“Sokakta mini etek giyersen taciz ederler” diyen Nihat Doğan: Gayet net ifade etmişim!

Şu adama mini etek giydirip taksime salacaksın, hatta yeniyıl gecesi, bak bakalım bi daha konuşuyor mu?

evt bu sorunun cevabını verecek cesur bayanlar aranıyor?
cevabın içinde taciz ve tecavüz kelimeleri yoktur ekleyeyim.
içsel bir takım duyguları bastırabilmek adına olduğunu düşünüyorum ben mesela cinayet işleme güdüsünü bastırabilmek için bir çok insanın kasaplığı tercih etmesi gibi

valla öyle galiba.profilimde bir şey gördüysen etiketle beni onu bana mı yazdın ayıp etmişsin vs..de.ya da özelden sor.bu ne ya sürekli laf vurmak.şurada yazışan kaç kişiyiz de sanki.üstelik ne hakaret yazdım ne bir şey,doğruyu yazdım.millet profillere,salak,aptal vs..neler döşemiş.
E kadesa, kendisi benim kilitlenen bir başlıkta yazdığım mesajıma cevabını kendi profilinde vermişti, üstelik nickimi falan geçirmeden. Hatta "görürse Mune'ye şikayet eder" falan diyerek :)
Gördüm, hiç öyle kendi profilimde laf atmaya falan uğraşmadım, yorumunun altına yorum yaptım.
Gerçi gıyabımda "canısı" falan yazmıştı bak hakkını yemeyeyim :)

İğne çuvaldız falan neydi o?

Burda mini etek giyen teciz edilir, erkeğin fıtratında var diyenleri de yeni yıl gecesi taksime salabiliyor muyuz? Miniye gerek yok, istedikleri gibi giyinsinler ama.

Konuya hakim değilim çok bilmediğim yerden sordun :KK70: :KK70:

Mini etek taciz sebebidir, mini giyen tacizi hakeder mantığını savunanlar mı var?

Yahu kadın kadının düşmanıdır. Bunu diyenlere de ayıp gerçekten. Her tacizde kadını sorgularsak erkeklerin yaptığı bu adiliğe kılıf bulmuş oluruz ve bunun önünü alamayız. Erkeklerde bu mantıkla önüne gelen kadına yamulur durur.

Kaldı ki bu ülkedeki tecavüz vakalarının çoğu kırsal bölgelerde kapalı, üsturuplu giyinen kadınlara yöneliktir. Tacizcisi tecavüzcüsü de gözü aç, cinsel eğitimden yoksun bırakılmış, cinselliği tabu olarak görmüş, ya da ailesinde manyak biri bulunan (anne ya da baba) şahıslardır.

Tacizcileri ve tecavüzcüleri tetikleyen kadın giyimi değil, bu şahısların saplantıları, yaşam biçimleri, tabuları, genleridi vs vs'dir. Taciz, tecavüz mağdurları da genelde yakınlarıdır.

Bana şu ülkede mini giydiği, açık giydiği için tecavüze uğrayan 3-4 vaka bulun el pençe divan olacam, boş sallamakla olmuyor bu işler.

İşin dini bouyutu da var ama o çok çok farklı noktalar girmeyeceğim bile. Herkes kendi vicdanından sorumludur, başkasının vicdanına tecavüz etmek sapkınlıktır buna kılıf bulan da o tecavüzcüyle aynı beyindedir. Mini giydi tahrik oldum saldırdım demekle, mini giyen tahrik sebebidir tacizi hakeder aynı mentalitenin iki ürünüdür...

Konuya hakim değilim çok bilmediğim yerden sordun :KK70: :KK70:

Mini etek taciz sebebidir, mini giyen tacizi hakeder mantığını savunanlar mı var?

Yahu kadın kadının düşmanıdır. Bunu diyenlere de ayıp gerçekten. Her tacizde kadını sorgularsak erkeklerin yaptığı bu adiliğe kılıf bulmuş oluruz ve bunun önünü alamayız. Erkeklerde bu mantıkla önüne gelen kadına yamulur durur.

Kaldı ki bu ülkedeki tecavüz vakalarının çoğu kırsal bölgelerde kapalı, üsturuplu giyinen kadınlara yöneliktir. Tacizcisi tecavüzcüsü de gözü aç, cinsel eğitimden yoksun bırakılmış, cinselliği tabu olarak görmüş, ya da ailesinde manyak biri bulunan (anne ya da baba) şahıslardır.

Tacizcileri ve tecavüzcüleri tetikleyen kadın giyimi değil, bu şahısların saplantıları, yaşam biçimleri, tabuları, genleridi vs vs'dir. Taciz, tecavüz mağdurları da genelde yakınlarıdır.

