Erkek İnfertilitesi Sperm dna hasarı kaan aydos

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

aaa ne güzel maşallah
bizde hız sorunu yok gibi çok şükür ama bizde mi alsak katkısı olur belki
hapmı bu ne şekilde kullandınız

sonucunu banada bildirirmisin canım

buarada sizde klomen kullandığı halde fsh ı yavaş artanlardansınız sanırım
inşallah senin sonunda onlar gibi olur dogal yoldan gelr bebişin

Son düzenleme:

amiiiin canııım amiin rüya gibi olur rüyaaaaa
Q10 hap bi çeşit antioksidan hücre yenileyici biz solgarınkini kullanıyoruz..

kızlar bi de kaan hocaya gittik ve dna hasar testi sonuçları yeni çıktı.
0-%0
1-%22,2
......
toplamları % 70 değil yani.ilaç tedavisi ve söylediğiniz diyetleri verdi.bize verdiği ilaçlar klomen,endol ve profertil.inş tedavi sonucunda olumlu gelişmeler olur.2,5 yıldır denemediğimiz kür kalmadı.doktorların verdiği ilaçlar da cabası.tüp bebek denemesinden önce kaan hocaya gidip bu testi yaptırmaK istedik.iyiki de yaptırmışız.sonuçlar baya kötü çıktı.rabbim isteyen herkesin kucağını hayırlı sağlıklı bebeklerle doldurur inş

Rabbim evladini sana bagislasin..insallah Rabbim bizede anne olmayi nasip eder

yazdıklarını ağlayarak okudum aynı şeyler ve ben negatif tüp bebek deneyiminden sonra kaan aydosla tanıştık.Ama bizim hasar % 90 larda sizin kaçtı?İçim umutla doldu ..inşallah sağ salim bebeğini kucağına alırsın bizede dua et ..

canım bızımde yuksektı hasar 80 lerde falandı sanırım.İnan insan yaşadığı sıkıntıları unutuveriyor Allah ım ısteyen herkese nasip etsin ınsallah.Kaan hocayla tanışmak inanın bence bi şans.Özellikle tüp bebek bile düşünüyor olsanız bile önce Kaan hocanın tedavisiyle daha sağlam embrıyolar elde edılıp basarı sansı yukseltılmıs olur.Dualarım sızınle hep.Hamiş kalınca da yzaın emi kızlar bunlar bızım gıbı olanlar ıcın umut oluyor cunku.Bebişim 2 aylık oldu buarada ve salı günü kalbini duymaya gidicez sız de bızım ıcın dua edın ınsallah..

canm çokk mutlu oldm ve ağlattın beni
hani o şans beni de bulur mu diye yazmışsın ya orada koptum zira ben de bunu soruyorum hep kendime
eşimde morfoloji %2 sayı 3 milyon hareketli % 50 (ilri ve yavaş toplamı)
ama sonuç yok,bize direk tüpbebek dediler dr değiştirdim ve bu dr um aşılama yaptı bu ay bekliyorz
ankaradayz bu dr um eşim için kaan aydosa bi gmrünse dedi ama yaş 31 4 senedir bekliyoruz aşılama olmazsa tüpbebeğe yönelicez
sebnin haberin çok duygulandırdı yine de kaan hocayla görüşsek mi acaba dedim mailine nasıl ulaşabilrim
bu arada sağlıklı bir gebelikle kucağına alırsın inşlh

Canım ınancınızı yıtırmeyın ve duayı bırakmayın ınan bana bızı bulan mucıze neden sızıde bulmasın.Buarada bence kaan hocayla mutlaka gorusun cunku sperm dna sı bozuksa ınan tup bebekte tutmuyor cok degıl zaten kaan hocanın tedavısı 4-6 ay arası suruyor o ara belkı sızınde bebısınız kendılıgınden gelır.Gelmese bıle en azından tup bebek sansınız yukselmıs olur.Bence gorusun derım.ben sana maılını yazıyorum hemen cevap verecektır emın ol ama haftasonları bakmıyor maılıne bugün yazarsan en gec pazartesıye cevabın gelır benden demesı.Allah ım gonlunuze gore versın ıns. Mail Adresi:
doktoraydos@gmail.com

inancımı da umudumu da yitrmemeye çalışyorm ama çoğu zaman da sukoy veriyorm herade canm
ama durmak yok yola devam dimi
canm bu arada nette araştırınken kendi sitesi varmış hocanın ona rastladm ve oradan mail attım
hemen cvp yolladı fsh ve testeron ölçtürüp gelin dedi
sekreteri ise taaaa 20 kasıma randevu verdi
bakalım aşılamam tutar da inşlh gerek kalmaz

