sogan kürü kullananlar

öyle tabi ama ben 2,5 yıllık evliyim senelerce bekleyenleri görünce çok üzülüyorum ve en çok da onların bebek haberine seviniyorum.sırf zaten senelerce beklemek istemediğimden süreci hızlandırdım.doktorlara kalsa 2 yıl daha bekleyin diyodu.

4 sene bekledim ......bu süre zarfında tahmin edersniz ki psikolojik olarak çok şeyler yaşadım
farklı bi göz oluyor sana bakan acıyan, aaa çocugu yok gibi bakılıyor
iyi temennilerde bulunmaları bile sahte geliyor bazen.....
tek desteğim eşim,ailem ve burdaki aynı derdi yaşamış olanlar.......
geçen süre zarfında bunun dışında denenmiş aktardan kürler macunlar ilaçlar hatta koca karı yöntemleri maydonoz süt buharına bile oturdum :KK53:
bilmiyorum tüp bebek denemeyi neden daha önce düşünmedim,kendime mi konduramadım yada çevrenin tüp bebek gözüyle bakılan bir bebeğim olmasından mı... sizler burdaki arkadaşlarım bana kucak açtınız yol yöntem gösterdiniz... sonra çaresizliğin peşinden gelen binbir hayal ve şuan çok mutlu olacagıma inandıgım tüp bebek süreci.... keşke daha önce karar verseydim... belki sonucu olumsuz olucak ama tekrar denemkten korkmayacağım yılmayacagım sayenizde bunu öğrendim... iyiki varsınız:KK16::KK16::KK16::KK16:

Insanlar acımasız canım ben arkadaşımın bebeğini seviyorum telefonuma fotoğrafını koydum diye daha dünkü çocuk gorumcenin kızı elalemin çocuğunu sevecegine kendi cocugunu dogur sev demişti o günler aslaaa unutulmuyor canım bende ne yaptım bu mutlu günümde onlara haber verip sevindirmedim sevindirmemde yemin ettim ben az cektirmediker bana

ayyyy canım benim çok şükür bebeğin seninle inşallah bugün yarın 9 ay ve ömür boyuda seninle olacak Allah ın izniyle
hamileliğin tadını çıkar canım:KK16::KK16::KK16::KK16:
o tarz insanlarada diyecek hiçbir sözüm yok Rabbime havale ediyorum...

4 sene bekledim ......bu süre zarfında tahmin edersniz ki psikolojik olarak çok şeyler yaşadım
geçen süre zarfında bunun dışında denenmiş aktardan kürler macunlar ilaçlar hatta koca karı yöntemleri maydonoz süt buharına bile oturdum :KK53:
bilmiyorum tüp bebek denemeyi neden daha önce düşünmedim,kendime mi konduramadım yada çevrenin tüp bebek gözüyle bakılan bir bebeğim olmasından mı... sizler burdaki arkadaşlarım bana kucak açtınız yol yöntem gösterdiniz... sonra çaresizliğin peşinden gelen binbir hayal ve şuan çok mutlu olacagıma inandıgım tüp bebek süreci.... keşke daha önce karar verseydim... belki sonucu olumsuz olucak ama tekrar denemkten korkmayacağım yılmayacagım sayenizde bunu öğrendim... iyiki varsınız:KK16::KK16::KK16::KK16:
Maybabyyy kuzum sende iyiki varsın:) niye simdiye kadar dusunmedin biliyor musun vakit dolmamisti ben sana ornegim işte ben niye dusunmedim çünkü vakit dolmamis demekki Rabbim bizi bizden daha iyi bilen elbet bundada vardir bir hayır :) Rabbim bu süreçte yolunu açık işini rastgetirsin tedavin su gibi akiiipp gitsin sonunda sevinç çığlıkları at insaallah

