Erkek İnfertilitesi Sperm azlığı ve morfoloji

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Hepsi normal tüp bebekti. Ever tek sorun morofolji herşey çok iyi doktorlar o yüzden hep klasik tüp bebeği denedi mikroçip öneren olmadı
Kesinlikle mikroçip diyorlar bu gibi durumlarda. Bende tüp bebek doktoruna gidiyorum doktorum sperm sorunu olanlarda mikroçip daha etkili diyor. Üç ay dr kontrolündeyim bende doğal yollardan deniyoruz. Eğer olmazsa üç ay sonra mikroçipi deneyeceğiz. Proxeed plus kullanmaya başladı eşim. Başladık bi sürece ve uzun bi yol sabır gerekiyor. Umudunuzu kaybetmeyin inşallah olumlu sonuçlar alacaksınız.

Hepsi normal tüp bebekti. Ever tek sorun morofolji herşey çok iyi doktorlar o yüzden hep klasik tüp bebeği denedi mikroçip öneren olmadı
Birde morfoloji demek şekil bozukluğu demek. Şekil bozukluğundan zaten yumurtanın içine giremez ki sperm. Mikroenjeksiyon ve mikroçip zaten bunları kolaylaştıran şey. Yumurtanın içine sağlıklı kaliteli spermi bırakıyorlar. Normal tüp bebek yapmaları hata olmuş.

İyi akşamlar birde bu sonuçlara bakar mısınız lütfen

Eklentiler

• Screenshot_2020-12-12-01-53-34-09_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 189
  • IMG_20201212_015411.jpg
    46,2 KB · Görüntüleme: 194
İyi akşamlar birde bu sonuçlara bakar mısınız lütfen
Merhaba anomali kısmını yorumlamayı bilmiyorum ama diğer değerler benim hamile kaldığım değerlere çok yakın. eşimde varikosel vardı ameliyat oldu.
Bizim değerler hamile kaldığımda
Total sperm 30 milyon
İleri hız %15
Orta ileri hız %20
Morfoloji %5 ti.

Sorun odaklı tedavi arayışında olun. biz ilk başlarda direk ilaçlara kürlere sarılmıştık ama çözüm ameliyattaymış. Çok zaman kaybettik başlarda. O yüzden nacizene önerimdir yanlış anlaşılmasın.

Imsi yöntemi ile sperm seçimi yapılmıştı yani sperm 6bin kat büyütülüp çekirdeğine kadar bakılmış güya bu sefer ngs ile embriyoyu genetiğe göndercez bakalm hayrlsı

Merhaba canım
Aynı durumdaydık senimle.
3 ay önce ileri hız 0 ileri haraket 20 ydi ama sayımız 80 mio bizim.
1 ay önce test verdik. İleri hızlı 2 ileri haraket 28 çıktı
Biz 1.5 ay boyunca protime men ve keçiboymuzu özü. Fındık ceviz badem yedik. Tavsiye ederim.
Benim dr protime men yazmıştı.
Ürolog da kullanabilirsiniz çok iyii demişti.
Senin dr yazmadınmı ilaç ?

Merhaba canım,
Bize dr sağlıklı beslenme için diyet listesi verdi. Ek olarak proxeed plus kullanıyor birde d ve e vitaminlerini de içiricem. Fındık, ceviz hergün yediriyorum. Bakalım bizde bir ay sonra test yaptırıcaz. Üroloğa gidicez oradan da medical parkta mı üroloğa gittiniz? Önerdiğiniz bi ürolog var mı acaba?

Varikosel var mı sizde yoksa sebepsiz mi bu düşüş? Morfolojiniz kaçtı?

Eklentiler

• IMG_20201212_015411.jpg
    46,2 KB · Görüntüleme: 119
  • Screenshot_2020-12-12-01-53-34-09_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 98
Ben burayı başka bir başlık sanıp sonuçlarımı tekrar atmışım kusura bakmayın

Ben burayı başka bir başlık sanıp sonuçlarımı tekrar atmışım kusura bakmayın
Bu arada devlet hastanesinde mi yaptırdınız testi? Biz ilk devlette yaptırmıştık sonuç o kadar iyiydi ki alakası yoktu bu sonuçlarla. Morfoloji 11 çıkmıştı özelde yaptırdık morfoloji 1.

Gayet iyi görünüyor en azından bizimkine göre ne zamandır çocuk düşünüyorsunuz?
10 aydır çocuk düşünüyoruz evet devlette yaptırdık bir de özelde mi yaptırılmalı dersiniz inşallah hepimize şifa verir Rabbim

10 aydır çocuk düşünüyoruz evet devlette yaptırdık bir de özelde mi yaptırılmalı dersiniz inşallah hepimize şifa verir Rabbim
Kesinlikle yaptırmalısınız. Bizde şimdi üroloji doktoruna gideceğiz. Tüp bebek doktorum üç ay normal yollarla ve takviyeyle deneyin dedi. Bu arada bir ay daha sağlıklı beslenip birde üroloji doktoruna görüneceğiz. Varikosel olabilir çünkü. Sizde özelde devam edin bence. Hatta uzun bi süreçse bu özel sağlık sigortası yaptırın. Daha ucuza gelir sizin için

Evet haklısınız . Testi ne kadara yaptirdiniz peki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…