Erkek İnfertilitesi Sperm dna hasarı kaan aydos

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bizim böyle oldu diye herkeste öyle olacak diye elbete bir şey yok ama, biz yaşadık ve paylaşmak istedim.
Tüp bebek tedavisine girdik şimdi..
Haklisiniz tabii inanin bu donemde insan kime inanacagini sasiriyor bizim hasar duzeldi ama sayi dustu soyle bi sey yani iyi meyve olursa az oluyo cok meyve de iyi de kotu de oluyo oyle bi tedaviii... Size tup bebekte basarialr soracaginiz bir sey olursa yardimci olurum

Kızlar dna hasarı %23 çıktı
Ama sperm sayımız çok düşüktü en son
Bu durumda Kaan aydosa gidelim mi
Bildiğim kadarıyla sayıya yönelik bir tedavi yapmıyor

Kızlar dna hasarı %23 çıktı
Ama sperm sayımız çok düşüktü en son
Bu durumda Kaan aydosa gidelim mi
Bildiğim kadarıyla sayıya yönelik bir tedavi yapmıyor

Multivitamin kullaniyormuydunuz? Çok yüksek değil belki arginmax mens ya da proxeed gibi vitaminlerle sayı yukselebilir.

Sayı bir önceki testte ml de 6 milyon toplamda 27 milyondu
Ama dna hasar yaptırırken bi test daha yaptırdık çok düşmüş ml de 1,8 milyon toplamda 4,5 milyona düşmüş
Hız aynı %50 morfoloji aynı %3
Şimdi keçiboynuzu yapıyoruz bilmiyorum

canım bızım sayımız 200bınden az dna hasar testımız cıkmadı kaan hoca sayıyı arttırmaya yonelık tedavıye basladı bıze sayı arttırıyor

anldım canım
biz kaan hocaya gitmeyeceğiz
çünkü testi düzen lab da yaptırdık ve sonuç kısmında sınırda normal diyorzaten %30 un altında olmalıymış hasar
bir de eşim 105 kilo ve günde 1 paket sigara içiyor
ben normal kiloya düşüp sigarayı da bırakırsa hasar %20 nin altına düşebilir diye düşündüm
zaten yaşım 32 benim kaan hocanın da tedavisi uzun
o yüzden yaz sonuna kadar deneyip olmaza mecbur tüp bebeğe gececeğim Allahım inşallah gerek bırakmaz hiçbirimize
şimdi diyetisyene başladı işte

anladım canım bız 2basarısız tupten sonra kaan hocayı bulduk acıkcası bız cok memnunuz bızde sayı hız morfolojı berbat dna hasarımızda var ama sayımız azdıye dna hasar testımız cıkmadı acıkcası tupten bıktık gec olsun doqal olsun mantıqındayız sen daha once tup denemedıqın ıcın surecı farklı zor bunu bıl

bu arada kızlar yazmayı unuttum biz son yaptırdığımız spermiyogramda labartuvarın azizliğine uğradık sanırm
çünkü tekrar bir spermiyogram yaptırdık ve sayı ml de 18 milyn toplamda 54 milyon çıktı iki testin arası 2 haftaydı.

evet canım malesef öyle
inan ki yaşım 30 un altında olsaydı kesinlikle doğal beklerdim kan hocayla
yaşımdan dolayı çok korkuyorum panikliyorum

ama kaan hoca gerçekten mükemmel bir doktor
bu da insanları hemen tüpe yönlendirmemesinden belli zaten
sekreteri de çok yardımcı oldu allah razı olsun

evet canım malesef öyle
inan ki yaşım 30 un altında olsaydı kesinlikle doğal beklerdim kan hocayla
yaşımdan dolayı çok korkuyorum panikliyorum
ayyyy canım benım ben 36yasındayım o surecten sonra beklerız dedık acelen varmı dedı yok dedım kaan hocaya yeterkı doqal olsun dedım oda yasın qenc doqal olsun bencede dedı tupe yonlendırmedı bu bızım ıcın cokı onemlı herkes hemen tup dıyor cunku ama kaan hoca umut oldu bıze

yaaa şuan şunu okudum ya ne diyim içim hopladı ne iyi bir doktor ya
burda forumda tüp bebek doktorlarına yazdığımda hepsi o kadar olumsuz konuştu ki yıktılar beni
psikolojim çöktü ağır stres altına girdim adet düzenim bile bozuldu stresten ki günü gününe olan biriydim
kimseye anlatamadım paylaşamadım annemle bile üzülür diye içim taş gibi oldu

canım benım benım yumurta rezervım kalıtem ıyı yasa asla takılmadım takılmamda 1.66 boyunda 54kıloyum hormon kan degerlerım gentık taramam super kaan hoca yasımı oqrenınce sok oldu zaten fazla fıtım esımde oyle 33yasında oda 1.80 70kılo hormon kan degerlerı super ıkımızde alkol sıqara yok kaan hoca sayıyı arttır dna testı yapar 3ayda dna hasarı tedavı eder 6ayda doqal gebelık beklerız dedı yok acelem var dersen dna hasardan sonra tup yaparız dedı bızde doqal gebelık dedık ama bundan once sozum ona ızmırın en ıyı merkezınde en ıyı hocalrıyla ıkı kez bosu bosuna tup bebek yaptık maddı manevı bıttık dna hasarı duzelmeden 1000kere tuo yap olmayacak dedı kaan hoca sozum ona dıger dr.lar oloana kadar tup yapmak zorundasınız dedı o yuzden kaan hocanın ustune dr. tanımam ne derse yapıyoruz ve cok memnunuz

kesinlikle doğru söylüyorsun canım
senin kendi durumun da gayet iyiymiş maşallah çok şanslısın
ama benim rezervin pek iyi olduğunu sanmıyorum çünkü amh ölçtürdüm ve 1.30 çıktı malesef
kendim için ayrıntılı tetkik yaptırmadım bundan başka çünkü malum eşim düzelmeden anlam ifade etmeyecekti.
yani geçen nisan ayından beri ( nisanda eşim varikosel ameliyatı olmuştu) bilfiil eşimle uğraşıyorum

benım esımde sol taraftan varıkosel amelıyatı oldu bence sen de hormonlarına yumurta rezervıne klaıtene baktır ıcın rahat etsın benımde aılem bılmıyor kımseye anlatmamak cok zor senı anlıyorum

sen amh bktırdın mı canım hiç
en az 2 olmaı diye biliyorum
sadece bir kısım doktor 1 ile 3 arası normal diyor
ama büyük çoğunluk 2 ile 4 arası normal diyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…