Erkek İnfertilitesi Sperm dna hasarı kaan aydos

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba kızlar sizleri bilmem ama biz gördüğümüz tedaviden hiç bir sonuç alamadık en son gönderdiğim tahlil sonucunun iki ay oldu dönüş olmadı yani anlıcanız tüp bebek denemelerine devam yani Orası da boş çıktı

Kizlar bizde bu ay 2. Tup bebek tedavisine baslicaz.sebepsiz infertilite dediler hep ilk denemede yumurta kalitesiz dedi doktorum esimin sperm testine bakan her doktor iyi sayi cok iyi hatta dedi acaba dna hasari olabilirmi ilk denemede dollenme oldu ama bolunmesi yavasladi 3. Gune zor gitti.bizim gibi testi iyi olup dna hasari cikan varmi bide test yaptirmak istesek 1 haftada sonuclanirmi acaba ?

Kizlar bizde bu ay 2. Tup bebek tedavisine baslicaz.sebepsiz infertilite dediler hep ilk denemede yumurta kalitesiz dedi doktorum esimin sperm testine bakan her doktor iyi sayi cok iyi hatta dedi acaba dna hasari olabilirmi ilk denemede dollenme oldu ama bolunmesi yavasladi 3. Gune zor gitti.bizim gibi testi iyi olup dna hasari cikan varmi bide test yaptirmak istesek 1 haftada sonuclanirmi acaba ?
Bizim kendi tüp bebek denememizden edindiğim bilgiyi paylaşmak istiyorum sizinle..embriyonun ilk 3 günkü gelişimini yumurta kalitesi, 5. güne kadarki gelişimi sperm kalitesş ile ilişliliymiş..bizim doktorumuz bize bu şekilde açıkladı..
Eşim dün örnek verdi dna hasar testi için..4-5 güne sonuç çıkarmış..

Bizim kendi tüp bebek denememizden edindiğim bilgiyi paylaşmak istiyorum sizinle..embriyonun ilk 3 günkü gelişimini yumurta kalitesi, 5. güne kadarki gelişimi sperm kalitesş ile ilişliliymiş..bizim doktorumuz bize bu şekilde açıkladı..
Eşim dün örnek verdi dna hasar testi için..4-5 güne sonuç çıkarmış..
Anladim siz nerde yaptirdiniz testi biz pazartesi ornek vericez inss bi haftaya cikmasi gerek adet olucam tedaviye baslariz diye dusunuyoruz.

Anladim siz nerde yaptirdiniz testi biz pazartesi ornek vericez inss bi haftaya cikmasi gerek adet olucam tedaviye baslariz diye dusunuyoruz.
Tüp bebek tedavisi olduğum merkezde, bahçeci umut tüp bebek merkezinde yaptırdık..440 tl ücretle..size tavsiyem sperm ile ilgili bir sorun varsa onu halletmeden tüp bebeğe başvurmayın..zira sperm kalitesi yetmedi denilip tedavinin ortasında eli boş dönebiliyorsunuz..

Tüp bebek tedavisi olduğum merkezde, bahçeci umut tüp bebek merkezinde yaptırdık..440 tl ücretle..size tavsiyem sperm ile ilgili bir sorun varsa onu halletmeden tüp bebeğe başvurmayın..zira sperm kalitesi yetmedi denilip tedavinin ortasında eli boş dönebiliyorsunuz..
Sadece dna hasar testi yaptirmak yeterlimi acaba kaan hoca sperm testiniz normal yoldan gebelik icin ideal yazmis ama dna hasari bi kac test daha var yaptirabilirsiniz arkasindan 3-6 ay ilac tedavisi uygulariz dedi.

