sogan kürü kullananlar

Kur'an okuyan veya dinleyen bir kimse, 14 yerde bulunan, secde âyetlerinden birini okursa veya duyarsa, secde etmesi gereklidir (Hanefi mezhebine göre vaciptir).
Tilavet secdesi yapmak için abdestli olunulur ve de kıbleye yönelinir.
Daha sonra niyet edilir (Ya Rabbi niyet ettim senin rızan için tilavet secdesi yapmaya).
Niyetten sonra "Allahu Ekber" diye tekbir getirilerek direk olarak secdeye gidilir (Eller havaya kaldırılmaz ruku yapılmaz veya ayakta başba bir şey okunmaz).
Secdede en az 3 kerre "Subhane rabbıyel'A'la" denilir.
Bir secde yapıldıktan sonra yine "Allahu Ekber" diye tekbir getirilerek ayağa kalkılır.
Dua gibi eller kaldırılarak; Bakara Sûresinin 285. âyetindeki "Semi'na ve ata'na ğufrâneke Rabbenâ ve ileykel masîr" ayeti celilesi okunarak eller yüze sürülür.
Bu şekilde tilavet secdesi yapılmış olunur. MERYEM SURESİNİ OKUYANLARIN BUNUDA YAPMALARI GEREKİRMİŞ

evet canım secde var meryem suresinde
bilgilendirmende güzel olmuş bilmeyenler için:KK9: tşk ettim:KK16:

Benim sabah 5im siz dünyalıların öglen 12 sine denk düşüyor canım :KK1::KK1::KK1: soganda neyın nesı diye kaldım bırden topiğin sogan kürü kullananlar topiği oldgunu bıle unuttum artık ıcındekılerın soganla pek bir alakası olmadıgındanmıdır nedir :KK1:beybişime diyelimde adını değiştirsin olmazsa soğan bahane muhabbet şahane diye :KK70: Kürsüzlükten boslugamı düştün kuzum :)) :KK52::KK52:
evet biz dünyalılar bu saatlerde ayık gece 5de bayık durumda oluyoruz canım
yani sende bu dünyaya transfer olsan fena olmucak hani dimi canım:KK53:
soğan bahane muahbbet şahane :))) sevdim bu fikri:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
kürsüzlükten boşluğa düştüm evet hisarcığımdan kür istiyorum ya ne yesem ne içsem
acaba şırıngayla karbonat olayını denesemmi :KK53::KK52::KK51:

evet canım secde var meryem suresinde
bilgilendirmende güzel olmuş bilmeyenler için:KK9: tşk ettim:KK16:

evet biz dünyalılar bu saatlerde ayık gece 5de bayık durumda oluyoruz canım
yani sende bu dünyaya transfer olsan fena olmucak hani dimi canım:KK53:
soğan bahane muahbbet şahane :))) sevdim bu fikri:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
kürsüzlükten boşluğa düştüm evet hisarcığımdan kür istiyorum ya ne yesem ne içsem
acaba şırıngayla karbonat olayını denesemmi :KK53::KK52::KK51:

Hani hani geldim işte yoksunuz yine :) sizin dünyaya transfer olmak istiyorum gercekten herkesler uyurken tek basına oturmak cok can sıkıcı bea :) beybişim bi gelse söylicem onada bu topiği acarken amacından sapacagını hiç düşünmüşmüydü acaba :))
Şırıngayla karbonat hee :)bana yeni şeylerle gel devrem :)):KK1:

Kizlar bayiliyorum muhabbetinize bosverin sogani onemli olan zaten moral bende sizi okudukca moralim duzeliyor harikasiniz

Kizlar bayiliyorum muhabbetinize bosverin sogani onemli olan zaten moral bende sizi okudukca moralim duzeliyor harikasiniz

