Sorunum var( yalnış mı yapıyorum ,değil mı bilemedim...

nikah resmi nikah değil mi?
yoksa öyle uyduruk imam nikahı kıydırıp biz nikahlıyız diye gezen tiplerden olmayın.
Imam nikahı uyduruk degildir!Amaci da gizli olmasi degildir zaten....Su an yasalarin gecerli kildigi resmi nikah yerine gecmistir evvel zaman...Ama hala kıyılmasi uyduruk oldugundan degil,dini inanç geregidir...Rica ediyorum boyle mevzularda hakarete vardirmayin ve sıfatları doğru secin...Aslolan Resmi nikahtir ,imam nikahi yapmak isteyen inancina gore yapar ve inanca gore de birbirinden bagimsiz olmamalidir...

Bu arada konu sahibi arkadas oneri istiyorsaniz; bastan kabul etmemeniz gereken durumun şu an sonucuna katlanmak istiyorsaniz bekleyeceksiniz ya da kendiniz muhattao olacaksiniz...

gizli kaçak nereye kadar sürecek bu ilişki
yarın öbür gün ailesi kendilerine uygun bir hanım bulurlar benden söylemesi

kusura bakmayın da adam sizinle beraber olabilmek için nikah kıymış,adam gibi adam nikahlı karısından utanmaz korkmaz saklanmaz.

neden böyle bir şeyi kabul ettin gizli saklı adam seni koluna takıp biryere gidemiyo neden nikah kıydıız ilginç ya adamda iş yok yada farklı bir sorun var zorladınızmı siz eşinizi nikah için

hangi inanca göre yapar imam diyorsunuz islamda imam nikahı var mıdır?
hele hele resmi evliyken gizli saklı 2. 3. evlilikler var mıdır imam nikahı adı altında?
inanca saygı diyorsunuz her inanca saygı duyulmaz adam kalkıp namaz kılmayanı öldürürüz diyor buna şimdi saygı mı duyalım?
kadını hiçe sayan, onu haklarından mahrum eden ve dinen var olmayan bir uygulamadır buna saygı duymamız mümkün değil. dinimizi de kötü gösteriyor.

Baska hangi dinde imam din gorevlisidir,hangi inancta namaz kilmayan oldurulur?Siz ne anlatmak istediginizi anlatabilirseniz ben cevaplayayim..Hicbir din kadini hice saymaz hangi dini anlatiyorsunuz?
Neyse banlanmadan gideyim konuyu dinle ilgili bir mevzuya, gereksiz bir sıfat kullanarak siz cektiniz,ceremesini cekmek istemiyorum...

Bastan gizli sakli nikah kiymayi kabul etmemeliydiniz. Ama etmissiniz. Simdi de duzelecegini sanmiyorum. Sirf siz istediniz diye nikah kiymis. Ben kalici bir evlilik olacagini düşünmüyorum ne yazik ki. Çünkü karisini kendi ailesinden saklayacak kadar duygularinin ve kararlarinin arkasinda duramayan bir adam, bu nikah ortaya cikip da ailesi cirlayinca da boşanabilecek tiynettedir diye düşünüyorum.

Diğer konunuzu da okudum. Anladığım kadarıyla saplantılı bir şekilde birbirinize takılmışsınız. Özellikle sen. Tutanacak dal gibi hep ona tutunmuşsun. Bu saatten sonra burda arkadaşlar ne yazsa boş. Genelde erkekle ilgili sorunlar babadan kaynaklanır. Babanızla ilişkiniz de sorun varmıydı, ya da anne babanız arasında. Mutlu bir aile miydiniz? Bunları sorun kendinize boş zamanınızda.
Eşine değil, kendine bağlan tutkuyla. Çünkü sen değerlisin. Bi de rusum demişsiniz, kalıbımı basarım güzelsindir de üstüne üstelik Kendine zaman ayır ve ne yapmak istiyorsan onu yap.