ınsallah tutar canım da gerek kalmaz.bu arada bıze kırmızı etı yasaklamıstı doktor daha doğrusu azaltın demıstı cunku kırmızı et sperm ve yumurtanın birleşmesini engelliyormuş.Arkadaslar hergun gıremesemde zaman zaman bakıp cevap yazmaya calısıyorum ozelde yazarsanız daha kısa surede donerım.Bırde hamiş kalan olursa hemen yazsın ne olur bırbırımıze umut olalım :)))

canım inş sonuç alırsınız.peki tedavi sonucunda morfoloji yükseldi mi??

morfoloji %1 ile aşılama oluyor mu??ben %5 diye biliyorum

morfoloji %1 ile aşılama oluyor mu??ben %5 diye biliyorum

merhaba canım..
morfoloji değerimizde artma olmadı fakat kaan hoca dna hasarının az olduğunu söyledi önemli olan o imiş...
aşılama işlemide ocak ayına kaldı işyerlerimizden dolayı
eşim hala klomen kullanıyor buarada 2 senedir ileri hızımız ilk defa % 5 oldu bu bizim için bir mucize...
sayımızda 55 milyona yükseldi ama morfoloji değerimiz değişmedi
kaan hoca aşılama tarihine kadar ilaçları kullanmaya devam edin dedi..
bakalım artık hayırlısı...
banada %1 morfoloji imkansız gibi geliyor ama bu değer ile normal yollarla bebek sahibi olanlar varsa aşılama ilede olur diye düşünüyorum...
Allah büyük hepimizin yardımcısı olsun

kızlar mrb,bizde kaan hocaya gitmek istiyoruz ama henüz aramadık sadece mail attık benim eşimde de morfoloji 1 ileri hız 0 ve sayımız 3,5 milyon fsh ise 2,37 hoca dna hasar testi istedi ama ankarada değiliz.sanırım üniversite hastaneleri yapıyor yanlış bilmiyodurum umarım burda yaptırım sonuçlarla gidelim diyoruz.tedavisi mümkün anladığım kadarıylaa bu arada benim bir de düşüğüm var.birde ne kadar sonrasına gün veriyo acaba randevu içinn bilgisi olan varmııı ?

merhabalar bu masjımı okuyunca lutfen cevaplayın.cevaplarsanız çok sevınırım.kaaan hocanın hastasıyız.eşimin morfoljısı için profertil ve trentilin 400 mg vermiş siz neler kullandınız.daha dna test sonucumuz cıkmadı.çok bunaldım.ne yapacagımı şaşırdım.çokta korkuyorum.çokda dua edın inş.

biz 2 aydır tedavi görüyoruz cnm.dna hasarımız yükssek çıktı.sağılıklı sperm %0 hatta.profertil ve klomen kullanıyo eşim.hormon tahlilleri yapıp gönderiyoruz her ay.hormonlarda artış var.bu ay tekrar dna hasar testi istedi ama ankara gidebilecek durumumuz yok şu anda.ne zaman isterseniz o zaman gelin.gelene kadar ilaçları kullanın dedi.bakalım önümüzdeki ay nasipse gitmeyi düşünüyoruz.inş düzelme vardır.
inş sizde allahın izniyle fayda görürsünüz

inan yazdıklarını ağlayarak okudum çok duygulandım.sana bişey sormak istiyorum dna hasarı dedğin şeyin bir adı var mı yani demek istediğim hastalığın ismi ne tıp dilinde. bizde kaan hocaya yeni gitmeye başladık burdan okuduğum yorumlar sayesınde buldum onu.biz daha önce tüp bebek yaptırıyordukki sonradan farkedildi eşimde globozoospermia denilen bir hastalık varmış.buda sperm yapısının bozuk olmasıymış.normalde spermlerin baş kısmı elips şeklinde olurken eşimin spermlerinde baş kısmı yuvarlakmış.tahlil sonuçlarını beklemekteyiz daha yeni başladık tedaviye..yani senın dediğin dna hasarıyla aynı şeymi merak ettim.cevaplarsan sevinirim..

bizde 1 ekimde gittik kaan beye

2 sinde test versih 24-24 ekim gibi çıktı tam gününü hatırlayamıyorum şimdi

şu an proxeed plus klomen kullanıyoruz

dna bizimde hasarlı olduğu için

keçiboynuzu tozu
keçiboynuzu pekmezi
incir
kavrulmamış fındık
ısırgan çayı

fshmiz en son 11.16 çıktı
hergün kulandığımız yarım klomeni
gün aşırı kullanmamızı
endolü bırakmamızı söyledi

bendede pco car
ve bu ay yumurta takibi yaptırıyorum klomenle

canımm direk konuya daldım inşallah sağlıkla alırsın evladını kucağına

aynı şeyleri yaşamızız nerdeyse
ama sen güzel sonuçlara ermişşin iALLAH cc nin izniyle

darısı bizim başımıza

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…