Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

Arkadaslar hepinize merhaba,bende de 8 aydır korunmamamiza ragmen sonuc alamadım, esimin test sonuclari da normal, son doktor kontrolümde hormon testlerimde LH ve FSH sırasıyla 7.75 ve 8.15 çıktı, ve bir polip olduğunu söyledi,polipi almamız lazım dedi ve sonrasında yumurtlama tedavisine başlarız dedi LH ve FSH sonuclarına göre yumurtlamam yavasmis ,benim sorum su olacak sogan kuru uygulasam polipi yok edip hamile kalmama yardımcı olur mu? Okuduğum kadarıyla polip engellermis ve düşüğe sebep olabilirmiş, Allah hepimizin yardımcısı olsun, ve hepimize sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip eder inşallah

Arkadaslar cevap verecek olan yok mu ?

Arkadaslar hepinize merhaba,bende de 8 aydır korunmamamiza ragmen sonuc alamadım, esimin test sonuclari da normal, son doktor kontrolümde hormon testlerimde LH ve FSH sırasıyla 7.75 ve 8.15 çıktı, ve bir polip olduğunu söyledi,polipi almamız lazım dedi ve sonrasında yumurtlama tedavisine başlarız dedi LH ve FSH sonuclarına göre yumurtlamam yavasmis ,benim sorum su olacak sogan kuru uygulasam polipi yok edip hamile kalmama yardımcı olur mu? Okuduğum kadarıyla polip engellermis ve düşüğe sebep olabilirmiş, Allah hepimizin yardımcısı olsun, ve hepimize sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip eder inşallah

Arkadaslar cevap verecek olan yok mu ?
canım bende bu siteye yeni katılanlardanım bende 2yıldır evliyim 1 yıldır korunmuyoruz bende bir ay önce polip ameliyatı geçirdim korkma ol bence sende polip rahimde bebeğin oluştuğu yerdeymiş bu yüzden bebek olsa bile düşüğe sebebiyet verirmiş bende aldım zor bir mesele değil korkma ol

ama benımkı hem duzensız ılk oldugum gunden berı duzensız hapla duzenlıordum bırkınca duzensız oluo :KK43:

slm arkadaşım benim de düzensiz hep hayıt tohumu içmeye başladım iyi geliyomuş ve hamiş olmak içinde iyiymiş.kokusu faln yok tadı iyi sende içebilirsin.bana da düzensizlik var diye hep yasmin verdiler ama ben kullanma taraftarı olmadım.bir de bunu deneyelim bakalım hayırlısı inş

slm arkadaşım benim de düzensiz hep hayıt tohumu içmeye başladım iyi geliyomuş ve hamiş olmak içinde iyiymiş.kokusu faln yok tadı iyi sende içebilirsin.bana da düzensizlik var diye hep yasmin verdiler ama ben kullanma taraftarı olmadım.bir de bunu deneyelim bakalım hayırlısı inş

cnm 20 gundr hayıt suyu kullanıorum hayıtn suyunu aldım bn cayıda var da karısık bı cay ıcınde hayıt ta var onu daha kullanmadım suyunu deneyeym bıtsın cayınada gcerım adetımdn 10 gun snra basladım bn hayıta o yusdn hala regl olmadım herhalde hayıtta 30 u tamamlamam lazım anlamadım. sogan kurunude regl olduktan snra baslarım artık.sen hayıtan fayda gordunmu* sende mı bebek ıstıosun?

canım bende bu siteye yeni katılanlardanım bende 2yıldır evliyim 1 yıldır korunmuyoruz bende bir ay önce polip ameliyatı geçirdim korkma ol bence sende polip rahimde bebeğin oluştuğu yerdeymiş bu yüzden bebek olsa bile düşüğe sebebiyet verirmiş bende aldım zor bir mesele değil korkma ol

canım cevap yazdığın için çok teşekkür ediyorum, polip aldırma konusunda endişe ediyorum,belki Allah bu ay verir diyorum,ama kötü birşeye de sebep olur diye korkuyorum işte,herşeyin hayırlısı hepimiz için ,soğan suyu yapmaya başladım bakalım faydası olur insallah, Allah'ım insallah hepimize burada hayırlı haberler vermeyi kısmet eder

arkadaslar bıraz once doktordan gelmıs yumurtam çatlamıs doktorum cok guzel dedı adet gununu beklıcez dedı degerım 17.16 cok mutlu oldum sızce tutma ıhtımalı var mı ya cok heyacanlıyım :)))))))))))

merhaba arkadaşlar, internette soğan kürünü araştırırken bu başlığı gördüm ve üye olmaya karar verdim. sizlerden yardım istiyorum. bundan 8-9 ay önce, yumurtalık kisti için tedavi görmüştüm ve 2 ayın sonunda yok olmuştu. fakat geçen ay tekrar aynı belirtileri yaşadım ve adetim tam olarak bitmeyince daha önceden de duyduğum bu soğan kürünü araştırmaya başladım. adetimin 8. günü kürü aynen yazıldığı gibi uygulamaya başladım. adetimin ilk günü 8 temmuz idi. soğan kürünü 16 temmuzda uygulamaya başladım. birkaç gün sonra hafif akıntılar başladı ve 22 temmuzda öncekinden çookk daha yoğun, bol parçalı, hafif ağrılı ve 4 gün süren bir adet yaşadım. sanırım soğan kürünün faydası oldu. çünkü şükürler olsun ki 4 günün sonunda bitti. şimdi ben soğan kürünün 2. ayını uygulamaya ne zaman başlamalıyım? ilkinde 15 gün saati saatine uyguladım. tamamen rahatlamam kaç ay sürer, ben çocuk istiyorumm allahın izniyle..