nikah resmi nikah değil mi?
yoksa öyle uyduruk imam nikahı kıydırıp biz nikahlıyız diye gezen tiplerden olmayın.
resmi nikah
siz kaç senedir türkiyedesiniz?
adı konulsun falan bana çok enteresan geldi..
18 yıl Turkeyede yasıyorum
şimdi söylmesi ile sonra söylemesi arasında ne fark var. ailesi istememiş. o da bu isteğe karşı gelememiş. ayrıca sizin aileniz yok mu? onlar bu duruma ne diyor? bi de nikahtan kasır dini mi resmi mi?
resmi nikah

neden böyle bir şeyi kabul ettin gizli saklı adam seni koluna takıp biryere gidemiyo neden nikah kıydıız ilginç ya adamda iş yok yada farklı bir sorun var zorladınızmı siz eşinizi nikah için
biz ayrılmadan once bana eylülde nikah kıyacamızı soylemisti,fakat sorun oldu( konu ekledim) ayrıldık.Tekrar donmesi nikah siz kabul etmiyecemi bile bile geldi,cunku 4 yıl birlikte idik. bana bir kac ay sonra kıyalım dedi,ama ben kabul etmedim ...

babamı hic goremdim, uvey turk babam vardı.ama onunla da 11 yasından sonra yasamaya basladım

bula bula tam bir hanzo bulmuşunuz.. sizdeki şu türk erkek aşkını da anlayabilmiş değilim ya neyse...
bence bir an önce boşanın, asla bu adamdan çocuk yapmayın, bu adam sadece siz susun diye nikah kıymış size ben olsam onuda bir araştırırdım belki sahte nikah bile olabilir.
yoksa koskoca adam evlense neden ailesinden sakalsın kabul etsinler yada etmesinler o saatten sonra kimin umurunda olur ki???

resmi nikah

18 yıl Turkeyede yasıyorum

resmi nikah

ben söylediğimde ısrarcıyım. adam sizle evlenmek istememiş. siz istediniz diye nikah kıymış. o nikahın onun gözünde fazla bi hükmü olduğunu sanmıyorum. ailesinden hala gizlemesinden belli. adam olan çıkar ben evlendim der. hem ailemi hoş edeyim hem kadını hoş edeyim demiş kendince arada dolanıyor işte. başta bunu kabul etmemeniz lazımdı.

babamı hic goremdim, uvey turk babam vardı.ama onunla da 11 yasından sonra yasamaya basladım
usulen sormuştum ama belli, babanızla bir probleminiz var. Bilinçaltınızda baba özlemi çekiyor olabilirsiniz. Babanızdan görmediğiniz sevgiyi bu adamda arıyorsunuz muhtemelen.
Yazacak çok şey var ama gerek yok. O adamı değiştiremezsiniz ama siz değişebilirsiniz. O adama olan bağımlılığınızı yenmelisiniz. Sevgi ve bağımlılık birbirinden farklı şeylerdir.
Farkındalığınızın artmasını dilerim.

İlk aylarda bu kış hamile kalmak istiyordum... ama hepsi bu kadar degyisti icin bunu 1-2 yıla ertelemeye karar verdim. bir kaç ay daha bekle diyor bana,soylecem onala diyor.Neyi bekliyorsun sordugumda sinirleniyor ve konuyu kapat diyor,zaten bu konuyu actıgımda direk gerginlik oluyor. ben daha bir kac ay bekleyecem,sonra zaten ya kendim soylerim ve ne istiyorusa yapsın, yada bu sekilde devam edemicegemimi soylerim...

Bence esinizin ailesi kesinlikle istemiyo ve oda sizi çok seviyo sizi kaybetmemek içinde nikah kiymiş bence uzun bi sure bu şekilde devam edecek kafaniza takmayin inan istenmeyen gelin olarak agizinizla kuş tutsaniz yaranamazsiniz siz evinize eşinizi bakın kendinize ait çevreniz varsa gidip gelin boşversene gitsin ailesine sonuçta ailesine gidiyor inan gorustugunuzde gorusmediginiz gunleri çok arayacaksiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…