Son Dakika: Belçika'da art arda bombalı saldırılar

işin garip tarafı bu "öfkeli bir grup genç" lafını sadece biz bilmiyoruz, bir dünya biliyor onlara bu gözle bakıldığını bu ülkede.. o yüzden kapanıyor elçilikler, o yüzden biz sorumlu tutuluyoruz o pisliklerin her saldırılarından.. kaldı ki yabancı olmak neden hakaret gibi söyleniyor onu anlamadım.. İrlandali, Belçikalı olup, ölenlere üzülmenin nesi kötü?

Hay klavyeni seveyim, yoruldum aynı şeyleri bin kez yazmaktan.

Kaçak dövüşmek oluyor bu. Ben ortaya söyleyeyim de bana bulaşmasınlar mantığı.

Kaç sayfa önce söyledim, insan kendi altındaki eşeği görecek biraz. Avrupalı neyse bizde oyuz, zerre farkımız yok. Onlar burda olanlara üzülmüyor, bizimkiler orda olanlara. İki taraftan da bizim gibi vicdanlı üç beş kişi çıkıp her ölene üzülüyorum dediğinde humanistlikle suçlanıyor. Humanistlik de suç olmuş, hakaret olmuş güzel ülkemde.

Ben de anlamıyorum office.
Yani hasbelkader Türkiye'de doğmuş bir Ermeni de olabilirdik, herhangi birimiz. Kimseye gelirken Türk mü olmak istiyorsun, diye sormadılar. Bana sormadılar en azından, birilerine sorulduysa bilemem.
Aynen. İnsanlar okuyor. IŞİD bomba patlattığında yapılan saygı duruşunu ıslaklayan insanları okuyor bu insanlar. Biz nasıl Belçikada açılan çadırı okuyorsak, onlar da o ıslaklamayı okuyorlar.
Bir Stat dolusu insan ölen 100 insanı ıslıklıyor. Bu insanlar Türkiye'nin açtığı sınırdan, ne idüğü belirsiz adamların geçtiğini ve Gaziantep gibi Adıyaman gibi şehirlerin IŞİD kampına çevirildiğini okuyorlar.
Biz nasıl PKK'ya destek veren Avrupayı okuyorsak, onlar da bunları okuyor.

Vallaha ben bu ortadan ortadan yazmalardan sıkıldım. Ne yani alıntı yapınca, isim verince ne oluyor, hakaret etmiyorsan söyle söyleyeceğini, neden bu alıntılamama modası.

Aynen yani, Avrupa'lı olup da çünkü Türkiye Orta Doğu ülkesi diyen insanın da aklına tüküreyim, Orta Doğu'da da insanların kanı akar, Orta Doğu'lular da ölür.
Türkiye bir devlet. Patlayan devlet değil, insanlar, devletler ölmez, insanlar ölüp. Bunu bilmek için Oxford falan bitirmeye hacet yok.

Bugün bu yangına odun taşıyan herkes sorumlu, senin insanın benim insanım değil mesele, mesele üzüldün üzülmedin de değil umrumda da değil kim üzülmüş kim üzülmemiş herkesin kendi vicdanı.ama yüzlerce yıldır bu coğrafyanın kanıyla beslenen bir Avrupa var ve o Avrupa sadece kendisine medeni. Belki anlarlar nasıl oluyormuş insanların terör yüzünden ölmeleri,ülkelerinde rahat dolaşamamaları,güvende hissetmemeleri..
Ve gerçekten samimi bir şekilde bu küresel probleme çözüm bulmaya çalışırlar... Yoksa insanların ölümüne sevinmek için insanın psikolojisi bozuk olmalı sanıyorum.

Teröristleri destekleyen ülke koynunda yılan beslio

Belçika pkk.ya yardım ve yaltaklik yapiyor evet. Ama orda ölenlerin suçu değil bu... aci bir olay maalesef.... hiçbir ülke benim başıma gelmez dememeli...

Ne ankara olmasi? Ankara olmasınlar istemiyoruz. En azından yapani desteklemesinler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…