Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Meehabalar üç yıldır lupus hastasıyım böbrek tulumu yaptıgı için protein kaçagına neden oldu bende ama idare ettik bişekilde doktor kontrolünde hamile kaldım fakat 18 haftalıkken bebegimi kaybettim ve ölü dogum yaptım fakat asıl sıkıntı bende lupus trombosit düşüklüğüne neden oluyo 20binlere kadar düşüyo bazen trombositlerim bu dogumdan sonra doktor kan sulandırıcı almamı fakat bunun pekde mümkün olmadıgını söylerek beni hematolojiye gönderdi testlerimi verdim baya bi çok test istemiş bütün degerler yüksek çıkmış bende beyaz kanla alakalı olan tüm degerlerim nerdeyse diyebilirim baya bi kötüyüm dört yıllık evliyim zaten artık bebek istiyorum benim gibi lupusa baglı trombositleri düşenler varmı acaba lütfen yardım

Merhaba Canlar oğluşumla hasretliğimiz bitti kavuştuk birbirimize biraz aceleci davrandı 35+4 hafta doğdu 24 saat çekilen Doğum sancıları bozulan kan değerlerim sonrası acil sezeryana alındım oğluşum yoğun bakımda ama herşey bundan sonra çok daha güzel olacak Allah ım bugünleri gösterdi şükürler olsun darısı tüm bebiş bekleyen lupus annelerine

Gözün aydın canım yoğun bakımdan çıkar Allahın izniyle haftası güzel. Gögüs uçları icin krem kullanmayı ihmal.etme ben cok çekiyorum yaralardan hala düzelmedi. En kısa zamanda evinize götürün bebisi insallah. Sayfamız şenlendi :)

ah maşallah çok şükür benim kızda öyle doğdu aceleciler biraz üzülme sen toparlanır inşallah ...

toplu cvp olsun kızlar meme ucu yarası için çok faydalı hemde hiç yan etkiis yok ayva çekirdeğini çıkarın üç dört tanesi yarım çay bardağı suyun içine koyun ağzını kapatın bir kaç saat sonra jölemsi bir kıvam alıyor onu sürün göğsünüze hem bebebk emsede problem olmuyor onun ağzıda pamukcuk olmuyor

Çok şükür ki 24 saatin ardından kavuştuk birbirimize ama oğluşumla ilgilenmekten geri dönüş yapamadım sayfaya göğüs uçlarıyla biraz da olsa sıkıntılıyım İmuran kullanıyordum dr kontrolünde emzirebilmek için bıraktım oğluş aceleci davrandığı için iki hafta sütümü sağıp attım malum makine ile sağmak göğüs uçlarını daha da kötü yapıyor ama herşeye değer gerçekten sayfamız sonunda şenlendi darısı tüm lupus hastalarının başına inşallah

Muhakkak deneyeceğim bu önerini canım

Selam Bayanlar 2016 ocak ayından beri lupus tedavisi görüyorum tam tanı konulamadı ama lupus tedavileri ayağa kaldırdı beni o gün bugün ilaçlar hastanede alınan tedaviler (ivig,mapthera)devam fakat 2016 dan önceki ben miyim hayır hemen yorulma,kalabalık çekememe bunlar var sizlerlede paylaşmak istedim. Altı ayda bir mapthera alıyordum doktorum arayı uzattı 8 aya çıkardı bir daha ki sefere 9 ay olacak dedi sonra duruma göre bıraktırırım dedi bakalım neler yaşayacağız

Canım.merhaba benim annemde öyle senim belirtilerin gibi hemen yoruluyor kalabalik çekemiyor ateş basmaları güneşe çıkamama.

Merhaba kizlar

Uzun zamandir yazan olmamis nasilsiniz herkes umarim iyidir bebisleri olan arkadaslar durumlariniz nasil

merhaba hanımlar kimse girmemiş ama umarum herkes iyidir ben de bebişde iyiyiz çok şükür bend ealevlenme ler olsada iyiyim arada yeni şeyler olunca ses verin :)))

Selam arkadaşlar ben de sjögren hastasıyım. Aranıza yeni katıldım. Teşhis 1,5 yıl önce kondu. Doğumdan 4 ay sonra yani... Bebeğim sağlıklı doğdu. Benim ayaklarımda hafifi tutulma oluyordu, genel kontrol için gittiğimde bu durumu da sordum ve yapılan tahliller göz kuruluğu testi vb. sonucu sjögen olduğumu öğrendim. ANA, RF, AntiRo ve AntiLa pozitif di. Hala da pozitif. Aslında gebeliğim riskli imiş. Kalp bloğu ya da yeni doğan lupusu riskleri varmış bebekte bu antikorlar poitif olunca. ama Allah 'a şükür sağlıklı doğdu bebeğim. Şimdi ikinci çocuk düşünsem mi durumundayım. İlk oğlum 21 aylık oldu... Bir de ben ilaç kullanmıyorum. Diyetime dikkat ediyorum. Zaten pek sepmtomum yoktu, ayağımdaki tutulma geçti, hala pek yok. Gözlerim kuru hafifi, ağzım da. Ama hayatımı ileri derecede etkileyecek düzeyde değil. Sizlerin arasında da ilaçsız diyet ile tedavi olan var mı?

Gerçekten de çok uzuuuun zaman olmuş konuşmayalı çoook mutlu oldum sizin adınıza sağlıklı bir şekilde bebeklerinizi kucağınıza aldınız hem bebişleriniz nasıl umarım sağlıklıdırlar

Bebekleri olan tüm anneler sağlıkla büyütsün
Benden haber biraz lupus alevlendi böbrekte protein kaçağı vardı İlaçlarla düzelmeye başladı.
Anlamadığım 2 yıldır c3 ve c4 hiç normale sınıra gelmedi ykselmeye başlıyor evet iyi diyoruz . Bi sonraki ay tekrar düşüyor.

Benim hep düşük onlar bir tek gebelikte yükseldi simdi yine düştü ama organ tutulumum yok cok şükür hic olmadı. Lupus herkeste farklı oluyor sanırım. Insallah protein kacağın düzelir senin de.

Teşekkür ederiz Allah isteyen herkese nasip etsin. Oğlum çok şükür sağlıklı görünüyor. Allah sağlık versin tüm çocuklara.

Benim hep düşük onlar bir tek gebelikte yükseldi simdi yine düştü ama organ tutulumum yok cok şükür hic olmadı. Lupus herkeste farklı oluyor sanırım. Insallah protein kacağın düzelir senin de.
protein kaçağı her ay gitgide azalıyor şimdide sırtımda göbek bölgemde kabartılar oluştu sanırım imurandan kaynaklı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…