Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba,
Biz de üç yıldır bebek istiyoruz.Eşimin spermiogram sonuçları şöyle.
perhiz süresi: 3 gün
miktar: 2.0 ml
ph: 7.5
likafikasyın süresi (37 C) :15 dk.
viskosite: normalgörünüm: gri opak
1.saatte hareketli sperm yüzdesi: %70
hareketin değerlendirilmesi (1.saat):
a-hızlı ileri hareketli: %60
b-yavaş ileri hareketli: %10
c-yerinde hareketli:-
d:hareketsiz: %30
sperm yoğunluğu: 4.000,000 ml
anormal morfolojili sperm yüzdesi: %23
yuvarlak hücre: <1.000,000 ml
lökosit: <1.000,00 ml
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba,
Biz de üç yıldır bebek istiyoruz.Eşimin spermiogram sonuçları şöyle.
perhiz süresi: 3 gün
miktar: 2.0 ml
ph: 7.5
likafikasyın süresi (37 C) :15 dk.
viskosite: normalgörünüm: gri opak
1.saatte hareketli sperm yüzdesi: %70
hareketin değerlendirilmesi (1.saat):
a-hızlı ileri hareketli: %60
b-yavaş ileri hareketli: %10
c-yerinde hareketli:-
d:hareketsiz: %30
sperm yoğunluğu: 4.000,000 ml
anormal morfolojili sperm yüzdesi: %23
yuvarlak hücre: <1.000,000 ml
lökosit: <1.000,00 ml
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
hareket maşallah çok güzel...
sayı biraz az...
morfolojide iyi...

lökosit 1.000.000 dan yukarıyı iltihap var kabul ediliyor sizinki biraz sınırda istersenin dr bir sorrasınız antibiyotik gerekirmi diye...

Öncelikle çok teşekkür ederim. Sayı değeri hangisi bir de sperm sayısı gebe kalmam için yeterli mi?

sayı, sperm yoğunluğu yazan yer yani sayınız 4 milyon...
bu biraz düşük sınır olarak bunum en az 20 milyon olması gerek derler...
ama bence diğerlerinde sorun olmadığı için şansınız biraz var ama tabi değerleri normal biri gibi hemen olmaz...

ben şuan yeni hamile kaldım biizm sayıda 4 milyon ve harekette ve morfolojide sorun yok...
ama tabi hemen olmadı bu...
bizde 3 senedir uğraş veriyoruz...

kendiniz de dr a gititinizmi sizin için gerekken herşeyi de yaptırın...
eğer eşinin ilk testi ise o da biraz aradan sonra yine test versin çünkü bir kere test vermekle teşis konmamalı...

evet eşimin ilk testi. ben daha önce ultrason incelemesi, hormon tahlili yaptırdım ve rahim filmim çekildi. her şey normal çıktı. inşallah bir ay sonra eşim için tekrar test yatırmayı düşünüyoruz

evet eşimin ilk testi. ben daha önce ultrason incelemesi, hormon tahlili yaptırdım ve rahim filmim çekildi. her şey normal çıktı. inşallah bir ay sonra eşim için tekrar test yatırmayı düşünüyoruz
sizde sorun olmaması güzel...
eşininde tekrar test vermesi iyi olur canım...
duruma göre bakarsınız artık...

Son düzenleme:
mrhaba fadık hamılemısın canım cok sevındım.esın ne zaman varıkosel amelıytı olmustu.sızın degerler nasıldı.bızım morfolojı % 2 ydı amelıyat oncesı.esım temmuz 2 de varıkosel amelıyatı oldu teoman beye.bakalım ınsallah degerler yukselır.bızım en cok morfolojıyı dusurmus varıkosel.dr. bır de yarım cay bardagına yakın yag bezesı cıktı dedı amelıyat esnasında.damarların etrafında.

tebrikler çok sevindim...
rabbim bütün isteyen herkese evrsin inş...

