Son Dakika: Belçika'da art arda bombalı saldırılar

grill neden ortaya ortaya yazıyorsun? Kim o içinizdeki irlandılar falan? Ne kadar geniş içiniz var, maşallah, İrlandalısından paraleline, teröristine hepsi içinize girip girip sonra da sizi kandırık ediyor?
Kim içinizdeki İrlandılar, Belçikalılar falan?
İsim alalım, lütfen. Öyle ortaya ortaya yazıp biri mesajı çekti mi de "aaa neden üzerine alındın, sana demedim" demek yeni moda mı oldu forumda?
Birbirimize alıntı yapmadan giydirip giydirip, sonra da biri çıkıp "hayırdır, canım ne iş?" diye sorduğunda, "yarası olan gocunura" yatmak adet oldu ise, benim de giydireceklerim var, gündemin gerisinde kalmayayım.
Kim tasvip etmiş PKK'yı. Falanca diye isim verebilecek misin?
Kim aklamış?
Ben vatandaşım. Terör örgütünün varlık amacı terör yapmak. Eğer öyle olmasa hepsi "beyefendi" olurdu değil mi? Adamlar terörist yahu.
Geliri uyuşturucu, kadın, silah vs pazarlayarak elde eden bir oluşumdan bahsediyoruz.
Ben ne diyeceğim teröriste Allah belanı versin, Kahrolsundan başka?
Bombalar otobüsle taşınırken Vali, emniyet müdürü, uyuyor muydu, diye sormak mı vatan hainliği?
Ne kadar kolaymış bu vatanda hain olmak.
Çalıp çırpınca falan Bakanlar önüne yatıyor, sorumlular uyuyor mu diye sorunca vatan haini, terörist destekçisi falan oluyorsun?
Sizin vicdanının rayici kaç bu aralar?
Ben demedim IŞİD için öfkeli bir grup genç diye grill. Bizzat senin oy verdiğin partinin Başkanı dedi.
AKP'lilerin açılım zamanı söylemlerini, Öcalan hakkındaki fikirlerini de yazayım mı buraya? Kendi gözlerinle okumak ister misin?
İstersen ben yazmayayım, sen google'la.
Ha bir de hazır googlelamışken bir de bak bakalım, PKK mayınları döşerken görmezden gelen valiler Belçika'da mı yaşıyormuş?
Avrupa'nın PKK konusunda ne halt olduğu zaten belli, bunu dün duymuş gibi davranmanın manası yok. Ama herkesi suçlu görüp kendini püripak görmenin de bir anlamı yok.

işin garip tarafı bu "öfkeli bir grup genç" lafını sadece biz bilmiyoruz, bir dünya biliyor onlara bu gözle bakıldığını bu ülkede.. o yüzden kapanıyor elçilikler, o yüzden biz sorumlu tutuluyoruz o pisliklerin her saldırılarından.. kaldı ki yabancı olmak neden hakaret gibi söyleniyor onu anlamadım.. İrlandali, Belçikalı olup, ölenlere üzülmenin nesi kötü?

