Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Sağol canım ben de senin icin çok sevinmistim benim icin umut oldun hep. Prenses nasıl sen nasılsın ? Rabbim sizi korusun.
Çok sagol canım iyiyiz çok şükür çok cadı bir kızım var yeniden doğmuş gibiyim değerlerim bir iyi bir kötü ama hiç umrumda değil dkt bile zorla gidiyorum resmen sana gerçekten çok sevindim inşallah sağ salim kucağına alırsın mutlu ol hep iyi düşün sağlık lı güzel haberlerini bekliyorum

Canım hic clexane dan baska igne kullandın mı? Bana enox verdiler clexane piyasada yokmuş. Muadil ilaç ama yine de korkuyorum.

Canım hic clexane dan baska igne kullandın mı? Bana enox verdiler clexane piyasada yokmuş. Muadil ilaç ama yine de korkuyorum.
Ooo geç gördüm msj pardon canım evet bir ara ilaç yoktu bende bulamadım sonra birinden buldum o açsıra ilaç piyasaya sürüldü tekrar bende korkmuş tum ama dkt yazmıştı yani birşey olmaz diye en iyisi dkt güvenmek hiç etrafrçta yokmu elinde kalan falan bende birkaç tane var çok az ama yinede istersen göndereyim için rahat etsin

Sağol canim benim dr.da dedi ben fabrikalarını gittim gezdim icin rahat olsun diyor. Aynı şey dedi. Ben de güvendim.

Sağol canim benim dr.da dedi ben fabrikalarını gittim gezdim icin rahat olsun diyor. Aynı şey dedi. Ben de güvendim.
İyi sevindim canım resmen senle yeniden hamile gibiyim sağlıcakla doğsun kuzucuk sabısızca bekliyorum muhakkak haber ver Allah'a emanet olun ikinizde

İyi sevindim canım resmen senle yeniden hamile gibiyim sağlıcakla doğsun kuzucuk sabısızca bekliyorum muhakkak haber ver Allah'a emanet olun ikinizde
Merhaba canım bugün öğrendiğim bir bilgiyle alt üst oldu psikolojim imuran kullanırken emziremeyeceğim hep gebelikte kullanımını araştırıp emzirmeyi göz ardı etmişim sen hangi ilaçları kullanıyorsun ve kızını emzirebiliyor musun

malesef bazı ilaçlar kullanılırken emzirilmiyor tabi her dkt başka birşey söylüyor ben plaquenil ve corasprin kullanıyorum bazı çocuk dkt kullanma bazısı kullan dedi bana emzirmek için ama ben kendi romotoloji dkt güvendim onun söylediği hamilelikte aldığın ilacı emziriken kullanabilrsin dedi tabi her ilaç farklıdır (bazı kişiler ilacı almayıp bir kaç ay süt sağım dolaba koyuyor öyle yapaları duydum tabi hastalığın etkilenmiyorsa ) ama yinede üzülme sağlıkla doğsun kuzucuk gerisi hal olur birşekilde çok güzel mamalar var hatta eğer kafana yatarsa süt anne bulursun sağlıkla doğsun kucağına gerisi hal olur bence üzme kendini bend eaynı yollardan geçtim hatta süt anne bile bulmuştum ama gerek kalmadı eğer gerek olsaydı süt anneden de mamamdan da destek alırdım yani üzme kendini sadece bebişi düşün...

Çok teşekkür ederim canım benim bende imuran ve plaquenil kullanıyordum gebelikten önce gebelikte devam ediyorum ve gerçekten dr dediği gibi gebelikte kullanabiliyorsam emzirme aşamasında kullanmamak çokta mantıklı gelmedi henüz romatoloji dr ile görüşemedim ama en azından ilk 6 ay anne sütü verebilmek için imuran ı bırakacağım öyle zor zamanlar geçirdim ki bunu sizlerden daha iyi kimse anlayamaz her olumsuzlukta kendimi Birgün oğlumu kucağıma alacağım kokusunu en derinlerde hissedip onu emzireceğim diye hayal ettim şimdi beni bunca zaman ayakta tutan hayalimden vazgeçmeyeceğim biz güçlü insanlarız en önemlisi bebeklerimiz çok güçlü herşeye rağmen hayata tutunuyorlar