kizlar yaaa bugun kaan aydostan randevu alabilen var mi? 5 eylülde tatilden donmus olacaklardi ama hala tel. mesgul caliyor. bilgisi olan varsa lutfen paylasabilir mi:KK43:((

kızlar esım azosperm cıktı moralımız sıfır oldu aranızda azosperm olupta hamıle kalan varmı? kaan hoca azospermı nasıl tedavı edıyor? paylasırsanız sevınırım

kızlar esıme azosperm teshısı kondu kaan hocadan maıl geldı menogon ıgne tedavısı verdı esıme bız korkuyorduk tese amelıyatı der dıye cok mutluyuz ıgne tedavısınden sonra tup bebek dedı kaan hoca oyuzden esı azosperm olanlar tese dıye korkmasın ıgne tedavısı varmıs aranızda esı menogon ıgneyle tedavı olup tup bebek yapıp pozıtıfı goren varmı????

Sadece dna hasar testi yaptirmak yeterlimi acaba kaan hoca sperm testiniz normal yoldan gebelik icin ideal yazmis ama dna hasari bi kac test daha var yaptirabilirsiniz arkasindan 3-6 ay ilac tedavisi uygulariz dedi.
ayni cevap bize de geldi

Biz de ornek vereli bi haftayi gecti sali cikicak bakalim sonuclarimiz sizde problem ne peki ?
esimin sperm sayisi cok düşük. 3.2 milyon ve varikosel var. sizin durumunuz nedir? ve doktora gitmeden mi yaptirdiniz yoksa muayene olunca mi soyledi dr hangi testlerin yapilacagini.

esimin sperm sayisi cok düşük. 3.2 milyon ve varikosel var. sizin durumunuz nedir? ve doktora gitmeden mi yaptirdiniz yoksa muayene olunca mi soyledi dr hangi testlerin yapilacagini.
Bizimde sebepsiz infertilite dediler bi tup bebek denedik 3. Gune zor gitti embriyo doktor yumurta kalitesi dusuk dedi bende rastgele arastirirken buldum dna hasarini.her doktor esinin degerleri iyi dedi ama iyi olanlardada cikabiliyomus hasar ve gecen gun tvde izledim bi doktor sebepsiz bisey yoktur mutlaka bi neden vardir dedi ozellikle dogu karadenizde cernobilden dolayi dna hasari cok oluyomus hersey normal olsa bile bakalim sonucu beklicez.

Merhaba arkadaşlar bizde kaan beye gittik genart diye bi yerde test istedi.bayramdan önce verdik spermiyogramı bakalım sonuç ne zaman gelir.genart da test veren var mı aranizda kaç günde çıktı sonucunuz

merhaba herkese, daha önce de yazmıştım 1 Haziran 2016 da yaptığımız tahlilde eşimin sperm sayısı 1 milyon idi morfoloji %1 idi, dna hasarımız da %90 idi. O zamandan beri eşim takviyeler kullanıyor. Son durumda sonuçları epey iyileşmiş.Sayımız toplamda 27 milyon olmuş ml de 14 milyon.hareketlilik %55. Morfoloji %4 olmuş.dna hasarına baktırmadım.İnşallah normal yolla biz de yavrumuza kavuşuruz. Karaciğer enzimlere de baktırdım sorun yok çok şükür. Ümitsiz olanlara değeri düşük olanlara umut olsun. Eşim neler mi içti.
1-sabah akşam proxeed pus
2-sabahları aç karna yarım klomen
3-her sabah endol akşam trenstal
4-her sabah zeytinyağında beklemiş bir incir
5- sabah akşam 1 kaşık organik keçiboynuzu özü
6-son 3 haftadır her akşam keçiboynuzu kürü bir bardak
7-sabah akşam (balen afye gibi markalardan) 1 arısütü kapsül
8-her sabah akşam 1 ısırgan otu kapsül
9-her akşam iki günde bir çinko tablet
10-akşamları c vitamini tableti, balen in tribulus kapsülü dönüşümlü gibi, şu sıralar balenin çörekotu ve tribulus kapsülü sabah akşam
11-her akşam 1 tane q enzim q10
12-her sabah 400mg lık 1 evicap e vitamini
13-morfoloji için akşamları veya sabah akşam balen afye gibi markalardan üzüm çekirdeği kapsülü (içinde pcynogenol var)
14-bir ara con vitex kullandı, sonra L-arginin 500mg tablet o bitince şimdi de balenin arginin içeren for men kullanıyor sabah akşam.
15-et yedi ama haftada bir gibi malum kurban bayramı da geçti.özellikle balık tavuk sebze yemekleri, gazlı içeceği azalttı.

