Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

Merhaba.. Burdan hemen hemen butun konuları okudumsogan kurunun hamilelik ve kistler için faydalarını okudukca cok heyecanlandım. bende cocuk istediğim için başladım bugun 3. gunum içtim sogan suyumu. o kadarinanıyorum ki Rabbimin izniyle inşaAllah olucak diyorum ve severek içiyorum bakalım nasip sonucunu merakla bekliyorum.hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşaAllah.Rabbim isteyen herkese hayırlı saglıklı sıhhatli evlatlar versin.olanları da saglıklı yapsın

Amin canım inşallah...

kızlar bugun sogan kurumun 4.gunu heriki kasıgımda da agrı var acaba kullananlarda da oyle oldu mu ?

Canım içinin temizlendiğini gösteriyor bu. Bende de ikinci kürde olmuştu hafif ağrı ve kahverengi lekelenmeler... Sen devam et atacaksın inşallah içindekileri...

Canım içinin temizlendiğini gösteriyor bu. Bende de ikinci kürde olmuştu hafif ağrı ve kahverengi lekelenmeler... Sen devam et atacaksın inşallah içindekileri...

inşaAllah canım bende pco var inşaAllah onlar gittikten sonra hamile kalırım diye dusunuyorum rabbimimin izniyle tabi. devam edicem cok inanıyorum bu sefer olucak inşaAllah

Bu arada 3 ay klomen denedim ilk ay rahim hazırlık yapmış duvar kalınlaşmış ama olmadı.prolaktin yüksek dedi doktor hap verdi onunla dene dedi.2. Ay azıcık kanamam geldi 1. Gün onu kabul ettik başladık klomene tam gelişmedi yumurta ilişkide düzenli olamadı gitti o ayda.
3. Sündede aynı şeyi yaptı azıcık adeti ilk gün kabul ettik başladık klomene o aradada beyaz soğanı sumakla yedim 3. Gün boyunca 7. Günümde bi regly oldum allah allah içimden neler çıktı neler dedim oluşan yumurtada kesin gitti ve adetim 12 gün sürdü ilk 7 gün az sonra çok olarak doktora gittim tabi yumurta yoktu kesin o kanamayla gitti neyse sonra bu sayfayı buldum okumaya başladım doktorada ben ara verecem bıktım klomenden dedim tamam dedi.işte başladım soğanı sayfaları okuya okuya 8. Günüm bugün bakalım neler olacak.

Ha bu arada midede sorun var bende onun için 4 gün bir dene içtim midem alışsın diye sonra 2 ye çıkardım şükür midem ağırmıyo ama bu günlerde midem kötü olmasın diye şurupta içiyom.midem şu an öenmli değil şu soğanı 15 güne tamamlamam önemli zaten.
Soğan bitsin 3 gün dinlenecem regly olayım olmayayım incire başlayacam hemen.bakalım artık kısmet

6 ay önce bebeğim 8 haftalıkken kalbi durdu kürtaj oldum 3 ay korunduk. sonra 3 aydır deniyoruz doktora gittik rahim ağzı yara var dedi fitil verdi hamile kalmazsan klomen kullan dedi. hamile kalmadım klomen kullanacağım. acaba soğan kürü yapsam mı bende şimdilik pco çikolata kisti yok. bal çörek otu tarçında kullanayım diyorum.bugün reglimin 2. günü bir an evvel karar vermem gerek acaba kötü bişe mi yaparım bilgisi olan var mı lütfen yardımcı olun... ??????

kızzlaaarr klomen, soğan kürü, bal çörek otu tarçın bunların üçü bir arada kullanırlır mı bilgisi olan var mı ??? terddüt ediyorum yanlış bişe yapmak istemem....

slm arkadaslar ben yeni katıldım buraya sogan kurune baslıycm yarın bırgun adetımın 7gunu olck biteli gercekten faydasını goren varmı bu sogan kurunun? ve yanında baska ne yapılmalı? 1 senedir hamile kalamiyorum doktrda tedaviye baslıyalm diyor... kızlar yumurtlayamiyorum ya off lftn cvp.. BU KURU YAPANLARDAN CVP BEKLIYORUM

slm arkadaslar ben yeni katıldım buraya sogan kurune baslıycm yarın bırgun adetımın 7gunu olck biteli gercekten faydasını goren varmı bu sogan kurunun? ve yanında baska ne yapılmalı? 1 senedir hamile kalamiyorum doktrda tedaviye baslıyalm diyor... kızlar yumurtlayamiyorum ya off lftn cvp.. BU KURU YAPANLARDAN CVP BEKLIYORUM

