Erkek İnfertilitesi Spermiogram Testi Yaptıranlar/Yaptıracak Olanlar Mutlaka Okusun

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Arkadaşlar sperm testini jinekoloğa mı gösteriyoruz sonucu yoksa Üroloğa mı göstermek gerekiyor

fsh 1.88 ,Lh 5 12 volüm, 8 ml likefaksiyon 15 dk ,ph normal, sayı 5 ml, total hareket 35 ,baş anatomisi 98 ,boyun antomisi 1, kuyruk anotomisi1, ½34 oranında globozosperm sonucu cevalarmısız

merhaba konu açılalı baya zaman olmuş ama bende sonuçları yorumlamanızı istiyorum aranızda tecrübeli bayanlar vardır bu konuda mutkala

MİKAR 1,60 ML

1 CC DE SPERM KONSANTRASYONU 62,00 MİLYON

TOPLAM SPREM KONTRASYONU 99,20 MİLYON

KURUGER MORFOLOJİ
NORMAL MORFOLOJİ % 6

ANORMAL MORFOLOJİ % 94

BAŞ MORFOLOJİ % 68

BOYUN MORFOLOJİ % 18

KUYRUK MORFOLOJİ % 8

MOTOLİTE

1.SAAT

İLERİ HARAKETLİ % 34

YERİNDE HAREKETLİ % 4

HARAKETSİZ % 62

2.SAAT

İLERİ HARAKETLİ % 27

YERİNDE HAREKETLİ % 6

HARAKETSİZ % 67

Yokmu cevap verecek kimse
Normalin altında olan tek değer ileri hareket oranı.
İLERİ HARAKETLİ % 34 ü 50 üstüne çekebilmeye yönelik önlemler alırsanız gebe kalma şansınız artar, mevcut durumda da gebelik şansı gayet mümkün bu değerlerle ama önlemler almanızda fayda var

-sigara alkol kullanımı varsa bırakmak
-progeny m tarzı besin takviyesi almak
-hareketsiz bir hayat varsa biraz spor eklemek
-keçiboynuzu kürü tarzı bir çok kür var forumda onlar da denenebilir
-beslenme düzgün değilse daha sağlıklı hale getirmek
-fazla kilo varsa vermeye başlamak

bunları uygulayarak 3 ay sonra tekrar aynı yerde örnek versin, bu dönemde de antibiyotik falan türü ilaç kullanmasın...
bu yazdıklarım genelde çok olumlu sonuçlar veriyor, 3 ayın sonunda sonuç aynı bile olsa bunlar insan için kayıp değil, hepsi sağlık için olumlu şeyler.

baktınız 3 ayın sonunda gelişme olmazsa daha detaylı bakacak bir uzmana başvurursunuz ki, bence gerek kalmaz

bizim ilk sonuçlarımız 4mil(ml) hareket 5 idi.
bu yukarıda yazdığım maddelerin bir kısmını uyguladık 3 ay içinde.
75mil(ml) hareket 68 gibi çok ciddi sonuç aldık ki zaten 4 ay sonra doğal yoldan hamile kaldım.
tabi bizim ilk testin antibiyotik yüzünden hatalı olmasınında payı vardır bu çok ektrem bir fark

Son düzenleme:
arkadaşlar azospermi teşhisi sonrası ikinci semen analizinde sperm çıkan oldu mu. Ya da ikinci semen analizi yaptırıldı mı eşlerinize?

Merhaba, 3 aydır zor zamanlar geçirdiğim için bu sürecin ve konuların içindeyim. Size kesinlikle katılıyorum. Tavsiyem 10-15 gün aralıklarla başka hastanelerde de testi tekrarlayın. Biz bu testi ilk önce Acıbadem Altunizade Hastanesinde yaptırdık ve sonuçlar dünyayı başımıza yıktı, profersöre gittik aynı hastanede, direkt tüp bebek yapın beklemeyin başka şansınız yok dedi. 10 gün arayla biri devlette diğeri özel laboratuvarda testleri tekrarlattık ve sonuçlar çok iyi çıktı! Dönüp Acıbadem'e bu nasıl bir durum dediğimizde testi yenilendiler ve ortalama değerlerle onaysız bir kağıt koydular önümüze... HAstane ve süreç çok önemli. Okuyanların bilgisi olsun istedim.

birini ozelde digerini egitim arastrma hastanesindeki yaptrdmz test pek farki olmadi 3.testi tup bebek merkezine goturucem rapor ole cikicak bize ilki o,1 digeri 0,2 ydi sonuclar cok uzucu oldu bizin icin.

Bizim de spermiogram testi yapmamız gerekiyor.istanbulda bu testi yapan güvenilir laboratuvar önerebilirmisin lütfen.bizim hoçbir fikrimiz yok bu konuda.araştırdığımız kadar ahenk ve istanbul laboratuvarları var.
Lütfen bir iki tane önerebilirmisin güvenli olan.
Şimdiden teşekürler.herşey gönlünce olsun

Izninle ss aliyorum.bunu canim lutfen . Bzde hizli hareket yok b de %21 55 milyon enjekte edildi bana yeterli degil degil mi tutmadi zaten

Ne guzle hilr kalmasssnz masallah Allah kucaginiza almayi nasip etsin benim esimde test verdi devlet hastanesinde orasi hep az olcer zaten ki sehor disinda bi hastanede olmustu ameliyatini tedavsi ama gitmk istemdk .Testi verince sok olduk cnku sayi 270/mikyon mm 45/ mm ileri hareket hizi morfoloji normal sok oldum 3 ay omcwsinde toplm sayi 63 mlyin ileri hareket 25 di ozelde 9 ay oncesine gidersek bu yeni test verdgi yerde 3 milyondu sayi inanmdm analiz yapan uzmanla gorustm sknti yok manuel bakiyorz en dogrusu budur dedi .Durumu anlatomca 1 hafta sonra gelsn tekrar bakicaz dedi toplam sayi 114 milyon mm19 milyon ileri hareket hizi 50 morfoloji normal sizce normal miidr yariya yarya dusmesi

çok teşekkür ederim darısı en kısa zamanda başınıza... sayılar konusunda pek emin değilim ama mutlaka birkaç yerde test yaptırın ve büyük hastanelerden uzak durun. biz hatayı acıbademe gitmekle yapmışız. her şeyin psikolojik olduğunu düşünüyorum. doktorumu değiştirdim ve birkaç ay sonra kendiliğinden hamile kaldım. dokturum beni inanılmaz rahatlattı. ona bağlıyorum.

Merhaba.Klomen erkekte cok faydali degil cnku esime dr verdi duz ara 5/ay ben kendim zaman zaman kestim vermedim .En son istemedm zaten cnku kaan aydos Klomeni az biz zmn vermiyoms 1 ay gibi esim klomen son 3 ay kullanmdi bilmem farkli vitamine gecmistk zaten ya o cok etki yapti yada klomeni birakmasi 63 milyon olan sayi 270 milyon oldu cok sukur .

Tekrar testi tekrarlicaz kismtse hep yaptrdgi hastanede sevgide tekrarlicaz ramazan sonrasi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…