Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Herkese merhaba kızlar.eşimin sperm testi sonuçları na bi bakarmısınız,doktor varikosel olabilr diye ultrason istedi ama onu daha iyi bi hastanedemi yaptırmak gerekiyo aceba.

Biz özel bi hastanede yaptırmıştık testi ultrasonada ordan gün aldık ama iyice kafam karıştı.bu bizim ilk muayenemiz çnk neolur ne yapılır hiç bilmiyorum.

ışte sonuç kızlar...

sayı 1mlde 40 milyon

toplam 120 milyonprogresif hareketli %5yavaş hareketli %50

yerinde hareketli %20

hareketsiz %25

sonuçlar nasıl kızlar yazarken bira karışmış şu kısmı bidaha yazıym

progresif hareketli %5

Yavaş hareketli%50

Herkese merhaba kızlar.eşimin sperm testi sonuçları na bi bakarmısınız,doktor varikosel olabilr diye ultrason istedi ama onu daha iyi bi hastanedemi yaptırmak gerekiyo aceba.

Biz özel bi hastanede yaptırmıştık testi ultrasonada ordan gün aldık ama iyice kafam karıştı.bu bizim ilk muayenemiz çnk neolur ne yapılır hiç bilmiyorum.

ışte sonuç kızlar...

sayı 1mlde 40 milyon

toplam 120 milyonprogresif hareketli %5yavaş hareketli %50

yerinde hareketli %20

hareketsiz %25

sonuçlar nasıl kızlar yazarken bira karışmış şu kısmı bidaha yazıym

progresif hareketli %5

Yavaş hareketli%50
sayı iyi sorun yok...
hareketlide ileri hareketli biraz ama yavaş hareketli baya olduğu için bunu kurtarır...
yani bu teste göre öğle ciddi bir sorun yok...
ama morfolojiye bakılmamış mı...
buda çok önemli onada baktırın...
utrason farketmez her hastanede çekilebilir...

sayı iyi sorun yok...
hareketlide ileri hareketli biraz ama yavaş hareketli baya olduğu için bunu kurtarır...
yani bu teste göre öğle ciddi bir sorun yok...
ama morfolojiye bakılmamış mı...
buda çok önemli onada baktırın...
utrason farketmez her hastanede çekilebilir...

Canım morfoloji nedemek bakılsa sonuçta direk morfoloji olarakmı yazar aceba yada farklı bişekildede açıklanırmı,ilk tahlillerimiz olduğu için pek bişey bilmiyorum.

Birde bu sonuçlarla normal yoldan hamilelik olurmu aceba yada aşılam flanmı olması gerekir.yada normal yoldan olsabile çok geçmi olur...

Canım morfoloji nedemek bakılsa sonuçta direk morfoloji olarakmı yazar aceba yada farklı bişekildede açıklanırmı,ilk tahlillerimiz olduğu için pek bişey bilmiyorum.

Birde bu sonuçlarla normal yoldan hamilelik olurmu aceba yada aşılam flanmı olması gerekir.yada normal yoldan olsabile çok geçmi olur...

morfoloji spermin yapısı demek...
yani yüzde kaçı normal kaçı anormal bunu gösterir...
mesala sayı ve hareket çok güzel olsa bile eğer bunların içinde normal sperm yoksa veya çok azsa ciddi bir sorun var demektir...
yazmadığına göre sizde bakılmamış...

değerleriniz bence idare eder...
bu değerlerle normal yoldan da olur...
kısa bir süre daha deneyin derim eğer olmassa yine tekrar bir test yaptırın ama bu sefer muhakkak morfolojide bakılsın...
hatta morfolojiyi kruger yöntemine göre baktırın....
ama bu yöntemle her merkez ve her hastane bakmıyor...
önceden sorup araştırın....

kızlar merhaba. Benimde eşim spermiyogram testi yaptırdı. Değerleri yazıyorum.. Solsa zaten varikosel varmış birde kist var ne yapılacağına doktor karar verecek..

Sayım: 22.000.000
mikroskobi: H.S.2-3 Lökosit görüldü
Hareketli: %50
Hareketsiz: % 50
normal yapılı:%90
anormal Yapılı: %10

Sağ epidim başında 3,7 mm lik kist, sağda grade 0-1 ve solda grade II varikosel..

yorumlarsanız sevinirim sanırım sperm sayımız düşük.. Varikosel var solda ve geri akım var yani spermin tamamı çıkarmıyormuş.. Ne gibi bir tedavi uygulanacak ve sonuç alabilir miyiz...

kızlar merhaba. Benimde eşim spermiyogram testi yaptırdı. Değerleri yazıyorum.. Solsa zaten varikosel varmış birde kist var ne yapılacağına doktor karar verecek..

