sogan kürü kullananlar

arkadaşlar ben de geçen sene bu zamanlar foliküler kist ve adet düzensizliğinden şikayteçiydim.her şey yolundayken birdenbire kist oluştu.bebek sahibi olmak istiyorduk.ben de her gün bu forumlara girip bir umut ışığı arıyordum.sonra 3 ay düzenli olarak soğan kürünü ve 1 ay da incir + havuç kürünü uyguladım. eşime de sürekli keçiboynuzu kürünü uyguladım bu süre boyunca ve Rabbime şükürler olsun,kürleri uyguladıktan sonraki ilk denememizde hamile kaldım.2 hafta önce çok şükür bebeğimi kucağıma aldım.O zamanlar inş. bebeğimi kucağıma almak nasip olursa ben de buraya yazıcam diye kendime söz vermiştim.çünkü kürü uygulayıp olumlu bi sonuç aldığını yazanları okuyunca nasıl da umutlandığımı,mutlu olduğumu hatırlıyorum.Bunların hepsi tabii ki vesile,ama sebebine sarılıp ALLAH'a çok dua edin arkadaşlar,Rabbim inş. dualarımızı karşılıksız bırakmaz.Rabbim isteyen herkese nasip etsin inş.Dualarım sizinle...

arkadaşlar ben de geçen sene bu zamanlar foliküler kist ve adet düzensizliğinden şikayteçiydim.her şey yolundayken birdenbire kist oluştu.bebek sahibi olmak istiyorduk.ben de her gün bu forumlara girip bir umut ışığı arıyordum.sonra 3 ay düzenli olarak soğan kürünü ve 1 ay da incir + havuç kürünü uyguladım. eşime de sürekli keçiboynuzu kürünü uyguladım bu süre boyunca ve Rabbime şükürler olsun,kürleri uyguladıktan sonraki ilk denememizde hamile kaldım.2 hafta önce çok şükür bebeğimi kucağıma aldım.O zamanlar inş. bebeğimi kucağıma almak nasip olursa ben de buraya yazıcam diye kendime söz vermiştim.çünkü kürü uygulayıp olumlu bi sonuç aldığını yazanları okuyunca nasıl da umutlandığımı,mutlu olduğumu hatırlıyorum.Bunların hepsi tabii ki vesile,ama sebebine sarılıp ALLAH'a çok dua edin arkadaşlar,Rabbim inş. dualarımızı karşılıksız bırakmaz.Rabbim isteyen herkese nasip etsin inş.Dualarım sizinle...

Canım öncelikle bize bir umut ışığı yaktığın için çok teşekkür ederiz umarım bizde en yakın zamanda hamiş kalır bebişimizi kucağımıza alır senin gibi buraya yazarız. Sana bi sorum olacak 3 ay soğan kürü yaptım demişsin ne aralıkla yaptın? 15 günden fazla kullanmayon diyor ve 2.adetten 10 gün önce 7 gün daha... Sonra incir kürü düşünüyorum. Umarım allah bizede nasip eder

Ins canim benim valla cok iyi olur mybabym sana guveniyorum arkadaslarda dularla yalniz birakmazlar ins

Mybaybm sercem canlar çok duygulandim dua edelim demissiniz... o kadar çok sevinirimki Allahuteala Razi olsun hepinizden beybisim seninde tupbebek tedavin hayırlı olsun canım.mybaybm asyam ve tüm topikcanlar Rabbim meleklerinizi tez zaman da hayırlısı ile gondersin hamile canlarada sağlıklı huzurlu gebelik doğum nasip etsin

Hadi hayirlisii... benim 6 gunum daha kaldi. Ama regilden once tekrar icilmesi lazimmis...:nazar:

Evet canım 2.regliden 10 gün önce 5 veya 7 gün yine kullanın diyor.. Ben yapıcam yine...:KK56:[/QUOTE]

Bende yapmayi dusunuyorum.. :KK37: Insallah diger arkadaslar gibi biz de faydalaniriz sogan kurunden :KK16:

Canım öncelikle bize bir umut ışığı yaktığın için çok teşekkür ederiz umarım bizde en yakın zamanda hamiş kalır bebişimizi kucağımıza alır senin gibi buraya yazarız. Sana bi sorum olacak 3 ay soğan kürü yaptım demişsin ne aralıkla yaptın? 15 günden fazla kullanmayon diyor ve 2.adetten 10 gün önce 7 gün daha... Sonra incir kürü düşünüyorum. Umarım allah bizede nasip eder

