Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

selam aranıza yeni katıldım.öncelikle benim gibi bebek özlemi çeken,hamile olan ve evlat sahibi olan anne ve anne adaylarına Allah hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etmesini temenni ederek başlamak isterim.4 yıllık evliyim 2 senedir bebek istiyoruz bu iki sene zarfında pco lu olduğumu öğrendim ve iki başarısız tüp bebek uygulaması geçirdim,glukofen kullanıyorum ve bu ayın 25 ine denk geliyo soğan kürüne başlıcam.daha önce soğan kürüne başlamıştım ılıkken kolay içiliyo bi problem yok ama soğuyuup beklettikten sonra içme gafletinde bulundum o kadar çok iğrendimki 2 ay soğan kelimesi bile miğdemi bulandırdı size tavsiyem ılık ve taze için soğuyunca kokusu ve tadı keskinleşiyo,taze ve ılık rahat içiliyo,umarım bu ay tamamına erdiririmbu kürün

hoşgeldin aramıza bu mübarek günler hürmetine güzel haberleri almayı nasip Allahım.. Amin

hayırlı geceler herkesın kandılı mubarek olsun dualarınız kabul olsun ınş. bu gecenın hayrı ıcın dua edelım bırbırımıze hayırlı evlat versın ıns rabbım bızlere saglıklı huzurlu yuvamız olsun ıns..

Rabbim şu mubarek ramazanda bebek isteyen herkese nasip etsin en başta uzun yıllar bebekleri olmayanlara inş...:KK16:

Arkadaslar hepinize merhaba,bende de 8 aydır korunmamamiza ragmen sonuc alamadım, esimin test sonuclari da normal, son doktor kontrolümde hormon testlerimde LH ve FSH sırasıyla 7.75 ve 8.15 çıktı, ve bir polip olduğunu söyledi,polipi almamız lazım dedi ve sonrasında yumurtlama tedavisine başlarız dedi LH ve FSH sonuclarına göre yumurtlamam yavasmis ,benim sorum su olacak sogan kuru uygulasam polipi yok edip hamile kalmama yardımcı olur mu? Okuduğum kadarıyla polip engellermis ve düşüğe sebep olabilirmiş, Allah hepimizin yardımcısı olsun, ve hepimize sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip eder inşallah

Arkadaslar cevap verecek olan yok mu ?

canım mrb bende dünden beri aynı sorunu yaşıyorum benm hormonlarmda bi sıkıntı yok ama rahimde 6,5mm lik mink bir polip görüldü ve dr bir sonraki gidişimde sıvılı bir ultrasonla bakıp kesin bişe söylycek daha önce rahim filmi çektrdm hiç birşey yoktu bir çok kez muayene olmuştm hiç birşey görülmemişti nerden oldu pat die anlamadm çok korkuyrm onu aldrmaktan dr çok küçük aslında pek zararı olmaz ama garanti olsun dedi...off bende dün akşam hemen soğan suynua başladım bi umut ...çok moralim bozldu çook ağladım ...bizim gbi olupta hamile kalan var mı acaba ? canm senin polip nasıl bişey büyük mü?

selam..
aylardır bu forumu izliyorum..hamile haberlerini gördükçe seviniyorum..umutlanıp duruyorum..8 aydır deniyoruz ama tık yok..doktorlar bir yıldan önce araştırmak anlamsız diyo..son 2-3 aydır her adetimde hüngür hüngür ağladığım için eşim de bu konuyu kapat artık, yok başka doktora falan gitmek diyor..ben de ondan gizli bu işi nasıl kolaylaştırırım diye düşünürken sizi buldum..sizin gizli izleyiciniz oldum son aylarda..bu ay ben de soğan kürü yaptım..adetime bir hafta falan kaldı..inşallah ben de burda güzel haberler verenlerden olurum da umut bana olduğu gibi başkalarına da umut olur...:)))

Merhaba kizlar bende bu ay ilk defa sogan kuru deniyorum, adetim bittikten sonra 8. Gunde basladim icmeye, suan kurun 13. Gunundeyim, son 2 gunum kaldi..Allah hayirlisi nasib etsin tum isteyenlere insallah..Ben 4 sene once cikolata kisti ameliyati oldum 5,5 cm'di..ondan sonrada evlenene kadar dogum kontrol ilaci kullandim..evlendikten 4 ay sonrada bebek istedigimiz icin ilaci biraktim,1,5 senelik evliyim korunmamamiza ragmen kismet olmadi butun degerlerim normal cikti, yumurtlamaminda cok iyi oldugunu soyledi doktor sadece 2,5 cmlik bir kistim oldugunu gordu ama ilac vermedi..
2 ay oncede rahim filmi cekildim ve cok sukur tuplerim ve kanallarda acik cikti..Bu ayda ilk defa okudugum sogan kurune basladim..Allahim insallah bu mubarek aylarda bizleri sevindirir..Gelismeleri buradan bildiricem, insallah mutlu haberlerimizi paylasiriz buradan :)

Geçen ay bende kullandım ama bugün adet oldum. Bnede adet düzensizliği yok aslında ama denemek istedim yinede. kullandığım süre de hiç akıntım olmadı, olağan yumurtlama akıntısı dışında, tekrar kullanmayı düşünmüyorum açıkçası.

