sorumsuz elti

sanayitostu

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2024
247
261
25
merhaba,
eltimin çocuğu aşırı derecede yaramaz ve eltim sorumsuz. Beyaz krem rengi koltuklarım var ve örtü örtmeyi sevmiyorum. Kendi çocuğum da yok ve bir süre düşünmüyorum açıkçası. Eltim zaten sürekli bana gelme meraklısı ama çalıştığım için çok kabul etmiyorum yine de haftada bir muhakkak gelmek ister. Neyse gelsin misafirdir... Ama çocuğu o kadar yaramaz ki duvarın boyasını bile kaldırıyor. Elleri çikolatalı koltuklara tırmanıyor. Köpeğimizn üstüne oturmaya çalışyor. Çok kez uyardım ama elalemin çocuğuna kızınca da laf oluyor bir de annesi varken ben mi onunla ilgilenicem yani ? gelme desem diyemiyorum akrabamız. Cidden çok daraldım kendi evleri zaten affedersiniz ahıra dönmüş durumda tüm duvarlar kapılar çizili. Eminim size de denk geliyordur böylesi ne yapıyorsunuz kızlar

Kimsenin çocuğunun pisliğini çekmek zorunda değilsiniz, önce eltinizle konuşun, çocuğuna sahip olsun. Anlamıyorsa misafirliğe gitmesin, gidiyorsa çocuğa siz müdahale edin. Başkasının çocuğu eve gelip, içine ediyorsa ve anne kayıtsızsa ya hiç gelmesin, ya da çocuğuma karışıyor demesin.

Benim oğlum çok hareketli. Zaten misafirliğe pek gitmem, gitmek istediğim yer içinse eşim evdeyse, eşime bırakıyorum. Birilerinin koltuğunda zıplamasına izin veremem. Daha çok bize davet ederim sevdiğim arkadaşımsa.

Duzgun bi uslupla uyarabilirsiniz annesini. Ama goruyorum pek duzgun uslubunuz yok.Bence direk soyleyin kimse gelmesin evinize boylesi insanlar icin daha iyi olur..
merhaba benim uslubumda hiçbir sıkıntı yok. Misafiri de çok severim de kira evimin duvarının boyasını alçıya kadar kaldıracak çocuklara müdahele etmeyen annelere tahammül edemiyorum sadece

merhaba benim uslubumda hiçbir sıkıntı yok. Misafiri de çok severim de kira evimin duvarının boyasını alçıya kadar kaldıracak çocuklara müdahele etmeyen annelere tahammül edemiyorum sadece
O zaman evinize kabul etmeyin yada uyarin benimde kucuk cocugum var ben gitmem kimsenin evine misafirlige ama cocuk bu ister istemez yapiyolar benim evimde de duvari kapiyi boyadiklari oldu ama bu evin ahira donmus olmasi degil adi ustunde Çocuk.

Her aradığında müsait olmadığınızı söyleyin kimseyle görüşme gibi bir zorunluluğunuz yok kibarca sizin çocuğunuz olmadığı için kafanızın bu kadar ses götürmediğii söyleyin

O zaman evinize kabul etmeyin yada uyarin benimde kucuk cocugum var ben gitmem kimsenin evine misafirlige ama cocuk bu ister istemez yapiyolar benim evimde de duvari kapiyi boyadiklari oldu ama bu evin ahira donmus olmasi degil adi ustunde Çocuk.
Çocuğa misafirlikte nasıl davranması gerektiğini öğretmek daha iyi değil mi? Ne yiyecekse masada oturarak yemesini ve bitirince ellerini yıkamasını izah etmek çok mu zor? Bebeklere laf yok ama oyun çocuklarına öğretmek zorundayız. Ben kızımla misafirliğe giderken oyun örtüsü oyuncak kitap vs götürürdüm. Biz sohbet muhabbet ederken çocuk benimle oturmak zorunda değil, o da iyi vakit geçirmeli. Oyun hamurunu bile örtüsünün üstünde oynardı, giderken de toplardık her şeyi. Ahır gibi kelimesi ağır olmuş, evet evimizde o kadar özenmiyoruz çocuğun peşinde gezmiyoruz ama başkasının evinde kontrol etmek uyarmak zorundayız. Benimkiler odalarında istedikleri yeri boyayabildiler ama odanın dışında asla izin vermedim. Burası hepimizin ortak alanı ve biz istemiyoruz burada boya çizik dedik. Mucize eseri hemen o an bırakmadılar tabii, ısrarla her yapmaya kalktıklarında engel olduk.

2 bebegim var, daha hicbiri icin soyle bir sikayet almadim. Evet cocuk yaramaz olabilir, yaramaz cocugu da severim ustelik, ama her cocuk evinde yaramazlik yapsin.

Kabul etmeyin, acikca soyleyin, evimi mahvediyor cocugun getirme deyin birsey deyin. Bas edemezsenizde onlar gelmeden once koltuklara ortu serin.

Annesi tepsiniz kalinca ben cocugu sert bir sekilde uyariyorum annesi de nasibini aliyor ve dikkat etmeye basliyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…