Son Dakika: Belçika'da art arda bombalı saldırılar

Siyasiler kirli hesaplar peşinde koşar , olan yine sıradan kendi halinde yaşamaya çalışan insanlara olur . Evet Belçika yi sevmiyorum malum sebeplerden ötürü ama ölenlere üzüldüm tabii ki . Hayat telaşesi içindeyken ummadığın bir anda teröristin biri geliyor ve sen ne oldugunu bile anlayamıyorsun ... Allah korusun ya

turkiye yakin komsumuz olmadigindan, ankara siradan bir ortadogu baskenti oldugundan, paris tren mesafesinde oldugundan, avrupanin birbirine kulturel bagi oldugundan, turklerin ermenilere ve kurtlere yaptiklarindan dolayi 'ben ankarayim' diyemiyorum"

işte böyle demişlerdi bizim acımızı hissetmeleri için illa kendi yakinlari, kendileri mi ölmesi gerekiyor bu teror denen lanetin ortak bir sey oldugunu, anlamadık insanoğlu olarak çok yazık..

Fransa Belçika sınırını kapatmış. 1600 asker sokağa inmiş.

terörün, teröristin, ülkesi dini milleti insafı yok.

batı kendini sorgulamak yerine başkalarını suçlamakla zaman kaybederse, daha çok canlar yanar bütün ülkelerde.

ayrım yapmadan, teröre karşı doğu batı demeden, birlik olmadan terör bitmez.

Şimdi hepsi "brüksel" olur ama

Acimizi anlamaniz için o aciyi yasamaniz gerekiyor sanirim. Pkk'ya çadır kurdurursaniz böyle uçurur havaya sizi. Bizim içimizde yaşayıp düşmanlık eden size dost mu olacakti? Teröristle kucak kucağa olursaniz böyle gözünüzü oyar ışte.

Neden ankara olmadiniz?

ayrıca Belçika hukumetini istifaya davet ediyorum güvenlik zaafiyeti var yuh yani avrupanin kalbinde yapilan seye bak

Son düzenleme:
Öyle kibirliler ki bize birşey olmaz kafasındalar halbuki avrupa ülkelerinden işide kaçıp terörist olan ınsanlarda patlama olmuş adamlara rahat batıyor , belçikalı fransalı ingiliz teröristler de var , unutuyorlar işte.

batı kendini sorgulamak yerine başkalarını suçlamakla zaman kaybederse, daha çok canlar yanar bütün ülkelerde.
Ne kadar kolay yazılıyor değil mi, söz konusu "Batı" olduğunda. Şu cümleyi Türkiye'deki patlamalarında biz yazdığımızda terörist destekçisi oluyoruz.
Hayat çok garip.

Ya şu Brüksel-Ankara yazanların amacı ne bir öğrenebilir miyim ?

Ne kadar kolay yazılıyor değil mi, söz konusu "Batı" olduğunda. Şu cümleyi Türkiye'deki patlamalarında biz yazdığımızda terörist destekçisi oluyoruz.
Hayat çok garip.

işte ben bunu anlamıyorum yahu.. bizden kaç kişi üzüldü mesela şu patlamaya? herkes skor derdinde yine.. biz de kaç kişi onlara üzüldüyse, onlarda da o kadar kişi bize üzüldü işte..

masum insanların ölmesine hangi vicdan sevinir ki yazık allah yardımcısı olsun yakınlarını kaybedenlerin onlar bizim yaşadıklarımızı görmezden gelsede biz türk halkı olarak genede ölen masum sivillere üzülüyoruz işte.

Defalarca kullandigim bir havaalani. Ortalikta multecilerin ve fakir insanlrin dolastigi guvenlik acigi cok olan bir havaalani.
Cok uzgunum ve korkuyorum.

Ne bekliyordunuz?

Charlie hebdo saldırısında çok mu yanlarında olduk, o zaman yapılan yorumları çok net hatırlıyorum. Paris saldırısında sevinen yine bizdik değilmi? Milli maçta saygı duruşunu bile ıslıklarla sabote ettik, allhuekber nidalarıyla inlettik stadı. Ülkemizde ölen israillere oh olsun dedik, gebersinler dedik. Şimdi yine belçika için aynı şeyi yapıyoruz. Sonra ama onlar da bize üzülmüyor diyoruz. Bu iki yüzlülük değil de nedir.

