Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

2010 da bir tüp bebek(6 haftalık düşük),ardından aşılama denedim,yumurtalıklarımın her ikiside sırayla kistik durum sergiliyorlardı,"sebebi bilinmeyen ıvf " dediler..daha önce doğumum yok...şu an 38 yaşımdayım ve doğal yoldan hamile kaldım,12.haftama girdim..fetus sağlıklı gelişiyor dedi dr.,Allahtan hayırlısını diliyorum..

Ne mi yaptım ? 5 ay kadar önce soğan kürü ile başladım. yaklaşık 2 hafta her gün,(3günlük yapıp şişeledim) soğutulmuş olarak soğan suyuna yarım limon suyu ekleyip sabahları aç karnına içtim.kilo problemim olduğundan kilo vermeye çalıştım,aslında bende insülin direnci olduğunu düşünüyorum,henüz test yaptırmak nasip olmadı,ama arkadaş tavsiyesi ile sabah tok olarak" exodex "adlı ilaca başladım(yan etkisi olmayan üzüm çekirdeği extresi içeren ve insülin direnci olanların kullandığı bir gıda takviyesidir).yanı sıra sabahları bir parmak "hayıt suyu" (üzerine su karıştırıp içtim),gün içinde 1adet AKDEM marka Ginko Billoboa'lı karışık bitki çayı ve günde 1 adet, 1 fincana, 1 tutam civanperçemi ve 1 tutam aslan pençesi demleyip içiyordum.tüm bunlar birlikte 1,5 ay kadar sürdü ve şimdi 3 aylık hamileyim...herkese aynı etkiyi yaparmı bilmiyorum,yanıltmak istemem,benim sonucum olumlu..!Allah herkese bebişini nasip etsin,sevgiler...

Not : Kadınlar Kulübünü yıllardır arama motorundan takip ederim..Nihayet paylaşacak işe yarar bir cümlem oldu,her sıkıntılı dönemimde,her soruma yanıt buldum ,emeği geçen herkese çok teşekkürler!

Bu ay ilk soğan kürü denememdi..adeim tam 10 gün geçti..daha önce de düzensiz olduğu için bu kez gaza gelmeyeceğim diye kendimi tutuyodum.bugün test yaptım..negatif..:KK43:(ağlamıycam demiştim ama eşim eve gelip suratımı görünce(çaktırmamaya çalışsam da aklımca) ne oldu, kötü bişey mi var diye sorunca yine döküldüm..:KK43:((çok sabırsızım ben galiba ama ya olmazsa korkusunu içimden bi türlü atamıyorum..eskiden çocuğum olmuyo diye üzülenlere 'aman canım, derdin bu olsun..olmasa ne olacak ki' der, üzülmelerini çok yersiz bulurdum ama tahmin edemiyeceğim kadar çok çok çok zormuş..resmen kendimi eksik hissediyorum..eşime saçma sapan kaprisler yapmaya başladım bu eksik kadın duygusuyla..benim gibi hisseden var mı?bununla başetmenin bi yolu var mı?

bende 3 aydır hüsran yaşıyorum ve seni çook iyi anlıyorum. kendini eksik hissettim hem de çooook. çevremde sigara içen beslenmesine dikkat etmeyen yada anneliğin aaa sından anlamayan tiplerin bir bir hamile kaldığını gördükçe uykularım kaçtı ama. sonuç sadece eşimi ve kendimi yıpratmak oldu.
ya olmazsa bende yıllarca beklemek zorunda kalırsam diye yedim bitirdim kendimi. ama en önemli üreme organımız beynimiz unutma!!! akıl ve ruh sağlığımızı dengelememiz şart. olumsuz düşünme hep pozitif ol. olacak birgün bişekilde...
doğal yolla olmazsa tedaviyle tüple tankla tüfekle zorla olacak :KK1: hiçbişey olmadı evlat ediniriz napalım. yeterki yuvamızda bir çocuk sesi yankılansın.
ben de bu ay soğan kürüne başladım. 8. günüm bal tarçın çörek bitti. bi sıkıntım yok şimdilik. ayrıca meditasyonu araştırıyorum bu aralar. onuda yapıcam. bebek için beden sağlığı yetmiyormuş onu öğrendim akıl sağlığımızıda korumalıyız. kendini başka işlere yönlendir canım hesaplama hiç bişiiiii :KK1:

eşinide kendinide üzme tatlım. evliliğinizin tadını çıkarmaya bakın.unutma!!! no stres yes bebek :KK16:

Bayanlar sogan kürünü belirli saatlerde her gun aynı vakitte mi içiyorsunuz..mesela aksam 8 de diger aksam da aynı vakit mi faydası olur.yada yeter ki sabah aksam içelim de hangi vakit olursa olsun mu ?:44:

Bende soğan kürü yapıyorum.

Öğle yemeğinden önce ve akşam yemeğinden önce içiyorum.Saraçoğluda bu şekilde önermiş.

