Sokakta Yaşayan Sevilesi Şeyler :)

Ay ben buna koparım:roflol::roflol::roflol:

Nevkuş nasıl kopar?

- Püskütle canım püskütle:sm_cool::sm_cool:

Şeniz opuyorumnanaktan Şeniz :asigim: Ay hangi ikonu kullansam şaşırdım, bugünü kaçırmadığım için çok mutluyum :teytey: Yanlış hatırlamıyorsam bir zamanlar sana uzattığım kupayı geri çevirmiştin Püsküütüm, hani yakınlaşmada çok başarılı olamadığını düşünmüştün sanki, karıştırıyor muyum yoksa CADIARZU

:hooray: Ama bu sefer kupaya itiraz etmezsin sanırım sengözlerimebaksanab İşi kıvırmak ne kelime, sen artık iflah olmazsın :jeyyar: ( Değil mi, Nev'im?:jeyyar: )

:roflol: :roflol: Ben de çok sevindim, ben de Püsküütüm, senin gibi birinin bu zevkten, mutluluktan mahrum kalması içten içe üzüyordu beni Şeniz

:roflol: Sanırım ben de sevmeme, sadece besleme hakkımı kullanırdım haşin pisiciğe karşı

Nevkuş nasıl kopar?

:asigim: opuyorumnanaktan Kop nevkuşum kop..
Doğru hatırlıyorsun yorgunum.. Hak etmediğimi düşünüyordum çünkü.. Ne de olsa kedilerle olan diyalogum fobiden, uzaktan bakmaya ve nihayet dokunabilmeye doğru etap etap ilerledi.. Artık kupayı alabilirim. Lütfen raftan indirin pilizz.. Bi'de tozunu alıverin zahmet olmazsa..
Ya işte evet.. "Haşin" süper tanımlamış kediyi.. Oysa tam cesaret toplamıştım ama yüzünü görünce "Size iyi günler" dedim ve arkama bakmadan sıvıştım.. :roflol: :roflol:
Sarı olan çok güzel ama di mi? Bu akşam da karşılaştık.. Tek sorunumuz lulutla ısınma turlarına henüz başlamış olmaları.. zamanla onu da aşarız elbet.. Biz ne dağlar, ne dereler aştık.. lay lay looomm... hoba :teytey:

Sen bunu ettin ya artık lulutumda eller sever o sarı kedimizizemuszemus

Onun ispatını nasıl yapacaksın acabazemuszemusLulutun şeyini kedinin üstüne koyarak mı eeee patisini dedim mizemuszemusdelikafadulden

Nevkuş nasıl kopar?

kaydirigubbakcemile3

püsküütüm, kedi ve köpeklere ben de dokunamazdım geçen seneye kadar. çok severdim ama uzaktan, dokunmaya cesaret edemiyordum...
şimdi bayağı bir ilerleme kaydettim.
tanıdıklarda kedi - köpek gördüm mü, sevmeden ayrılmıyorum yanından.
bu topiclerin de katkısı oluyor, hayvanları iyi tanıdıkça, uzak durmak için neden olmadığını anlıyor insan. :asigim:

Ne güzelmiş bu arkadaşlar... kaydirigubbakcemile3

Püsküüt hem senin neden kedi fobin var anlat bakalım... Çocukluğuna inelim biraz -tatlicadiarzu-

Oysa ne şirin hayvanlarmış değil mi? Yakınlaştıkça sevdikçe insan hemen alışıyor onlara... Kendilerini sevdirme gibi bir büyüleri var her nasılsa... Halbu ki onlar bizden korkuyor garipler...

Ben Asil i senin kucağına vereyim... İki dakika da işi bitirir... Fobin mobin kalmaz .... kaydirigubbakcemile3

Sen bunu ettin ya artık lulutumda eller sever o sarı kedimizizemuszemus

Onun ispatını nasıl yapacaksın acabazemuszemusLulutun şeyini kedinin üstüne koyarak mı eeee patisini dedim mizemuszemusdelikafadulden

:roflol: Hay Allah seni bildiği gibi yapsın yaa :roflol:
O dediğini yaparsak, karede kedi gözükmez.. :roflol: Yine koptum sabah sabah yaa.. Beni hep sen baştan çıkarıyorsun.. kaydirigubbakcemile5 Dur şimdi ciddileşeyim de sonraki mesajlara cevap vermeye başlayayım.. şakkıdı
ılerleme göstermene sevindim bambusicim..alkisalkisalkis
Benim de kedi problemimi buradaki topiğin biri çözdü neticede..

HıScim.. ınan mantıklı bir izahı yok.. Şimdi ne yazsam havada kalır.. Ama yine de kedi fobimin nedenini kendimce açıklamaya çalışayım..
Köpeklere göre içgüdülerine çok daha fazla bağlı kaldıklarından, tam olarak evcilleşmeleri doğalarına aykırı olduğundan her an her tepkiyi vereceklerini düşünürüm.. Güvenle yaklaşamam yani..

Yani fobimin temelinde öncelikle güvensizlik yatıyor..

