Smear negatif hpv pozitif

selam🌸 kolpospoki zaten olacagım ama bu hücrrsel bozukluklar illa ascus vs smearda cıkmaz mıydı benim negatif. kolposkopide ne cıkacagı belli olmuyor mu. Negatif diye icim rahattı ama biraz da korku var
Çıkmıyor. Benim son mesajlarımı size alıntılayayım.

Teşekkürler, benim patoloji bugün çıktı. Doktorum ameliyatın başarılı geçtiğini temizlendiğini söyledi. 9 temmuzda ameliyat olmuştum. 5.haftamda gideceğim tekrar. Sonra 6 ay sonra ama smear testine tüm inancımı kaybettim. Cin3 olmasına rağmen düzenli yaptırdığım smearler hep temiz çıktı. Benim eşim evlenmeden önceki ilişkisinde kapmış haberim vardı tedavi görmüştü falan filan. Benim bir şey yoktu hep temizdi doktorum düzenli bakıyordu. Hpv testini doktorum yapıyor sanıyordum meğer sadece smear yapıyormuş. Bu sefer hpv alınca dumur oldum nasıl ya daha önce hani bakmıştınız demiştim smearde bir şey görürsek bakıyoruz demişti tey. Neyse hiç olmazsa daha da geç kalmadım. Başka doktorla devam etme kararı aldım çok mutluyum. Çünkü bana ofisine gelen jinekolojik onkoloji doktoru kolposkopi yaparken bir şey görmedim bence belki cin1 çıkar demişti sonra patoloji cin2 çıktı. Konizasyondan çıkan sonuçta da meğer cin3müş. Ameliyat olduğumu hiç anlamadım hatta bazen diyorum acaba ameliyat olmadım mı ne ağrı ne bir şey şükür atlattım. Doktoruma minnettarım. 10 yılda demek ki cin3e evrildi diye düşünüyorum. Ama diyorum ya 8 kere yaptırdığım tüm smearler temiz zaten evlendiğimiz 2-3 sene prezervatifle korunuyorduk.
O yüzden kimse smeare güvenmesin en doğru sonuç hpv diyorum.
Şu alıntıladığım mesajı daha dün akşam yazdım. Smeare hiç güvenmeyin

8 yıldır düzenli yaptırdığım tüm smearler temizdi. Hpv ile birlikte yaptırdığım bile temizdi. Ama konizasyon sonucum cin3 çıktı. Smearlere güvenim yok artık benim
Cok gecmis olsun suan nasılsınız, vücut yeni hpv kaptıysa peki, bu derece direkt ilerme olur mu? benim 3-4 senedir cinsel hayatım var, kötü kokulu kahvesimsi bi akıntım oldu ilk defa bu sekilde, bende smear ve hpv testi yaptırdım. smear 2 sene önce de temizdi, 3 tip yüksek hpv oldugumu ögrendim.

Merhaba benim smearda ascus çıkmıştı sonra doktor kolposkopi yapalım dedi cin 123 hepsi geldi sonra leep oldum 2 sonrasa hpvyi yendim üstüne çocuk doğurdum cin 3 te olsa korkulacak birşey yok
Cok gecmis olsun bende kolposkopi olacagım ama 3.4 senedir cinsel hayatım var ve ilk defa kahve akıntılı ve kötü kokulu bir şey yasadım, hpv ui yeni kapmıs olabilir mi vücut ve vücutta olunca direkt lezyon olusturuyor mu, kolposkopide temiz de gelemez mi illa cin.123 mü cıkmalı

