Sokak hayvanları bakımı

Hele hakaret varsa kesinlikle şikayet edin.

Bahçede en kuytu köşede bir mama bir de su kabı koyduğum yaşlı bir kedim vardı, ben mama kaplarını koydum yönetici attı, ben koydum o attı. En sonunda kapısına çıktığımda kedi kakası bahçeyi kokutuyor dediler bana Bu yaşa gelmiş ama kedinin kakasını gömdüğünü bilmiyor cahil. Ben de apartmanın içindeki yemek kokusu daha kötü ona bakarsanız dedim. Sonra o kedi köşe binaya gitti orada baktım bir süre sonra da öldü. Devasa bir arka bahçemiz var ve bomboş, oraya kedilere gizli gizli sepet koydum geçen karda. Hava açınca da aldım çöpe atmasınlar diye. Binbir inşaat pisliği, malzemesi vs. var ama iki karton koysam atarlar böyle de iğrenç mahluklar. Bu arada benim evde hepsi sokaktan dört kedim zaten var, yani o yaşlı kediyi madem sen alaydın diyecekler olursa peşinen söyliyim. Zaten herkes “1” kediye kapısını açsa sokakta hayvan kalmaz.

O kediciğin de vebali barındırmayanlardan çıksın ne diyim.

Orada beslenen hayvanlara bir kişi dışında kimse birsey demiyormus zaten ,sizin sorununuz tam olarak ne ?
Herkes kabul etmek zorunda değilse, çoğunluk zaten rahatsızlık duymuyor bu hayvanlardan ,bir tane hayvan düşmanı için konu açmış konu sahibi . Sizin yazdıklarınızdan da pek hayvansever olduğunuz söylenemez ,mama firlatmakla hayvansever olunmaz ,alin evinizde bakinlar falan .Konu sahibinin bu duyarlı davranışları için takdir edeceğinize, söylediklerinize pes dedim .

Keşke herkes yapsa ,yapabilse ,bu soğuklarda o hayvanlar donarak ölmese ,ac kalmasa ,sıcak yatakları yuvaları olsa .
Biz elimizden geleni yapıyoruz ,bu kendim için vicdanımı rahatlatayim diye değil o masum günahsız dilsiz canlar için.
Siz herkesi kendiniz gibi sanmayin bence,kimse sokakta ki hayvana vicdanını rahatlatmak için bakmaz ki baksa bile bu da yanlış değil bence . Yeter ki bi faydan dokunsun .

Ayriyeten aşırı duyar kasmaya çalışıyorsunuz . Herseye muhalefet olup farklı olmaya çıkıntı olmaya çalışıyorsunuz, dikkat edin de herkes yemez .

Hele hakaret varsa kesinlikle şikayet edin.
Zaten apartman sakinlerini de sinirlendiren bu oldu. Bu adam taşınmadan önce gayet huzurluyduk.
Benim de kedim var, 2.kedimi alacağım. Bu kadar senedir hayvanlara bakıyorum daha sürekli mesken edinen görmedim. Kediler gidiyor bir süre sonra. Bu yavrulara özellikle bakmamın sebebi annelerinden ayrılmış atmışlar bizim siteye. Apartmanın köşesinde yumak olmuş uyumaya çalışıyorlardı betonda. Çok üzüldüm, çok çelimsizler diye yuva yaptım. Biraz kendilerini kurtarsalar giderler.
Havalar çok soğuk gidiyor, kesin ölürler. En küçüğü mama bile zor yiyor ona yaş mamayı avucumda veriyorum.

Nasıl bir hayvansever olduğunuz konusmalarinizdan belli zaten neyse konu sizin hayvan sevginiz değil.
Sokaktaki hayvanlara mama fırlatmıyoruz. Belirli yerlere mama ve su kabı koyuyoruz düzenli olarak mama ve taze su ekliyoruz. Sokaktaki bir cana bir kap mama vermediğiniz icin tabi siz fırlatmak olarak görüyorsunuz. Bari bakan kişilere engel olmayın.
Ayrıca madem hayvan seviyorsunuz, o canların sokakta aç ve soğukta kalmasi sizi rahatsiz etmesi gerekmez mi

Engelledim kendisini konumdan. Cidden çekemeyeceğim böyle buluttan duyar kasıp ooo bakın ben farklıyım tipleri. Hayvan bakımını tabi ki vicdanım var diye yapıyorum. Dünya bir tek insanın dünyası değil. Bu ne kibir ne bencilliktir. Allah bana versin ben gücüm yettikçe bakacağım. Ne zararları var hayvanın? Kendi kendine mamasını yiyor dolanıyor, güneşte yatıyor uyuyor.
Az biraz akıl olsa bizim yöneticide bi düşünür zaten, bu hayvanlar böcekleri yiyor temiz tutuyor bahçeyi aslında.

Konu temizlik degil belli zaten. Aksi halde yonetici anlasmaya calisirdi. Ben birsure zemin katta oturdum, penceremin onune uyarmama ragmen kedi mamasi koyuyorlardi, boyle abes bir hareketiniz olsa yöneticiyi anlayacagim, kendihalinizde hayvan bakıyorsunuz. Hatta kedilerle ilgili baska problemleride bizzat yasadim. Asla zarar vermek aklima bile gelmedi. Yoneticinin derdi baska.