:)) beybişiim sobeeee :KK33::KK33::KK33::KK33: soganı bosvereli epeey oldu zaten arada bir nasıl yapılıyor dıye soranlara bılgı verılıyor bilirkişiler tarafından:KK1::KK1: bende agzımı ayırmaya geliyorum artık buraya :KK1::KK1::KK1:

dün adet oldum kızlar.... smyrnayı aradım bugünde sabah oraya gittik biraz evvel geldik hormon tahlillerim oldu temiz çıktı ama ultrasyonda pko göründü bide rahimim biraz ters duruyormuş pko olmam önemli değilmiş az dozda iğne yapılcakmış bana...gelelim eşime eşimin durumu berbaaat morfoloji %0 bütün spermler bozuk 12 milyon sperm 3 milyona düşmüş hareket kötü dr tüp bebekte %60 şansınız var dedi eşimde varikosel olduğu için spermler gittikçe bozuluyo bu ay bana doğum kontrol hapı şeker ve tiroid hapı verdiler onları içicem bide salı günü rahim filmi çekilcek... ekimde nasipse tüp bebek olcak ALLAH tan ümit kesilmez ne gelirse ALLAH tan gelir varsa oğlumun abii olması olacak ALLAH ın izniyle napayım kızlar...41 meryem süresine hemen başlıycam adetim bitene kadar anneme okutayım sonra ben okuycam çok üzülüp kendimi bunalıma sokmak istemiyorum RABBİM e sığındım o ne derse o olur
geçmiş osun canım benimmm sıkma canını inşallah hakkında hayırlısı olur. işe yarar mı bilmiyorum ama benim bi arkadaşın eşindede aynı sıkıntı vardı sabah akşam keçiboynuzu kürü uyguladılar 3 ayın sonunda değerleri düelmşti vee arkadaşım gebe kaldı :)) dualarımız seninle canımmm ALLAH hepimizin gönlüne göre versinn

Hani hani geldim işte yoksunuz yine :) sizin dünyaya transfer olmak istiyorum gercekten herkesler uyurken tek basına oturmak cok can sıkıcı bea :) beybişim bi gelse söylicem onada bu topiği acarken amacından sapacagını hiç düşünmüşmüydü acaba :))
Şırıngayla karbonat hee :)bana yeni şeylerle gel devrem :)):KK1:

yeni şeyler benim uzamanlık alanım dışında bacım
o işlerden hisarcık sorumlu ben daha çok tezleri çürüten cinstenim:KK53:
soğan dediler yedim fos çıktı vb birsürü şey denedim ama fos tez çürütüyorum ben

Yokmu beni sobeleyeeen :KK55::KK36::KK36::KK36::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK33::KK33:
ya sobelicem işte nereye kaçtın kaçak oynama ama sobelenmeyi bekle azcık deme ama

napalım beybişim sıyırdık valla burda çürücem yaşlancam valla ekmek su gibi oldu kk benm içn günlük rutin işleirm arasında mevcut kendisi vazgeçemiyorum.
topiği açarken bağımlılık derecesini düşük tutsaydın bacım sanırım sen en yükseği işaretledin:KK9:

:)) beybişiim sobeeee :KK33::KK33::KK33::KK33: soganı bosvereli epeey oldu zaten arada bir nasıl yapılıyor dıye soranlara bılgı verılıyor bilirkişiler tarafından:KK1::KK1: bende agzımı ayırmaya geliyorum artık buraya :KK1::KK1::KK1:

ağzını ayırmaya mı ahahha :)) gece uyumazsan gündüz ayırırsın işte öyle esnerken :KK1:

Geldim mybabym geldim ama in cin top oynuyor halıylee :KK43:

Canım moralini yüksek tut önce bir yola gırdın hayırlısıyla sonucuda güzel olucak inşallah strese sokma kendını. Rabbim istedikten sonra neler olmaz.dua okuyalım bizlerde inşallah senın ıcın birde bakmısın ikizlerin oluyormus :) bir taşla 2 kuş :)
inşallaaah arkadaşım hayırlısı bakalım emelerimiz boşa itmez inşallaaah
tabiki canım ayarlarız sen merak etme :KK34: ben hallederim onu senin için
eşim2.küre başladı işte 3haftası bitti kaldı 3 hafta sonra test sonuç hayırlı olur inşallah bizimde
morfoloji 0 olunca tabi aşılama önerilmiyor zaten canım aslında eşin ameliyat olsa belki kendiliğinden kalcan hamile de işte kvden
dediğim arkadaşım hamile şimdi 5aylık inşallah seninde tutar:nazar:
inşallaaah şifa olsun...ameliyat olsa bile doğal yoldan olmaz dedi dr. yine tüp yaptırırsınız dedi ameliyat kesin çözüm değil dedi onların sorunu neydi tüp bebek yaptırmışlardı dimi?
geçmiş osun canım benimmm sıkma canını inşallah hakkında hayırlısı olur. işe yarar mı bilmiyorum ama benim bi arkadaşın eşindede aynı sıkıntı vardı sabah akşam keçiboynuzu kürü uyguladılar 3 ayın sonunda değerleri düelmşti vee arkadaşım gebe kaldı :)) dualarımız seninle canımmm ALLAH hepimizin gönlüne göre versinn
uyguladık arkadaşım uyguladık tam 3 ay yine aynı bizde bir değişiklik olmadı...canım benim ALLAH razı olsun saol

