sorumsuz elti

inşallah olmaz diyim o zaman benim düşünceme göre insan yargıladığını yaşamadan ölmezmiş.. öyle derler yani ondan çok korkarım. Bir de her şey biz insanlar için

Çocuğu var evi ahır gibi derken eltinizi eltinizi yargilamış olmuyor musunuz?

Acaba çocuk olunca sizin ev ne gibi olacak?

Kimsenin kolay kolay çocuğunu getirme sen gel misafirim ol demez bence.Biri bana böyle dese evine bir daha adım atmam açıkçası.Ne olursa olsun insanın evladı sonuçta

Valla kimsenin de ortaligi yikip gecen bir cocugu ve ailesini tekrar agirlamak isteyeceğini sanmiyorum zaten. Hayiri ogrenen ve otorite kavramini anlamis bir cocuk da zaten evinde darth vader bile olsa, baskasinin evinde pamuk gibi oluyor.

Buyuk kizimin basimdan asagi corba dokmuslugu var ama bir tek gun dahi misafirlikte cok eğlenmek disinda bir haşarılığı olmadi. Yine de gittigimiz evde ortaligi toplamadan ayrilmam, beni agirlayan ardimdan cile cekmek zorunda degil sonucta. Insani iliskiler karsilikli haz alinabildiginde guzeldir, bir taraf mutlu olurken karsi taraf cile cekiyorsa o bir iliski degil olsa olsa tek tarafli cikardir. O yuzden arkamdan konusulacagina cikmadan yarim saat once kalkar ev sahibininde bu surecten mutlu ayrilmasini saglarim.

2 çocugum var gittikleri yerde duvarı çizmek veya koltukları kirletmek gibi şeyler asla yapmıyorlar.
Artık konuşa konuşa ögreterek evdede yapmamayı başardım.
Eltiniz relax.
Bı zahmet misafir gezmelerine ara verip çocugunu egitsin.
Valla ben rahat edemiyorum diye kimsenin evine gitmiyorum elalem çocugumdan rahatsız olmasın diye,çagıran olunca da kendi evime davet ediyorum daha rahat ediyorum çocuklar en azından benim evimde oynuyor

Vader örneğine patladim.

Annesi ve babası çocuk kediye bunları yaparken ne yapıyorlar acaba ? Çocuğu akışına bırakıp ne yaparsa yapsın modundalar mı?
Canım zaten kedi şu scottish mi diyorlar kulağı kırık ondandı asla hareket etmez kendi kendine takılırdı..Görmüyorlar bile anne zaten sürekli gezme modunda evdeyken de tv telefon gırla çocuğa bi terbiye verme derdi yok.Evde yemek bile yapmaz hizmetçileri var durumları iyi

Çocuğu var evi ahır gibi derken eltinizi eltinizi yargilamış olmuyor musunuz?

Acaba çocuk olunca sizin ev ne gibi olacak?
Merhaba sorumsuzluk bu kendi iradesi dısında basına gelen bi durum değil. Evde hizmetçi bile var olup ev ahırsa sorun bu. Hizmetçi sabahtan akşama kadar arkasında koşsa bile ev temizlenmez terbiye yok çocukta ki çocuk o da doğasında olanı sınırsızca yapıyor.Benim köpeğim dısardan eve geldi mi patileri sildirmeden eve girmez eğittim hayvan bile eğitiliyor insan çocuğu böyleyse eğitim ilgi yoktur bu da iradesiyle tercihidir ben buna laf ederim

