Erkek İnfertilitesi Spermiogram Testi Yaptıranlar/Yaptıracak Olanlar Mutlaka Okusun

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Ne olsun valla aynı okuyup araştırıyoruz bildiklerimizi paylaşmaya çalışıyoruz sen de iyisindir inşallah var mı bir gelişme

Sağol canım ya çok teşekür ederim vakit ayırıp cvp yazdığın için .
inşallah bunlara uymaya çalışırız.

Canim cok guzel bilgiler vermissin..senin tavsiyelerine gore bu multivitaminleri deniyecegiz..benim esimde sperm sayi ve hereketlilik problemi var..6-7yil evvel tahliller yaptirmistik..sonra araya baska sikintilar girdi tedaviye devam edemedik..o zaman doktor tup bebek demisti..simdi subat sonu tup bebek yspacagiz

Canim yazim yarim kalmisti subat sonu tup bebek tedavisine baslayacagiz insallah..butun tahliler yeniden yapilacak tabiki.ben Turkmenistanda yasiyorum su an burada saglik sektoru kotu..ilaclarin bile sahtesi oluyor..turkiyeden getirtecegiz..senin yazdiklarini alacagim..sonucta multivitamin gibi seyker zarari olmaz heralde..ben kendim icin ne almaliyim..eskiden yapilan tahlillerde benim hersey normaldi.....

Önce bir kan sayımı yaptır ve kadın hormon testlerine baktır, sonuçlara göre öneride bulunayım bunları bilmeden belki gereksiz yere vitamin vb. kullanacaksın hem vücuduna hem parana yazık :)

Önce bir kan sayımı yaptır ve kadın hormon testlerine baktır, sonuçlara göre öneride bulunayım bunları bilmeden belki gereksiz yere vitamin vb. kullanacaksın hem vücuduna hem parana yazık :)
Burada tahlil yaptirsakta pek dogru sonuclar alacagimzi dusunmuyorum..erkek icin olan ilaclari kullanmakta bir sikinti olmaz dimi..GNC den olanlari??

Valla teorik olarak GNC ninkiler ilaç değil aminoasit ve vitamin vitaminin fazlası zarar ama fazla olan zaten aşırı depolanmadıysa vücuttan atılır. Bence günlük 1.000 mg arginin, 500 - 1.000 mg l-carnitin, 100 ög coenzyme cq10 ve bir multivatimin zararı olmaz. Ama bu benim şahsi görüşüm kesinlikle tıbbi veya bilimsel bir geçerliliği yok. Eşim kullanıyor 2 aydır bir sıkıntı olumsuzluk yaşamadı. Aksine daha iyi hissediyor.

Evet bende oyle dusundum ml aynen senin yazdigin gibi aldirttik..sanirim yarin elimizde olacak..bir an once baslasin istiyorum..cok hata yapmisiz cok.. bu urunleri coktan beri kullnabilirdik zamanda vardi..ben ilk yillarda keci boynuzu kürunu deneyip fayda goremeyince biraktim arastirna yapmayi..ama ne cok sey cikmis hemde guvenilir markalar..aktardan aldigim bitkilerin bile tazelinden emin degilken bunlar cok kolaylik..insallah fayda goruruz..

Duysal arkadasim bizim 3 test yapıldı arada acayip fark var ilki 200 bin morfoloji kuruyor incelenmedi sonraki 2.500 milyon morfoloji kruger yok 3. Şu 5 6 adet canlı hücre bulundu yalnız ilk ikisini özel bi hastanede 3. Özel lab. Yaptırdik dr Varikosel var 2.75 ölçüsünde tek taraflı çok değişken die ameliyat dio çok korkularımiz var ya tamamen kaybolur die Dr aynı zamanda selenyum arginmaks ve çinko verdi gNC marka yardım edermisin ne yapmaliyiz

Aslında acayip fark yok 200 bin ile 2.5 milyon arasında tıbben söylüyorum fazla bir farklılık da yok ikisi de sınır değer olan 15 milyonun oldukça altında. 2.75 mm çapındaki bir damar genişlemesi bu derece bir sonuca sebep olur mu bilemiyorum. 2.75 çok geniş bir ven çağı değil sonuçta. Bir de varikoseli elle tespit edebildi mi yoksa doppler ultrasonla mı bu teşhisi koydu bu da önemli bence bir üroloğa daha danışın. Varikosel bir etken ama 2.75 olan bir ven çağı bu sonuca sebep olabilir mi o konuda ben çok emin olamadım.