Fadikçim senin tebriğinden sana tebrik göndermek istedim canım.gözüm aydın,kan sonucunda çok iyi ,hazinen yawaş yawaş büyüyor.Rabbim kucağındada gösteriri inşallah,Sana haaaaayırlı ewlwt olur.Allaha emanet ol.

Fadikcim hamileliğin hayırlı ouğurlu olsun.9 ay sonrada yumoş yumoş kucağında olsun.İNŞALLAHHH

miktar:2cc
1 cc de:21 milyon
tamınında 42 milyon
ph :8
renk:gri
lokosit:15-20 adet
yarım saatde % 20 ileri hızlı hareketli
hareketsiz %80
yeinde hareketli :%6
yavaş hareketli % 5

morfoloji:9 yazıyorr

kızlar buna göre dr normal olur demiş eşime ama olmuyorr bana kalırsa zaten hareket sayı olarak azz sizde bi yorumlarmısınız bide bunları arttırmak için ilaç varmı kullandınızmı,drlar ilaç veriyormu muayeneye başlıycaz ama merak ediyorum önce sizlere bi sorayım dedim

sizde sorun olmaması güzel...
eşininde tekrar test vermesi iyi olur canım...
duruma göre bakarsınız artık...

bu arada tebrik ederim inşallah hayırlısıyla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. siz eşinizin sperm sayısını arttırmak için özel bir şey yapmış mıydınız? ne kadar spermle gebe kaldınız?

kızlar bu sonuçlarıda yorumlarmısınız.. dr. varikosel tanısı koydu ameliyat olucak..
miktar(cc): 3,2
görünüm: opak
çözülme zamanı(dk): normal
pH :7,6
viskosite: normal
sperm sayısı: 52,000,000
motilite 1, saatte
Makler kamera ile sayılmıştır..
A hareketli(düzgün hızlı) %7
Bhareketli(yavaş) %69
C haretli(yerinde) %3
D hareketli (hareketsiz) %21
motilite 3, saatte
A hareketli(düzgün hızlı) %5
B hareketli(yavaş) %39
C hareketli(yerinde) %6
D hareketli(hareketsiz) %50
KRUGER STRİCT KRİTERLERİNE GÖRE:
normal morfoloji %5
>%14 çok iyi
%5-14 yeterli normal morf.
<%4 yetersiz normal morf.

Baş anomalisi %36
Boyun anomalisi %55
kuyruk anomalisi %4
Direk mikroskopi
1-2 yuvarlak hücre görüldü

işte değerler böye sizinde yorumlarınızı bekliyorum...

kızlar bu sonuçlarıda yorumlarmısınız.. dr. varikosel tanısı koydu ameliyat olucak..
miktar(cc): 3,2
görünüm: opak
çözülme zamanı(dk): normal
pH :7,6
viskosite: normal
sperm sayısı: 52,000,000
motilite 1, saatte
Makler kamera ile sayılmıştır..
A hareketli(düzgün hızlı) %7
Bhareketli(yavaş) %69
C haretli(yerinde) %3
D hareketli (hareketsiz) %21
motilite 3, saatte
A hareketli(düzgün hızlı) %5
B hareketli(yavaş) %39
C hareketli(yerinde) %6
D hareketli(hareketsiz) %50
KRUGER STRİCT KRİTERLERİNE GÖRE:
normal morfoloji %5
>%14 çok iyi
%5-14 yeterli normal morf.
<%4 yetersiz normal morf.

Baş anomalisi %36
Boyun anomalisi %55
kuyruk anomalisi %4
Direk mikroskopi
1-2 yuvarlak hücre görüldü

işte değerler böye sizinde yorumlarınızı bekliyorum...