Bana şu ülkede mini giydiği, açık giydiği için tecavüze uğrayan 3-4 vaka bulun el pençe divan olacam, boş sallamakla olmuyor bu işler.

İşin dini bouyutu da var ama o çok çok farklı noktalar girmeyeceğim bilr. Herkes kendi vicdanından sorumlu, başkasının vicdanına tecavüz etmek sapkınlıktır buna kılıf bulan da o tecavüzcüyle aynı beyindedir...

Olmaz mı, o kadar çok var ki.
Şu yazdıklarını iki gündür kırk kez yazdım neredeyse. Ama anlamıyorlar.

İşte anlamadığınız nokta bu. Sokakta onun bunun karısına kızına bakan adam kendi karısının kıyafetlerine karışır, kısa giyme, açık giyme, başını ört der. Bunu da çoğu zaman din kisvesi altında yapar. Benim eşim gibi kadın bedenini sahiplenilecek ya da kullanılacak bişey olarak görmeyenler ne kafasını kaldırıp millete bakar ne karısına karışır. Ne demiş atalarımız, kişi kendinden bilir işi....

Lamelif dur bakalım orda. Yazdığım şeyleri başka yerinizden anlayıp saldırıyorsunuz dünden beri toptan. Benimle derdin ne bilmiyorum ama az yürekli olup alıntı yapsaydın keşke. Seni daha farklı düşünüyordum açıkçası, diğerleri gibi olmadığını fikir paylaşmaya adam gibi tartışmaya açık olduğunu sanıyordum. Yanılmışım.

Gerek yok ama yine de büyüklük bende kalsın diye açıklama yapayım. Ben islam düşmanı değilim, siz her ne kadar aksini düşünseniz de müslümanım. Sadece sizler kadar MÜKEMMEL bir müslüman olmayabilirim. Azalarak değil aniden bitin cümlesini islam için ya da burda islamdan kurandan örnekler verenler için yazmadım. Mini etek giyersen tecavüz taciz ederler diyenler için yazdım. Evet bu bence korkunç derecede kirli bir zihniyet. Onlardan biri isen üzerine alınabilirsin.
ben bu sözü bir kez duymadım sırf sanada değildi sözlerim bu sözü kullanan herkese
estağfurullah aksine hiçte iyi bir müslüman olduğumu düşünmüyorum iyi olsa idim susmayı tercih ederdim çünkü nefsim konuşuyor ben değil
seninle bir derdim yok neden olsun hatta kimse ile bi derdim yok sadece itici konuşmalara dayanamıyorum burası bir forumsa ve herkes fikrini söylemekte özgürse buda benim fikrim veya bi başkasınınki kendilerinin her görüşüne saygı duyulsun isteyipte belli bir kesimin hiç bi sözüne tahammül edemeyenlere

mini etek ile ilgili görüşlerimide göz tesettürü hakkındaki görüşleriide bir çok kez yazdım ve yoruldum artık bu konuya nerden girdim bilmiyorum nerden bulaştım her defasında kendime söz veriyorum ama tutamıyorum sonuçta herkes okur görür anlar ve hiç birinizde cahil edeğilsiniz daha ne deyim

düşünsene türbanlı olduğumu her defasında söylemem dahi kulaklarını tırmaladı gözlerini rahatsız etti daha da ne diyeyim ben sana

pekii büyüklük sende kalsın hoşcakal

@efide, kadınlar erkekler için değil kendileri için giyinirler, kendilerini beğenmek için giyerler, kadınlar arası bir rekabettir bu, bir misal vereyim sosyal hayatta çok aktif bir kadının dolabı, asosyal bir kadından daha fazla ayakkabı, çanta, kıyafet ve aksesuarla doludur.
Çünkü kadın hergün işe gider veya hergün bir yere gidiyordur, kadın arkadaşları arasında şık, hep farklı giyinen ve güzel olduğunu hissettiren şeyler giyer.
Hemcinslerinin onu beğenmesidir maksat.

