“Sokakta mini etek giyersen taciz ederler” diyen Nihat Doğan: Gayet net ifade etmişim!

Dinin geregini yapmayıpta dinden de ornek verenler cok dogru degil
Ozaman dini isine geldgi gibi kullanysundur demektir

y

yakıştığı için giyer. yakışmayanda mümkünse giymesin. yada bana ne ,giysin:)
doğru.
kapalı bir hanım makyaj yapıp dar paça pantolon, tayt, deve hörgücü topuz tak tak ayakkabıyı neden giyerse açık bir bayanda miniyi o yüzden giyer..
bu da doğru bence..
yakıştığı için...işte yakışması bunu kibar adı

bir kadın neden mini giyer ?
sadece bir soru konuyla alakalı değil.

Buna beklediğin cevap bacaklarını göstermek, kendine baktırmak, dikkat çekmek ya da beğenilmek falan değil mi? Ama öyle değil işte. O amaçla giyen vardır bilemeyeceğim, insanların neyi ne amaçla giydiği beni çok ilgilendirmiyor.

Mini etek çok tercihim değil, ben genelde yazın elbise ya da şort tercih ediyorum. Neden giyiniyorum valla hiç düşünmedim. Üç yaşındayken de şort giyiniyordum, 30 yaşındayken de giyiniyorum. Giyim tarzım, alışkanlığım, içinde rahat hissettiğim kıyafetler bunlar çünkü. Kimsenin dikkatini çekmek, bakışları üzerime toplamak falan değil amacım. Böyle giyiniyorum çünkü böyle rahat ediyorum. Yazın şortumu sandaletimi kışın da taytımı botumu çeker saçımı tepeden toplar çıkarım. Olayım bu. Tatmin oldun mu?

bir kadın neden mini giyer ?
sadece bir soru konuyla alakalı değil.
Giyim alışkanlıklarıyla alakalı birşey bu, kimi de sivri topuklu ayakkabı giyer, spor ayakkabı kadar rahat ediyorum der.
Ben jean'ciyim mesela, illa jean pantolonum olacak, yazın şortlar, tiril tiril elbiseler ve sandaletle rahat ediyorum.

O zaman taciz edilemeye imkan sağlıyorsun müdür. Çok ayıp...

O zaman taciz edilemeye imkan sağlıyorsun müdür. Çok ayıp...
Valla kusura bakmasınlar, ben yaz aylarında şortla rahat ediyorum, topuklu giymeyi pek sevmem, sandalet olacak, elbiseleri seviyorum son zamanlarda, hafif oluyor mis gibi.
Ah aklıma geldi bir anım, yeni evliyim bir uzun eteğim vardı onu giydim arkada diz kapağına kadar yırtmaç var, odunun teki, ki benimle yaşıt oğulları var, dedikodu yapmış, Allah erkeğin dedikoducusunda korusun, neymiş ayağımda çorap yokmuş, valla açtım ağzımı yumdum gözümü, bu da bir tacizdir, dedim o benim bacaklarımı çorap olmadığını anlayacak kadar süzdüyse ben onun zihniyetine
Kadın çorabı giyemem çünkü naylon ürünlere alerjim var, bunun hesabını da eşime vermezken kimseye hesap vermem.
Denize de bikiniyle girerim çünkü ben çocukluğumdan beri bikini giyerim, bu da bir alışkanlık

Sabahtan beri bunu anlatmaya çalışıyorum mune, nerdeydin sen kız desteğe geleydin.
Yetiştirilme tarzı, alışkanlık vs işte altında anlam aramaya ne gerek var?
Üzerimdeki kıyafet nasıl birinin beni taciz etmesine haklı sebep olabilir ki?

bugün pek aktif değildim.
Asla giyim tarzı tacizi haklı çıkaramaz, o zaman minicik bebeklere yapılan tacizin sebebi nedir diye sorarım? Ya da 80 yasındaki kadına tacizi sorarım.
Giyim tarzı alışkanlık ve yetiştirilmeyle yakından ilgili, ben 10 yaşında da şort giyiyordum, jean pantolon giyiyordum, şimdi de aynıdır tarzım.

Ben böyle rahat ediyorum, mini etek giymem çünkü taşıyamıyorum, ben koltukta oturmaktan sıkılıp yerde bağdaş kuran biriyim, bu sebeple mini etek bana göre değil, oturur kalkarken dikkat edemediğimden giymem fakat çok iyi taşıyanlar var, onlara da gıpta ederim.

Bu demek değil ki biz anadan doğma çıkıyoruz sokaklara, herkes kendi yaşam tarzına uygun olarak yerine göre giyiniyor.
Kalkıpta birazda kapalı giyinmem gereken bir ortama plajdan fırlamış gibi gitmiyorum hoş.

Konuya dini yorumlar yapmayalım.

Bu arada in vino veritas valla rahmetle anıyorum Serpil öğretmeni, tecavüz edilip öldürüldüğünde üstünde mini etek yoktu

Şu ifadeyi okusunlar ve vahşeti görsünler

Sorgulanan tinerci çocuklar, vahşeti tüm ayrıntılarıyla anlattılar. S.K.'nın cezaevinden çıkar çıkmaz geneleve gittiklerini anlatan İ.Ç., S.K.'nın bununla yetinmediğini belirterek, ‘‘'Taze kan istiyorum, taze kız istiyorum' diye bağırdı. Biz de otomobil çalıp kız aramaya başladık’’ dedi.

İ.Ç. şöyle devam etti: ‘‘Çaldığımız otomobille Ümraniye sokaklarına daldık. Gördüğümüz ilk uzun saçlıyı otomobile bindirdik. Erkek olduğunu anlayınca geri dışarı çıktık. Bir üst sokağa girerek dolaşmaya başladık. Birden yolda yürüyen anne ile kızı gördük ve zorla otomobile bindirdik.’’

Ümraniye'de meydana gelen ve kamuoyunu dehşete düşüren vahşi tecavüz ve cinayetin 4 zanlısının emniyet sorguları sürüyor. Suçlarını itiraf eden zanlılardan 16 yaşındaki İ.Ç. ifadesinde ‘‘S.K. cezaevinden yeni çıkmıştı. Bize bağırarak 'Taze kan istiyorum, taze kız istiyorum.' dedi. Sonra otomobil çalıp kız aramaya çıktık.’’ dedi. Öğretmen Serpil Yeşilyurt'u tecavüz edip öldürmekten sanık 4 kişiden İ.A. ise kızı gibi tecavüz edildikten sonra çok sayıda bıçakla delik deşik edilen ve öldü diye bırakılan anne Hanım Yeşilyurt için ‘‘Bıçağı uçundan tutup yaralamak için sapladım. Öldürmek istememiştim. Ama korkup boğazını kestim’’ diye konuştu.

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/1998/10/12/71602.asp

Erkeğin içinde size saldırmak, taciz etmek, tecavüz etmek, öldürmek varsa giyimin hükmü yok, siz onun için taze kan, taze kızsınız, sadece amacına hizmet için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…