doktor doğal yoldanda olur ama uzun sürer dedi aşılamayı önerdi sana doktor önermedi mi eee tabi her tedavi biraz zordur beklemek lazım fazla kafana takıp kendini mutsuz etme eşine keçi boynuzu sütlü bal ceviz fındık yedir yumurta içir doktor tavsiye etti bana değerleri yükseltiyormuş bu daha ilk sprmiogram testi 2 sonra bir daha yaptır tekrar dene canım allah yardımcın olsun

teşekkürler nevrosky phda neden bişi yok acaba normalin altında mı demek oluyor yoksa ph bakılmamış mı demek oluyor senide kastım kusura bakma

teşekkürler nevrosky phda neden bişi yok acaba normalin altında mı demek oluyor yoksa ph bakılmamış mı demek oluyor senide kastım kusura bakma

Canım sorun yok başka şeylerde. Ph bölümünde birşey yazmaması sorun olmadığı yönündedir ya da bakılmamıştır. Sorun olsaydı spermiogramda belirtilirdi.

evet canım çok saol
ilk testi daha bu bir tane daha test istemişler.
ve dediğin gibi bazı özel şeyler yemesi lazım. inşallah en yakın zamanda bizde de olur canım benim. yazdıkların için teşekkür ederim.

canım ilk duyduğunda bukadar panik olman normal insanın aklına neler geliyo hemen bende ilk duyduğumda okadar çok ağlamıştımki acaba değerleri kaç çıktı canım sayı olarak yazarsan daha ii olur keçi boynuzu kürüne başla hemen.varikosel varmı yokmu diye ultrasyonda bakacaklardır varsa sayının azlığı varikoselden kaynaklanabilir ameliyat derler büyük ihtimal korkma çok kolay bi operasyon ve ameliyattan 3 sonra düzelmeye başlar canım.ama bunların hepsi bi ihtiimal sonuçları görmeden yorum yapmak doğru değil tabiki eşinin sonuçları çıkınca buraya bidaha yaz canım

mrb kızlar yaklaşık bi ay önce sperm testi yaptırmıştık hareketli sperm saysı 0 çıkınca doktor doktor gezmeye başladık testi yeniledik arkadaşlar sonuca bi bakarmısnız
miktar 40
P.H 7,8
Tam çözünme 20 dk
sayım 95 ml
hızlı ileri %15
orta - yavaş ileri%30
yerinde hareketli %25
tamamen hareketsiz%30
morfolisine de bakıldı ama hiçbişi anlamadım anlayanlar yadım etsin lütfen (
normal 8 akrozom anomalisi 8 baş toplam anomalisi 58 baş amorf 5 baş büyük 30
baş küçük 15 baş ezarmış 8
boyun toplam anomali 15 boyun kalın 1 boyun ince 4 boyun nonaksiyel 8
boyun sitoplaznik droplet 2
kuyruk toplam anomali 11 kuyruk kıvrık 7 kuyruk kısa 3 kuyruk çift 1

valla anlayanlara şimdiden çok teşekkürler

canım sayı çok güzel....hareket azıcık sınırın altında....ama morfoloji çok karışık bende anlıyamadım:sm_confused:
birde nevrosky arkadaşımız baksın bakalım.....

evet canım bu morfolojiyi anlayan doktorasını yapmış olur zaten:)) ameliyat olacak eşim inş ondan sonra yükselir hareketli spermler

Canım sayı ve hareket güzel. Ben morfolojyi de anladım. %8 normal morfoloji var. Normalin altında ama çok düşük sayılmaz. Bu değerlerle doğal yoldan gebelik mümün. Canınızı sıkmadan sabırla bekleyin , meleğiniz yakında gelir. Güzel beslenin , stresten uzak durun , sigara içiyorsanız azaltın veya bırakın , spor yapın , sıcak suyla duştan kaçının. Ek olarak keçiboynuzu kürü yapabilirsin. Eşin içsin. Hareketli sperm sayısını artırır.

Morfolojiyi şöyle toplayayım sana..

Normal : %8
Akrozom Anomalisi : %8
Baş Anomalisi : %58
Boyun Anomalisi : %15
Kuyruk Anomalisi : 11

Bunların hepsini topladığında %100 çıkıyor. Demekki dağılım doğru. O diğer rakamlar bunların içindeki dağılımı gösteriyor.

