“Sokakta mini etek giyersen taciz ederler” diyen Nihat Doğan: Gayet net ifade etmişim!

ne sormuştunuz?
Merak ettiğim tek bişey var, inancınız gereği mitolojiye ilginiz yok, bilmiyorsunuz. Benim burdan ve diğer yazdıklarınızdan çıkardığım sonuç dini bütün bir insan olduğunuz. Neden açıksınız o zaman? Dininizin gereği değil mi kapanmak? Böyle düşünen birbaşka dini bütün insan sizi kapanmadığınız için taciz etmekte haklı olabilir mi? Konuyu dine getirmeye çalışmıyorum. Sadece anlamaya

Bunu

Bu şahsı tanimam etmem bu yuzden ne severim ne sevmem.
Fakat söyle bir şey var maalesef ülkemizde mini eteğin teşhircilik olduğunu düşünüyorum
Bir insan niye mini etek giyer?cevabı bacak gostermek
Peki bacak gostermekse neden rahatsiz olunur yada kimden rahatsiz olunur
2 resim var bu olayın ulkemizde algı olustrmasina
1.resim kesinlikle mini etek giyen şahisda tecacuz hanzo kıro algisi yaratmaz resmi gorelimEki Görüntüle 1725141
2 .ci resmimiz ise tum türk
halkında 1 numarali kro hanzo tacizci gormemis vs ile yaftalaniyor
Eki Görüntüle 1725143
Yani algı onemli bir unsur
Tecavuz affedilemez ama teshircilik de önlenmeli
Teshircininde psikolojisi arastırılmalı
Kışisel görüşümdür teşekkürler.

Teşhircilik nedir? Kime göre, neye göre teshir? Bunun sınırı ne olmalı? Ve son soru nasıl önlenebilir?

Genel olarak mı bana göre mi?

Toplumsal kurallar çerçevesinde yaşadığımız için size göre olamaz tabi ki. Dediğim gibi neye göre kime göre teşhircilik? Mini etek size göre teşhirdir bir başkasına göre değildir mesela. Bunun kuralları nasıl, kime göre hangi kesime göre konulacak?

Toplumsal kurallar çerçevesinde yaşadığımız için size göre olamaz tabi ki. Dediğim gibi neye göre kime göre teşhircilik? Mini etek size göre teşhirdir bir başkasına göre değildir mesela. Bunun kuralları nasıl, kime göre hangi kesime göre kon

Baskasini bilemem çırılcıplak ta gezse olabilir diyen bakış acısı olan bir toplumda kendi gorusumu soyledim
Ayrica algı çok onemli 2 resim ulkemizde hangisin taciz hangisinin begenilme oldugunu gosteriyor

kedicikcikcik kedicikcikcik bu genelde bu tip konularda çok sunulan bir argumandır ama içi boştur.
İki resim arasında evet fark var ama bu yakışıklı eli yüzü düzgün birinin tacizinden zevk alacağımız, mutlu olacağımız anlamına gelmez. Taciz tacizdir, kimden gelirse gelsin.

Ha bunun bir de flört versiyonu var. Hoşlandığımız, ilgimizi belli ettiğimiz adamlardan gelen tepki flörttür. Ben istemediğim sürece bedenime dokunmuyorsa tabi. Hoşlandığımız adam dahi istemediğimiz halde bize dokunursa rahatsız olur tepki veririz. Ben hiç bir kadının beni taciz etti ama olsun be yakışıklıydı ya da beni taciz etti ama zaten flört ediyorduk diyeceğini sanmıyorum. Varsa da akıl sağlığı yerinde değildir.

Teşhir konusunda hala cevap alamadım. Nasıl engelleyebiliriz mesela, benim kafam basmıyor. Mini eteği mi yasaklayalım göğüs dekoltesi olan kıyafetleri mi? Yoksa tek tip bir giyim tarzı getirip böyle mi çözelim teshir meselesini?