Sonuclariniz fena degil canim ama varikosel varsa ameliyat sart. ileri hizliniz biraz dusuk ama ameliyattan sonra o duzelir.

arkadaşlar bende sonuçlarımı yazmıştım nasıl olduğu konusunda banada fikir verirseniz sevinirim lütfenn

çok sağol yorumladığın için umarım düzelir ameliyat olunca ameliyattan hiç fayda görmeyenler hatta zararını görenler bile varmış senağlama

Evet bizim ameliyat oncesi ml de 19 milyon olan spermimiz ameliyatin 3. ayinda 1 milyona dustu . suan beklemedeyiz ve ilac tedavisi oluyoruz 6. ay sonuclari onemliymis.
Doktorunuzu cok iyi secin. Mutlaka mikrocerrahi olsun.

miktar:2cc
1 cc de:21 milyon
tamınında 42 milyon
ph :8
renk:gri
lokosit:15-20 adet
yarım saatde % 20 ileri hızlı hareketli
hareketsiz %80
yeinde hareketli :%6
yavaş hareketli % 5

morfoloji:9 yazıyorr

kızlar buna göre dr normal olur demiş eşime ama olmuyorr bana kalırsa zaten hareket sayı olarak azz sizde bi yorumlarmısınız bide bunları arttırmak için ilaç varmı kullandınızmı,drlar ilaç veriyormu muayeneye başlıycaz ama merak ediyorum önce sizlere bi sorayım dedim

Canim sizin tek sorununuz harekette diger hersey gayet guzel ve yeterli. Doktora bir gosterin ve 1 ay sonra testi tekrarlayin. hizi duzeltmek icinde saracoglunun havuc kurunu yapin cok faydasi olacaktir. Sigara kesinlikle icmemeli.

Canim sizin tek sorununuz harekette diger hersey gayet guzel ve yeterli. Doktora bir gosterin ve 1 ay sonra testi tekrarlayin. hizi duzeltmek icinde saracoglunun havuc kurunu yapin cok faydasi olacaktir. Sigara kesinlikle icmemeli.

çok teşekkürler canım inan çok sevindimm yaaa eşime doktor aynen böle demiş harekette biraz sorun vat ama normal yolla olur demiş ama benim doktorum hemen tüp bebeğe gönderelim falan dedi sinir olmuştum bakalım dr değiştirdim ramazandan sonra tekrar test yapcaz hayırlısı bu arada benim tek tüpüm tıkalııı inşallah tüp bebek yapmak zorunda kalmam korkuyorum çünkii zor geliyorrr

çok teşekkürler canım inan çok sevindimm yaaa eşime doktor aynen böle demiş harekette biraz sorun vat ama normal yolla olur demiş ama benim doktorum hemen tüp bebeğe gönderelim falan dedi sinir olmuştum bakalım dr değiştirdim ramazandan sonra tekrar test yapcaz hayırlısı bu arada benim tek tüpüm tıkalııı inşallah tüp bebek yapmak zorunda kalmam korkuyorum çünkii zor geliyorrr

Yasiniz musaitse bekleyin biraz . Kadin dogumcular hemen tup e yonlendiriyorlar bu dogru degil. Zaten esinin problemide sadece hiz da oda degisebilir. Havuc kurunu ve e vitamini selenyum ve cinko mutlaka kullansin. Alabilirseniz proxeed plus yada arginmaz alin bunun icinde hepsi var zaten . Extra olarakta esine havuc suyu icir hergun. Tek tuple hamile kaliniyor onu cok sorun etme. Doktoru iyi secin o cok onemli oncelik esinde suan onun sorununu hallettikten sonra bekleyin biraz bakalim olmazsa ozaman tup e gecersiniz .

Evet bizim ameliyat oncesi ml de 19 milyon olan spermimiz ameliyatin 3. ayinda 1 milyona dustu . suan beklemedeyiz ve ilac tedavisi oluyoruz 6. ay sonuclari onemliymis.
Doktorunuzu cok iyi secin. Mutlaka mikrocerrahi olsun.

Slm kızlar,hayırlı Ramazanlar herkese.Evet bizim de ameliyat öncesi 4 milyondu, 3 ay sonra 10 milyona çıktı, 5 ay geçti yeni test yaptırdık 500.000 e inmiş eşimin morali çok bozuldu ben de inanmak istemiyorum. doktora danışmadık daha, bakalım ne diyecek....

X