Sayım: 22.000.000
mikroskobi: H.S.2-3 Lökosit görüldü
Hareketli: %50
Hareketsiz: % 50
normal yapılı:%90
anormal Yapılı: %10

Sağ epidim başında 3,7 mm lik kist, sağda grade 0-1 ve solda grade II varikosel..

yorumlarsanız sevinirim sanırım sperm sayımız düşük.. Varikosel var solda ve geri akım var yani spermin tamamı çıkarmıyormuş.. Ne gibi bir tedavi uygulanacak ve sonuç alabilir miyiz...

sayı sınırda diyebiliriz...
çok az değil aslında....
hareketi iyice incelememişler...
%50 hareketli ama bunun kaçı ileri derecede kaçı yerinde hareketli belli değil...
mesala ileri hareketti yokta bunların çoğu yerinde hareketli ise harekettede problem var diyebiliriz...
bir dahaki testi daha açıklamalı bir yerde yaptırırsanın daha iyi olur..
geri akım ve kist tedavisi nasıl oluyor benim bu konuda bilgim yok ama varikosel için ameliyattın gerekli olup olmadığına dr karar versin bence...
hatta bir dr la kalmayıp başka bir dr dan fikirde alabilirsiniz...

sayı sınırda diyebiliriz...
çok az değil aslında....
hareketi iyice incelememişler...
%50 hareketli ama bunun kaçı ileri derecede kaçı yerinde hareketli belli değil...
mesala ileri hareketti yokta bunların çoğu yerinde hareketli ise harekettede problem var diyebiliriz...
bir dahaki testi daha açıklamalı bir yerde yaptırırsanın daha iyi olur..
geri akım ve kist tedavisi nasıl oluyor benim bu konuda bilgim yok ama varikosel için ameliyattın gerekli olup olmadığına dr karar versin bence...
hatta bir dr la kalmayıp başka bir dr dan fikirde alabilirsiniz...

anladım canım sağol yorumların için.. Çok bir açıklamada bulunmamışlar ki zaten raporda yazanlar var elimizde ultrason çeken kişi çok bilgi vermemiş doktorda şehir dışında sonuçları çarşamba göstereceğiz o zaman ben de gideceğim söyleyeceğim dediklerini ne diyecek bakalım.. Bir de sperm örneğini evde yapıp götürdü orada lavaboda oluyormuş eşim istemedi öylr eve geldi evde örneği alıp hemen hasteneye götürdü dr 20 dk geldşği sürece olur demiş 8 dk da gitmiş eşim zaten orda da tamam sıvılaşmamış dediler ama birkaç milyonda ölmüş olabilr demiş. Olmazsa tekrar yaptırıp bu sefer hastenede yapacak. Hele bir gidelimde ne diyecek..

anladım canım sağol yorumların için.. Çok bir açıklamada bulunmamışlar ki zaten raporda yazanlar var elimizde ultrason çeken kişi çok bilgi vermemiş doktorda şehir dışında sonuçları çarşamba göstereceğiz o zaman ben de gideceğim söyleyeceğim dediklerini ne diyecek bakalım.. Bir de sperm örneğini evde yapıp götürdü orada lavaboda oluyormuş eşim istemedi öylr eve geldi evde örneği alıp hemen hasteneye götürdü dr 20 dk geldşği sürece olur demiş 8 dk da gitmiş eşim zaten orda da tamam sıvılaşmamış dediler ama birkaç milyonda ölmüş olabilr demiş. Olmazsa tekrar yaptırıp bu sefer hastenede yapacak. Hele bir gidelimde ne diyecek..

dediğim gibi kist konusunda falan pek bilgim yok dr geldiğinde iyice konuşursunuz...
8 dk da götürdüyse birşey olmaz 8 dk gayet iyi bir süre...
ama dediğim gibi daha ayrıntılı gerekirse başka test yaptırırsınız iyice durumunuzu öğrenir ona göre bir tedavi seçersiniz...