özellikle balık tavuk sebze yemekleri yedi, humus aldık yaptık arada, haftada bir nohut yemeği. macunların tadından yiyemediğinden ben hep kapsül aldım.onları ilaç gibi alabiliyor çünkü.

Arkadaşlar merhaba tekrar. kaan aydosla mesajlastik araliktaki randevuya testleri yaptieil gelmemizi istedi ama laboratuvar olarak ankarada bir yer yazmis. siz heoiniz ankarada mi yaptırdıniz. istanbulda baska bir laboratuvarda yaptirsak olmaz mi acaba? ozellikle mi ankaradaki laboratuvar i öneriyor? bilgisi olan varsa paylasiraa cok sevinirim

Arkadaşlar merhaba tekrar. kaan aydosla mesajlastik araliktaki randevuya testleri yaptieil gelmemizi istedi ama laboratuvar olarak ankarada bir yer yazmis. siz heoiniz ankarada mi yaptırdıniz. istanbulda baska bir laboratuvarda yaptirsak olmaz mi acaba? ozellikle mi ankaradaki laboratuvar i öneriyor? bilgisi olan varsa paylasiraa cok sevinirim
Özellikle öneriyor genart diye bir yer galiba orası yapıyor istediği testleri

merhaba herkese, daha önce de yazmıştım 1 Haziran 2016 da yaptığımız tahlilde eşimin sperm sayısı 1 milyon idi morfoloji %1 idi, dna hasarımız da %90 idi. O zamandan beri eşim takviyeler kullanıyor. Son durumda sonuçları epey iyileşmiş.Sayımız toplamda 27 milyon olmuş ml de 14 milyon.hareketlilik %55. Morfoloji %4 olmuş.dna hasarına baktırmadım.İnşallah normal yolla biz de yavrumuza kavuşuruz. Karaciğer enzimlere de baktırdım sorun yok çok şükür. Ümitsiz olanlara değeri düşük olanlara umut olsun. Eşim neler mi içti.
1-sabah akşam proxeed pus
2-sabahları aç karna yarım klomen
3-her sabah endol akşam trenstal
4-her sabah zeytinyağında beklemiş bir incir
5- sabah akşam 1 kaşık organik keçiboynuzu özü
6-son 3 haftadır her akşam keçiboynuzu kürü bir bardak
7-sabah akşam (balen afye gibi markalardan) 1 arısütü kapsül
8-her sabah akşam 1 ısırgan otu kapsül
9-her akşam iki günde bir çinko tablet
10-akşamları c vitamini tableti, balen in tribulus kapsülü dönüşümlü gibi, şu sıralar balenin çörekotu ve tribulus kapsülü sabah akşam
11-her akşam 1 tane q enzim q10
12-her sabah 400mg lık 1 evicap e vitamini
13-morfoloji için akşamları veya sabah akşam balen afye gibi markalardan üzüm çekirdeği kapsülü (içinde pcynogenol var)
14-bir ara con vitex kullandı, sonra L-arginin 500mg tablet o bitince şimdi de balenin arginin içeren for men kullanıyor sabah akşam.
15-et yedi ama haftada bir gibi malum kurban bayramı da geçti.özellikle balık tavuk sebze yemekleri, gazlı içeceği azalttı.
Bunların hepsini Kaan hoca mı dedi :110:birimde sayı 1 milyon ve DNA hasarı var

X