Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

çok acı, çok üzüldüm Allah sabır versin geç kalınmış teşhis geç kalınmış tedavi hastaneden kapılan enfeksiyon halbuki tek kalması lazımdı onca kortizon alırken... melek olmuş kadersiz kardeşim Allah sizlere dayanma gücü versin.
Teşekkür ederim.

Kızlar merhaba annemin bu lupus iyice artmaya başladı kadın güneşi bırakın ewdeki hava bile dokunmaya başladı.mesela mutfağı annemin biraz güneş aldığı halde yemek yapamıyorum orda dio saat 6 olcakki anca öyle bi tane serin odası var orda oturmaya basladim diyor.kadinin psikolojisi iyice bozuldu ya ewi geçtim odalarda kalmaya başlamış.doktor buna 3 ay preguili ilacını bırak demisti ilacı bıraktıktan sonra şikayetleri kat ve kat artmaya başladı.bugun başka bi doktora goturcek kardesim.lutfen bunun ilerlemeleri için ne yapmaliyiz. Nereye gtmeyeliyiz.doktorlar birisi var birisi yok diyor ama artık bulunduğu hava bile kadina dokunuyor vucudum yanıyor dio anlatamıyorum kimseye derdimi diyo.yemek bile yapamiom dio günden güne kadın fenalasmaya.basladi ne olur yardım edin bunun ne gbi t3davileri var sizde.ne gbi şikayetler. Herkeze güneş mi dokunuyor mesela

Kızlar merhaba annemin bu lupus iyice artmaya başladı kadın güneşi bırakın ewdeki hava bile dokunmaya başladı.mesela mutfağı annemin biraz güneş aldığı halde yemek yapamıyorum orda dio saat 6 olcakki anca öyle bi tane serin odası var orda oturmaya basladim diyor.kadinin psikolojisi iyice bozuldu ya ewi geçtim odalarda kalmaya başlamış.doktor buna 3 ay preguili ilacını bırak demisti ilacı bıraktıktan sonra şikayetleri kat ve kat artmaya başladı.bugun başka bi doktora goturcek kardesim.lutfen bunun ilerlemeleri için ne yapmaliyiz. Nereye gtmeyeliyiz.doktorlar birisi var birisi yok diyor ama artık bulunduğu hava bile kadina dokunuyor vucudum yanıyor dio anlatamıyorum kimseye derdimi diyo.yemek bile yapamiom dio günden güne kadın fenalasmaya.basladi ne olur yardım edin bunun ne gbi t3davileri var sizde.ne gbi şikayetler. Herkeze güneş mi dokunuyor mesela
Canım geçmiş olsun aynen güneş dokunuyor ama tabi etkisi kişiye göre değişir ben annen gibiyim Malesef hayat bana zindan sanki kışın bile güneş etkiliyor mama bazen alevlenme dönemi oluyor çok artıyor annen belki şuan o aşamadadır bende bir ara çok ama çok kötüydüm odada oturmuyor dum güneş geliyor diye tabi bu insanı psikolojik olarak etkiliyor ve daha çok artıyor bende de öyle olmuştu annende öyle olabilir Malesef çaresi yok üzgünüm planquenil kullanacak başka ilacı yok zaten sadece buna ekstradan ilaçlar oluyor bir ara çok arttığında bende kullanmıştım ama her hasta farklı dkt verecektir bence anneni motive et çok genç yaşta olsa çok daha zor olurdu iyi yönlerine baksın lupus organları etkilenenler var bir dönem böbreklerim etkilendi aylarca hastanede kaldım yine arar araa yokluyor ama inan çok daha zor durumda olanlar var iyi taraflarına bakın ilacını alıp güneşten çok iyi koruyacak kendini o zaman şikayetler azalıyor ben açık bir bayanım sürekli uzun kol giyerim güneş kremi her zaman sürerim kapalı ayakkabı giyerim şemsiye kullanırım şapka takarım ve bunu 20 li yaşlarımdan beri yapıyorum kabullenip önlem alıp mutlu olmak lazım stres en büyük düşmen burda en çok iş size düşüyor mutlu edin yanında olun sadece destek olun

Ben bir ara banyo yaparken ağlıyor dum vucudum kaşınıp kızarıyor du duş almak işkenceydi şimdi de öyle ara ara oluyor mesela regl dönmelerinde hastalığım artıyor değerlerim artıyor dkt söyledim inanmamıştı bir zamanlar regl döneminde test yaptırdı.artıyor ve vucut tepki veriyor yani bu hastalık değişik Malesef herkes te aynı şey olmuyor bende alerji hat safhada güneş sıcak su sabun plastik mesela plastik masa sandalyeye oturamam o derece vucudum şişer

