Gebeliğe Hazırlık Soğan Kürüne Başlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben agustos reglimde basladm 15 gun ictm biraktm. Simdi eylul reglime 7 gun var bu aksam tekrar mi baslayacagm
evet tekrar başlayın 5 gün yada 7 gün yapın bundan sonra altı ay ara veriyorsunuz saraçoğlu öyle diyor

Sizinde ovulasyon ileri gitmis.ovulasyon kullanmayan bayanlar dikkatli olsun.insallah bebeginizi saglikla kucaginiza alirsinz
Canimm bn hic kullnmadigim icin sacma belki ama sorucamovulasyon testi kactane alicambende simdi sogan kuru iciyorum 6.gunum ovulasyon a nezman baslamaliyim ve kactane almaliyim ve hangi gunler yapmaliyim adetten 2gun sonra basladim kure

Cnm ise yaradimi sogan kuru

İnşallah bende de işe yarar ilk kez yapıyorum ben bugün 12. Günüm Allahım nasip et sende bizim için dua et canım (hayırlısıyla kucağına al inşallah)
amin cnm insallah hep dua ediyorum tum isteyenlere Rabbim nasip etsin anneligi tattirsin insallah .ve hepinize rahat sorunsuz hamilelik nasip etsin Rabbim
ben 15 gun uyguladim cnm sabah aksam ac karnina bahsetmistim burda.
her lavaboya girisimde bi akinti aluyodu.sizde de oldu mu

Ben başladığımdan beri değişik birşeyle hiç karşılaşmadım stabil şekilde devam ediyor :) acaba bende mi sorun die düşünüyorum ne akıntı ne koku hiçbişey yok

Ben başladığımdan beri değişik birşeyle hiç karşılaşmadım stabil şekilde devam ediyor :) acaba bende mi sorun die düşünüyorum ne akıntı ne koku hiçbişey yok
cnm herkesrte olcak diye bisey yok korkma.ama sogan kurun bitince incir+havuc kurunu de yap.benim ina gerke kalmamisti ama icmeye baslamistim hamile oldugumu ogrenmeseydim icmeye devam edicektim.
bir de ben tek sogan suyu icmedim.bulgur yumurtaliklari cok guzel calistirimis.2 gunde bir falan sade tereyaginda bulgur pilavi yaptim.zaten esim ve ben severiz hafif oluyo.

Reactions: 10N
bende meraktayım. cevap bulduysan.paylasirsan sevinirim. Hamilesin sanırım. Rabbim sağlıkla kucaklatsın.

rainbow4607 canım benim soğanda 14. Günüm tabiki bebek çalışmalarına devam içerkende , her kürü tek tek yapmamız gerekiyor benim doktorum öyle söyledi vücudu çok yormadan yapıcaksan yap dio zaten hepsini bir anda yapman etkisini azaltıyor sıraya koyarak dene ama incire biraz dikkat et bazı değerleri yükseltebiliyor iyi gelecek die sorun yaşama

bende meraktayım. cevap bulduysan.paylasirsan sevinirim. Hamilesin sanırım. Rabbim sağlıkla kucaklatsın.
Amin canım inş rabbim sanada en yakın zamanda nasip etsin ben o ay hem soğan hem incir kürüne başladım ikisininde faydasını gördüm 1 hafta sonra gittiğimde kist kaybolmuş yumurta gelişmiş hatta dr da şaşırdı kist den dolayı yumurta gelişmez ve ya geç gelişir ama herşey çok hızlı olmuş demişti soğan kürünü zaten ben sonrasındada tekrarladığımda 1 hafta yaptım yani ovulasyon tarihine kadar incir kürü hem prolaktin hormonunu yükseltiyormuş hemde çok şekerli kilo aldırdı yapmadım onun yerine bal tarçın çörekotu yaptım zararsız ve etkili

Merhaba tinyrose. soğan, incir ve havuç kürünü nasıl uyguladın? Hamileliğinde etkisi ne? Rabbim sağlıkla kucaklatsın inşallah.
cnm 15 gun sabah aksam ac karnina ictim sogan suyunu ama detayli olarak bu forumda paylasmistim unuttum inanki ayrintilarini 7 8 ay gecti cunku.
insallah Rabbim tez zamanda saglikli hsyirli bebisler nasip etsin cnm
incir ve havuc kurunu de prolaktin degerin yuksekse yapma cnm.degilse yap.
ve ben incir havuc kurunu yaoali 2 3 gun olunca ogrendim hamile oldugumu o yuzden gerek kalmamisti bende.
ben sogan suyunu yaparken bibyandan da 2 gunde 3 gunde 1 falsn bulgur pilavi yapardim tereyagiyla sade sekilde.esimle ben de severdik zaten yerdik hafif oluyo diye.
sogan suyu icini temizliyo gercekten.bulgur pilavi da yumurtaliklari calistiriyo.
bi de yumurtlama gunjnden 3 gun once yumurtlama gunu ve yumurtlams gununden 3 gun sonra toplam bir hafta iliski olsun sabah olursa daha iyi.bizim tam 7 gune uyamadik.ama ilk 4gune uymustuk.doktor gun asiri iliski diyordu olmuyordu.her gun de olmuyor sperm kslitesi dusuyor.bi de boyle deneyelim dedik.netten okumustum.

Teşekküler cevapların için. zaten formu sayfa sayfa baktım. o sürecini gözlerim dolarak ve gülümseyerek okudum. Hepimiz için hayırlısı...

Sanada teşekkür ederim canım cevabın icin. bende bu ay deneyeceğim. Hepimizin hakkında hayırlısı.

Teşekküler cevapların için. zaten formu sayfa sayfa baktım. o sürecini gözlerim dolarak ve gülümseyerek okudum. Hepimiz için hayırlısı...
Cnm benim inanki hala inanamiyorum ben
Rabbim tez zamanda nasip etsin insallah daha fazla ugrasmadan cnm Allah ds sizi guldursun evlatlarinizi tez zmansda saglikla kucaginiza alin insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…