Mesela baş anomalisinin toplamı %58 imiş. Yukarıda yazdığım şekilde. Yanındaki bütük baş küçük baş onları topladığında da 58 olur. yerimseniben

nevrosky canım sen valla aşmışsın yaa çok sağol bitanem bende öle bakıyorum kağıtlara ne olduğunu anlamadan.inş normal yolla olur bitanem eşim varikosel ameliyat olacak 10 güniçerisinde.doktor sonuçlar 3 ay sonra dahada ii olur dedi inş öle olur keçi boynuzuna başladık bakalım doktor bi faydası olmaz dedi nedense bazı doktorlar alternatif tıbba karşılar yesin ama ondan bi umut beklemeyin dedi ama olsun ben yinede içirmeye devam edecem inş elini çaıpda dua eden herkesin duası kabul olur kızlar

nevrosky vanım bunlarda benim eşimin sonuçları..
2 gün önce yaptırdık..

2 gün cinsel perhiz
4.4 ml
sayı : 46.000.000
Total motil sperm sayısı : 149.776.000
ileri motil sperm sayısı : 34.040.000
ileri motil sperm yüzdesi %74

ileri hızlı %46
ileri yavaş %28
yerinde hareketli %4
hareketsiz %22

yorum : normospermi + normal motilite + normal morfoloji

morfolojide de %59 normal yazıyor..

laboratuar herşeyin yolunda olduğunu söyledi. Değerler normal görünüyor ama 8 aydır olmaması ilginç..

Merhaba psilokum,,,benim esimde yaptirdi 2 defa sonuclar iyi dedi dr,,,ve bendende prolaktine bakilmasi icin adetimin 3.gunu kan vermem soylendi ve yarin kan vermeye gidecegim..Senin dr sana kan testlerinden sonra ne dedi?(yaptiysa eger) Benimde 2 yildir yok...Yeni basladik bizde tedaviye...sositososito

Canım herşey normal. Maşallah. Hiçbir sorun yok. Zaten orda da yazıyor. normospermi = Normal sayı , normal motilite = normal hareket , normal morfoloji. Stress yapmayın bakalım. Vakti zamanı gelmemiştir. yerimseniben

merhaba arkadaşlar ve özellikle nevrosky bana yardım edebilir misiniz?
bizde 10 aydır deniyoruz ama olmadı en sonunda doktara gittik ve eşimden spermiyogram istediler.
bana yardımcı olabilir misiniz doktorlar sonucun çok olumsuz olduğunu ve başka testler yapmamız gerektiğini söyledi. bu sonuçlarla normal yoldan gebe kalma sansım yok mu ?
viskozite normal
volum 3 ml
sayı 100.000 ml
total motilite 50 %
ileri hızlı hareketli 0 %
ileri yavaş hareketli 30 %
yerinde hareketli 20 %
hareketsiz 50 %
normal morfoloji 2 %
mikreoskopi R.C 100.00 ml

kizlar merhaba, esimin degerine de bakabilir misiniz

Abstinans süresi : 5 gün
Alınış metodu : Masturbasyon
Miktar : 2.4 cc.
Renk : sarımtrak
PH : Alkali (PH:8.5)
Viskozite : Normal
Likefaksiyon : 40 dk.
1 cc' deki Spermatozoon : 13.000.000
Total Spermatozoon : 31.200.000

MOTİLİTE VİTALİTE

(a) Hızlı ileri hareketli : % 23 Vitalite : % 52
(b) Yavaş ileri Hareketli : % 11 H.O.S Test : % 58
(c) Yerinde Hareketli : % 5
(d) Hareketsiz : % 61

Lökosit : 100.000 / cc (Leuco screen kit ile bakılmıştır)
Eritrosit :
Fruktoz : 2300.0 mg/dl ( 1500 - 3000 mg/dl)

MORFOLOJİ

WHO (Dünya Sağlık Örgütü) Kruger Strict Criteria

Normal Yapı : % 17 Normal Yapı : % 5
Anormal Yapı : % 83 Anormal Yapı : % 95

Baş defekti : % 57 % 0 - 4 Kötü prognoz
Boyun defekti : % 14 % 5 - 14 İyi prognoz
Kuyruk defekti : % 29 > % 14 Normal morfoloji

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…