Asla rahatsız etmemeye özen gösteriyorum. Hayvanlar mamaları dağıtınca her gün temizliyorum sadece laf etmesinler diye. Kaldı ki aparmanın dışında arka tarafta köşedeler. Yani hayvanın apartmanı pisletmesi için 1 tur atıp özellikle kapı önüne gelmesi lazım. Bunlar yavru, kendi alanlarından pek uzaklaşmıyor ürküyorlar.
Adam sadece hayvan düşmanı. Tek başıma mücadele ediyordum da bugün o yazıdan dolayı baya tepki gösterdiler. Artık susar oturur diye tahmin ediyorum. O sırada inşallah yavrular büyür de kendilerini kurtarır.

insanlar istemeyebilir, bende zamaninda istemedim. Zemin katta oturuyordum, evin bahcesindeki tum copleri ve yabani otlari kendim temizliyordum. Izmirin sicaginda kedi pisligi kokusu gercekten cok rahatsiz edici gelmeye baslamisti, uzerinde toplanan sineklerden de rahatsiz oluyordum. Kedi besleyenlere derdimi anlattim, rica ettim, sokagin bitimindeki boş arsaya tasidilar kedi evlerini. 50 metre oteye tasinarak sorunum çözüldü. Ne kedi evlerini dagittim ne mamalarini cope attim. Insanlar kendi aralarinda konusarak anlasabilir. Karsilikli nefret kusmaya gerek yok ki

Gozunuz hep uzerlerinde olsun. Hayvan dusmanlari gozu dönmüş gibi saldirganlasti. Hayata karsi tum nefretlerini masumlardan cikariyorlar sanki.

Gozunuz hep uzerlerinde olsun. Hayvan dusmanlari gozu dönmüş gibi saldirganlasti. Hayata karsi tum nefretlerini masumlardan cikariyorlar sanki.
Evet öyle yapıyorlar. Hepsi potansiyel katil. Hayvanı öldüren yarın insan da öldürür. Hiç farkları yok gözümde. İğreniyorum.

Hayır sevmemek hak değil. Yada sevmiyorum diye ztn zor olan hayatlarını daha da zorlaştırmak bir lokma manayı bir lokma temiz suyu çok görmek hiç hak değil. Zorla da olsa öğrenecek, canını o vermedi faydası yok- ztn genelde kimseye faydasi yoktur dunya kendi etrafinda dönüyor zanneder- yapana karışmayacak saygı duyacak. Çünkü kalp taşımak merhamet duymak insan olabilmek yaşam hakkına saygı duymayı gerektirir. Bunu ister keyfi hatırlar, ister zorla tercih kendisinin

Bizde de var böyle bir hayvan düşmanı. Bize olan kinini hayvanların su kablarını atarak gösteriyor. O attıkça ben geri getirdim. Gerekçesi de kedi sesinden rahatsız olmasıymış güya. Uyardık ve bunların hepsinin fotoğraf/video kaydını aldık. Aynı durum tekrarlanırsa şikayet edeceğim Haydi'ye.
Size tavsiyem siz de fotoğraf vs çekin elinizde delil olsun.

Ne istiyorlar anlayamıyorum mahallede bir çok çocuğum var sokağın başında gördüler mi koşarak gelirler yanıma. Sevdirmek için kendilerini. Mamalarını veririm severim. Hatta sabahları koşa koşa geldiklerinde babam hep der geldi seninkiler yine diye. Sadece ben değil ailemdekileri de yanımda gördükçe ben yoksam onların yanına gelirler. Ya da sokağın başına kadar geçirirler sabahları beni. Ne istiyorlar şu hayvanlardan anlamıyorum

Yazdığı hakaretvari yazıyı çektim. Yuvayı atarken yakalarsam onu da çekeceğim.

bi yerde okumuştum şehrinizde haydi polis şubesi varsa gidip şikayetçi oluyosunuz dilekçe veriyosunuz 2gün sonra haydi polisi gelip yöneticiye 4bin tl ceza kesiyomuş. üstelik sizin cogunluk bu heriften şikayetciyken bu konu üzerinden bu diktatör herifi devirebilirsiniz hahah :))) ne hikmetse hepte hayvan düşmanları yönetici oluyo karaktersiz bunaklar

Araştırıyorum şuan bu haydi polisini. Dün tartışınca yöneticiliği bırakacağım dedi defoldu. Ay hadi inşallah dedim.
Ah bende çok çektim. Beni kaç defa şikayette ettiler. Evde 3 kedim vardı evdekileri bile şikayet ettiler.
Aaa kaçar mı? Benim kedim dışarı çıkarken apartman içinde yürüyormuş, tüy döküyormuş ya kucağıma alıp indirecekmişim ya da sepetle sarkıtacakmışım hayvanı. Öyle istedi asilzadelerden birkaçı da ellerine geçmedi. Apartmanda kedisi köpeği evcil hayvanı olmayan 3 5 daire var sadece.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…