Sorun bende mi eşim ve ailesinde mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben sinir koyuyorum tabi ki ama karşılığında da eşimin benim aileme karşı huyu suyu değişiyor. Sindiremiyorum buraya yazma sebebim de budur gerçekleri görmek inan bana artık gerçekten hata yaptığıma kötü biri olduğuma inandirildim. Sanki ailesi normal şeyler yapıyor gibi davranıyor beni buna inandırdı

Sizde bir acaiplik yok çileden çıkmışsınız
Karşı tarafın 3ü de beş para etmez çocuk olmasa 3ünü de döverdim çok sinir bozucular
Bı başkasına bunlar yapılıyor olsa bende böyle düşünürdüm ama insan kendi yaşadığında olayların şokuyla belki normallestiriliyor.

Sizin evinize annenizin teyzenizin geleceğine kaynananız karışamaz. Madem sazan gibi “annesi gelmesin ben gelicem” diye zıplamış, gelen misafire eşek gibi hizmet de edecek kusura bakmasın kimse. Zıplamasaydı o zaman. Tabi ki anneniz teyzeniz de yapmalı, ama kaynananızın onlar geldi diye size artistlik yapma lüksü yok. Hele ki terbiyesiz bağırtılarından bahsetmiyorum bile. Hadsiz yüzsüzler bir de size psikolojik baskı yaparak suçlu hissettiriyorlar. İğreniyorum böyle insanlardan.

Müthiş bir manipülasyon ustası eşiniz. İzin vermeyin buna. Kendinizden şüphe etmeyin. Şahsen çocuğumu tüm gün kv eline vermem ben. Üstelik dışarıda gezdiriyor bir de. Sınırları net çizin. Eşiniz de asarsa assin suratını.

İnan bana o kadar kararlıydım ki boşanmaya ailemde her zaman destek oldular. Hamileligim o kadar zordu ki kanamalar preklampsi vs. O sürecte bı şekilde ikna oldum. Gerçekten değiştigine inanmıştım.
İşte görmüş oldunuz. Preeklampsi gibi ölümcül bir durumla mücadele ederken siz, beyefendinin yaptıklarına bakın.

Resmen yav he he demiş içinden, bir süre iyi davranıp sustururum diye düşünmüş.

Belki ağır olacak yazdıklarım, ama bana kırılmayın. Vallahi size üzüldüm.

Eşiniz ve ailesi terbiyesiz insanlar. Ayrıca da benciller.

Kendinize yapmayın bunu. Yazıktır.

Halının altına süpürüp durmuşsunuz, artık taşıyor. Ve eşinizin de sorunları çözmek için herhangi bir gayreti yok.

İnanmayın geçici iyi hallerine. Pış pışlamak için yapıyor resmen.

Sürekli özüne dönüyor bakın her seferinde…

İnan bana ona iş yaptırma durumu yok benim evime gelenler asla eli boş gelmez biri iş yaparsa oturmaz ondan gelicekler musaitiz değil mi diye onay almadigim için sabah habersiz kaçtı gitti. O bağırırken gösterdikleri tepkiler asla gözümün önünden gitmiyor gitmicekte.

Seni o kadar iyi anlıyorum ki 3 yıllık evliyim iki yaşında bir kızım var o kaynana kayınpeder ve koca üçlüsü doğumdan sonra beni delirttip psikiyatri de yatmama tedavi görmeme sebeb oldu ve hala aynılar her boka maydonozlar bende bıktım ne yapacağımı bilmiyorum

Kaynananız bir sazan olarak siz yatmak zorundasınız diye atlamadı mı? Bu ne demek oluyor, sizin yapamayacağınız şeyleri gönüllü olarak kendisi yapmak istiyor. Bu durumda sizi DOĞAL OLARAK ziyarete gelen ailenizle de ilgilenecek. Hepsi beraber ev işinize yardım edecekler, çay çorba içilecek vs.
Sizin kıymetlisi olduğunuz insanların siz o haldeyken gelmesine tahammül edemiyorsa hasetliğini de alıp gidecek ve atlamayacak her şeye.