grill neden ortaya ortaya yazıyorsun? Kim o içinizdeki irlandılar falan? Ne kadar geniş içiniz var, maşallah, İrlandalısından paraleline, teröristine hepsi içinize girip girip sonra da sizi kandırık ediyor?
Kim içinizdeki İrlandılar, Belçikalılar falan?
İsim alalım, lütfen. Öyle ortaya ortaya yazıp biri mesajı çekti mi de "aaa neden üzerine alındın, sana demedim" demek yeni moda mı oldu forumda?
Birbirimize alıntı yapmadan giydirip giydirip, sonra da biri çıkıp "hayırdır, canım ne iş?" diye sorduğunda, "yarası olan gocunura" yatmak adet oldu ise, benim de giydireceklerim var, gündemin gerisinde kalmayayım.
Kim tasvip etmiş PKK'yı. Falanca diye isim verebilecek misin?
Kim aklamış?
Ben vatandaşım. Terör örgütünün varlık amacı terör yapmak. Eğer öyle olmasa hepsi "beyefendi" olurdu değil mi? Adamlar terörist yahu.
Geliri uyuşturucu, kadın, silah vs pazarlayarak elde eden bir oluşumdan bahsediyoruz.
Ben ne diyeceğim teröriste Allah belanı versin, Kahrolsundan başka?
Bombalar otobüsle taşınırken Vali, emniyet müdürü, uyuyor muydu, diye sormak mı vatan hainliği?
Ne kadar kolaymış bu vatanda hain olmak.
Çalıp çırpınca falan Bakanlar önüne yatıyor, sorumlular uyuyor mu diye sorunca vatan haini, terörist destekçisi falan oluyorsun?
Sizin vicdanının rayici kaç bu aralar?
Ben demedim IŞİD için öfkeli bir grup genç diye grill. Bizzat senin oy verdiğin partinin Başkanı dedi.
AKP'lilerin açılım zamanı söylemlerini, Öcalan hakkındaki fikirlerini de yazayım mı buraya? Kendi gözlerinle okumak ister misin?
İstersen ben yazmayayım, sen google'la.
Ha bir de hazır googlelamışken bir de bak bakalım, PKK mayınları döşerken görmezden gelen valiler Belçika'da mı yaşıyormuş?
Avrupa'nın PKK konusunda ne halt olduğu zaten belli, bunu dün duymuş gibi davranmanın manası yok. Ama herkesi suçlu görüp kendini püripak görmenin de bir anlamı yok.

Hay klavyeni seveyim, yoruldum aynı şeyleri bin kez yazmaktan.

Kaçak dövüşmek oluyor bu. Ben ortaya söyleyeyim de bana bulaşmasınlar mantığı.

Kaç sayfa önce söyledim, insan kendi altındaki eşeği görecek biraz. Avrupalı neyse bizde oyuz, zerre farkımız yok. Onlar burda olanlara üzülmüyor, bizimkiler orda olanlara. İki taraftan da bizim gibi vicdanlı üç beş kişi çıkıp her ölene üzülüyorum dediğinde humanistlikle suçlanıyor. Humanistlik de suç olmuş, hakaret olmuş güzel ülkemde.

işin garip tarafı bu "öfkeli bir grup genç" lafını sadece biz bilmiyoruz, bir dünya biliyor onlara bu gözle bakıldığını bu ülkede.. o yüzden kapanıyor elçilikler, o yüzden biz sorumlu tutuluyoruz o pisliklerin her saldırılarından.. kaldı ki yabancı olmak neden hakaret gibi söyleniyor onu anlamadım.. İrlandali, Belçikalı olup, ölenlere üzülmenin nesi kötü?
Ben de anlamıyorum office.
Yani hasbelkader Türkiye'de doğmuş bir Ermeni de olabilirdik, herhangi birimiz. Kimseye gelirken Türk mü olmak istiyorsun, diye sormadılar. Bana sormadılar en azından, birilerine sorulduysa bilemem.
Aynen. İnsanlar okuyor. IŞİD bomba patlattığında yapılan saygı duruşunu ıslaklayan insanları okuyor bu insanlar. Biz nasıl Belçikada açılan çadırı okuyorsak, onlar da o ıslaklamayı okuyorlar.
Bir Stat dolusu insan ölen 100 insanı ıslıklıyor. Bu insanlar Türkiye'nin açtığı sınırdan, ne idüğü belirsiz adamların geçtiğini ve Gaziantep gibi Adıyaman gibi şehirlerin IŞİD kampına çevirildiğini okuyorlar.
Biz nasıl PKK'ya destek veren Avrupayı okuyorsak, onlar da bunları okuyor.

Hay klavyeni seveyim, yoruldum aynı şeyleri bin kez yazmaktan.