siz algı sorunu mu yaşıyorsunuz ben mi anlatamıyorum şaştım kaldım
başı açık diye insan taciz edilmeyi hak edebilir mi?
ya da bacağı açık diye?
bugün öğle vaktinden beri bu konuyu konuşuyoruz kaç yorum yazdım bilmiyorum hepsinde de aynı şeyi tekrar edip durdum
hak etmek diye bişey söz konusu değildir@sephoraa
siz miydiniz metroda pantolon giydiği halde tacize uğrayan? birisi daha yorum yazmış tesettürlü bir bayan yol ortasında sözlü tacize uğruyor ve baygınlık geçiriyor haberlerde izlediğim kötü bir hadise bu
gördüğünüz gibi sapıklık sınır tanımıyor e hal böyleyken yangına körükle gitmek niye diyorum niye? anlamak çok zor olmamalı dimi, kendinizi muhafaza edemez misiniz? teşhir etmek,sergilemek hoşunuza mı gidiyor yani anlamıyorum hem açılıp saçılalım hemde laf,söz edilmesin mi diyorsunuz?
var mı böyle bi dünya? yok
bilmiyorum medeni halinizi,evlat sahibi olup olmadığınızı, bilmiyorum dünya görüşünüzü,inancınızı inanın beni hiç ilgilendirmez isterseniz putperest olun banane ama sanmıyorum kız çocuğunuzun saçılmasına müsade edeceğinizi toplumun bozuk yapısı birgün sizide rahatsız edecektir belki o zaman hatırlarsınız burda ki yazdıklarınızı/yazılanları
ve son olarak benim inancım da sizi ilgilendirmez.

kedicikcikcik kedicikcikcik bu genelde bu tip konularda çok sunulan bir argumandır ama içi boştur.
İki resim arasında evet fark var ama bu yakışıklı eli yüzü düzgün birinin tacizinden zevk alacağımız, mutlu olacağımız anlamına gelmez. Taciz tacizdir, kimden gelirse gelsin.

Ha bunun bir de flört versiyonu var. Hoşlandığımız, ilgimizi belli ettiğimiz adamlardan gelen tepki flörttür. Ben istemediğim sürece bedenime dokunmuyorsa tabi. Hoşlandığımız adam dahi istemediğimiz halde bize dokunursa rahatsız olur tepki veririz. Ben hiç bir kadının beni taciz etti ama olsun be yakışıklıydı ya da beni taciz etti ama zaten flört ediyorduk diyeceğini sanmıyorum. Varsa da akıl sağlığı yerinde değildir.

Teşhir konusunda hala cevap alamadım. Nasıl engelleyebiliriz mesela, benim kafam basmıyor. Mini eteği mi yasaklayalım göğüs dekoltesi olan kıyafetleri mi? Yoksa tek tip bir giyim tarzı getirip böyle mi çözelim teshir meselesini?

müdahil oluyorum kusura bakmayın kedicikcikcik kedicikcikcik
okuma tavsiyesinde bulunmuştum birisine belki de o sizdiniz bilemiyorum bunlar yazıldı çizildi bazı cevapları aramak için uygun bir platform değil burası ha yinede çok merak ediyorsanız özelden yazın bana size yardımcı olmak isterim

Bu şahsı tanimam etmem bu yuzden ne severim ne sevmem.
Fakat söyle bir şey var maalesef ülkemizde mini eteğin teşhircilik olduğunu düşünüyorum
Bir insan niye mini etek giyer?cevabı bacak gostermek
Peki bacak gostermekse neden rahatsiz olunur yada kimden rahatsiz olunur
2 resim var bu olayın ulkemizde algı olustrmasina
1.resim kesinlikle mini etek giyen şahisda tecacuz hanzo kıro algisi yaratmaz resmi gorelimEki Görüntüle 1725141
2 .ci resmimiz ise tum türk
halkında 1 numarali kro hanzo tacizci gormemis vs ile yaftalaniyor
Eki Görüntüle 1725143
Yani algı onemli bir unsur
Tecavuz affedilemez ama teshircilik de önlenmeli
Teshircininde psikolojisi arastırılmalı
Kışisel görüşümdür teşekkürler.

Yani.... Sonunda akli basinda bir yorum. Dizlerimin uzerine cokup, ellerimi kaldirip aglayacam nerdeyse cok duygulandim.

Teshircilerin psikolojileri arastirilmali demistim

siz algı sorunu mu yaşıyorsunuz ben mi anlatamıyorum şaştım kaldım
başı açık diye insan taciz edilmeyi hak edebilir mi?
ya da bacağı açık diye?
bugün öğle vaktinden beri bu konuyu konuşuyoruz kaç yorum yazdım bilmiyorum hepsinde de aynı şeyi tekrar edip durdum
hak etmek diye bişey söz konusu değildir@sephoraa
siz miydiniz metroda pantolon giydiği halde tacize uğrayan? birisi daha yorum yazmış tesettürlü bir bayan yol ortasında sözlü tacize uğruyor ve baygınlık geçiriyor haberlerde izlediğim kötü bir hadise bu
gördüğünüz gibi sapıklık sınır tanımıyor e hal böyleyken yangına körükle gitmek niye diyorum niye? anlamak çok zor olmamalı dimi, kendinizi muhafaza edemez misiniz? teşhir etmek,sergilemek hoşunuza mı gidiyor yani anlamıyorum hem açılıp saçılalım hemde laf,söz edilmesin mi diyorsunuz?
var mı böyle bi dünya? yok
bilmiyorum medeni halinizi,evlat sahibi olup olmadığınızı, bilmiyorum dünya görüşünüzü,inancınızı inanın beni hiç ilgilendirmez isterseniz putperest olun banane ama sanmıyorum kız çocuğunuzun saçılmasına müsade edeceğinizi toplumun bozuk yapısı birgün sizide rahatsız edecektir belki o zaman hatırlarsınız burda ki yazdıklarınızı/yazılanları
ve son olarak benim inancım da sizi ilgilendirmez.