Benim annemde 54 yaşında oda açık bi bayan kendine bakan birde çalışan bayandı annem emekli oldu zaten emekli olduktan sonra cıktı bi anda. Hc lupus diye biz bi hastalık adı bile duymadık soranlar oluyor mesela o ne ya diye tepki veriylar. Inan siz daha iyi bilirsiniz gerçi kadın bi anda psikojik olarak çöktü mesela.dun yemeğe götürdük üstü kapalı hava bile dokunuyor yanıyorum diyo.ilacini içiyor ama gene aynı nasıl olcak bunun zaten tedavisi yokmus gerçek anlamda. Kaç doktora götürdük ama yok yani. Zaten kafasında şapka gözlüğü pamuklu uzun kollu şeyler giyiyor .doktor kremler yazdi ıste bakalim onlar nasıl gelcek .sizede çok geçmiş olsun bu arada gerçekten çok kötü birşey mis.annemin cildinde tutulma varmis. Ciltte morarma kızarma kelebek şeklinde böyle.

Merhaba, uzun süredir takip edemedim forumu ilk trimesterde zorluklardan sonra balayı yani ikinci trimesterden umutluyken 20. Hafta da kasılmalarım başladı bir gece hastane de yattım Arefe günü taburcu olmuştum ki Bayram’ın son günü tekrardan daha uzun kasılmalarla ilaç değişikliği ile hastaneye yatışım yapıldı tabi bu süreçte plasenta previa totalis olma ihtimalim vardı ki o da kesinleşti Lupus un düşük ve erken Doğuma neden olmasının yanına birde plasenta previanın katkısı oldu bunlara maalesef ki Hale’n daha hastanede yatıyorum ve aldığım ilaçların normalde de var olan taşikardilerimi artırması da beni çok yoruyor ama herşey içimde taşıdığım minicik bedenine rağmen bana umut veren oğlum için asla umudumu kaybetmeyeceğim Allah hepimizin yardımcısı olsun

Merhaba, uzun süredir takip edemedim forumu ilk trimesterde zorluklardan sonra balayı yani ikinci trimesterden umutluyken 20. Hafta da kasılmalarım başladı bir gece hastane de yattım Arefe günü taburcu olmuştum ki Bayram’ın son günü tekrardan daha uzun kasılmalarla ilaç değişikliği ile hastaneye yatışım yapıldı tabi bu süreçte plasenta previa totaliter olma ihtimalim vardı ki o da kesinleşti Lupus un düşük ve erken Doğuma neden olmasının yanına birde plasenta previanın katkısı oldu bunlara maalesef ki Hale’n daha hastanede yatıyorum ve aldığım ilaçların normalde de var olan taşikardilerimi artırması da beni çok yoruyor ama herşey içimde taşıdığım minicik bedenine rağmen bana umut veren oğlum için asla umudumu kaybetmeyeceğim inanıyorum ki

Merhaba, uzun süredir takip edemedim forumu ilk trimesterde zorluklardan sonra balayı yani ikinci trimesterden umutluyken 20. Hafta da kasılmalarım başladı bir gece hastane de yattım Arefe günü taburcu olmuştum ki Bayram’ın son günü tekrardan daha uzun kasılmalarla ilaç değişikliği ile hastaneye yatışım yapıldı tabi bu süreçte plasenta previa totaliter olma ihtimalim vardı ki o da kesinleşti Lupus un düşük ve erken Doğuma neden olmasının yanına birde plasenta previanın katkısı oldu bunlara maalesef ki Hale’n daha hastanede yatıyorum ve aldığım ilaçların normalde de var olan taşikardilerimi artırması da beni çok yoruyor ama herşey içimde taşıdığım minicik bedenine rağmen bana umut veren oğlum için asla umudumu kaybetmeyeceğim inanıyorum ki
Merhaba insallah iyisinizdir ikinizde. Direnin sabredin insallah hersey mutlu sona ulasacak. Kendini hic yorma. Ben de 29 haftaya girdim. Insallah ikimiz de saglıkla kavusuruz.