D duysal06 Merhaba, nasılsın? Herkese zaman ayırıyor ve bildiklerini paylaşıyorsun ne kadar güzel yürekli bir insansın, kimbilir ne kadar dua alıyorsun, çok teşekkürler. Sırf bana da zaman ayırabilirsin umuduyla üye oldum, biraz fikir verebilirsen çok müteşekkir olurum inan .
30 Yaşındayım 6-7 aydır bebek için uğraşıyoruz benim tetkiklerim olumlu ancak eşimin geçen ay 3 hafta ara ile verdiği spermiyogramlar çok iç açıcı çıkmadı, üroloğumuz sorun yok sadece ileri hızı biraz arttırmakta fayda var diyor ama biraz araştırınca morfoloji de ürküttü beni, doktora kalırsa morfoloji önemli değilmiş. Bir sorun olmalı ki 7 aydır bebiş yok diyorum.Doktor klomen ve proxeed reçeteledi bende e vitamini almalıyız gibi düşündüm.
Sen de yorum yapabilir misin, çok sevgiler.(Testlerde çıkan değerler birbirine yakın, formatlar farklı çünkü özellikle iki ayrı kurumda yaptırdık)

Eklentiler

• 1. Test.jpg
    149,6 KB · Görüntüleme: 8.793
  • 2. Test.PNG
    37,1 KB · Görüntüleme: 1.945

Selam biraz geç oldu nete bayadır giremiyordum kusurabakma.

Genel olarak değerler kötü diyemem ama ortalamın da biraz altında. Sayınız sınırda hatta ikinci testte sınırın altında. Hareketlilik 2 testte de sınırın altında morfoloji ise sınırda ama bu değerler hamileliğe engel değil.

Baız önerilerim olabilir eski konularımdan bakarsan l-arginin l-carnitin mult,ivitamin ve coq-10 gibi önceki konularımda ve cevaplarımda var.

Klomen bence alma o gerçekten bir ilaç hormonu bozabilir. Proxeed ise pahalı o parayı vermene gerek yok aşağıdakileir al bunlar yerine

GNC L-Arginin veya SOLGAR hap şeklinde 1.000 mg 90 tablet
GNC L-Carnitin tablet 500 mg veya SOLGAR L-Carnitin1.500 mg şurup
GNC Balık Yağı EPA 1500'lük + Coenzim Coq10 100 mg bu ikisi tek hapta bir ararda
Evicap e vitamini 200 mg
Keçiboyunuzu özü soğuk pres olmasına dikkat et

Bunlar bennce yeter

Bunun dışında belki yumurtlama gününü tutturamıyorsunuz ona ilişkin özelden daha ayrıntılı bilggi verebilirim.

Herşey gönlünce olsun.

Merhaba, estağfurullah kusurumu olurmuş.Cevabın için çok teşekkür ederim.Açıkçası klomeni "spermleri kamçılamak" için verelim demiş ürolog ve hormon testi yaptır sonra günde yarım başla demiş.Ben erkekte klomen kullanımı için çok olumlu şeyler okumadığım için başlatmadım :)Bir de hormon testi neden istedi kafama takıldı değerlerimiz çok mu kötü ki?sabah akşam Proxeed'e başladık, evicap 200 mg ve coq10 200 mg günlük kullanıyor.Keçiboynuzunu kür olarak akşamları alıyor.Tabi 25 gündür bunları uyguluyoruz ama bu ay da gebelik olmadı o ayrı

2 ay olmayacaktır spermden kaynaklı ise çünkü sperm ortalama 72 günde bir kendini yeniler sen sabırla devam et bir de kendin için bir AMH TESTİ YAPTIR rezervin hakkında fikirvercektir.

Hormon testi istemesi iyi bazen sperm değerlerindeki olumsuzluklar bazı hormonların eksikliğinden olabiliyor dolayısıyla hormonlarda sıkıntı varsa o zaman klonen vb ilaçlar veriliyor

D duysal06 Mrn nasılsın Maşşalhh bir doktor kadar bilgi sahibisin senin tüm yazdıklarını okudum yazdığın ilaçları önümüzdeki haftalarda alıcam benimde eşimin spermiogram testini yollasam bakma şansın olur mu o ilaçları kullanmalı mı ne yapmalı bir doktora sordum sayı çok iyi diill çokta kötü diil dedi yardımcı olursan çok sevinirim

Merhaba ben amh yaptırdım 2,97 çıktı çok normal bir değer dedi doktorum.Bu ay bir de yumurta takibi ile planlanmış ilişki deneyeceğim, nasip kısmet :)

Doktorun dediğine aynen katılıyorum ama endişe edecek bir durum değil normal yolla olması için bir engel yok. Hareketlilik iyi morfoloji sınırda

Arkadaşlar sperm testini jinekoloğa mı gösteriyoruz sonucu yoksa Üroloğa mı göstermek gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…