Kaçak dövüşmek oluyor bu. Ben ortaya söyleyeyim de bana bulaşmasınlar mantığı.

Kaç sayfa önce söyledim, insan kendi altındaki eşeği görecek biraz. Avrupalı neyse bizde oyuz, zerre farkımız yok. Onlar burda olanlara üzülmüyor, bizimkiler orda olanlara. İki taraftan da bizim gibi vicdanlı üç beş kişi çıkıp her ölene üzülüyorum dediğinde humanistlikle suçlanıyor. Humanistlik de suç olmuş, hakaret olmuş güzel ülkemde.
Vallaha ben bu ortadan ortadan yazmalardan sıkıldım. Ne yani alıntı yapınca, isim verince ne oluyor, hakaret etmiyorsan söyle söyleyeceğini, neden bu alıntılamama modası.

Aynen yani, Avrupa'lı olup da çünkü Türkiye Orta Doğu ülkesi diyen insanın da aklına tüküreyim, Orta Doğu'da da insanların kanı akar, Orta Doğu'lular da ölür.
Türkiye bir devlet. Patlayan devlet değil, insanlar, devletler ölmez, insanlar ölüp. Bunu bilmek için Oxford falan bitirmeye hacet yok.

Olaya duygusal baktığımızı düşünüyorlar fakat devletler arası ilişkiler duyguya dayanmaz. Mesela o pkk çadırına izin vermeyecekti hükümeti. Yok bizi tanımıyorlardı, ne bilsinlerdi falan filan bahane olamaz. Bunu yaparak kim kime destek vermiş oluyor Allah aşkına ya?
Mesela onların başına dert olmuş bir örgüte Türkiye kucak açsa buna nasıl yanıt verirlerdi? Bence hiç hoş olmazdı.
Bu olay da benim canımı acıttı ya, bundan daha doğal ne olabilir ki?
Üzülüp üzülmeme mevzuusundan çok daha öte bir durum var ortada bence.
Ben alıştım zaten ülkemizdeki terörün sorumlusunu sorarız hemen bir şeylerle itham ediliriz. Bu konuda da aynı şey oldu işte.
Bugün bu yangına odun taşıyan herkes sorumlu, senin insanın benim insanım değil mesele, mesele üzüldün üzülmedin de değil umrumda da değil kim üzülmüş kim üzülmemiş herkesin kendi vicdanı.ama yüzlerce yıldır bu coğrafyanın kanıyla beslenen bir Avrupa var ve o Avrupa sadece kendisine medeni. Belki anlarlar nasıl oluyormuş insanların terör yüzünden ölmeleri,ülkelerinde rahat dolaşamamaları,güvende hissetmemeleri..
Ve gerçekten samimi bir şekilde bu küresel probleme çözüm bulmaya çalışırlar... Yoksa insanların ölümüne sevinmek için insanın psikolojisi bozuk olmalı sanıyorum.

Teröristleri destekleyen ülke koynunda yılan beslio

Belçika pkk.ya yardım ve yaltaklik yapiyor evet. Ama orda ölenlerin suçu değil bu... aci bir olay maalesef.... hiçbir ülke benim başıma gelmez dememeli...

Şimdi hepsi "brüksel" olur ama :KK51:

Acimizi anlamaniz için o aciyi yasamaniz gerekiyor sanirim. Pkk'ya çadır kurdurursaniz böyle uçurur havaya sizi. Bizim içimizde yaşayıp düşmanlık eden size dost mu olacakti? Teröristle kucak kucağa olursaniz böyle gözünüzü oyar ışte.

Neden ankara olmadiniz?

4ragGA.png

ayrıca Belçika hukumetini istifaya davet ediyorum güvenlik zaafiyeti var yuh yani avrupanin kalbinde yapilan seye bakEn Büyük KK

Ne ankara olmasi? Ankara olmasınlar istemiyoruz. En azından yapani desteklemesinler...

X