Merhaba insallah iyisinizdir ikinizde. Direnin sabredin insallah hersey mutlu sona ulasacak. Kendini hic yorma. Ben de 29 haftaya girdim. Insallah ikimiz de saglıkla kavusuruz.

Ne zmndir bakmiyodum buralara yazini gorunce cok sevindim uzun zamandir sende istiyodun ins saglikla kucaginada alirsin cnm

Hic stres yapma cnm ins saglukla kucagina alirsin

bende sle hastası olarak yazdıklarınız arada okuyorum ve belki size bir katkım olur. bende yaşadıklarımı sizinle paylaşırım. sormak istediğiniz varsa cvp veririm.
sle olduğumu bilmeden 2 çocuk doğurdum. sonunda ne olacağını bilmiyordum. 2. çocuktan sonra sle teşhisi kondu. hamilelikte sle ile ilgili hiç bir tedavi uygulanmadı. hiç korkmayın doktorlar ona göre önlem alacaklar ve allahın izniyle hiç bir şey olmayacak. bu hastalık strese hiç gelmiyor. bol bol dinlenin, üzülmeyin hafif yürüyüşler çok iyi geliyor. rabbim yardımcınız olsun onu kucağınıza aldığınızda tüm yaşadıklarınızı unutacaksınız.

bende sle hastası olarak yazdıklarınız arada okuyorum ve belki size bir katkım olur. bende yaşadıklarımı sizinle paylaşırım. sormak istediğiniz varsa cvp veririm.
sle olduğumu bilmeden 2 çocuk doğurdum. sonunda ne olacağını bilmiyordum. 2. çocuktan sonra sle teşhisi kondu. hamilelikte sle ile ilgili hiç bir tedavi uygulanmadı. hiç korkmayın doktorlar ona göre önlem alacaklar ve allahın izniyle hiç bir şey olmayacak. bu hastalık strese hiç gelmiyor. bol bol dinlenin, üzülmeyin hafif yürüyüşler çok iyi geliyor. rabbim yardımcınız olsun onu kucağınıza aldığınızda tüm yaşadıklarınızı unutacaksınız.
Bilmeden cocuk doğurabilmek cok büyük bir sans. Allah uzun sağlıklı ömürler versin size ve çocuklarınıza. Sizin durumunuz nasıl peki?

Her kontrolde ek sıkıntılar eklense de umudumu kaybetmeyeceğim şuan bizde 23 haftalık olduk ne plasenta previa ne rahimde ki septum ne de servikal yetmezliğim hiç birini dert etmiyorum oğlum içimde kıpır kıpır iken sağ Salim kucağımıza alacağız bebişlerimizi inşallah canım

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah

Bilmeden cocuk doğurabilmek cok büyük bir sans. Allah uzun sağlıklı ömürler versin size ve çocuklarınıza. Sizin durumunuz nasıl peki?
amin cümlemizin evladını rabbim bağışlasın. sıkıntım c3 ve c4 değerleri düşük prednol plaquenil kullanıyorum değerler yavaş yükseliyor.

Ay çok sevindim çok mutlu oldum sağlıkla doğsun kuzucuk ay gerçekten çok sevindim sanki ben hamile kalmışım gibi sevindim ya ay çok güzel vallahi

amin cümlemizin evladını rabbim bağışlasın. sıkıntım c3 ve c4 değerleri düşük prednol plaquenil kullanıyorum değerler yavaş yükseliyor.
Benim de düşük Normalde ilk defa bu gebeligimde normal sınırlara geldi bakalım sonrasında yine düşecek mi. Gebelikte yükselirmis biraz ama ilk gebeligimde yükselmemişti hic o bebegim öldü karnımda maalesef. Bunda sanki hersey daha olumlu gidiyor cok şükür.

Her kontrolde ek sıkıntılar eklense de umudumu kaybetmeyeceğim şuan bizde 23 haftalık olduk ne plasenta previa ne rahimde ki septum ne de servikal yetmezliğim hiç birini dert etmiyorum oğlum içimde kıpır kıpır iken sağ Salim kucağımıza alacağız bebişlerimizi inşallah canım
Insallah canim moralini bozma previa düzelebilir diye biliyorum daha erken. Bol bol yat dinlen ve umutlu mutlu ol. Servikal yetmezlik icin dikis vs. Herhangi bir sey uygulamiyorlar mi? Insallah hersey iyi olacak canım moralini yuksek tut sle nin alevlenmesi daha önemli onun icin de moralini hic bozmaman gerek.

X