Canım, bu kürlerin faydalı olduğu söyleniyor. Soğan kürünü bitirince incir kürüne başla. O da yumurta rezervini artırıp çatlamasını sağlıyormuş. Ama şeker hastalığı varsa incir kürü yasak.

kızzlaaarr klomen, soğan kürü, bal çörek otu tarçın bunların üçü bir arada kullanırlır mı bilgisi olan var mı ??? terddüt ediyorum yanlış bişe yapmak istemem....

Canım kürlerin aynı anda kullanılması tavsiye edilmiyor. Sen önce soğan kürünü uygula 2 kür bitir, sonra da incir kürüne başla. Ben araştırdım ve bu şekilde uyguluyorum. Şimdi incirdeyim ben. Kısmet bakalım...

Bu ay ilk soğan kürü denememdi..adeim tam 10 gün geçti..daha önce de düzensiz olduğu için bu kez gaza gelmeyeceğim diye kendimi tutuyodum.bugün test yaptım..negatif..:KK43:(ağlamıycam demiştim ama eşim eve gelip suratımı görünce(çaktırmamaya çalışsam da aklımca) ne oldu, kötü bişey mi var diye sorunca yine döküldüm..:KK43:((çok sabırsızım ben galiba ama ya olmazsa korkusunu içimden bi türlü atamıyorum..eskiden çocuğum olmuyo diye üzülenlere 'aman canım, derdin bu olsun..olmasa ne olacak ki' der, üzülmelerini çok yersiz bulurdum ama tahmin edemiyeceğim kadar çok çok çok zormuş..resmen kendimi eksik hissediyorum..eşime saçma sapan kaprisler yapmaya başladım bu eksik kadın duygusuyla..benim gibi hisseden var mı?bununla başetmenin bi yolu var mı?

Arkdaslar ben gecen ay adetim bittikten 7 gun sonra sogan kurunu yaptim,15 gun cok cok duzenli.Ve hic adet olmadim hamile oldugumu ögrendim ve Pko hastasiyim buarada.Ama hamileligim bos kese cikti.Ama genede ise yaradi ve hamile kaldim.Herkes denesin!Bu arada yeni uyeyim burda.

Kızlar, yukarıda soğan kürümü bitirdiğimi ve incir kürüne başlayacağımı söylemiştim. Bende de eşimde de bir problem yok aslında fakat sebebi bilinmeyen oluyor işte bu durumda. Eşler için de sorun olsun olmasın, spermleri daha da hızlandırmak-güçlendirmek adına keçiboynuzu kürünü tavsiye ediyor İbrahim SARAÇOĞLU. Bu yüzden eşim de keçiboynuzu kürüne başlayacak. Şimdi her ikisinin de tarifini yazacağım. İbrahim SARAÇOĞLU'nun resmi sitesinden alarak yazıyorum.

--> SOĞAN KÜRÜ

İlk başlangıç zamanınız adet bitiminden en erken 7 gün sonra, ya da tam tarihinizi biliyorsanız adet gününüze 15 gün kala.

1,5 su bardağı kaynamış suya kabuğu soyulmuş orta boy kuru soğanı dörde böl, at. 5 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıyınca iç (Sakın soğutma iyice). Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez iç. Eğer çalışan bir hanımsanız bu kürü akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz. İkinci Kür İçin; İlk adeti olduktan sonra ikinci adete 10 gün kala tekrar aynı kürü 10 gün uygula. (Ben ikincisini 7 gün biliyordum o kadar uyguladım o yüzden, ama siz 10 gün yapın kızlar).

--> İNCİR KÜRÜ

1 lt. kaynamış suya 15-16 kuru incir koy, 20 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıdıktan sonra süz. 2 veya 3 e bölerek öğünlerden 10-15 dk. önce aç karnına iç. 25 gün uygula + 7 gün ara ver + Tekrar 25 gün uygula. Toplam 50 günlük kür. NOT: İncirleri bir kez kopararak suya at. Eğer incirin dışı beyaz pudralı ise önce yıka, sonra suya at.

