Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

mrb arkadaşlar bende beklemedeyim reglime 1 hafta var 3 gün önce test yaptım ama birşey cıkmadı erken yaptım dayanamadım her kez erken cıkmaz dedi ümitle bekliyorum sonucu rabbim bebişime kavuşturur inş.kac gündür kasıklarım batıyor ve belim de bir agrı var bilmiyorum belkide hamileyimdir cokda ümitlenmek istemiyorum.her defasında üzülüyorum.kızlar bir hafta sonra görecez kür iişe yaradımı yaramadımı.hayırlısı bakalım...

İnşallah hamilesindir :Saruboceq:

Ama bu seferlik değilsen bile soğan küründen umudunu kesme olur mu? Biraz ara verdikten sonra bir daha dene 15 gün boyunca.

inş canım umudumu kesmedim zaten sogana cok inanıyorum.hemde pko olnlarda daha cok faydalıymış.eger regl olursam klomen verdi dr reglimin 5. günü ilaçı kullanmaya başlayacam.içimden bir his hamile kalacıgımı söylüyor bilmiyorum bu ay olmazsa diger ay inş cok ümitliyim bakalım hayırlısı olsun.hayırlı haberlerim olursa sizlerle paylaşacagım ...

merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım buraya 3buçuk aylık evliyim baştan beri korunmuyoruz ama daha bişey yok.endişelenmek için çok mu erken.

merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım buraya 3buçuk aylık evliyim baştan beri korunmuyoruz ama daha bişey yok.endişelenmek için çok mu erken.

Benim bildiğim, bir sene boyunca korunmadan deneyip hamile kalamazsanız endişelenmeye başlayabilirsiniz diyor doktorlar, o yüzden belki biraz erkendir.

Evlenirken jinekolojik muayene de olmuş muydunuz?

bugün kan testi yaptırdım ve eşim aldı sonucu biraz önce aradı beni hamileymişim sebep belkide soğandı allahım onu vesile kıldı belkide.. bilemiyorum... ama defalarca klomen kullandım olmadı. 5-6 gün soğan kürü kulandım ve çok şükür hamileyim inşallah darısı bebek isteyen herkesin başına inşallah allahım isteyen herkese en kısa zamanda bu güzel duyguyu yaşatın hayırlısıyla... ve ne olur dua edin ilk bebeğim gibi beni bırakmasın. rabbim ömür versin.

ahh canım benim maşallah maşallah..
Rabbim nazarlardan korusun saklasın meleğini..
sen şimdi dualarını da içini de ferah tut canım. hayırlısıyla sağ salim alacaksin bebeğini inş kollarına..
benim içime doğmuştu ama hamile olduğun demiştim ya sana belki soğan suyu vesile olmuştur diye..
gözün aydın canım.. darısı bizlerin başına :Saruboceq:

canım tebriklerrrrrrrr
hayırlısıyla kucagına alrsın inişallah bebegini

htcvlkn, rufeyde serra arkadaşlar sağolun dilekleriniz ve güzel düşünceleriniz için çok mutluyum allah herkese yaşatır inşallah bu mutluluğu yeterki pes etmeyelim dua en büyük silah herkes için dua ediyorum arkadaşlar rabbim şahit...soğan kürünü herkese tavsiye ediyorum.

arkadaslar bu sogan kurunden bir ben zarar gordum galiba
benim duzenli adetim 5 gun gecikti ve kahverengi lekeler geldi 4 gun boyunca
bu kahverengi lekeler normal biiseymiydi acaba?? arastirdim bununla ilgili birsey bulamadim
ustelik usg de polikistik over gorunumu teshis edildi
15 gun yaptim biraktim sogan kurunu
cok da kullanmadim. kafam karisti

arkadaşalr buğün başalyalı sogan kürrüne 8ğüno lduu ama
hala bişe yok akıntı felanda bi terslik varmı sizcee
bunu yapıpta hiç akıntısı lekelenmesi olmayan varmı anlamadımki ben bu işten ya:/bilmiyorumkismile

Ben de bugün başladım soğan kürüne. Son bir yıl içinde jinekolojik muayene olmadım, ama bildiğim kadarıyla pco falan yok bende. Ben de merak ediyorum acaba öyle bir sorun olmasa da akıntımda bir farklılık olur mu diye, belki sizinki de bununla ilgilidir, belki üreme organlarınızın maşallahı vardır, her şey olması gerektiği gibidir :uhm:

Daha önce bu kürü yapan arkadaşlar, lütfen soruma bir cevap verin.
Adetim bugün bitiyor. 2gün önce soğan kürüne başladım ben ama günde 1 bardak içtim. Bugünden itibaren 2 bardak içmeye başlıcam.1hafta daha devam etmek istiyorum bu küre. Geçen ayki yumurtalarımdan bir tanesi erimemiş(1.7 cm ebatında). Onu eritmek istiyorum, en azından büyümesini engellemek bile bana yeter.
Ayrıca bu ay bebek için çalışma da yapçaz.Yumurtlama günümden 2-3 gün önce bırakmayı düşünüyorum bu yüzden. Gebeliğe engel bir etkisi var mıdır? Diğer gelişecek yumurtaları nasıl etkiler?
Bilgisi olan lütfen yazsın...
Bu arada bu kürü ilk defa deniyorum bu ay.

Merhaba arkadaşlar, burada okuduğum yazıları dikkate alarak bende soğan suyu içmeye başladım. Benim sorunumsa sarı akıntılar, doktor bunun için bir fitil verdi ama ben kullanmadan önce bir de soğan suyunu denemek istedim. Bugün 12.günüm. öyle çok belirgin bir fark hissetmedim, sadece bir kaç gün normalden az biraz daha fazla akıntım oldu. inşallah faydalı olmuştur, ve bebeğimin gelmesine de vesile olur. Herkese hayırlı şifalar dilerim, inşallah tez vakitte tüm sıkıntılarımızdan feraha çıkarız.

Merhaba. Küre başlama zamanı adet bittikten 1 hafta sonradır. Sabah ve akşam aç karnına veya (öğle aç karnına ve yatmadan önce ) içilmeli. Yani günde mutlaka iki kere içilmesi gerekiyor. Yumurtalıkları temizleme özelliği var. Sanırım büyümemiş yumurtalara etkisi olur. Tertemiz bir yerde gelişecek olan yumurtaya da olumlu etkiler yapacaktır eminim. Gebeliğe engel hiçbir etkisi yok. Gebelikten şüphe ettiğin anda yada gebe olduğunu öğrendiğin anda kürü bırakmalısın. Saraçoğlu hocamızdan öğrendiklerim bunlar canım. Şifa olsun inşallah...

bende basitkist var 5cm canım yaa:bboco olmuuyo galiba benimkideeCADIARZU
mayıs 10nunda başladım yanii akıntı felan yokk nebilim faydası oluyomu
sen nden içtinn akıntınmı varr geçmiş olsun şifa olsun canım

kürü 15 gün uyugulucaksın aç veya yemeketen 2ssat sonraa ılık tüketcen..kistmi varrr:1no2:

bende basitkist var 5cm canım yaa:bboco olmuuyo galiba benimkideeCADIARZU
mayıs 10nunda başladım yanii akıntı felan yokk nebilim faydası oluyomu
sen nden içtinn akıntınmı varr geçmiş olsun şifa olsun canım

Aslında şöyle, ben bu konuyu okuduğumda karar vermiştim içmeye, bir sorunum yok ama illâ ki faydası olur, iyi gelir demiştim, ama aylarca başlayamamıştım, bir dahaki sefere diye ertelemiştim hep.

Ama şu oldu, birkaç haftadır günlük ped kullanmaya başladım ve fark ettim ki akıntılarım sarımsı bir renkte (koyu renk iç çamaşırları tercih ettiğim için daha önce fark etmemiştim) Bildiğim kadarıyla bu normal değil. Aslında en güzeli doktora görünmek ama doktorum memlekette, bir ay sonra tatilde ona görünmeyi tercih ederim. Ama madem akıntıların kaynağında bir sorun olduğunu düşünüyorum, bu sefer içeyim bari dedim, iki gün oldu, bende de pek bir şey yok henüz.

Siz de umarım bir sonraki kontrolünüzde kistinizin yerinde yeller estiğini görürsünüz, ben bu uygulamanın işe yarayacağından çok eminim, Allah'ın izniyle kistiniz küçülüp yok olacak.

Bu arada lafı geçmişken, sarımsı akıntı hayra âlâmet değil dimi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…