Ayrıca biz daha kendi ülkemizde ölenlere üzülmeden önce hangi taraftanmış diye bakıyoruz. İnsan önce kendi altındaki eşeği görmeli öyle değil mi?

Bu haberin tamamını okudum. Yorumlarda kimse oh iyi olsun dememiş zaten. Sadece parise üzüldüğüm kadar ankaraya üzülemem demiş. Irakta, afganistanda bombalar patlarken biz ne kadar üzüldük de adamların bu söylemlerini yargılıyoruz.

Terörü destekleyen, PKK'ya çadır kurmalarına izin veren Belçika terörle tanıştı..
Fransa'daki katliamı yapan cezayir asıllı terörist dün Belçika'da yakalandı. Bugün de bombalar patladı. istihbaratları kötü demenin anlamı yok, Belçika aylarca bu teröristi yakalamanın peşindeydi, odaklandıkları tek nokta buydu! sonuç olarak onca masum insanlara oldu.. YAZIK..

charlie hebdo saldırısında Davutoğlu destek yürüyüşündeydi diğer yöneticilerle beraber. bizim ülkemizde olan patlamalarda hangi ülke liderleri geldi, destek verdi? çoğu pkk ya desteğini sürdürdü açık veya gizli.
milli maçları geç, derbilerde ana avrat küfreden de bu milletten. haliyle uygun bir kıstas olduğunu düşünmüyorum.
sosyal ağlarda ise herkes kafasına göre sallıyor bu da kıstas olamaz. bazıları takipçi sayısını artırmak, bazıları trollük yapmak için yazıyor bir şeyler. aynısı batı ülke vatandaşları için de geçerli. onlarda da ırkçı söylemler, sevinç ifadeleri mevcut.
Türkiye'nin ışidle işbirliği içinde olduğunu söylemek, batı ağzıyla konuşmaktır bana göre.

batı için biz dost ülke vatandaşı değiliz, bize ya da ortadoğu haklarına gelince onlara üzülen bir batılı görmedim. rachel corrie gibisi çok çok azdır. kendini feda etmek anlamında söylemiyorum, en azından mazlum halklara destek olmak için.

bu arada, batıya gelince hümanist, halkına gelince aşağılayıcı tavır içinde bulunan ve bunu sürdürenlerin en kısa zamanda avrupa vatandaşı olmalarını temenni ediyorum.

Terörü destekleyen bir ülke terörle tanıştı. Ama olan yine masum insanlara oldu. Oh olsun diyemem vicdanıma sığmaz. Ayrıca kendi içimizde hain beslerken gidip elin Avrupa ülkesine terörü destekliyor diye çok da fazla eleştiremeyeceğim.

Türkiye her zaman mazlumun yanında olmuş bir ülkedir. Suriyeli sığınmacılar "sözde medeni" avrupada ne muamele görüyor hepimiz biliyoruz. Hangi ülke olursa olsun deprem,tsunami vs herhangi bir dogal afette en önce bizim ulkemiz yardıma koşar. Bu demektir ki biz kimseyi dininden ötürü dışlamiyoruz. Ama biz dinimizden dolayı dışlaniyorz ne komiktir ki kendi ulkemizde bile :)

Onlar ne kadar yanımızda olduysa bizde o kadar yanlarindayiz. Iki yuzluluk değil bu "neden ankara olmadiniz?" A cevaplar vermişler ya,bizimde neden paris,brüksel olmadığımızın cevabı. Dost olduğunuz kadar dostuz diyoruz.

Ab "pkk terör örgütüdür" diye kabul ediyor da Ab zirvesinde terörist yandaşlarina çadır kurma izni vermeleri neyin göstergesi?

Sapla samani karıştirmayin.

Biz kendi ülkemizde ölen her "masum" insana üzülüyor,rahmetle dua ediyoruz. Kimse kusura bakmasinda dağda ölen teröriste de üzülemeyiz.

Irak,suriye,filistin,myanmar,afganistan dünyanın neresinde zulüm gören varsa hepsine de üzülüyoruz. Kimsenin çıkıp da "afganistanda ölenlere oh olsun" dediğini de görmedim ne alaka bunu yazdiysan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…