Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Yüzümdeki kızarıklıklar her adet sonrası ortaya çıkıyor 1 hafta sürdükten sonra diğer adetime kadar geçiyor sonra yine ortaya çıkıyor. Kelebek kanadı çizmis gibi..

Canım pardon ben seni hamile zannettim öyle anladm Allah şifa versin kızına inşallah ne ameliyatı olucak çok üzüldm erken doğduğu için mi sorun yaşıyor
Anti nukleer antikor testleri yaptılar mı? Yoksa yeni mi yapılıcak cnm inş lupus değilsindir...Ama dediğin gbi kelebek kanadı kızarıklık lupusta olur dyrlr benim sadece çene ve brz da yanağıma doğru var arada geçiyor egzama dendi.yorgunluk saç dklmesi ve bacak ağrısı bende hep var.
Allah yardımcımız olsun inşallah cnm.Rabbim bebeğine şifa versn çok üzüldüm.Sen de mutlaka bütün tahlillerini yaptır önlemini alırsn cnm

Evet canım erken doğduğu için ameliyatlar geçiriyor. Yok henüz hiç bir test yapılmadı hepsi 26 temmuzda başlayacak.. inşaallah canım hepsi Allah'tan geliyor o yüzden basım ustune.. imtihan dünyası rabbim isyan etmeden geçebilmeyi nasib etsin.. çok memnun oldum canim..

Bende memnn oldum cnm.Öyle cnm hepsi imtihan bzm de imtihanımız böyleymiş Rabbim yardımcımız olsun tahlillerin yapıldığında yine yaz cnm inşallah bşey çıkmaz.Rabbim yavruna da şifa versn.

Bende memnn oldum cnm.Öyle cnm hepsi imtihan bzm de imtihanımız böyleymiş Rabbim yardımcımız olsun tahlillerin yapıldığında yine yaz cnm inşallah bşey çıkmaz.Rabbim yavruna da şifa versn.
Allah razı olsun canım. İnşallah yazarım senin rahatsızlığın nasıl ortaya çıktı ? Bebeğin varmı ?

Allah razı olsun canım. İnşallah yazarım senin rahatsızlığın nasıl ortaya çıktı ? Bebeğin varmı ?
Malesef cnm bebeklerm yaşamıyor üç gebelik kaybım oldu ilk gebeliğimde oğlumu yedi aylık karnımdayken kaybettm sonra sebepleri araştırılırken yapılan genetik sonuçlarımda lupus çıktı kan pıhtılaşmam çıktı,beni ramotolojiye ynlendirdiler o zaman öğrendim...iki de düşük oldu evladım yok yani...
inşallah Rabbim nasip eder hayırlısıyla sağlıklı evladım olur,Rabbim isteyen herkese versin

İnşaallah canım şu mübarek üç aylar hürmetine rabbim herkese gönlünden geçeni hayirlisiyla nasib etsin. Ümidini yitirme çünkü ümitsizlik şeytandan dir..

Yüzümdeki kızarıklıklar her adet sonrası ortaya çıkıyor 1 hafta sürdükten sonra diğer adetime kadar geçiyor sonra yine ortaya çıkıyor. Kelebek kanadı çizmis gibi..

Gecmis olsun bende ayni seyi farkettim kizariklarim adet zamani artiyor sanirim ostorojen hormonuyla alakali tetikledigini okumustum bu arada bende erken dogum yaptim lupuslularda genellikle ayni sorun oliyor ins sende cikmaz

Gecmis olsun bende ayni seyi farkettim kizariklarim adet zamani artiyor sanirim ostorojen hormonuyla alakali tetikledigini okumustum bu arada bende erken dogum yaptim lupuslularda genellikle ayni sorun oliyor ins sende cikmaz
Ay gerçekten mi ?? (( İns ama ilk yüzümu gören doktor büyük ihtimalle taşıyorsun dedi.. kızlar saç dökülmesi kilo alımı piskolojikmen çökmüş bunalımda olma hissi iki göğüs arasında bıçak saplantısı gibi ağrım oluyor birkaç gün geçmiyor nefes almakta bile zorlanıyorum o ağrım olunca bunlar da oluyor mu sizde ?

Bende olmadi gogus agrisi ama depresyon ister istemez oldu heleki dogumdan sonra ama cok sukut atlattim saclarim cok dokulmustu bide kilo vermistim teshis edilene kadar simdi ilaclarla daha iyiyim

Doktora sürekli sormayı unutuyorum size sorabilir miyim ? Bu hastalıkta oruç tutulmalı mı yoksa tutulmamalı mı ben ilk hafta deneyim dedim ama tutanınız var mı? Bende sadece ağız kuruluğu yaptı aşırı derece de onun dışında bişey yok çok şükür

Abla çok sevindim senin adına gerçekten umarım bebeğin de senin gibi güçlü olur hayatı güzel olur. İnşallah senin hastalığın da tekrar çıkmaz Rabbim analı babalı büyütsün inşallah

Canim benim daha kesin teşhis konulmadi 26 temmuzda konulacak hastalığı taşıyıp taşımadığım. Bu yüzden yanlış bir yönlendirme yopmak istemem. Diğer arkadaşlar cevap verirler umarım. Geçmiş olsun.

Merhaba arkdaslar lütfen yardımcı olun.cok fazla kişi yazdığından ötürü hepsini okuyamadım.benimde annemde lupus hastasi bu hastalık 2 yıl önce kondu ve annemin dünyası yıkıldı diyebilirim .ilk belirti yüzünde bi anda kiziriklar morarmalar güneşe çıktığımda alev alev yanmalar başladı.biz önce telaşa vermedik cildiyeye gittik bize krem verip yolladı.fakat hc ama hc ise yaramadı. Tekrar başka.doktora gttik testler yapıldı gene anlaşılmadı. Sonradan ramotojiye gttik doktorumuz bize dış tahlil yaptı.ve öğrendik ki lupus muş.hayatimizda duymadığımız bi hastalıktı ve hakkında hiçbir bilgimiz yoktu.internetden araştırdık tabiki her kezde kişiden kiseye değiştirmiş evreleri varmis.2 yıldır annemde ciddi anlamda eklem ağrıları deride döküntüler zaten güneşe asla çıkamıyor .dışarı hayatı bitmiş gbi sadece akşam 7 den sonra çıkabiliyor .psikojosi bitmiş durumda.smdi arkdaslar bize bu konuda yardımcı olabilirsiniz.bunun tedavisi varmi doktor tavsiyeniz varmi. Bu hastalığı atlatanlar oldumu.yoksa yaşamı boyunca böylemi kalacak. Lütfen yazabilirmisiniz yardımcı olun bilgilerinize ihtiyacımız var

Canim oncelikle annenize cok gecmis olsun mevlam acil sifalar versin. Musluman umitsiz degildir cunku onun herseye gucu yeten rabbi vardir. Guclu olun ve bolca destek verin annenize. Ben de bu yolda cok yeniyim henuz testlerim yapilmadi temmuzun 26 sini bekliyorum. Yani atlatmak konusunda malesef yardimci olamayacagim. Birde yurt disinda yasiyorum bu yuzden turkiyedeki doktorlar hkkinda mlesef ki bilgim yok. Umarim diger arkdaslar sizi daha iyi aydinlatir..

Evet canım şuan bile yanındayız ağrıları başladı güneşe asla çıkamıyor sürekli ateş yanma kas ağrıları var.bugun gene doktora gtti testler ve MR çekildi belde bacaklardada ağrılar başladı.sizde ne gibi şikayetleriniz var nasıl anladiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…