Evet benim sadece 16 pozitifti. Kolposkopi yaptık cin2 çıktı. Sonra konizasyon oldum ve cin3. Raporum dün çıktı zaten. Şükür cerrahi sınırlar temiz yani ameliyat başarılı. Kontrole gidince soracağım. Yeni kapmadım bence çünkü bu kadar ilerlemesi mümkün değil. Ayrıca bende hiçbir belirti yoktu düzenli kontrollerimde hpv de yaptı doktorum orda çıktı. Ameliyatım vs çok güzeldi şükür hiçbir sorun yaşamadım. 1 ay sonra kontrolüm var. Daha sonra 6 ay gideceğim. Benim hpv pozitif gelenle birlikte alınsn smear temizdi düşünün.
Cok gecmis olsun suan nasılsınız, vücut yeni hpv kaptıysa peki, bu derece direkt ilerme olur mu? benim 3-4 senedir cinsel hayatım var, kötü kokulu kahvesimsi bi akıntım oldu ilk defa bu sekilde, bende smear ve hpv testi yaptırdım. smear 2 sene önce de temizdi, 3 tip yüksek hpv oldugumu ögrendim.

Cok gecmis olsun bende kolposkopi olacagım ama 3.4 senedir cinsel hayatım var ve ilk defa kahve akıntılı ve kötü kokulu bir şey yasadım, hpv ui yeni kapmıs olabilir mi vücut ve vücutta olunca direkt lezyon olusturuyor mu, kolposkopide temiz de gelemez mi illa cin.123 mü cıkmalı
Hangi tipler var? İlla cin gelmeyebilir temiz de olabilir

39 45 56 türleri pozitif çıkmış. Bende de yoktu belirti sadece yogun bi enfeksiyon yasadım hem idrar hem vajina ici. beraber oldugum birisi vardı 3-4 kere onla beraber olduktab sonra bende enfeksiyon oldu kahve akıntı geldi vs.sonra bilerek test yaptırdım

Evet illa cin mi gelmeli, iyi düsünmek istiyorum ama ne cıkacagı da belli olmuyor sanırım bilemedim cok düsünüyprum kolposkiden de korkuyorum biraz özel mi önerirsiniz yoksa devlette gittipimde beni eğitim arastırma jinekoloji onkolojiye yönlendirmislerdi orası mı daha iyidir

39 45 56 türleri pozitif çıkmış. Bende de yoktu belirti sadece yogun bi enfeksiyon yasadım hem idrar hem vajina ici. beraber oldugum birisi vardı 3-4 kere onla beraber olduktab sonra bende enfeksiyon oldu kahve akıntı geldi vs.sonra bilerek test yaptırdım
Bende en yüksek riskli olan vardı. Korkulacak bir şey yok. Önlem alınıyor farkediyor. Şanslısınız yani. Farketmeyip kansere ilerleyenler çok maalesef.

Bende en yüksek riskli olan vardı. Korkulacak bir şey yok. Önlem alınıyor farkediyor. Şanslısınız yani. Farketmeyip kansere ilerleyenler çok maalesef.
Evet ama direkt kanser miyim acaba falan düsüncesi geliyor Allah korusun. Tabi ki öylesine test yaptırmasaydım daha kötüsü olabilirdi

Evet illa cin mi gelmeli, iyi düsünmek istiyorum ama ne cıkacagı da belli olmuyor sanırım bilemedim cok düsünüyprum kolposkiden de korkuyorum biraz özel mi önerirsiniz yoksa devlette gittipimde beni eğitim arastırma jinekoloji onkolojiye yönlendirmislerdi orası mı daha iyidir
Cin gelmesi önemli değil ki. Cinler kansere dönüşme ihtimali olan lezyonlar. Farkedilince bir operasyonla temizleniyorlar.
Ben özele gittim. Kendi doktoruma gitmiştim o onkoloji doktorunu ofisine çağırmıştı kolposkopi yapmıştı sonra ben smear temiz gledi vs diye güvenmedim başka doktora gittim. Sağolsun çok iyi sorunsuz ameliyatımı oldum meğer cin3müş şükür farkedildi.
Ben devlete gitmedim sadece çoook iyi bir doktor bulun. Ben çok araştırdım. İstanbuldaysanız önerebilirim isterseniz.