arkadaşlar, benim eşimde sperm analizi yaptırmıştı ama 6 aydan fazla oluyor. sperm sayısı 40 milyon hareketliliği %35 çıkmıştı varikoselinden dolayı. doktor ameliyata gerek yok dedi, ilaç da vermedi. 3 aydır bebek düşünüyoruz. ben de keçiboynuzuna başladım. birde epidemedyumlu macun aldık aktardan içinde ginseng, arı sütü falan varmış. macuna daha başlamadı keçiboynuzu ve kuru incirle ağır gelebilir diye. Sizde hepsini birden uygulamamızda bir sorun olur mu? bende çok korkuyorum bebeğim olurmu olmazmı die.Bir de kadın doğum doktoruna da görünmelimiyim bende bir problem var mı diye?yoksa bu kürlerle zamanamı bırakayım?:KK43:(

arkadaşlar, benim eşimde sperm analizi yaptırmıştı ama 6 aydan fazla oluyor. sperm sayısı 40 milyon hareketliliği %35 çıkmıştı varikoselinden dolayı. doktor ameliyata gerek yok dedi, ilaç da vermedi. 3 aydır bebek düşünüyoruz. ben de keçiboynuzuna başladım. birde epidemedyumlu macun aldık aktardan içinde ginseng, arı sütü falan varmış. macuna daha başlamadı keçiboynuzu ve kuru incirle ağır gelebilir diye. Sizde hepsini birden uygulamamızda bir sorun olur mu? bende çok korkuyorum bebeğim olurmu olmazmı die.Bir de kadın doğum doktoruna da görünmelimiyim bende bir problem var mı diye?yoksa bu kürlerle zamanamı bırakayım?:KK43:(

Kadin doguma tabiki gorunmelisin . reglin 3. gunu hormon testlerini yaptirman rahime yumurtaliklara baktirman gerekir sorun olmadigini ogrendikten sonra beklemeye gecebilirsin.

evet lal kendinde doktora gitmelisin adetinin 2 ya da 3. günü ve 21. günü hormon tahlillerini yaptırmalısın..
daha da ileri tetkik istersen tüplerinin durumunu öğrenmek için rahim filmi de çektirebilirsin..
yalnız şöyle de bir durum var spermler hep aynı kalmıyor..
bu sonuçlar 6 ay önceki sonuçlarsa tekrarlamanızda fayda var..
çünkü 72 günde bir vücut spermi yeniliyor..
bazen çok daha iyi bazen de kötü üretim olabiliyor.
herşeyde olduğu gibi bunda da stres başta gelen faktörlerden biri..
kontrolünü aksatmadan bir görün..
sperm testini de tekrarlarsanız kruger kriterlerine göre yaptırın..

Merhaba;
Bundan 3 ay önce yaptırdığımız test sonucları

Sperm 1ml:7.300.000
total sperm:29.300.000(4ml)
ileri hareket :%2
yavaş ileri:%24
morfoloji:%0

vitamin desteği,keçiboynuzu kürü vs.. kullanımı sonucunu görmek için bu ay tekrarladık sonuçları
sperm 1 ml:14.000.000
total sperm: 42.000.000(3ml)
ileri hareket:%3
yavaş ileri:%20
morfoloji:%1
birde lökosit:1.300.000( öncekinde 1.000.000 idi.sanırım birazda iltihap edinmişiz)

Kürlere ek olarak kırmızı kore gingseng ve demir dikeni tabletide kullanıyoruz.1 ay daha kürlere devam edeceğiz.Aşılama deneyelim diyoruz. Ama bu sonuçlarla tutması zor gibide arkadaşlar bir fikir verin lütfen..

Merhaba;
Bundan 3 ay önce yaptırdığımız test sonucları

Sperm 1ml:7.300.000
total sperm:29.300.000(4ml)
ileri hareket :%2
yavaş ileri:%24
morfoloji:%0

vitamin desteği,keçiboynuzu kürü vs.. kullanımı sonucunu görmek için bu ay tekrarladık sonuçları
sperm 1 ml:14.000.000
total sperm: 42.000.000(3ml)
ileri hareket:%3
yavaş ileri:%20
morfoloji:%1
birde lökosit:1.300.000( öncekinde 1.000.000 idi.sanırım birazda iltihap edinmişiz)

Kürlere ek olarak kırmızı kore gingseng ve demir dikeni tabletide kullanıyoruz.1 ay daha kürlere devam edeceğiz.Aşılama deneyelim diyoruz. Ama bu sonuçlarla tutması zor gibide arkadaşlar bir fikir verin lütfen..

biraz artış var...
dediğiniz gibi biraz daha kürlere devam edin...
yaşınız kaç ve kaç yıllık evlisiniz bunlarıda göz önüne alarak eğer fazla beklemek istemiyorsanız aşılamada denenebilir...
aşılama için sayı çok güzel yıkamada harekette baya artar ama morfoloji az daha iyi olsa daha iyi olurdu...
yinede %1 e çıkmasıda iyi...

X