Ben yinede Rabbim hepinizi guldursun hayırlı zamanda diyorum senin bu iyi niyetinde elbette karşılık bulacak bunu biliyorsun degil mi melekler amin der ve aynısını senin için isterler :)

amin canım inş hayırlısı.kendimle ilgili tek dileğim ''hayırlısı''

Maybabyyy kuzum sende iyiki varsın:) niye simdiye kadar dusunmedin biliyor musun vakit dolmamisti ben sana ornegim işte ben niye dusunmedim çünkü vakit dolmamis demekki Rabbim bizi bizden daha iyi bilen elbet bundada vardir bir hayır :) Rabbim bu süreçte yolunu açık işini rastgetirsin tedavin su gibi akiiipp gitsin sonunda sevinç çığlıkları at insaallah

kesinlikle katılıyorum canım:KK9::KK9::KK9::KK9:
çok dogru saygıyla eğiliyorum önnde:KK42:

Ben yinede Rabbim hepinizi guldursun hayırlı zamanda diyorum senin bu iyi niyetinde elbette karşılık bulacak bunu biliyorsun degil mi melekler amin der ve aynısını senin için isterler :)

allahım sen yardımcımız olsun ben okadar agır seyler duydum kı atlatamıyorum kafam beynım dolu sadece bı evlat ıstıyorum saglıklı sıhattlı.aylardır doktordayım hıc ıc acıcı bısey yok kendı buyuyo kendı catlıyo doktor denemek ıcın kendı buyutuyo kendı catlatıyo hersey normal sadecesag tupum kapalı orda yumurta gelısıyo.doktoru degıssem basa donecez dıye korkuyorum tükendım

amin canım inş hayırlısı.kendimle ilgili tek dileğim ''hayırlısı''

Kuzum sadece hayırlısı demek biraz sıkıntılı imiş çünkü Hayır ser ayrilmazmis hayri elde etmek için imtihana tabi olmadan nasip olmazmis onada bizim gücümüz yetmiyor o yüzden Rabbim hayirlisi ile Lutfundan Kereminden nasip et demek lazımmış yani sen bize hayirlisini ver ama Kudretin ile imtihan ile degil buna bizim gücümüz takatimiz yetmez...

kafam dagılsın gelecek ayda gıdıyım konusuyum ısı sansa bırakmıyım maddı manevı yoruldum allahın gucune gıtmesın herseyım feda ama sadece ısyan etmekten korkuyorum.hamıleler dua edın bıze ne olur.bızım duamızda sızlerle ınsallah saglıklı sıhattlı hayırlı evlatlarınız olsun.bugun hastanede yanıma kım oturduysa dua ıstedım oyle zor bı durumkı:KK43: ve sankı hıc bısey yapmıyormusum gıbı gelıyo tıkanıyorum

allahım sen yardımcımız olsun ben okadar agır seyler duydum kı atlatamıyorum kafam beynım dolu sadece bı evlat ıstıyorum saglıklı sıhattlı.aylardır doktordayım hıc ıc acıcı bısey yok kendı buyuyo kendı catlıyo doktor denemek ıcın kendı buyutuyo kendı catlatıyo hersey normal sadecesag tupum kapalı orda yumurta gelısıyo.doktoru degıssem basa donecez dıye korkuyorum tükendım

Canım bu doktor tüpü açmadan aşılama diye israr ederse doktoru değiş bence bastan baslamassin canım yeni doktoruna herseyi anlatirsin ona göre yol çizer sana

mybabyim ne güzel yazmışsın.çok pozitif gördüm seni maşallah.aferin kız bi daha bi daha dene.bence olacak inanıyorum.eşimizin değerleri benziyodu.yanlız farklı olarak bende de ufaktan ufaktan problem var.insanlara çok kızıyorum.bazen o kadar bencil ve acımasızlar ki.çok şükür bana daha sıra gelmedi ama başkalarının yaşadıklarını tahmin edebiliyorum.çocuk düşünmüyo musunuz?diyince düşünüyoruz diyip bırakıyorum ve öyle kalakalıyolar eeee der gibi.ama sen neyi denersen dene ne tedavi uygularsan uygula şu bi gerçek ki rabbim ne zaman nasip ederse o zaman olurdu.eğer rabbim nasip etseydi 4 sene önce olurdu.demek ki her şeyin hayırlı bir vakti saati var.