Bu yorumlardan sonra gerçeği gördüm bir yanlışa dahi göz yumucak durumda değilim teşekkür ederim destekleyici yorumlarınız için. Buraya yazıp yazmamakta çok kararsızdım iyi ki yazmışım.

Evet ama malesef oğlu bunu anlamakta zorluk çekti hamile karısının üzerine yürüyüp benim anneme saygısızlık yapmazsinlarla sandalyelere geldi üzerime o an terkettim onu babami ariyip beni almasını söyledim o kadar kararlıydım ki ne gurur bıraktılar nede insanlık kanamam olmasına rağmen 1 kilometre yol yürüdüm babamın yanına çabuk gideyim diye. Aslında o zaman farkındaydım herşeyin daha güçlüydüm. Kızım olunca başladı asıl sine ye çekmeler

Valla bendede artık sinir krizleri başladı sürekli doktora git diyor bana beni bu hale getiren oysa ki o birliktemisiniz hala

Allah’ın belasıyla aynı binada oturuyoruz kurtulmak ne haddime
Onların yüzünden ekt tedavisi gördüm psikiyatri de 3 ay yattım yığınla ilaç kullanıyorum çocuğumdan tam dört ay ayrı kaldım… çocuğa karsı hiç bişey hissedemiyorum herseyden geçtim ama sanki bana ait değilmiş gibi

Allah’ın belasıyla aynı binada oturuyoruz kurtulmak ne haddim

Çok üzmüşler seni. Bendende ağır şeyler yaşamışsın. Ama kızını kendinden esirgeme o senin sen onun annesisin ve biz her zaman onlar için güçlü kalmaliyiz ait olmadığımız yer çocuklarımızın yani değil babalarının yanı. Lütfen güçlü kal onlar yüzünden kendini gençliğini harcama. İstersen bana özelden yazabilirsin. Dinlerim her zaman

Çocuğuma bakıyorum herseyini hallediyorum ama bi his yok napıcam bilmiyorum

Çocuğuma bakıyorum herseyini hallediyorum ama bi his yok napıcam bilmiyorum
Gördüğün tedavi kolay birşey mi çok zor gerekirse tekrar destek al çocuğun için herşeyi yap 4 ay ayrı kalmışsınız çok çok zor lütfen onlar için kendini yıpratma çocuğun olsun odağında lütfen bende çok şey yaşadım burda yazamadigim neler var ama çocuğumun sevgisini o verdiği güzel hissi hiçbir zaman içimden almalarına izin vermedim vermemde lütfen sende elinden geleni kızın için yap onlar için enerjini harcama.

Gayet de savunuyorsun dolduruşa geldi falan boş bunlar adam olsa zaten dolduruşa gelmez çocuk mu anasının agzından çıkan lafa göre sandalye fırlatmaya kadar gidecek boşanmaya niyetiniz yok daha neler var anlatılacak madem bu cümle kuruluyor yaşanan daha çok şey var demektir biz duyduğumuz kadarıyla boşanmamak hata diyoruz zaten fazlasına gerek yok bu yazılanlar fazla bile

Bende yapmak için uğraşıyorum ama olmuyor o hissi bi kuramadım…beynime direk elektrik verdiler hala ilaç kullanıyorum…kendimi anne gibi değil köle gibi hissediyorum

Evime annemi veya teyzemi çağırmak için kaynanamdan izin mi alacak mişim? Bunu bana diyecek kocayı normal zamanda bile paralarım! Ki bi de moral ve fiziksel desteğe ihtiyacım varken, benim istediğim herkes o eve sorgusuz sualsiz girebilir. Ayrıca bunu söyleten kaynananın da benden önceden izin almadan eve girmesine asla izin vermem. Kavga ise kavga, küslükse küslük.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…