slm bayanlar şu soğan kürü tarifini yazabilirmisniz bu arada aranıza yeni katıldm.

ben sana yazayım canım;
orta büyüklükte beyaz bir soğanı 4-6 parçaya bölüp 2 bardak içme suyu ile tam 5 dakika kaynatıyorsun. ve günde 2 kere kahvaltıdan ve akşam yemeğinden 15 dakika önce içiyorsun. ilk uygulamada 15 gün devam ediyorsun. her seferinde taze hazırlaman ve ılık içmen çok önemli, çok bekletmemeli ve içine hiçbir şey katmamalısın. ben bu şekilde uyguladım. tecrübeli arkadaşların önerileri olursa ben de ilgiyle takipteyim.

teşekkürler can can. bendede yumurtalık kisti var 5ay doğum kontrol kullandm ama geçmedi çok bebeğimiz olsn istediğim için ilacı bıraktm ama üç aydır korunmuyorz gebelik olmadı temmuzda hiç adet görmedim belirtiler yoktu ama kendimi hamile gibi görüyodum testiydi tahliliydi derken sonuç negatif. adet söktürücü kullandm öylelikle adet gördm serophene kullanıyorm şimdi perşembe kontrole gitcem.bide soğan kürü kullanayım dedim baya olumlu güzel şeyler paylaşmışınz kürle alakalı inşallah bendede işe yarar

inşallah faydasını görürsün canım, arkadaşlar, kimse yazmayacak mı? eminim uzun süre kullanmış olanlar vardır, tecrübelerinizi paylaşır mısınız? ne zaman başlamalıyım?

inşallah faydasını görürsün canım, arkadaşlar, kimse yazmayacak mı? eminim uzun süre kullanmış olanlar vardır, tecrübelerinizi paylaşır mısınız? ne zaman başlamalıyım?

ımmmm pardon sen ikinciyi soruyorsun.
adete 10gün kala başlanıyorrr

Son düzenleme:
yani 2. adetim bitecek 3. ye mi 10 gün kalacak? 2. 10 gün olamaz çünkü!

deneyimli biri olarak ben yardımcı olayım canım sana.ilk kürü yaptıktan sonra adet oldum.bundan sonraki adetime 10 gün kala bir hafta daha yaptım.şimdi iki aylık hamileyim:)ama günü gününe uyguladım.hiç aksatma yani.umarım sonuç alırsın.

bende yapmak istiyorum bebek istiyoruz.
ama okuduğum kadarıyla herkes gün konusunda farklı birşey söylüyor tam olarak ne zaman başlamalıyım.
kimi adet bittikten 1 hafta sonra kimi adetten hemen sonra dio, bişey anlamadım?? :KK50:

deneyimli biri olarak ben yardımcı olayım canım sana.ilk kürü yaptıktan sonra adet oldum.bundan sonraki adetime 10 gün kala bir hafta daha yaptım.şimdi iki aylık hamileyim:)ama günü gününe uyguladım.hiç aksatma yani.umarım sonuç alırsın.

teşekkürler canım, ama kafam karışık hala, bana tam tarih söyleyebilir misin? şimdi 8 ağustosta regl oldum. ne zaman başlamalıyım 2. küre?

teşekkürler canım, ama kafam karışık hala, bana tam tarih söyleyebilir misin? şimdi 8 ağustosta regl oldum. ne zaman başlamalıyım 2. küre?

adet döngünü bilmediğimden şöyle yardımcı olayım.bundan sonraki adetin ilk gününü hesapla.geriye doğru 10 gün say ve başla.mesela 28 günde bir adet oluyorsan muhtelemen diğer adet tarihin 5 eylül.yani 25 ağustosta başlayabilirsin 2.küre.5 yada 7 gün yapabilirsin.açıkçası ben başlama günlerine pek takılmadım.ilk kürüme adetliyken başladım ama kürü uygularken aksatmadım hiç.umarım yardımcı olabildim:)

adet döngünü bilmediğimden şöyle yardımcı olayım.bundan sonraki adetin ilk gününü hesapla.geriye doğru 10 gün say ve başla.mesela 28 günde bir adet oluyorsan muhtelemen diğer adet tarihin 5 eylül.yani 25 ağustosta başlayabilirsin 2.küre.5 yada 7 gün yapabilirsin.açıkçası ben başlama günlerine pek takılmadım.ilk kürüme adetliyken başladım ama kürü uygularken aksatmadım hiç.umarım yardımcı olabildim:)

canım bende ilk soğan kürünü görünce inanmadım yok olmaz dedim ama doğru valla bende şuan allah bağışlasın bize 3 aylık hamileyim .. hamd olsun rabbime ve ben 4-5 gün ancak çtim sonra bıraktım ... deneyin allahın izniyle olur inşallah....

selam aranıza yeni katıldım.öncelikle benim gibi bebek özlemi çeken,hamile olan ve evlat sahibi olan anne ve anne adaylarına Allah hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etmesini temenni ederek başlamak isterim.4 yıllık evliyim 2 senedir bebek istiyoruz bu iki sene zarfında pco lu olduğumu öğrendim ve iki başarısız tüp bebek uygulaması geçirdim,glukofen kullanıyorum ve bu ayın 25 ine denk geliyo soğan kürüne başlıcam.daha önce soğan kürüne başlamıştım ılıkken kolay içiliyo bi problem yok ama soğuyuup beklettikten sonra içme gafletinde bulundum o kadar çok iğrendimki 2 ay soğan kelimesi bile miğdemi bulandırdı size tavsiyem ılık ve taze için soğuyunca kokusu ve tadı keskinleşiyo,taze ve ılık rahat içiliyo,umarım bu ay tamamına erdiririmbu kürün

X