inşallaaah arkadaşım hayırlısı bakalım emelerimiz boşa itmez inşallaaah

inşallaaah şifa olsun...ameliyat olsa bile doğal yoldan olmaz dedi dr. yine tüp yaptırırsınız dedi ameliyat kesin çözüm değil dedi onların sorunu neydi tüp bebek yaptırmışlardı dimi?l

hımm anladım canım ozaman tüp bebekde denicez şansımızı bakalım
sen yaptır sonra sıra bende artık beklemek istemiyorum sabrım kalmadı
arkadşımda herhangi bi sorun yoktu canım sebepsiz infertilite yani ilk tüpte tuttu:KK15:
ama çok dikkat etmiş yani dediğim gibi wc de bile bacağını ayırıp oturmaya korkmuş ya kıyamam tabi haklı oda ben olsam bende öyle yaparım.. rabbim nasip ettikten sonra elbette olcağı varsa olurda yinede tevvkkülü elden bırakmamak lazım

yaniii, aşılama ya da tüp denersem ben de çok dikkatli ve hassas olurum sanırsam, işi şansa bırakmamak lazım çok da.. olursa olur, olmazsa çay suyu olur deyip kendimi oluruna bırakmak yerine madem bi şeye kalkıştık maddi-manevi zahmete girdik, en üst seviyede özenli davranmak gerek diye düşünüyorum.

eşimle konuştuk ama tüp konusuna henüz yaklaşmıyor. sonuçta o da haklı, gebeliğe engel bir problem şimdilik görünmüyor ve aşılama denemeden bir sonraki aşamaya gerek yok diyor. mantıklı... daaa ben de işte ikiz-üçüz delisi olduğumuz için madem gebeliğe engel bi durum yok, direk tüple daha yüksek oranda ve çoğul gebelik elde edebiliriz diyorum. bu da mantıklı sanırım :44:

Hisarim hakkinda hayirlisi olsun canim tuple ilgili sormak istediklerini sorabilirsin canim hepsini cevaplarim

inanin burda hic biri yok ne asilama ne catlama iynesi nede tup bebek bilsem yerini hic birine dayanmam kosarim
Allaha kurban olum iste nasib benim boyle vermiski belki kendiliginden olur bebegim diye yinede beklemek cok ama cok zor
Hisarim tup bebegin hayirli olsun senin halayini cekelim sonra mybaybiin sonra hepimiz dizilelim bura hamile diye ya nolur icim boyle bir qarip evimiz oyle soguk ki sanki isinmiyor bir evlat sesi eksik evimizde benden sonra evlenenler dogurdular bile herkesde aninda tutuyor masallah biz neden boyle geciktik kismet iste elbet Rabbim bilir elbet bizede evlat verir insallah

hımm anladım canım ozaman tüp bebekde denicez şansımızı bakalım
sen yaptır sonra sıra bende artık beklemek istemiyorum sabrım kalmadı
arkadşımda herhangi bi sorun yoktu canım sebepsiz infertilite yani ilk tüpte tuttu:KK15:
ama çok dikkat etmiş yani dediğim gibi wc de bile bacağını ayırıp oturmaya korkmuş ya kıyamam tabi haklı oda ben olsam bende öyle yaparım.. rabbim nasip ettikten sonra elbette olcağı varsa olurda yinede tevvkkülü elden bırakmamak lazım
öyle dedi dr. sayı hareket falan önemli değil morfoloji önemli olan dedi tüp bebekte bizdede morfoloji %0 çıktı:KK14:ama yinede %60 lık bir şansımız var deniycez bakalım ben yaptırayım ondan sonra sen yaptır evt mybabyiim hem ilaçlarınızda biter ozamana kadar...
tabiii iyi yapmış dikkat etmezmi insan...iyiki annemle kardeşim yanımda biliyon onlar yardım eder bana artık
yaniii, aşılama ya da tüp denersem ben de çok dikkatli ve hassas olurum sanırsam, işi şansa bırakmamak lazım çok da.. olursa olur, olmazsa çay suyu olur deyip kendimi oluruna bırakmak yerine madem bi şeye kalkıştık maddi-manevi zahmete girdik, en üst seviyede özenli davranmak gerek diye düşünüyorum.

