Smear negatif hpv pozitif

Bizede takmamayi öğretsenize

Evet kolposkopi olmadım henüz smear temiz ama direkt kanser sonu

:)) kontrol altındasınız, en kötü ne olabilir? Leep mi olursunuz? Konizasyon mu? Ne olabilir en kötü? Peki düşünmenin kimseye bir yararı var mı bu konuyu? Düşündükçe olana yapabileceğimiz bir şey var mı?
Gelelim cin 2-3 konusuna. Bu kanser demek değil, eğer hiçbir önlem almazsanız kansere dönme “ihtimali” olan bir durumunuz var demek, o da kesin değil yani, ve 30 sene içerisinde bu ihtimal. Sizce bu kadar olasılık içinde en olumsuzunu düşünmenin size faydası var mı? Ayrıca kötüyü düşünürseniz hayatınıza çekersiniz ben buna da inanıyorum. Bilimin sunduğu olanakları değerlendirin, sağlıklı yaşayın neden kanser olasınız? Bilakis kontrol altında olduğunuz için en azından cervix ca olmayacağınızı biliyor olmanız artık, bana doktorum da böyle dedi.
Evet pozitif düsünmek gerek sanırım ve cok aratırmaya girmemek gerek sanki öyle yaptıgım geceler asla uyuyamıyorum, kac yasındasınız bu arada? Ben 26 yasındayım 3-4 senedir cinsel hayatım var smearlarım hep temiz ama işte hpv ilk defa yaptırdım yogun mantar ve enfeksiyondan dolayı direkt öyle mi belittti yoksa öncesinde var mıydı vücudumda bilemiyorum hpv, o yüzden kolposkopide sonuctan biraz korkuyorum

Evet pozitif düsünmek gerek sanırım ve cok aratırmaya girmemek gerek sanki öyle yaptıgım geceler asla uyuyamıyorum, kac yasındasınız bu arada? Ben 26 yasındayım 3-4 senedir cinsel hayatım var smearlarım hep temiz ama işte hpv ilk defa yaptırdım yogun mantar ve enfeksiyondan dolayı direkt öyle mi belittti yoksa öncesinde var mıydı vücudumda bilemiyorum hpv, o yüzden kolposkopide sonuctan biraz korkuyorum
Yaşım 34, çok genç değilim ama çok aktifim iyi bakıyorum kendime bakalım daha da iyi bakıcam artık. Takviye vs deniyorum bişiler süreçte mutlaka yazarım bi sonraki testimde çıkanı. Özel ösj atın unutmayayım buraya yazmasam bile

Yaşım 34, çok genç değilim ama çok aktifim iyi bakıyorum kendime bakalım daha da iyi bakıcam artık. Takviye vs deniyorum bişiler süreçte mutlaka yazarım bi sonraki testimde çıkanı. Özel ösj atın unutmayayım buraya yazmasam bile
Bende takviyelere basladım hemen bu bir sürec düsünmeden gecirebilmek mentalimiz icin daha saglıklı olacak sanırım. Hepimizin güzel sonucları olsun kızlar🥰

Bende takviyelere basladım hemen bu bir sürec düsünmeden gecirebilmek mentalimiz icin daha saglıklı olacak sanırım. Hepimizin güzel sonucları olsun kızlar🥰
Yeni üye olduğun için yanıt veremiyorum ama msjı aldım :)

Evet illa cin mi gelmeli, iyi düsünmek istiyorum ama ne cıkacagı da belli olmuyor sanırım bilemedim cok düsünüyprum kolposkiden de korkuyorum biraz özel mi önerirsiniz yoksa devlette gittipimde beni eğitim arastırma jinekoloji onkolojiye yönlendirmislerdi orası mı daha iyidir
Ben araştırmada oldum kolposkopi şükür. Temiz geldi

merhabalar, smear negatif ama hpv üc tip yüksek cıktı ve doktorum Kolposkopi eşliğinde rahim ağzı biyopsi almam gerekiyor dedi, eğer cok sıkıntılı şeyler olsaydı smearda cıkardı değil mi, ve kolposkopi de cin 1 gelebilir mi bilgisi olanlar beni aydınlatır mı tesekkürler🙂↕️
Benim de daha önceden smear cin1 çıkmıştı [hpv 35+]
Hiçbir şey yapmadım. Kolposkopiyi de yaptırmadım o sırada başka bir uğraşım vardı vakit ayıramadım. Kafama da takmadım valla. 6 ay sonra smear tekrarında smear temiz çıktı. Şuanki doktorum da hpv kendiliğinden bazı vücutta temizleniyor. Kolposkopi yapmayacaksak 6ayda bir smear ve her yıl hpv testi istiycem dedi. Ben de tamam dedim. Cin1 kendiliğinden geçiyo çoğu zaman. Canınızı sıkmayın hiç

Dipnot: doktorum her 10 kadından 8i aslında hpv ama farkında değil dedi.
O yüzden doktor kontrolünde olduktan sonra kafanızı kurcalamasın başka bir şey

Benim de daha önceden smear cin1 çıkmıştı [hpv 35+]
Hiçbir şey yapmadım. Kolposkopiyi de yaptırmadım o sırada başka bir uğraşım vardı vakit ayıramadım. Kafama da takmadım valla. 6 ay sonra smear tekrarında smear temiz çıktı. Şuanki doktorum da hpv kendiliğinden bazı vücutta temizleniyor. Kolposkopi yapmayacaksak 6ayda bir smear ve her yıl hpv testi istiycem dedi. Ben de tamam dedim. Cin1 kendiliğinden geçiyo çoğu zaman. Canınızı sıkmayın hiç

Dipnot: doktorum her 10 kadından 8i aslında hpv ama farkında değil dedi.
O yüzden doktor kontrolünde olduktan sonra kafanızı kurcalamasın başka bir şey
Benim de temiz smear hücresel bozukluk olsa illa smearda falan cıkmaz mıydı diyorum yada yeni yakalandjm bu virüse ondan cıkmadı. Ama tam netlik icim kolposkopi sanırım. Bende olmak istemiyorum ama riske atmamak gerek sanırım.bende de 3 tip var yüksek riskliymis .takviyelere basladım direkt henüz olmadım ama kolposkopi umarım hemen atlatırız. İcimi rahatlattınız cok tesekkür ederim 🩷🩷

X