Kuzum sadece hayırlısı demek biraz sıkıntılı imiş çünkü Hayır ser ayrilmazmis hayri elde etmek için imtihana tabi olmadan nasip olmazmis onada bizim gücümüz yetmiyor o yüzden Rabbim hayirlisi ile Lutfundan Kereminden nasip et demek lazımmış yani sen bize hayirlisini ver ama Kudretin ile imtihan ile degil buna bizim gücümüz takatimiz yetmez...

sen ne güzel cümleler kuruyorsun öyle şair gibi
valla hayran kaldım arkadaşım:KK16::KK16::KK16:
ağzına sağlık yüreğine sağlık canım...

tamam bundan sonra öyle söyliyim şeker:KK34::KK34::KK34:

Canım bu doktor tüpü açmadan aşılama diye israr ederse doktoru değiş bence bastan baslamassin canım yeni doktoruna herseyi anlatirsin ona göre yol çizer sana

haklısınız aynen oyle yapıyım ben ıcım okadar rahatladıkı allah gonlunuze gore versın bugun barı bıraz rahat uyurum en yakınındakıler bıle anlamıyor ıncıtıyor ya bazen oyle zoruma gıdıyokı dostmu dusmanmı bılemıyorum kımseyı tanıyamıyorum .can yakma konusunda ustlerıne yok ama cevremıde degısemıyorum sabır ıstıyorum mevlam neylerse guzel eyler

mybabyim ne güzel yazmışsın.çok pozitif gördüm seni maşallah.aferin kız bi daha bi daha dene.bence olacak inanıyorum.eşimizin değerleri benziyodu.yanlız farklı olarak bende de ufaktan ufaktan problem var.insanlara çok kızıyorum.bazen o kadar bencil ve acımasızlar ki.çok şükür bana daha sıra gelmedi ama başkalarının yaşadıklarını tahmin edebiliyorum.çocuk düşünmüyo musunuz?diyince düşünüyoruz diyip bırakıyorum ve öyle kalakalıyolar eeee der gibi.ama sen neyi denersen dene ne tedavi uygularsan uygula şu bi gerçek ki rabbim ne zaman nasip ederse o zaman olurdu.eğer rabbim nasip etseydi 4 sene önce olurdu.demek ki her şeyin hayırlı bir vakti saati var.

öyleyim canım çok hevesli ve heycanlıyım...:KK16::KK16::KK16:

kesinlikle çevre çok bunaltıyor
sanki bunun Allah ın takdiri oldugunu bilmiyorlarmış gibi acınası bakıyorlar.
banada birisi dediki ^^kızz üzülme olmazsa ben dogurur sana veririm^^ o an yıkılmıştım...
ne demek ya sen dogurur bana verirsin şakası bile kötü bide arkasından gülüyor
kendi hemen ceket atsa hamile kalanlardan çünkü...

kafam dagılsın gelecek ayda gıdıyım konusuyum ısı sansa bırakmıyım maddı manevı yoruldum allahın gucune gıtmesın herseyım feda ama sadece ısyan etmekten korkuyorum.hamıleler dua edın bıze ne olur.bızım duamızda sızlerle ınsallah saglıklı sıhattlı hayırlı evlatlarınız olsun.bugun hastanede yanıma kım oturduysa dua ıstedım oyle zor bı durumkı:KK43: ve sankı hıc bısey yapmıyormusum gıbı gelıyo tıkanıyorum