Taciz edilmemek için kapalı giyinin demek tacizi bir sebebe dayandırmaktır. Bu da çok çirkin bir savunma biçimidir. Biz de bunu size anlatamıyoruz.
Diyorum ki ben şort giyiniyorum mini etek giyiniyorum diye sana göre teşhirciyim peki ya sen de bir başkasına göre başın açık diye teşhirciysen ve seni taciz etme hakkını kendinde bulursa.. O zaman da ben hak ettim kendimi koruyamadım mı diyeceksin. Bunun sonu gelmez. Bir başkasına göre de türbanlı kadın teshircidir kadınların çarsaf giyip yüzünü falan da kapatması gerektiğini savunuyordur başı kapalı olduğu halde taciz eder. Yani kadının giyinmesi, kapanması onu bunu yapması tacizden tecavüzden korumaz... Bunu anlamak bu kadar zor mu?
Yarın öbür gün bir kız çocuğum olursa ki bu ülkede olduğum sürece düşünmüyorum ben nasıl giyiniyorsam öyle giyinecek. Ya da bu bile yanlış aslında kendi nasıl istiyorsa öyle giyinecek. Taciz ederler korkusuyla özgürlüğünden vazgeçmeyecek.

Toplumun bozuk yapısı beni yeterince rahatsız ediyor zaten. Ama sırf onlar ya da sizin zihniyetinizde olanlar beni taciz edecek korkusuyla kendi doğrularımdan vazgeçmeyeceğim tabi ki.

Teshircilerin psikolojileri arastirilmali demistim

Ben de diyorum ki teshir nedir?
Kimin psikolojisini araştırmalıyız?
Başını örtmeyenin mi
Dar pantolon giyenin mi
Göbeğini açanın mı
Mini etek giyenin mi
Göğüs dekoltesi verenin mi
Yoksa
Cinsel organını sergileyenin mi????
Hangisi teshirci bunların?

Ben de diyorum ki teshir nedir?
Kimin psikolojisini araştırmalıyız?
Başını örtmeyenin mi
Dar pantolon giyenin mi
Göbeğini açanın mı
Mini etek giyenin mi
Göğüs dekoltesi verenin mi
Yoksa
Cinsel organını sergileyenin mi????
Hangisi teshirci bunların?

Yine soylüyorum agzimdan istedgin cevabi vermedim sanirim
Bu konunun uzmani herhangi bir egitimcisi degilim fikrim gorüşürüm bu
Basini ortmede teshirdir (nasil orttgune baglı)
Tekrar diyorum vucudunu sergileyen toplum icinde teshircidir bunun bir ölçüsü yok

Taciz edilmemek için kapalı giyinin demek tacizi bir sebebe dayandırmaktır. Bu da çok çirkin bir savunma biçimidir. Biz de bunu size anlatamıyoruz.
Diyorum ki ben şort giyiniyorum mini etek giyiniyorum diye sana göre teşhirciyim peki ya sen de bir başkasına göre başın açık diye teşhirciysen ve seni taciz etme hakkını kendinde bulursa.. O zaman da ben hak ettim kendimi koruyamadım mı diyeceksin. Bunun sonu gelmez. Bir başkasına göre de türbanlı kadın teshircidir kadınların çarsaf giyip yüzünü falan da kapatması gerektiğini savunuyordur başı kapalı olduğu halde taciz eder. Yani kadının gşyinmesi, kapanması onu bunu yapması tacizden tecavüzden korumaz... Bunu anlamak bu kadar zor mu?
Yarın öbür gün bir kız çocuğum olursa ki bu ülkede olduğum sürece düşünmüyorum ben nasıl giyiniyorsam öyle giyinecek. Ya da bu bile yanlış aslında kendi nasıl istiyorsa öyle giyinecek. Taciz ederler korkusuyla özgürlüğünden vazgeçmeyecek.