Kaynamakta olan 1,5 su bardağı suyun içerisine 1 orta boy kuru soğanı dörde bölüp atınız. Beş dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Ilıyınca içiniz süzünüz. Boş mideye günde iki kez içilecektir (öğleden evvel ve öğleden sonra). Her aşamada taze yapılmalıdır. Onbeş gün boyunca içilecektir. Uygulamaya adet aralığınıza göre adet bitiminden 3-5 veya 10 gün sonrasında başlayabilirsiniz. Adetliyken soğan kürü uygulamayınız herdefasında adet bitiminden sonraki günlerde başlayınız.

canım yukarıdaki şekilde kullandım.her ay 15 gün uyguluyorsun sonra adet görene kadar bekliyosun zaten bıraktıktan sonra perioduna göre 1 hafta içinde falan adet görmen gerekiyor.sonra adetin bittikten 5 gün sonra tekrar başlıyorsun o ay tekrar 15 gün boyunca uyguluyorsun.adetini bekliyosun ve adetin bittikten sonra 1 ay daha aynı şekilde uyguluyorsun.fayda görebilmek için en az 3-4 ay uygulayın diyordu saraçoğlu.4. ayda incir kürünü uyguladım .hatta incir kürünü sadece 1 hafta uygulayabildim.benim proloktinim de sınır değerdeydi,incir prolaktini yükseltiyormuş.onu öğrenince bırakmak zorunda kalmıstım.inş. Rabbim isteyen herkese nasip eder.bu mübarek cuma günü dua edelim birbirimize...

Kaynamakta olan 1,5 su bardağı suyun içerisine 1 orta boy kuru soğanı dörde bölüp atınız. Beş dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Ilıyınca içiniz süzünüz. Boş mideye günde iki kez içilecektir (öğleden evvel ve öğleden sonra). Her aşamada taze yapılmalıdır. Onbeş gün boyunca içilecektir. Uygulamaya adet aralığınıza göre adet bitiminden 3-5 veya 10 gün sonrasında başlayabilirsiniz. Adetliyken soğan kürü uygulamayınız herdefasında adet bitiminden sonraki günlerde başlayınız.

canım yukarıdaki şekilde kullandım.her ay 15 gün uyguluyorsun sonra adet görene kadar bekliyosun zaten bıraktıktan sonra perioduna göre 1 hafta içinde falan adet görmen gerekiyor.sonra adetin bittikten 5 gün sonra tekrar başlıyorsun o ay tekrar 15 gün boyunca uyguluyorsun.adetini bekliyosun ve adetin bittikten sonra 1 ay daha aynı şekilde uyguluyorsun.fayda görebilmek için en az 3-4 ay uygulayın diyordu saraçoğlu.4. ayda incir kürünü uyguladım .hatta incir kürünü sadece 1 hafta uygulayabildim.benim proloktinim de sınır değerdeydi,incir prolaktini yükseltiyormuş.onu öğrenince bırakmak zorunda kalmıstım.inş. Rabbim isteyen herkese nasip eder.bu mübarek cuma günü dua edelim birbirimize...

Canım çok teşekkür ederim tarif için. Bende aynı o şekilde yapıyorum yanlız çalıştığım için akşam eve gidince ve gece yatmadan önce yapıyorum. İnşallah faydasını görürüz.. o zaman bende bi 3 ay devam edeyim tadına da alışmışken.. Ben prolaktin normal sonrada incir kürü yaparım. Kocayada keçi boynuzu yapıyorum.. Ne çektik be kürlerden :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Nukram
beybisim hayirli ugurlu olsun Rabbim yuzunuzu guldursun bu tedaviyle hasret bitsin evladiniz olsun insallah amin
asyam canim kalp atislarini duymadim ama atiyor dedi ne kadar istedimse yok olmaz dedi doktor daha kucuk daha sonra duyarsin simdi rahatsiz etmeyelim dedi
ayin 10 da cuma gunu yine randevum var dua edin insallah evladim iyi olsun
mybaybim nasilsin?
hisarim nasilsin hamileligin nasil geciyor karinda haraketler basladimi?
Folik nerelerde acaba insallah iyidir:KK16:
Hepinizi opdum:KK16:

Serçemm bebeğin iyidir Allahın izniyle canım kalp atısını kulagınla duyunca rahatlıcaksındır sende az daha sık dişini :) Bugun kontrolun varmıs nasıl gectı ?mercimekle bulusmanız :) Beybişim ve nukra ıcın duaya bende katılırım ınsallah müjdeli haberler peşpeşe gelir:)

Mybaybm sercem canlar çok duygulandim dua edelim demissiniz... o kadar çok sevinirimki Allahuteala Razi olsun hepinizden beybisim seninde tupbebek tedavin hayırlı olsun canım.mybaybm asyam ve tüm topikcanlar Rabbim meleklerinizi tez zaman da hayırlısı ile gondersin hamile canlarada sağlıklı huzurlu gebelik doğum nasip etsin

Nukram Beybişim inşallah hayırlı bir şekilde sonuclanır tedaviniz moralınızı yuksek tutun bizde dualarla destek oluruz inşallah.mybabyim listemi yapıcaz ne okuycaz canım?

kızlar benim bir fikrim var yarın kandil hepimiz bir meryem suresi ve bir yasin okuyalım beybişim ve nukra için bol bol dua edelim ne dersiniz? ben öyle yapçam inşallaaaah

Selamun aleykum canlar
bugun ben meryem suresi okyucam nukramda adini yazsin
benim randevum vardi dun sukurler olsun iyi bebegim kalbi atiyir birazcij buyumus
1 ay sonra gidicez birdahaki randevumuz dr cinsiyyeti de bilicez dedi 12 haftalik olucak insallah
ama hic keyfim yokdu hala da yok esimle tartisiyoruz iki de bir iste boyle. opdum herkesi beybisime okuyana kadar bugun insallah nukramda ismini yazi verir ona da bugun okuyucam

B'nde okurum Meryem Yasin. İnş..birde haber vereyım dedim ..rahim filmi çekilirsem Pazartesi günü inş ..banada dua edin olurmu kızlar..

Sabretmek zor ama tek çaremiz bu.Allah hepmizin yardimcisi olsun.. banada dua edin ismim ayşe Allah rizasi icin...öyle tukendim ki tutamiyorum kendimi:-(

göbeğinizin biraz çıktığı zamanlar " keşke hamilelikten olsaydı " demeniz,
canınızın alakasız bir zamanda daha alakasız yiyecekleri çektiğinde " aşermek böyle bi şey mi , aşeriyorumdur umarım " demeniz,
marketlerde , alışveriş merkezlerinde kendinizi bebek eşyalarının satıldığı bölümde gezerken bulmanız,
hamile bayanları " kesinlikle doğa üstü güçlere sahip " şeklinde nitelendirmeniz,
özellikle 0-5 yaş arası çocukları her ortamda ilgiyle takip etmeniz ,
tedavi* esnasında olunan iğnelerin acısna gülüp geçebilmeniz ,
transfere* giderken geride bıraktığınız hüzünlü ifadeli eşinize ağlamamak için türlü şaklabanlıklar yapabilmeniz,
bu olayın sadece sizin başınıza gelmemiş olduğunu bilmenize karşın arada sırada da olsa kendinizi lanetlenmiş gibi hissetmeniz ,
" bir gün benim de çocuğum olacak..ama bir gün.." diyerek kendinizi ve kırılmış umutlarınızla eşinizi teselli etmeniz ,
boğazınız düğümlene düğümlene üst komşunuzun minik kızının ağlamasını dinleyebilmenizdir:-( artikk boyle seyler okuyup okuyup aglamak istemiyorum dua istiyorum sizlerden lütfen anlayisla karsilayin cok mutsuzum.. Allahim ne olursun bize bi yol göster....

canım nasıl uyguladın kürü e ja-hangi kür bende dün soğana başladım adetimin 7. günü başladım yani anlatırmısın biraz

Uzun zamandır giremedim nete :/ kürü hergün taze olarak hazırladım sabah akşam 1,5 bardak içme suyunu kaynattıp içine sadece en dış kahverengi kabuğu soyup 4 e böldüm suyun içine attım 5 dk kaynatıp altını kapatıp 10 dk dinlendirdim ve içtim.ılıtmamak gerekli hem içmesi zor hemde İbrahim Saraçoğlu sıcağa yakın içmeyi öneriyor :)