eşimle konuştuk ama tüp konusuna henüz yaklaşmıyor. sonuçta o da haklı, gebeliğe engel bir problem şimdilik görünmüyor ve aşılama denemeden bir sonraki aşamaya gerek yok diyor. mantıklı... daaa ben de işte ikiz-üçüz delisi olduğumuz için madem gebeliğe engel bi durum yok, direk tüple daha yüksek oranda ve çoğul gebelik elde edebiliriz diyorum. bu da mantıklı sanırım :44:
aynen bende öyle düşünüyorum canım...ama artık tüp bebekte çift koyulmuyormuş tek koyuluyormuş diye söyledi dr. riskli olmasın diye...ama ben konuşcam 2 tane için
Hisarim hakkinda hayirlisi olsun canim tuple ilgili sormak istediklerini sorabilirsin canim hepsini cevaplarim
saolasın arkadaşım sen tüp yaptırdınmı yoksa
inanin burda hic biri yok ne asilama ne catlama iynesi nede tup bebek bilsem yerini hic birine dayanmam kosarim
Allaha kurban olum iste nasib benim boyle vermiski belki kendiliginden olur bebegim diye yinede beklemek cok ama cok zor
Hisarim tup bebegin hayirli olsun senin halayini cekelim sonra mybaybiin sonra hepimiz dizilelim bura hamile diye ya nolur icim boyle bir qarip evimiz oyle soguk ki sanki isinmiyor bir evlat sesi eksik evimizde benden sonra evlenenler dogurdular bile herkesde aninda tutuyor masallah biz neden boyle geciktik kismet iste elbet Rabbim bilir elbet bizede evlat verir insallah
[/QUOTE
vardır yaaa serçemim olmazmı araştırman lazım sana gerek kalmaz inşallaaah böyle şeyler
inşallaaaah canım benim zaten buda olmassa bilmiyorum artık ne olurum ALLAH yardımcım olsun...
öyle işte bizimde kaderimiz bu millet korunuyo korkuyolar falan hamile kalmaktan ben oğlumu doğurdum 1 sene falan korundum oda gereksiz bir korunmaydı tabii buralara kadar geldik bidaha hiç gebe kalamadım en son tüpte çare arıyoruz fakat benim oğlum bir mucizemiş yaa ALLAH ınmucizesi nasıl oldu hem doğal yoldan RABBİM çok büyüksün ALLAH var herşey var umutsuzluğa kapılmamak lazım ama elde değil işte

öyle dedi dr. sayı hareket falan önemli değil morfoloji önemli olan dedi tüp bebekte bizdede morfoloji %0 çıktı:KK14:ama yinede %60 lık bir şansımız var deniycez bakalım ben yaptırayım ondan sonra sen yaptır evt mybabyiim hem ilaçlarınızda biter ozamana kadar...
tabiii iyi yapmış dikkat etmezmi insan...iyiki annemle kardeşim yanımda biliyon onlar yardım eder bana artık

aynen bende öyle düşünüyorum canım...ama artık tüp bebekte çift koyulmuyormuş tek koyuluyormuş diye söyledi dr. riskli olmasın diye...ama ben konuşcam 2 tane için

[/QUOTE
vardır yaaa serçemim olmazmı araştırman lazım sana gerek kalmaz inşallaaah böyle şeyler
inşallaaaah canım benim zaten buda olmassa bilmiyorum artık ne olurum ALLAH yardımcım olsun...
öyle işte bizimde kaderimiz bu millet korunuyo korkuyolar falan hamile kalmaktan ben oğlumu doğurdum 1 sene falan korundum oda gereksiz bir korunmaydı tabii buralara kadar geldik bidaha hiç gebe kalamadım en son tüpte çare arıyoruz fakat benim oğlum bir mucizemiş yaa ALLAH ınmucizesi nasıl oldu hem doğal yoldan RABBİM çok büyüksün ALLAH var herşey var umutsuzluğa kapılmamak lazım ama elde değil işte
Canim benim insallah bu sefer ikinci mucizende gelir
kadere ne yazilidigi bilinmiyorki dimi bakalim kadermizde ne yazmissa onu yasiyicaz insallah iyi seyler yasariz
insallah bu sefer tutunucakdir bebegin insalllah dua ediyorum senin icin