--> KEÇİBOYNUZU KÜRÜ

Yarım litre kaynamış suya 6-7 adet adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak at. 3 dk. ağzı kapalı olarak hafif ateşte kaynat. 20 dk. dinlendir. Dinlenme süresi sonunda keçiboynuzu parçalarını çıkar. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını da akşam yatağa giderken iç. Bu uygulamaya 1 hafta boyunca hergün devam et. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken 1 su bardağı su iç. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygula.

Biz yarın başlayacağız bakalım hayırlısıyla. İnşallah güzel sonuçlara ulaşırız hepimiz...

DİPNOT: Soğan ve incir kürü aynı anda uygulanmaz. İlk adım soğan kürü (2 kür), soğan küründen sonra incir kürü. İncir kürüne başlangıç için şart olan herhangi bir zaman-adet dilimi yok. Ben soğanı bitireli birkaç gün oldu. Yarın incire başlıyorum. Bu paylaştığım bilgileri araştırıp buraya aktardım arkadaşlar. İbrahim SARAÇOĞLU'nun resmi sitesindeki sıkça sorulan soruların hepsini tek tek okudum. Kür başlangıç zamanlarını da o cevaplardan edindim. Tariflerini de yine aynı siteden kür tariflerinden aldım. Güvenebilirsiniz ya da güvenmezseniz de 33 sayfalık sıkça sorulan soruları ve cevaplarını okuyup aynı sonuçlara ulaşabilirsiniz :KK1:

Allah razı olsun canım, çok bilgilendirici olmuş , dilerim sen de bebişine bir an önce kavuşursun.....:KK49:

phia: Canım, bu kürlerin faydalı olduğu söyleniyor. Soğan kürünü bitirince incir kürüne başla. O da yumurta rezervini artırıp çatlamasını sağlıyormuş. Ama şeker hastalığı varsa incir kürü yasak.

teskler canım cevap verdıgın ıcın kan tahlılerım yapıldım sekerım yok fakat demir eksıklı kansızlık var dedi doktor...
demir hapı verdı 3 gundur onu ıcıyorum yarın baslıycam insallah sogan kurune
sogan kuru bıtıkten kac gun sonra ıcmeiyim bu incir kurunu???

Bu ay ilk soğan kürü denememdi..adeim tam 10 gün geçti..daha önce de düzensiz olduğu için bu kez gaza gelmeyeceğim diye kendimi tutuyodum.bugün test yaptım..negatif..:KK43:(ağlamıycam demiştim ama eşim eve gelip suratımı görünce(çaktırmamaya çalışsam da aklımca) ne oldu, kötü bişey mi var diye sorunca yine döküldüm..:KK43:((çok sabırsızım ben galiba ama ya olmazsa korkusunu içimden bi türlü atamıyorum..eskiden çocuğum olmuyo diye üzülenlere 'aman canım, derdin bu olsun..olmasa ne olacak ki' der, üzülmelerini çok yersiz bulurdum ama tahmin edemiyeceğim kadar çok çok çok zormuş..resmen kendimi eksik hissediyorum..eşime saçma sapan kaprisler yapmaya başladım bu eksik kadın duygusuyla..benim gibi hisseden var mı?bununla başetmenin bi yolu var mı?

ttalim aynı sorun bendede var durduk yere kapris yapiyorum hep bu konuda seni cok iyi anliyorum bende yarın baslıycam şu sogan kurune snde de bakalim nasıl bir sonuc alıcaz...

teskler canım cevap verdıgın ıcın kan tahlılerım yapıldım sekerım yok fakat demir eksıklı kansızlık var dedi doktor...
demir hapı verdı 3 gundur onu ıcıyorum yarın baslıycam insallah sogan kurune
sogan kuru bıtıkten kac gun sonra ıcmeiyim bu incir kurunu???

Canım, ben sanıyorum soğan bittikten 2 gün sonra falan başladım incire...

Arkadaslar ben önce klomen kullandim,adetin 4cu baslayip 9cu gune kadar,daha sonra sogan kurunu uyguladim.Ilk denememde hamile kaldim.Ne yazik ki bos kese idi:KK43:(

X