Canim, ilk kürde benim de akıntı, lekelenme vb. olmamıştı. Ama 2. kürde belirgin bir sekilde kahverengi akıntılarım oldu. Sakın birakma, ikinci küre de devam et. Benim 2. si bugun bitti. Bakalim 26 sinda belli olacak bebis var mi yok mu :emir_bebek:
:KK55:

bu gün hayırlısıyla soğan kürüne başladım alışması biraz zor olucak ama amacım için değer,dualarım benim gibi bebiş sahibi olmaya çalışan arkadaşlarla,Allah hepimizin yüzünü güldürsün

Canim, ilk kürde benim de akıntı, lekelenme vb. olmamıştı. Ama 2. kürde belirgin bir sekilde kahverengi akıntılarım oldu. Sakın birakma, ikinci küre de devam et. Benim 2. si bugun bitti. Bakalim 26 sinda belli olacak bebis var mi yok mu :emir_bebek:
:KK55:
canım güzel haberleri alırız inşallah,bu sayede emeklerimizin boşa gitmediğini bu kürün faydasının olduğunu görürüz hep birlikte

bu arada bu konu açılalı nerdeyse 3 sene olmuş.daha önceki senelerde bu kürü uygulayan ve yorum yazan arkadaşlar ne alemde acaba,olumlu sonuca ulaşabildilermi yada bir zararı oldumu bu kürün

canım güzel haberleri alırız inşallah,bu sayede emeklerimizin boşa gitmediğini bu kürün faydasının olduğunu görürüz hep birlikte

Canim, ben bugun adet oldum. Normalde gunum sasmaz hic, ama bu sefer 3 gun once geldi. Sanirim sogan kurunden dolayi, söktü iyice sanki. Ben 2. Kürümü de bitirdim ya, simdi de incir kurune baslayacagim, bakalim insallah obur aya... Bu arada diger yazan kisilerin olup olmadigini mesajlarinin altlarindaki bebek dogum yada yas gostergelerinden anlayabiliriz. Bazi arkadaslar eklemis cunku...

Arkadaslar simdi biri bana bu kuru nasil yapacagimizi anlatsa cok memnun kalacam, kimin ne dedigi belli degil. adetin 7.ci gunu baslayip 21 gun boyunca sabah aksam yemeklerden once mi icecez 15 gun boyuncami yapacaz...

Arkadaslar simdi biri bana bu kuru nasil yapacagimizi anlatsa cok memnun kalacam, kimin ne dedigi belli degil. adetin 7.ci gunu baslayip 21 gun boyunca sabah aksam yemeklerden once mi icecez 15 gun boyuncami yapacaz...

merhaba, bende soğan kürüne dün başladım. adetim gecikmeli geldiği için ben karar verdiğim gün başladım küre. yemekten önce sabah akşam içmek gerekiyor 15 gün boyunca

Arkadaslar küre başlayan yeni arkadaslarımızın sayısı iice artmiş, ben de cok inanarak yapmıştım. Gercekten inanarak yapın güzel neticeler alacağınızı biliyorum. İnşallah en kısa zamanda güzel haberlerinizi de yazın burdan :KK66:

ben de bugün başladım sat 17 agst ama ben dayanamadım adet bitimi 7. günü başladım valla:KK52::KK52::KK52:
benim sorunum çok farklı eşim bebek istemiyor bu yüzden geçen aylarda gülenyüzle yumurtlamamı tespit edip o tam yumurtlama günleri korunmamaya ikna ettim bi şekilde ama malesef kaç aydır tık yok adetlerimde düzensiz 32-34 arası ben de bu küre çok güveniyorum işallah temizler içimizi kolaycacık hamile kalırız:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

Allah hepinize istediginiz gibi hayirli evlatlar nasip etsin insallahh. Aminnn. Olumlu bakin lutfen olumlu olaylar olsun, her sey sizin bakis acinizla gelisir.