Kızlar pazartesi günü kontrolde yumurta toplama günü belli olacak büyük ihtimal dualariniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim Rabbim benim için ne istiyorsanız kat kat fazlasını sizlere versin nasip etsin en iyi şekilde bu arada annem Zübeyde ben Ayşegül :)

kızlar benim bir fikrim var yarın kandil hepimiz bir meryem suresi ve bir yasin okuyalım beybişim ve nukra için bol bol dua edelim ne dersiniz? ben öyle yapçam inşallaaaah

Kızlar pazartesi günü kontrolde yumurta toplama günü belli olacak büyük ihtimal dualariniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim Rabbim benim için ne istiyorsanız kat kat fazlasını sizlere versin nasip etsin en iyi şekilde bu arada annem Zübeyde ben Ayşegül :)

Sabretmek zor ama tek çaremiz bu.Allah hepmizin yardimcisi olsun.. banada dua edin ismim ayşe Allah rizasi icin...öyle tukendim ki tutamiyorum kendimi:-(

Hisarcım cok iyi fikir hafiften agrılarım var malum düşükten sonra ne zaman adet olucam bilmiyorum ama yarını temiz gecırebılırsem bende okucam ınsallahh.Nasıl okucaksın bi Meryem Bi Yasin suresi nukra için, Bi Meryem, Bi Yasin beybişim icinmi.ona göre okuyum bende.

Duçiçeği tabiki senin içinde dua ederiz hepimiz aynı dertten muzdabiriz Kendin için istediğini mümin kardeşin için istemediğin sürece tam iman etmiş olamıyorsun..

B'nde okurum Meryem Yasin. İnş..birde haber vereyım dedim ..rahim filmi çekilirsem Pazartesi günü inş ..banada dua edin olurmu kızlar..

Canım Allah yardımcın olsun cekıldıkten sonra nasıl gectıgını yazarmısın banada bu ay cekelım dedı dr ama kararsızım hala korkuyorumda.

Selamun aleykum canlar
bugun ben meryem suresi okyucam nukramda adini yazsin
benim randevum vardi dun sukurler olsun iyi bebegim kalbi atiyir birazcij buyumus
1 ay sonra gidicez birdahaki randevumuz dr cinsiyyeti de bilicez dedi 12 haftalik olucak insallah
ama hic keyfim yokdu hala da yok esimle tartisiyoruz iki de bir iste boyle. opdum herkesi beybisime okuyana kadar bugun insallah nukramda ismini yazi verir ona da bugun okuyucam

Çok şükür serçeemm yavaş yavaş buyucek annesii prensmı gelcek prensesmı hadı bakalım saglıkla sıhhatle kavustursun Rabbim sizi. Eşinle neden tartısıyorsunuz canım bebekte geldi hayırlısıyla bak ne güzel tadını cıkartın bu günlerin.Heleki sen kendini asla ve asla üzme eşinede söyle suan seni değil bebeğini üzdüğünü :KK43: o senin herhalinden etkilenir annesiii.

Canım Allah yardımcın olsun cekıldıkten sonra nasıl gectıgını yazarmısın banada bu ay cekelım dedı dr ama kararsızım hala korkuyorumda.

Çok şükür serçeemm yavaş yavaş buyucek annesii prensmı gelcek prensesmı hadı bakalım saglıkla sıhhatle kavustursun Rabbim sizi. Eşinle neden tartısıyorsunuz canım bebekte geldi hayırlısıyla bak ne güzel tadını cıkartın bu günlerin.Heleki sen kendini asla ve asla üzme eşinede söyle suan seni değil bebeğini üzdüğünü :KK43: o senin herhalinden etkilenir annesiii.
Asyam canım sakın tedirgin olma rahim filmi denildigi gibi zor falan değil bende cektirdim çok basit normal muayene gibi sadece ilaç sıkiyorlar ve filmin çekiliyor o kadar sadece hafif sizlanman olacak ve geçecek lütfen ihmal etmeyin ferideii dualarimiz hepimize canım insaallah temiz güzel sonuclarla gelirsin

Evet arkadaşlar uzun bi düşünmeden sonra bende soğan kürü uygulamaya karar verdim inşallah hayırlı sonuçlar alırım....

X