Canim benim insallah bu sefer ikinci mucizende gelir
kadere ne yazilidigi bilinmiyorki dimi bakalim kadermizde ne yazmissa onu yasiyicaz insallah iyi seyler yasariz
insallah bu sefer tutunucakdir bebegin insalllah dua ediyorum senin icin

ALLAH razı olsun canımkardeşim saolasın

Yaa evet tek embriyo transferi dimi ben de duydum ama bunca zahmete degmesi icin iki olmasinda fayda var diye düşünüyorum hisarcigim.
Bu arada serçecigim evet iyi arastir sen de dusunuyorsan asilama mutlaka vardir cnm orda olmaz mi, duyan da uzaydasin sanır :))
Ve kizlar bi ara arastirmistim ama simdi yeniden istanbulda başarı geçmişi yüksek iyi bir doktor / hastane bulmam lazım. Gerçi gecen ay bulup adet gecikmesi icin gittigim doktor icin cook olumlu seyler yaziyo nette. Ama ben gittigim gun o olmadığı icin baska doktora girmiştim, asıl istediğim hanımla gorusemedim henuz. Bu meshur doktor hanim disinda hastaneyle ilgili cok sikayet var da ondan tereddutteyim. Esim de bi denk getir hele bakalim o kadinla bi gorus de diyor sonra bakariz.. asıl sıkıntı hastane randevu sistemi kullanmiyor ve bu büyük sorun arz etmekte kanımca :KK19:

Yaa evet tek embriyo transferi dimi ben de duydum ama bunca zahmete degmesi icin iki olmasinda fayda var diye düşünüyorum hisarcigim.
Bu arada serçecigim evet iyi arastir sen de dusunuyorsan asilama mutlaka vardir cnm orda olmaz mi, duyan da uzaydasin sanır :))
Ve kizlar bi ara arastirmistim ama simdi yeniden istanbulda başarı geçmişi yüksek iyi bir doktor / hastane bulmam lazım. Gerçi gecen ay bulup adet gecikmesi icin gittigim doktor icin cook olumlu seyler yaziyo nette. Ama ben gittigim gun o olmadığı icin baska doktora girmiştim, asıl istediğim hanımla gorusemedim henuz. Bu meshur doktor hanim disinda hastaneyle ilgili cok sikayet var da ondan tereddutteyim. Esim de bi denk getir hele bakalim o kadinla bi gorus de diyor sonra bakariz.. asıl sıkıntı hastane randevu sistemi kullanmiyor ve bu büyük sorun arz etmekte kanımca :KK19:

evt bende öylwe düşünüyorum foliğim dr.la konuşurum iyice artık oda sonunda pes eder koyun buna 4-5 tane embriyo der:KK4: ooof okadar canım sıkılıyo ki anlatamam salı günü rahim filminede gircem ondanda korkuyorum
eşin doğru söylemiş git bi gör bakalım dr.u içine sinerse ona gidersin hayırlısı olsun inşallaah:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Canim asyam senin bu saatte uyuman gerek miyor muydu

Beybişim normal sartlarda uyumam lazımdı ama dün camış gibi yatınca bugun normal insan olabılırmıyım acaba diye ilk denememdi tuttu kanımca :)

yeni şeyler benim uzamanlık alanım dışında bacım
o işlerden hisarcık sorumlu ben daha çok tezleri çürüten cinstenim:KK53:
soğan dediler yedim fos çıktı vb birsürü şey denedim ama fos tez çürütüyorum ben

ya sobelicem işte nereye kaçtın kaçak oynama ama sobelenmeyi bekle azcık deme ama

napalım beybişim sıyırdık valla burda çürücem yaşlancam valla ekmek su gibi oldu kk benm içn günlük rutin işleirm arasında mevcut kendisi vazgeçemiyorum.
topiği açarken bağımlılık derecesini düşük tutsaydın bacım sanırım sen en yükseği işaretledin:KK9:

ağzını ayırmaya mı ahahha :)) gece uyumazsan gündüz ayırırsın işte öyle esnerken :KK1:

Hazır gündüz ayaktayken ev işlerine bakım biraz dedim kıslık kurutmalıklar almıstım onları serdim vs. ama bir yıgın ütüm var yapılcak gönüllü bir ayşe arıyorum varmı isteyen :) esneye esneye bi kaldım yarım saat kestirdim yine dayanamayıp:)))

X