Kızlar, yukarıda soğan kürümü bitirdiğimi ve incir kürüne başlayacağımı söylemiştim. Bende de eşimde de bir problem yok aslında fakat sebebi bilinmeyen oluyor işte bu durumda. Eşler için de sorun olsun olmasın, spermleri daha da hızlandırmak-güçlendirmek adına keçiboynuzu kürünü tavsiye ediyor İbrahim SARAÇOĞLU. Bu yüzden eşim de keçiboynuzu kürüne başlayacak. Şimdi her ikisinin de tarifini yazacağım. İbrahim SARAÇOĞLU'nun resmi sitesinden alarak yazıyorum.

--> SOĞAN KÜRÜ

İlk başlangıç zamanınız adet bitiminden en erken 7 gün sonra, ya da tam tarihinizi biliyorsanız adet gününüze 15 gün kala.

1,5 su bardağı kaynamış suya kabuğu soyulmuş orta boy kuru soğanı dörde böl, at. 5 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıyınca iç (Sakın soğutma iyice). Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez iç. Eğer çalışan bir hanımsanız bu kürü akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz. İkinci Kür İçin; İlk adeti olduktan sonra ikinci adete 10 gün kala tekrar aynı kürü 10 gün uygula. (Ben ikincisini 7 gün biliyordum o kadar uyguladım o yüzden, ama siz 10 gün yapın kızlar).

--> İNCİR KÜRÜ

1 lt. kaynamış suya 15-16 kuru incir koy, 20 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıdıktan sonra süz. 2 veya 3 e bölerek öğünlerden 10-15 dk. önce aç karnına iç. 25 gün uygula + 7 gün ara ver + Tekrar 25 gün uygula. Toplam 50 günlük kür. NOT: İncirleri bir kez kopararak suya at. Eğer incirin dışı beyaz pudralı ise önce yıka, sonra suya at.

--> KEÇİBOYNUZU KÜRÜ

Yarım litre kaynamış suya 6-7 adet adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak at. 3 dk. ağzı kapalı olarak hafif ateşte kaynat. 20 dk. dinlendir. Dinlenme süresi sonunda keçiboynuzu parçalarını çıkar. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını da akşam yatağa giderken iç. Bu uygulamaya 1 hafta boyunca hergün devam et. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken 1 su bardağı su iç. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygula.

Biz yarın başlayacağız bakalım hayırlısıyla. İnşallah güzel sonuçlara ulaşırız hepimiz...

DİPNOT: Soğan ve incir kürü aynı anda uygulanmaz. İlk adım soğan kürü (2 kür), soğan küründen sonra incir kürü. İncir kürüne başlangıç için şart olan herhangi bir zaman-adet dilimi yok. Ben soğanı bitireli birkaç gün oldu. Yarın incire başlıyorum. Bu paylaştığım bilgileri araştırıp buraya aktardım arkadaşlar. İbrahim SARAÇOĞLU'nun resmi sitesindeki sıkça sorulan soruların hepsini tek tek okudum. Kür başlangıç zamanlarını da o cevaplardan edindim. Tariflerini de yine aynı siteden kür tariflerinden aldım. Güvenebilirsiniz ya da güvenmezseniz de 33 sayfalık sıkça sorulan soruları ve cevaplarını okuyup aynı sonuçlara ulaşabilirsiniz :KK1:

Son düzenleme:

Canım, bir önceki mesajimda yazdım hepsini, orada yazan bilgiye göre başla sen...

arkadaslar merhaba...hemen konuya gireceğim..
1,5 senedir çocuk dusunuyoruz olmadı sonunda doktora gıttık nisan 2012 de hormon tahlıllerını normal cıktı ama doktor klomen verdı mayıs 2012 klomen kullandım sonra burdan ıncır ve keçiboynuzu kürlerini okudum ve tam olmasada denedım..ve Allah'a şükürler olsunki 2 aylık hamileyim :) Allah isteyen herkese versin, kimseye aratmasın çok zor olduğunu biliyorum ama sabır ve bolca dua..Allah'a emanet olasınız...

Merhaba.. Burdan hemen hemen butun konuları okudumsogan kurunun hamilelik ve kistler için faydalarını okudukca cok heyecanlandım. bende cocuk istediğim için başladım bugun 3. gunum içtim sogan suyumu. o kadarinanıyorum ki Rabbimin izniyle inşaAllah olucak diyorum ve severek içiyorum bakalım nasip sonucunu merakla bekliyorum.hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşaAllah.Rabbim isteyen herkese hayırlı saglıklı sıhhatli evlatlar versin.olanları da saglıklı yapsın

X