Erkeklerle ilgisi yok bunun, bir yorumunda da erkekleri neden suçluyoruz demişsin, cevabı da kendin vermişsin aslında, ne kadın ne de erkek birbirine alıcı gözle bakamaz, bakmamalı, bakmamaları gerektiğini biliyorsun.
Ve erkeklerle kadınlar bu bilinçle yetiştirilmeli ama maalesef bizde kıza sakınması öğretilirken erkeğe alabildiğince özgürlük veriliyor.
Mesela sen hiç bir kız çocuğunun bebeklik fotolarında çıplak bir poza denk geldin mi? Erkek çocuğuysa bunu görürsün, sünnet anını dahi ölümsüzleştirirler veya bir plajda çıplak bir kız çocuğu görme oranınla çıplak erkek çocuğu görme oranın nedir?
dikkat çekmek istediğiniz noktada çok haklısınız ve fakat kız-kadın sizcede daha narin ve hassas bir yapıda değil mi yani erkeğin nesini sakınacaksın ki?
narin,kırılgan olan bizleriz anatomimiz böyle,ruhumuz böyle
yorumlarınızda evli ve yaşınızın büyük olduğunu gördüm siz ne yaptınız mesela oğlunuza 2 çift laf ederken kızınıza paragraflarca konuşmadınız mı?
hadi diyelim kız-erkek çocuğunuz yok ama olanlar böyle yaptılar böyle yapmalılar kız kısmı kendini koruyacak önce
az önce bir haber gördüm zihinsel engelli bir kız çocuğunu annesi bakkala gönderiyor kız gecikince ardından kendide bakkala gidiyor ki ne görsün kızın belden aşağısı çıplak bakkal kızı taciz ediyor,,mahkeme vs sadece 8,5 yıl ceza aldı sapık
şimdi gelelim sisteme,yaşadığımız coğrafyaya neyi tartışıyonuz?

Evet tecavüz fantazimizi tatmin etmek için mini etek falan giyip sokağa çıkıyoruz.
Ay geçen sene kış vakti, üstümde kocaman mont, altımda kot spor ayakkabıyla dolmuşta taciz edildim ya ben. Yanımdaki dangoz bi' de telefon ekranına yazmış "bana doğru yaklaşsana" diye, dürtüp onu gösterdi.
Etek de yoktu üstümde bilemedim bak şimdi.

Ay geçen sene kış vakti, üstümde kocaman mont, altımda kot spor ayakkabıyla dolmuşta taciz edildim ya ben. Yanımdaki dangoz bi' de telefon ekranına yazmış "bana doğru yaklaşsana" diye, dürtüp onu gösterdi.
patlatsaydın ağzının ortasına bacımm..:KK62::KK62:

yaşınız kaç sizin? medeni durumunuz nedir?
anneniz hayattaysa gidin onunla bi konuşun önce o size daha gerçek tespitlerle yol gösterebilir.

Ona da açıklama var bebeğim, kesin kokun tahrik etmiştir adamcağızı. Sürüyorsunuz böyle seksili seksili kokular adamların fıtratında var işte nefisleri uyanıyor.
Bundan sonra 15'te bir duş al emi.

Mini etekten kasıt popo hizasımı diz üstü hizası mı acaba? Ona da bi açıklık geirseniz sayın Doğan Hocam.

Bu adama da bi iftar programı yaptırdılar başımıza hoca kesildi.

Yok şimdi diğer Hatipoğlu olan Nihat çıkar der ki islamda mini etek yok, bu haram, kadını sakındıralım falan amenna cidden başım üstüne. Saygı da duyarım.

Ama bu zibidi çıkıp mini giyersen tacizi hak edersin şeklinde dalkavukluk ederse, erkeklerin ahlaksızlığını kadına mal ederse orada duracak. Bu terbiyesizliktir.

Bakın mini etekle ilgili iki üslup örneği verdim, birisi başımla diğer ayağımın altıyla karşılayacağım iki üslup.

Bazı arkadaşlar burada kızılan ve sinirlenen noktayı anlamıştır umarım. Yani olayı Allah, din, yasak olarak bakmak yerine toplumsal vaka, vicdan, hürriyet olarak bakın.

Yarın öbür gün mini etekliyi taciz eden bizim evlatlarımıza bişey yaparsa nasıl savunacaksınız bu görüşü? (Allahım sen koru)

hamileyken sözlü tacize uğradım ben.karnım burnumda yürüyemiyorum bile,elim gözüm şiş,suratım sivilce dolu kıyafet desen bildiğin hamile kıyafeti ve pisliğin biri yanımdan geçerken keşke o bebeği birlikte yapmış olsaydık güzelim dedi

şimdi benim bu tacize uğramamın sebebi nedir?

hamileyken sözlü tacize uğradım ben.karnım burnumda yürüyemiyorum bile,elim gözüm şiş,suratım sivilce dolu kıyafet desen bildiğin hamile kıyafeti ve pisliğin biri yanımdan geçerken keşke o bebeği birlikte yapmış olsaydık güzelim dedi

şimdi benim bu tacize uğramamın sebebi nedir?

hamileyken sokakta işin ne? o çocuk nasıl oldu milletin gözüne sokmuşsun ondan öyle olmuş :KK53:

X