Yalnız bende felaket bir şekilde gaz sorunu yaşıyorum..Sizdede böyle sıkıntılar varmı?

Bayanlar sogan kürünü belirli saatlerde her gun aynı vakitte mi içiyorsunuz..mesela aksam 8 de diger aksam da aynı vakit mi faydası olur.yada yeter ki sabah aksam içelim de hangi vakit olursa olsun mu ?:44:

şimdi yaz tatilinde olduğum için sabah kalkma saatlerim değişken. bu yüzden sabah uyanınca hemen soğan suyumu yapıp ılınınca içiyorum. yarım saat sonrada kahvaltı. birde akşam yemeğinden yarım saat önce yada yemeği erken yemişsem gece 23 civarı içiyorum canım. şifamız olsun...:KK71:

Öğle yemeğinden önce ve akşam yemeğinden önce içiyorum.Saraçoğluda bu şekilde önermiş.

Yalnız bende felaket bir şekilde gaz sorunu yaşıyorum..Sizdede böyle sıkıntılar varmı?

eveeeeeeeeeeet maalefef :KK1:

Arkadaslar ben önce klomen kullandim,adetin 4cu baslayip 9cu gune kadar,daha sonra sogan kurunu uyguladim.Ilk denememde hamile kaldim.Ne yazik ki bos kese idi:KK43:(

uuzlme tatlım umarım yeniden olur insallah...
bugun bende sogan kurune basladım sabah ıctm ac karında bide aksam icicem oyle oluyor demi?

bendee bu yuzden oluyor demek ki bende üşüttüm diye zan ediyordum. :KK9: bugun 7. gunum birde kasıklarım agrıyor ozellikle sol tarafım sogan kurunden sanırım hayırlısı bakalım hakkımızda.hepimiz inşAllah bebişlerimize kavusuruz :)

bendee bu yuzden oluyor demek ki bende üşüttüm diye zan ediyordum. :KK9: bugun 7. gunum birde kasıklarım agrıyor ozellikle sol tarafım sogan kurunden sanırım hayırlısı bakalım hakkımızda.hepimiz inşAllah bebişlerimize kavusuruz :)

Benimde sürekli sancılarım var.İnşallah iyiye işarettir bu..

Canım,bugün çalışmalara başla. Ovülasyon gününde olabilirsin, kasıkların ağrıyorsa... Bugün ve gün aşırı da devam edin çalışmalara...

Benimde sürekli sancılarım var.İnşallah iyiye işarettir bu..

ben inanıyorum kızlar, en geç 3-4 ay içinde güzel haberlerimizi yazacağız buradan. iyi düşünün iyi olsun :KK16:

kızlar mrb ben 6 haftalık hamileydim,ilerleme durmuştu kalp atışı once yavaş oldu sonraki hafta değerler düştü kalp atışı alınmadı içerde kanama oluşmuş sonrada zaten kahverengi akıntı başladı..kesede bozulmuştu çok üzüldüm ama malesef gebelik tutunamamış sanırım,yalnız doktor gebelik daha çok küçük olduğu için operasyona gerek yok kanama olur öyle atılır dedi ama akıntım olmuyo denecek kadar az, kanama olacak gibi bi belirtide yok operasyona gerek kalmadan kanamayla olsun istiyorum ama kanamam henüz olmadı acaba kanama ne zaman başlar?Benzer durum yaşayanlar varmı?Bilgisi olanlar cvp yazarlarsa çok sevinirim..

kızlar mrb ben 6 haftalık hamileydim,ilerleme durmuştu kalp atışı once yavaş oldu sonraki hafta değerler düştü kalp atışı alınmadı içerde kanama oluşmuş sonrada zaten kahverengi akıntı başladı..kesede bozulmuştu çok üzüldüm ama malesef gebelik tutunamamış sanırım,yalnız doktor gebelik daha çok küçük olduğu için operasyona gerek yok kanama olur öyle atılır dedi ama akıntım olmuyo denecek kadar az, kanama olacak gibi bi belirtide yok operasyona gerek kalmadan kanamayla olsun istiyorum ama kanamam henüz olmadı acaba kanama ne zaman başlar?Benzer durum yaşayanlar varmı?Bilgisi olanlar cvp yazarlarsa çok sevinirim..

tatlım geçmiş olsun ama başka konu başlıklarına baksan iyi olur. biz daha hiçbir şekilde gebe kalamadık bile :44:
umarım operasyona gerek kalmaz. ama iç kanama varsa tehlikeli değil mi senin için?

nisanur canım senin kaçıncı gün soğan küründe?

:44:

Son düzenleme:

Canım, benim de 5 haftalık düşüğüm olmuştu. Önce kahverengi lekelenmeler, bi 4-5 gün o sürdü sanırım azar azar. Sonra da yanılmıyorsam 1 haftaya kadar kanamam olmuştu, öyle vücut kendiliğinden atmıştı işte... 1 ay sonrasında da normal adet oldum...

X