Evet ama direkt kanser miyim acaba falan düsüncesi geliyor Allah korusun. Tabi ki öylesine test yaptırmasaydım daha kötüsü olabilirdi
Değilsinizdir inşallah iyi düşünün ve asla ertelemeyin hemen olun tüm süreçleri

Cin gelmesi önemli değil ki. Cinler kansere dönüşme ihtimali olan lezyonlar. Farkedilince bir operasyonla temizleniyorlar.
Ben özele gittim. Kendi doktoruma gitmiştim o onkoloji doktorunu ofisine çağırmıştı kolposkopi yapmıştı sonra ben smear temiz gledi vs diye güvenmedim başka doktora gittim. Sağolsun çok iyi sorunsuz ameliyatımı oldum meğer cin3müş şükür farkedildi.
Ben devlete gitmedim sadece çoook iyi bir doktor bulun. Ben çok araştırdım. İstanbuldaysanız önerebilirim isterseniz.
Antalyadayım bende, bagısıklık icin takviyelere baskadım zaten. Doktorum özelde ama devlete mi yaptırsam kolposkopi bilemedim.

selam🌸 kolpospoki zaten olacagım ama bu hücrrsel bozukluklar illa ascus vs smearda cıkmaz mıydı benim negatif. kolposkopide ne cıkacagı belli olmuyor mu. Negatif diye icim rahattı ama biraz da korku var
Kolposkopide herşey çıkar merak etmeyin

Hayır çıkmıyor smear testi yerini hpv testine bırakacak bu gidişle. Benim smear temiz, kolposkopik biyopsi sonucu cin2. Yurtdışında yaşıyorum biyopsi Türkiye’de oldu burdaki doktorum tekrar yapacak herhalde belki farklı patolog farklı yorumlar. Ne çıkarsa çıksın korkacak bişey yok, kontrol altındasınız artık kafanıza takmayın ben bir an bile düşünmüyorum bu konuyu açıkçası.
Bizede takmamayi öğretsenize

:)) kontrol altındasınız, en kötü ne olabilir? Leep mi olursunuz? Konizasyon mu? Ne olabilir en kötü? Peki düşünmenin kimseye bir yararı var mı bu konuyu? Düşündükçe olana yapabileceğimiz bir şey var mı?
Gelelim cin 2-3 konusuna. Bu kanser demek değil, eğer hiçbir önlem almazsanız kansere dönme “ihtimali” olan bir durumunuz var demek, o da kesin değil yani, ve 30 sene içerisinde bu ihtimal. Sizce bu kadar olasılık içinde en olumsuzunu düşünmenin size faydası var mı? Ayrıca kötüyü düşünürseniz hayatınıza çekersiniz ben buna da inanıyorum. Bilimin sunduğu olanakları değerlendirin, sağlıklı yaşayın neden kanser olasınız? Bilakis kontrol altında olduğunuz için en azından cervix ca olmayacağınızı biliyor olmanız artık, bana doktorum da böyle dedi.

Evet kolposkopi olmadım henüz smear temiz ama direkt kanser sonuc
:)) kontrol altındasınız, en kötü ne olabilir? Leep mi olursunuz? Konizasyon mu? Ne olabilir en kötü? Peki düşünmenin kimseye bir yararı var mı bu konuyu? Düşündükçe olana yapabileceğimiz bir şey var mı?
Gelelim cin 2-3 konusuna. Bu kanser demek değil, eğer hiçbir önlem almazsanız kansere dönme “ihtimali” olan bir durumunuz var demek, o da kesin değil yani, ve 30 sene içerisinde bu ihtimal. Sizce bu kadar olasılık içinde en olumsuzunu düşünmenin size faydası var mı? Ayrıca kötüyü düşünürseniz hayatınıza çekersiniz ben buna da inanıyorum. Bilimin sunduğu olanakları değerlendirin, sağlıklı yaşayın neden kanser olasınız? Bilakis kontrol altında olduğunuz için en azından cervix ca olmayacağınızı biliyor olmanız artık, bana doktorum da böyle dedi.

X