Smear negatif hpv pozitif

Özeldeki doktor gerek görmedi kolkoskpiye ,smear temiz ,hpv tek bi tip olduğu için , 1 sene sonra smear ver tekrardan dedi , 2 farklı tip pozitif olsaydı, smear de pozitif olsaydı kolkoskopi isterdim dedi , 2. Doktor görüşü alacağım
Selam 6 ay oldu pozitif olduğumu ogrendim smear temiz gelince kolkiskopi istemedi doktorum çok da takmamak gerekiyor bazen yazilari okuyunca psikolojim bozuluyor

Selam 6 ay oldu pozitif olduğumu ogrendim smear temiz gelince kolkiskopi istemedi doktorum çok da takmamak gerekiyor bazen yazilari okuyunca psikolojim bozuluyor
evet takmamak lazım bazen ,benim smear tekrar alındı tam net çıkmamış ,, 2. doktor görüşünü de aldım ,tek tip olunca da genelde bişey yapmayız takip edilir sadece ,bağışıklıkla atlatanlar da oluyor dedi.

Ben devlete kadın dogum gittiğimde doktor hpv testi bile normalde 30 yas altına istemiyoruz vücut zaten kendi kendine atıyor dedi. Her ihtimale karsı yine de kolposkopiye yönlendirdi

Ben devlete kadın dogum gittiğimde doktor hpv testi bile normalde 30 yas altına istemiyoruz vücut zaten kendi kendine atıyor dedi. Her ihtimale karsı yine de kolposkopiye yönlendirdi
Ben devlette yaptirdim .inss yakin zamanda özel has gidecem bakalim orda ne duyacağım

ben aile hekimime ilac yazdirmak icin gitmistum keteme, doktor magdem geldin g3l rahim agzi taramasi ve mamagrafi yapalim tamam dedim nasilsa birsey cikmaz😀 3 hafya sonra aradilar bir hpv pozitif kadin dogum randovi alalim 16 18 disi dusuk reskli sanslisin dedi . Ben cok agladum ne oldugunu da tam bilmiyorum 🤔 saglik ocağından test sonucumu aldim kadin doğum gitti smarr alindi .3 hafta bekledim bu bekleyiste kendimi cok yiprattim korktum ağladım
Cok şükür negatif geldi sadece cok fazla sadece cok fazla yikadigim için vajinayi hücresel selüler değişiklikler enformasyon cikti .kolkoskopiden bahsetmedi .vitamin takviyesi vermedi ama tekrar saglik ocagindaki doktorumla konuştum oda d vitamini hap hapi magnezyum verip yolladi 1 sene sonra testi tekrarlariz inss o zamana kadar n3gatif olurum bu arada hacamat yaptırmayı düşünüyorum.

ben aile hekimime ilac yazdirmak icin gitmistum keteme, doktor magdem geldin g3l rahim agzi taramasi ve mamagrafi yapalim tamam dedim nasilsa birsey cikmaz😀 3 hafya sonra aradilar bir hpv pozitif kadin dogum randovi alalim 16 18 disi dusuk reskli sanslisin dedi . Ben cok agladum ne oldugunu da tam bilmiyorum 🤔 saglik ocağından test sonucumu aldim kadin doğum gitti smarr alindi .3 hafta bekledim bu bekleyiste kendimi cok yiprattim korktum ağladım
Cok şükür negatif geldi sadece cok fazla sadece cok fazla yikadigim için vajinayi hücresel selüler değişiklikler enformasyon cikti .kolkoskopiden bahsetmedi .vitamin takviyesi vermedi ama tekrar saglik ocagindaki doktorumla konuştum oda d vitamini hap hapi magnezyum verip yolladi 1 sene sonra testi tekrarlariz inss o zamana kadar n3gatif olurum bu arada hacamat yaptırmayı düşünüyorum

Cok şükür negatif geldi sadece cok fazla sadece cok fazla yikadigim için vajinayi hücresel selüler değişiklikler enformasyon cikti .kolkoskopiden bahsetmedi .vitamin takviyesi vermedi ama tekrar saglik ocagindaki doktorumla konuştum oda d vitamini hap hapi magnezyum verip yolladi 1 sene sonra testi tekrarlariz inss o zamana kadar n3gatif olurum bu arada hacamat yaptırmayı düşünüyorum.
Hangi tipler var yani orayı anlayamadım düsük tip oldugu için mi gerek duyulmadı acaba, ben 2 hastaeye gittim ikisi de kolposkobi dedi
Hangi tipler var düsük tipler
Endişe yapıp aklına takılcağına kulak burun boğaza randevu al git baktır varsa bi süphen ,ben gideceğim ama benim sadece yutak borumda bişey takılıyor hissi var son 2 aydır ,dahiliye kansızlıktan olur demişti yine de ihmal etmemek lazım

Endişe yapıp aklına takılcağına kulak burun boğaza randevu al git baktır varsa bi süphen ,ben gideceğim ama benim sadece yutak borumda bişey takılıyor hissi var son 2 aydır ,dahiliye kansızlıktan olur demişti yine de ihmal etmemek lazım
Gittim doktor tükürük bezlerinin devamı dilinin altındakiler dedi. Sorun yokmus

Hangi tipler var yani orayı anlayamadım düsük tip oldugu için mi gerek duyulmadı acaba, ben 2 hastaeye gittim ikisi de kolposkobi dedi

Hangi tipler var düsük tipler

Gittim doktor tükürük bezlerinin devamı dilinin altındakiler dedi. Sorun yokmus
Bana da yutma güçlüğü dedi ama içime sinmedi dediği şey sanki yutak borumda bişey takılıyo hissi var

psikolojik olabilir mi cünkü hpv ögrendiğimden beri banada cok bisi takılıuo hissi geliyordu
O da olabilir stresten de olabilir ,takıntılıyım da, 2. Ci randevuyu aldım başka doktora gidersem içim öyle rahat edecek heralde :)

O da olabilir stresten de olabilir ,takıntılıyım da, 2. Ci randevuyu aldım başka doktora gidersem içim öyle rahat edecek heralde :)
Bende öyleyim cok takıyorum her doktora gitmek istiyorum ahhshs ama bence salmak gerek biraz. Doktora cok arastırrım agızda da olabiliyormus dedim kontrol etti sorun yok. Cok arastırmasaydın burda olmayacaktın gibisinden dalga gecti🥲

Bilmiyorum ki tipini düşük riskli dedi belki dedi ben anlamadim gittiğim doktorda birsey demedi .ozele gidecem belki orda tekrar bakilir hem korkuyorum gitmeye bilmiyorum

Benim de temiz smear hücresel bozukluk olsa illa smearda falan cıkmaz mıydı diyorum yada yeni yakalandjm bu virüse ondan cıkmadı. Ama tam netlik icim kolposkopi sanırım. Bende olmak istemiyorum ama riske atmamak gerek sanırım.bende de 3 tip var yüksek riskliymis .takviyelere basladım direkt henüz olmadım ama kolposkopi umarım hemen atlatırız. İcimi rahatlattınız cok tesekkür ederim 🩷🩷
Ne gibi takviyelere başladınız acaba

X