Söz Kesimi Söz bohçası

biz de söz bohçası yaptık. içine havlu mendil çorap iç çamaşırı koyduk sadece. damada verilir böyle. aslında yapmıcaktık ama sonradan hepten boş olmasın dedik, annem yüzük falan taktılar biz bişi almadık dedi yapalım en iyisi die düşündü. güzel de oldu çok hoşlarına gitti

ikinizde trakyalıysanız adetleriniz aynıdır,nasıl herkesönce birbirinden bekliyor anlamadım.
Ne farkeder bohçalar hazırsa, biriniz getirsin önce sonrada diğeriniz götürür,
yada yaşlılarınızdan sorun adetlerinizi.

ben söz bohcamı hazırladım..kiğılıdan gömlek,kravat,boxer ve atlet aldım..çorap ve havlu koydum..süslü hint işi gibi el yapımı bir bohca örtüsü aldım..resimlerini en kısa zamanda ekliycem..

ben söz bohcamı hazırladım..kiğılıdan gömlek,kravat,boxer ve atlet aldım..çorap ve havlu koydum..süslü hint işi gibi el yapımı bir bohca örtüsü aldım..resimlerini en kısa zamanda ekliycem..

canım söz tarihini belirlednz mi yoksa sen hazırlıklara başlamışsın çok sevindim yaklaştı demek yerimseniben

bu çok saçma geldi banada
bende geçen ay nişanlandım bizimde söz-nişan bi arada oldu canım ayrı ayrı yapma gereği duymadık..
nişanlımn ailesi trakyalı ama hiç senin dediğin gibi bir adet duymadım önce kız tarafı filan getirir die..
biz bohça olayına hiç girmicektik ama annesi yani kayınvalidem benim için yapmak istediğini söledi bide çok heveslidir böle şeylere..bizde ozmn sadece gelinle damat a yapılmasında karr kıldık..onlar bohçayı nişanda getirdi bizde nişandan sonra evlerine götürücez hatta bu hafta sonu..arada bukdr zmn olması ramazandan dolayı yoksa benim bildiğim erkek tarafına bohça ya nişanda verilir yada nişandan kısa bi zmn sonra
tamamen ailelerin isteğine bağlı :S

canım söz tarihini belirlednz mi yoksa sen hazırlıklara başlamışsın çok sevindim yaklaştı demek yerimseniben

belirledik canım...aslında tekil olarak demeliyim sewgilim kendisi belirledi=)ama sorunca beraber karar werdık dıoo esssek=)24.10.2009olarak belirledik..bugun itibariyle 16 gun war bakalım..bu haftasonu istanbul a gtcez sewgilimlen yüzük almaya kapalı carsıya gtcez baska bildiginiz guvenilir ve uygun kuyumcuların oldugu bir yer war mıdır???

hangisi ağır basara ona göre herhalde gelenekmi paramı

hangisi önemli ise ona göre

canım bizde söz bohçası yoktur:1no2: o nedenle biz yapmadık nişanda karşılıklı götürdüük..düğündede anne, baba,kardeşler, yakın akrabalara ben bohça götürdüm onlarda ufak hediyeler dağıttılar....

bizde var biz damada çamaşır parfüm gömlek kravat havlu koyuyoruz. onlarda bana kıyafet aldılar aslında söz kıyafeti olacaktı ama ben aldığım için günlük bi takım aldılar ayakkabı terlik çamaşır parfüm aldılar o kadar çok ağır ve pahalı şeyer yok içinde zaten

kızlar bunlarda bana gelen söz bohçaları bi ara daha detaylı resimlerini ve bizim verdiğimiz bohçanında resimlerini bulup eklerim
[/URL][/IMG]
[/URL][/IMG]

bızde de söz bohcası olacak ınş. cok ayrıntıya gırmıcem nışana artık detaylı yapıcaz
gomlek ,kravat,parfüm,ıc camasırı havlu koyucaz,
bohca uzerıne yarım altın takılırmıs bunu duyan varmı kızlar???sositososito:sm_confused:

Valla ben kızın bohçasına konulur o die biliorm bnm söz bohçamın üzerinde wardı biz dha götrmedk ama götrrken koymayı düşünmüorum..
Annem biliosa böle bi adet koyarsa koyar ama kızın koyması saçma bence :sm_confused:

benimde yakında sözüm kesilecek bizde söz bohçası hazırladık;
gömlek
kravat
kemer
cüzdan
ayakkabı
terlik
2 adet çorap
2 adet iç çamaşırı takımı
pijama takımı
parfüm,traş takımı
birde söz bohçası aldık havlusu ile takımlı
birde kayınvaldeme başörtüsü ve buluz,kayınpederime ve kayınbiraderime de gömlek aldık.
bence gönlünüzden ne geçiyorsa onu yapın hanımlar illa şu şu alınacak diye bir kural yok
bizim buralarda söz bizde nişan kadar önemlidir.

maşallah canım biz bu kadarını nişanda bile yapmadık. biz sözde çamaşır çorap mendil ve havlu koyduk sadece bohça içinde.onlar hiç getirmedi zaten tanışma söz isteme hepsi karışık oldu annem de biz verelim sadece bi söz bohçası dedi. onlar çiçeği çikolatası yüzüğü le geldiler karşılık olarak verilir bizde kızı verdik anlamında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…