Bir de kedileri, köpeklere ziyade insanlara daha çok benzetiyorum sanırım.. E-ee insanlarla da aramın iyi olduğu zaten söylenemez.. Acaba bunun nedeni ne? :roflol:
Getireyim mi şezlongumu? hihoyyyt

Bütün bunların yanısıra alışamadığım fiziksel hareketleri var.. Hani savunmaya geçtiklerinde sırtlarını kabartıyorlar ve ters V harfine dönüyorlar ya işte o an aklım başımdan gidiyor.. Çok itici buluyorum o hareketi işte.. Elimde değil..:dilcikar:

Sokak yürüyüşlerinde genellikle yanımda lulut olduğu için de hemen hemen bütün kedileri aynı pozisyonda gördüğümü de düşünürsek..

Ama yine de bütün bu açıklamalarımı mantıklı bir temele oturtma gayretim yok.. Zaten olsaydı böyle bir atılımda bulunmazdım..

Fobilere karşı fobim var.. Sevmiyorum fobi sahibi olmayı.. yasakkelime

Not: Asil Bey de biblo mübarek..

Bahariye'den yolu geçenlerin görmüş olabileceği bir sahne, aynı kedi miydi hatırlamıyorum ama yıllardır o vitrinde kedi eksik olmuyor opuyorumnanaktan

Mağazanın için o kadar dar ki, insanlar birbirine değmeden hareket edemiyor neredeyse, vee tabii ki rahatına düşkün bir canlı olarak kendisi, mağazanın sınırları dahilinde en tenha, rahat yer olan vitrinde yerini alıyor sık sık Şeniz

Göz kontağı kurduğu zamanlar da oluyor, ancak o gün kafası düştü düşecek şekilde uykuluydu, ayıkken yakalarsam bir gün, ileri de o halini de eklerim zemuszemus

Son düzenleme:

Ayy hangi bankaya kaç taksitmişzemuszemuslaelaelaelaelae

Yerim ben bu şabalağı ya:asigim:

Bizim burdada bir halıcı var onların kedisi 15 yıl yaşadı vitrinde halıların üstünde yatardı ama hiç zarar vermezdi gelen geçen izlerdi o güzel pamuk tüylüyü:çok üzgünüm:

Şimdide yolumuzun üstünde bir hazır mutfak tükkanı var orada bir sokak kedisi besliyolar kedide alışmış giriyor içeri tezgaha çıkıp yatıp güneşleniyor:roflol:

:roflol: Büyük ihtimalle neden bu olmalı vereliniortak Aslında ben de kedilerle insanları çok benzetiyorum bazen Püsküütüm, ama sözünün esirgemeyen, yalandan uzak, dürüst, asil, sadece gerçekten seviyorsa,istiyorsa bir şeyi yapan :asigim: :asigim: :asigim: Yanlış anlaşılmasın, köpekleri zaten insanlara benzetmiyorum, onların doğası bambaşka...opuyorumnanaktan

Koptum yine, doktorum kas gevşetici verdi, ne gerek var, takıl buraya sinir mi kalır adamda opuyorumnanaktan zemuszemus opuyorumnanaktan zemuszemus

Püsküütüm sana söz, benim meleğimin de böyle bir pozu var, ama tarayıp da pc ye aktarabildiğimde senin için ekleyeceğim diğer birkaç pozuyla. Ama zaten artık bir kere bu olayı kıvırdın, ters V düz V etkilemeyecek bir süre sonra seni Şeniz

Ayy hangi bankaya kaç taksitmişzemuszemuslaelaelaelaelae

Yerim ben bu şabalağı ya:asigim:

Nan o kadar uğraştım karalamak için di mi :mymeka: Çok merak ediyorsan Patibank'a 3 taksit lülülülülülü

Nev'im üzülme, ne şanslıymış ki 15 yıl ömrü sürmüş hem de halılarla zemuszemus

Heheee, ya hep diyorum, rahatlamanın yolunu arayan kedileri takip etsin, nerede keyif orada onlar :asigim:

Göz kontağı kurduğu zamanlar da oluyor, ancak o gün kafası düştü düşecek şekilde uykuluydu, ayıkken yakalarsam bir gün, ileri de o halini de eklerim zemuszemus
Salak yaaa.. Sahiden de uykuya daldı dalacak.. :ecrin_bebek:
Aklıma bi'yer getirdin şimdi.. Bundan sonraki gidişimde kamerayı da atayım çantama (e tabe inşallah şarjını kontrol etmeyi unutmayarak)
Şimdide yolumuzun üstünde bir hazır mutfak tükkanı var orada bir sokak kedisi besliyolar kedide alışmış giriyor içeri tezgaha çıkıp yatıp güneşleniyor:roflol:
Mesela oradan bi' tezgah beğenirmiş müşterinin biri.. Verirmiş siparişi.. sonra tezgah kurulurken a-aa o da ne? E benim beğendiğimin üzerinde desenler vardı..
Hanım, hanımmm! Onlar desen değil.. Kedi tüyüydü.. :roflol: :roflol:
Hah işte, çok daha güzel yazmışsın benim ne demek istediğimi anlaşılır kılmışsın.. Aynen böyle.. Hiç orta yolu bulma durumu yok anacım kedilerde.. Canı istiyosa ne ala.. ıstemiyosa yandın :roflol:
Mesela yukarıdaki sarışına ben büyük bir cesaret göstererek sengözlerimebaksanab "N'aber?" dediğimde kendini sevdirmeseydi yine bir yakınlaşma olamayacaktı..
Eski evimde bahçede yıllarca beslediğim, Güzel Kız adını verdiğim pisicik bir kere sevdirmedi kendini.. E bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.. beni sevmiyorsan verdiğim mamayı niye yiyorsun.. Seni işini bilir seniiiii.. :mymeka:
ıçimde kaldı Güzel Kızı sevemeden taşındım.. :çok üzgünüm:
Bak ben hala ondan bahsediyorum.. O beni hatırlıyor mudur acaba? Pis kedi! zemuszemus
Köpekler hakikaten başka dünyadan gelmişler.. Gurur yok, yaltaklanma çok, bir iyiliğe ömrünü teslim eder, hesap yok, güvenlik duygusu yok, yok anam hiçbir şey yok.. öyle yatsın sen de onu sev.. opuyorumnanaktan
Yok daha o kadar açıklarda yol almaya hazır değilim.. Yelkenim ipekli kumaştan...

Kardeş sevgisi konulu fotolarımızı aşağıda görebilirsiniz:

Kardeşler bazen tartışabilir, yolları ayrı düşebilir...

Bu ayrılık anında, "oh be artık her şey benim, mamalar, ilgiler sırnaşık şey, fotolarda sadece ben olacağım!" diye düşündükleri de olabilir. :1closedeyes:

Ama bir müddet sonra, ne sadece kendisinin sevilmesi Şeniz, ne de mamasını paylaşmak zorunda kalmaması cokacimcoook mutluluk verir :1no2: Çünkü oyun arkadaşı yoktur. Aynı anneden dünyaya gelmek değildir zaten onları bağlayan, aynı dili konuştukları, oyun oynayabilecekleri kendilerinden bir tane daha olmasıdır en önemlisi kaydirigubbakcemile gamyoncuiremsu gamyoncuiremsu

Artık geri dönme, diğerini arama vakti gelmiştir :roflol:

Sonrasında olanları çekemedim: tabii ki diğeri ortaya çıkınca üstüne atlayıp, popo-pati ısırma-tepme yoluyla oyunlara başladılar alkisalkisalkis

Allahhh nerde bunlar açık adres istiyorum ver bunları bana verin bunları ben alırım bunlarııııııııı gece soğukta üşürler ufaklar daha seveni yok gece karanlıkta korkarlar çok ya off anam görüncede böyle kötü oluyorum gecelerce uyuyamıyorum işte manyakmıyım neyim

Hee, oldu verelim sana, alana bir de ana hediyeleri var, en uysalından kötükedihüso Yer sahil yolu, kayalık barınakları oluyor, zoom yapıp çok yaklaşmamama rağmen, yakın korumam tetikte bekledi anne üzerime atlamasam diye, hanımefendi kıpırdamadan oturduğu yerden tıslayarak uzaklaştırıyor millete, bırrr, aman Püsküüt duymasın sengözlerimebaksanab

Süper süper süper :lepi:

Hele ortadaki fotoya bayıldım.. opuyorumnanaktan

Ne güzel yakalamışsın yorgunum.. Ellerine sağlık.. opuyorumnanaktan

Not: Alıntı yapmamam, bazı mesajları görmedim/okumadım anlamına gelmez.. şakkıdı

:roflol: Mide ağrısı geçti, birkaç mesajdan sonra baş ağrısından da kurtulurum :Saruboceq:

Bence kediler şöyle düşünüyor: Bu dünya sadece siz insanlar için olmadığına, e vahşi kimliğimizi yontup, ayrıca avlanma imkanlarımızı da kısıtladığınıza göre bizi doyurmak zorundasınız kardeşim cokacimcoook (Bu düşünce bana, bir yandan büyüdüklerini iddia edip, diğer yandan maddi olarak ailelerinin onlara ömür boyu maddi olarak bakmak zorunda olduğunu söyleyen insancıkları hatırlattı birden CADIARZU insanlar düşünerek üresin lütfen-bknz. Son Ada topiği :jeyyar: )

Hatırlama ihtimali aynen insanlarda olduğu gibi Püsküütüm, belki o da senin gibi insanlardan uzak durmayı seviyordur, e sen de insan olduğuna göre :roflol:

Seveyim, seveyim, gel lulutum seveyim cokacimcoook Şeniz

Açık denizlere kaptan aranıyor, miçosu hazır bir kaptan varmış buralarda, miço lulut kaptanını dürtüver bi' zahmet zemuszemus

Aman her yerde gözü-kulağa var bunun da kardeşim, olmaz ki, iki laf edemiyoruz gizlice hafiyemle birlikte :roflol:

Heee ne iş nan yufkam sen anladın çabuk benide aydınlat bakim lafı kimin gediğine kodu kimin gediği şuan oturur pozisyonda bakim

Zaten midem bulanıyo sabah beri hoff

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…