aynen canım damdan düşeni damdan düşen anlar diye bir söz bizi ancak biz anlarız çünkü en önemlisi kuzucukların mücadelesi inan bana o kadar güçlüler ki doğunca daha iyi anlayacaksın ve karnındaki gibi değil sevgisi çok ama çok fazla kucağına alıp da gözlerinin içine bakınca anlıyorsun sevginin sınır yok severken kalbim çatlayacak sanki o kadar çok seviyorsun ve seni de o küçücük bebiş o kadar çok seviyorki dünyada seni onun kadar seven olmayacak anlıyorsun o yüzden hiç birşey düşünme hamileliğin tadını çıkar ben hep yattım çok zor zamanlar geçirdim fotograf bile çekmemişim o kadar sürekli stres yaşamaktan sadece bir tane resmim var o yüzden tadını çıkar kıymetini bil doğunca diyorsun ki daha da çok sıkıntı olsa değermiş bu mucize...

Merhaba hepinize kolay gelsin ve gecmis olsun. Düşükten sonra test yapıldı. Sonuçlarım çıktı ve bir tek lupus değeri 54.6 çıktı. Başka hiç bir değer de sıkıntı yok. Bir de hamileliğimin 5.haftasından itibaren burun çevremde yayılan bi kızarıklık,döküntü olmuştu. Kurtajdan 10 gün sonra da tamamen geçmişti. Sizce bunlar lupus hastası olduğumu mu gösterir..
Dünden beri çok kötüyüm. Ağlayıp duruyorum.

Merhaba. Düşükten sonra yapılan testler sonucu Lupus değerim yüksek çıktı ve doktorum bi romatologa gözükmem gerektiğini söyledi. Sizler kime gidiyorsunuz? Bulunduğum yerde romatoloji yok.
Yardimci olursanız sevinirim

TV ünv

Merhaba,bende annenizle aynı şeyleri yaşıyorum.yaşlarımızda yakın.özelden mesaj yazmıştım.belki birbirimize faydamız olur.ya da en kötüsü dertleşiriz.

11 yıldır lupus hastasıyım geçmişten bu yana sürekli bu sayfayı takip eder yorum yazardım bu 17 yaşında tanıştım hastalığımla bazen iyi çoğunlukla kötü idare ediyoruz kendisiyle ama benim bu defa ki şikayetim bambaşka Nöropsikiyatrik tutulum sürekli anksiyete atakları geçiriyorum günlerim zehir oldu sürekli düşünüyorum içimde hiç geçmeyen bi sıkıntı var beni boğuyor hiçbirşey yapasım gelmiyor bütün gün evdeyim kimseyle görüşmüyorum zaten çok arkadaşım yok dışarı çıkarken huzursuz oluyorum ben napıcam bilmiyorum aynı durumu yaşayanlar var mı

Merhaba arkadaşlar. Perşembe günü sezeryan ile doğum yaptım . Sağlıklı bir oğlumuz oldu şükürler olsun. Sezeryanım zor geçti. Kanama olmuş hep. Cok da acı oldu sonrasında ve hala devam ediyor. Ama önemi yok evlat bambaskaymış. Allah herkese nasip etsin. Bebeğimin aģlama sesini duyana kadar hic inanmiyordum bir cocugum olacagına. Rabbim nasip etti ve ben hala inanamıyorum . Lupus açısından hiç şikayetim olmadı. Fakat şu sıralar cok yoruluyorum tabi insallah hastalık alevlenmez. Hepinizi çok öpüyorum.

Allah analı babalı, sağlık sıhhat içinde büyümeyi nasip etsin. Hayırlı olsun.

ay maşallah çok ama çok sevindim uzun sağlıklı mutlu bir ömrü olsun sizlerle beraber ... evet inan tüm ağrıların geçeçecek inşallah hastalık ta alevlenmez bence hiç hastalığı düşünme oğlunun annesi olma keyfini çıkar ....

Ne güzel ne sevindirici bir haber bu Çok sevindim canım senin adına sağlıkla bebeğine kavuştun darısı başıma inşallah 34+5 hafta olduk 38 de sezeryan olacağım tatlı yorgunluklar yaşadıkların moralin iyi olduktan sonra meleğinin mis kokunu içine çektikçe hastalık falan alevlenmez öyle olacağını düşün öyle olsun

Gozun aydin cnm hayirli evlat olsun ins sanada gecmis olsun cabucak gecer ins agrilarin kac haftalik dogum yaptin cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…