Toplumun bozuk yapısı beni yeterince rahatsız ediyor zaten. Ama sırf onlar ya da sizin zihniyetinizde olanlar beni taciz edecek korkusuyla kendi doğrularımdan vazgeçmeyeceğim tabi ki.
sizinki de bir görüş,düşünce,yorum, ne diyebilirim ki? ne ben size düşüncemi dikta edebilirim ne de siz bana-bir başkasına.
ben soba sıcaksa mesafemi korurum gidip yapışmam bu benim önlemimdir bu kadar.
fikirler değişir ben sizinkinin ve burda ki öğlenden beri konuştuğumuz diğer kişilerin fikirlerinin değişeceğini biliyorum hatta hiç şüphem dahi yok. artık sukünete erelim kırdıysam affola.

sizinki de bir görüş,düşünce,yorum, ne diyebilirim ki? ne ben size düşüncemi dikta edebilirim ne de siz bana-bir başkasına.
ben soba sıcaksa mesafemi korurum gidip yapışmam bu benim önlemimdir bu kadar.
fikirler değişir ben sizinkinin ve burda ki öğlenden beri konuştuğumuz diğer kişilerin fikirlerinin değişeceğini biliyorum hatta hiç şüphem dahi yok. artık sukünete erelim kırdıysam affola.

Benim fikrimin değilmesine sebep ne? Nasıl biliyor ve emin olabiliyorsunuz bu kadar? 30 yılda değişmeyen fikir ne zaman ve neden değişecek. Taciz edileceğim ya da tecavüze uğrayacağım ve böylece mini giyinmeyi bırakıp hidayete mi ereceğim yoksa bana zorla dayatılacak bir giyim tarzını mı benimseyeceğim?

Yine soylüyorum agzimdan istedgin cevabi vermedim sanirim
Bu konunun uzmani herhangi bir egitimcisi degilim fikrim gorüşürüm bu
Basini ortmede teshirdir (nasil orttgune baglı)
Tekrar diyorum vucudunu sergileyen toplum icinde teshircidir bunun bir ölçüsü yok

Ozaman sizin görüşünüze göre mini etek giyeni falan ruh sağlığı bozuk bunun diye tedaviye almak lazım. Enteresaaan.

Vallahi övgü mü yergi mi ironi mi anlamadim :KK54::KK45:

Ovgu.

Cunku "ben kendim icin giyiniyorum" safsatasina inanmam.

"Bir kadin istedigi her seyi giyer, bakiyorsa suc erkektedir" sacmaligina da karsiyim. Cunku bunun karsit versiyonuna da karsiyim; "erkek bakiyorsa kesin kadin tahrik etmistir, suc kadindadir".

Birine karsi olup digerine karsi olmamak ahlak anlayisima ters.

Ayrica mini etek evet bacak gostermek icindir, bunun da aksini kimse iddia edemez. Amac bu olduktan sonra "bakiyorlar ama yaa" demek, komediden ote bir seydir. Ve senin gosterdigin resimler de olayla cok alakali aslinda, ama anlayabilene... Mesela kiro bakinca sapik, tacizci, abaza... Yagusuklu bi italyan "bella (?)" dese, ayyy cok eliiit....

ha bende ne zaman daha trollenecek bu başlık
ne zaman biri çıkıp mini giyerse tecavüze uğrar tabii hak etmiştir yazan gelecek demiştim gelmişler:KK14::KK14:
sağolsunlar
hiç yanıltmazlar hiç
tecavüzcü köpeğin hiç bir suçu yoktur
mini giydi askılı elbise giydi diye çiçekli elbise giyen hadi onları geçtim renkli türban taktı diye kadının suçu vardır

biri de yazmış feministlerin lafı diye oğlanlarını eğitin diye
bu sözle kendince dalga geçmiş
tabii yüce Allah düşünememiş erkeğe de bir nefis vermiş gerisini koy vermiş
onlara nefsini köreltme gücü vermemiş
kendini tutabilme gücü vermemiş
aynı evin içinde babası dayısı amcasının tecavüzüne uğrayan küçük kızlara ne yazıyorsunuz kızım sende mini giymesiydin demi
kadın belki güzel gözükmek için giyiniyor belki erkek arkadaşıyla buluşmaya gidiyor ona hoş görünmek için giyiniyor yahut arkadaşlarıyla bulaşacak kadınlar arasında onlardan güzel giyinmek istedi mesela
yine kadının nasıl giyeceğine nasıl davranacağına ne zaman çalışıp ne zaman çalışmayacağına karar veren erkekler ve onların dayanağı hep arkalarında olan kadınlar :KK19:

bir kadın neden mini giyer ?
sadece bir soru konuyla alakalı değil.

X