Kocanı eğittin mi kız. Ee ne oldu o koku

O zaman evinize kabul etmeyin yada uyarin benimde kucuk cocugum var ben gitmem kimsenin evine misafirlige ama cocuk bu ister istemez yapiyolar benim evimde de duvari kapiyi boyadiklari oldu ama bu evin ahira donmus olmasi degil adi ustunde Çocuk.
Evet ancak çocuk çocuk diyerek herşey böyle geçilmez. Yeri geliyor o kapıdan duvardan o lekeler çıkmıyor. Koltuklardan çıkmıyor. Kimse kusura bakmayacak dişinden kısıp alınan mobilyayı da elalemin çocuğu mundar edemez. Oturtacaksınız yada zarar vermesi engellenilecek. Var bazı çocuklar öyle kendi evinde sürekli engellendiği için başka evler dikkatini çekiyor etrafa saldırıyor. Hiçte hoşlanmam. Evime geleni de uyarırım. Kırılacak zarar verilecek yeni aldığım şeyler büyük odamdadır. O odaya da çocukların girmesi yasaktır. İstemeyen de gelmeyebilir. Çocuğuna dur diyoruz diye küsülecekse küsülebilir. Ben çocuk 5 dk hevesini alsın diye binlerce liralık zarara giremem

Duvar karalamak,evcil hayvana zarar vermek,çikolatalı ellerle kanapelerde gezmek normal mi ?

Hayvana zarar verilmez bu benim kırmızı çizgimdir.

Ama benim çocuklarım benim evimde duvar karaladi. Kimse de bu yüzden evime ahır gibi diyemez. Beğenmeyen gelmez.

Kimse kimsenin evine ahır gibi diyemez.

Bizde bu iş eşimde tamamen bir kuzeni canavardan halliceydi. Sürekli kumandayı televizyona fırlatmaya çalışıyordu kaç bin liralık televizyon bir şey olur diye önünde bekliyordum şakasız tutmak için. Oyuncak attı kumanda attı falan annesi babası tutmuyor eşim dedi ki baya gülere 'mutlucicek sen neden orada duruyorsun kumandaya ya da televizyona bir şey olursa sen değil babası ödeyecek'' yemin ediyorum adam kalktı tuttu çocuğu ben bi saat ayakta bekledim umrunda olmadı.

Yalnız çocuk sakin uslu bir çocuk olsa bile çalışan insanın evine tutup haftada bir gelmek doğru değil.
Çok görüşmek istiyorsa kendisi çağırsin madem.
Ayrica elti dediginiz insan da çok yakın akraba sayılmaz.
Eşiniz kardeşiyle dışarda da görüşebilir.
İnsan kendi anne babasına bile haftada bir gitmiyor gerek yok.

Hayvana zarar verilmez bu benim kırmızı çizgimdir.

Ama benim çocuklarım benim evimde duvar karaladi. Kimse de bu yüzden evime ahır gibi diyemez. Beğenmeyen gelmez.

Kimse kimsenin evine ahır gibi diyemez.
Kendi evinizde ne yaptığı tabi ki sizi ilgilendirir ama bunu gittiği evlerde de yapıyorsa kusura bakmayın ama el evinde böyle yapanın evi ne hale dönmüştür diye düşünebiliriz

Reactions: Gao
Ay allah korusun dişinizden tırnağımızdan arttırıp kendi emeklerimizle alıyoruz her şeyi.tvyi kırsa evden kovardım herhalde büyük konuşmıyım beterin beteri varmış

Çok büyük konuşmuş haberi yok.ben evi kaç kere boyadım oğlum hala duvarları boyamaya devam ediyor gizli gizli.sonunda bıraktım benimle yarışıyor resmen.

Çok büyük konuşmuş haberi yok.ben evi kaç kere boyadım oğlum hala duvarları boyamaya devam ediyor gizli gizli.sonunda bıraktım benimle yarışıyor resmen.

İkizlerim iki yaşındayken mutfak masasında boya yapıyorduk. Arkamı döndüm onlara baktım bir kikirdeme sesi, tekrar döndüm ki duvarı boyamışlar. En fazla 30 saniyelik olay. Ocak için döndüm sanırım. Yemek yaparken yanımda olsunlar, etrafı boylamasınlar demiştim

Bazı şeyler evin içinde anlık oluyor. Çocuk olunca hele ki bilemiyosun ne zaman ne yapar.

Ama herkes başkasının evinde cok daha dikkatli olmalı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…