Canim kafanı dagit biraz birde dua istemekten çekinme kimin duasinin kabul olacağı bilinmez hatta tedavilerinize baslamadan önce tedavileriniz rastgitsin sonu hayir olsun niyetine bir yetimi sevindirin sadaka verin bu Rabbimizin çok hoşuna gider insaallah işinizde radtgider kalbinizi ferah tutun vakit doldugu gibi melekleriniz gelicek Rabbimizin izni ile onlar sadece vakti bekliyor

öyleyim canım çok hevesli ve heycanlıyım...:KK16::KK16::KK16:

kesinlikle çevre çok bunaltıyor
sanki bunun Allah ın takdiri oldugunu bilmiyorlarmış gibi acınası bakıyorlar.
banada birisi dediki ^^kızz üzülme olmazsa ben dogurur sana veririm^^ o an yıkılmıştım...
ne demek ya sen dogurur bana verirsin şakası bile kötü bide arkasından gülüyor
kendi hemen ceket atsa hamile kalanlardan çünkü...

o kadın da amma ök.zmüş:KK53:madem halden anlamıyon bari sus be kadın.ben zaten anlayamıyorum insanları.empati kuramıyolar ya da kurmak istemiyolar.ben her konuda olumsuz durumda olanların yerine kendimi koyuyorum ve o kadar üzülüyorum ki.acaba ne yapılabilr diye?ağzının payını versen bu kez de psikolojisi bozulmuş çocuk olmayınca der

sen ne güzel cümleler kuruyorsun öyle şair gibi
valla hayran kaldım arkadaşım:KK16::KK16::KK16:
ağzına sağlık yüreğine sağlık canım...

Çok utandim suan:) o sizin guzel anlayışınız canım.ben varya millet acıyor diye kendimi hiç cocuklardan geri cekmedim hep sevdim yüreğime sokarcasina ve hepte severim seviyorumda onlar kimde bizi yargiliyor acıyor Rabbimiz bunu bize veren onlar kim? Onların cekemedigi bizim tevekkulumuz ben bebek hayranıyım hep sevdim onlar o kadar masum ki karşılıksız seviyorlar onlar o kadar içten yurektenki onları bagrimiza basmamak mümkün değil illa benim mi olması lazım sevebilmem için tuuumm gunahsiz yavrulara aşığım duygusuxlara inat iyiki varsınız güzel yürekler :))

Çok utandim suan:) o sizin guzel anlayışınız canım.ben varya millet acıyor diye kendimi hiç cocuklardan geri cekmedim hep sevdim yüreğime sokarcasina ve hepte severim seviyorumda onlar kimde bizi yargiliyor acıyor Rabbimiz bunu bize veren onlar kim? Onların cekemedigi bizim tevekkulumuz ben bebek hayranıyım hep sevdim onlar o kadar masum ki karşılıksız seviyorlar onlar o kadar içten yurektenki onları bagrimiza basmamak mümkün değil illa benim mi olması lazım sevebilmem için tuuumm gunahsiz yavrulara aşığım duygusuxlara inat iyiki varsınız güzel yürekler :))

:KK17:utanma şekerim içimden geleni yazdım:KK16:

hisarcım-folikcim-sercemcim-duaççiceği-beybişim-cindirella-benebakbiyo-ismini unuttugm diğer arkadaşlar
Nerdesinizzzzzzzzzzzzzzzzzzz:84::84::84::84::84::84::84::84:
terkettiniz topiği haberim mi yokkkk:KK25::KK25::KK25:

Bir bilsez serceniz neler cekti zehirlenmisdim serumlar yedim migdemi yikadilar filan derken bugun iyiyim oglumda iyi dediler icim rahatladi sukur insallah yarin daha iyi oluruz

veeeeeeeeee
insallah yarin aksam saat 10da yola cikiyoruzzzz esime kavusmak icin insallah bu sefer rus sinirini gece biliriz nolur dua edin esime kavusayim ordan size artik evimdeyim yazayim cok cok heyacanliyim nolur yarin bize bol bol dua edin :)

X