Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

çok geçmiş olsun canım üzme kendini inşallah herşey yoluna girer dualarımdasın muhakkak haber ver bizlere aklımız hep sende nacizane fikrim dkt hastaneye yat dediyse yat belki evden daha iyi olur rabbim bebeklerimizi korusun inşallah tek duam bu şuan ali imran süresini okuyorum 35,36,37 ayetinide ayrıca günde 21 defa okuyorum ya şafi çekiyorum tek çaremiz bu şuan rabbim bize yardım etsin ondan gelen herşey baş üstüne ...
En iyi kararı vermissin canım. O testi yatırsan belki senin de sonuc benim gibi cikmayabilirdi. Bosuna strese girecektin. Insallah bebegin cok cok iyi ve saglikli bir sekilde dogar iyi düsünün Allah yardımcınız olsun. Hepimizin insallah.

Canım gecmis olsun acil sifalar versin Allahım. Biran önce tedavine başla canım Allah korusun ikinizi de. Clexane kullanıyordun degil mi devam ediyor musun ? Yeni mi olustu bu durum yoksa önceden var mıydı? Kortizon alman şart 30 mg cok fazla degil insallah biran önce yükselir degerin.
Hepimize canım. Çok sağol. Tedaviye başladım.clexane kullanıyordum ama trombositlerim düşünce kestiler. Üç gün önce oldu bunlar. Ben şimdi 20 mg kortizon aldım.bakalım yükselmezse mecbur dozunu artıracaz. Ama aşırı halsizim. Allah hepimizin yardımcısı olsun.dar kapıda bırakmasın.

Hepimize canım. Çok sağol. Tedaviye başladım.clexane kullanıyordum ama trombositlerim düşünce kestiler. Üç gün önce oldu bunlar. Ben şimdi 20 mg kortizon aldım.bakalım yükselmezse mecbur dozunu artıracaz. Ama aşırı halsizim. Allah hepimizin yardımcısı olsun.dar kapıda bırakmasın.
İnsallah sağ salim bebegine kavusursun canım:) bol bol yat dinlen insallah degerin buran önce yükselir.

Canım çok geçmiş olsun inşallah biran evvel değerlerin normale döner.Rabbim şifa versin bebeğinizi size bağışlasın sağsalim kavuşun inşallah :dua:

Zeyn21 tbftmucize kızlar nerdesiniz sesiniz çıkmıyor hersey yolundadır inşallah
slm canım haklısın haber veremedim :) çok şükür iyiyiz kızım da büyüyor teyzesi ağrılarım var zorluyor beni ama pek umrumda değil ilaçlara aynen devam ediyorum bu hafta çocuk kardiyolojisinde randevum var önlem amaçlı bir görüşücez ( geçen haftaki sıkıntılarımda ayrı bir prof gittim 5 boyutlu ultrasona girdim kızımın her detayını gördüm o beni çok rahatlattı ) inşallah doğuma kadar herşey güzel ve yolunda gider sağ salim alırım kızçemi (birde isim bulsaydık prensesime) rabbim isteyen herkese nasip etsin hepiniz her manada dualrımdasınız hamilelrin duası kabul olurmuş sürekli hepinize dua ediyorum kendimle beraber...

slm canım haklısın haber veremedim :) çok şükür iyiyiz kızım da büyüyor teyzesi ağrılarım var zorluyor beni ama pek umrumda değil ilaçlara aynen devam ediyorum bu hafta çocuk kardiyolojisinde randevum var önlem amaçlı bir görüşücez ( geçen haftaki sıkıntılarımda ayrı bir prof gittim 5 boyutlu ultrasona girdim kızımın her detayını gördüm o beni çok rahatlattı ) inşallah doğuma kadar herşey güzel ve yolunda gider sağ salim alırım kızçemi (birde isim bulsaydık prensesime) rabbim isteyen herkese nasip etsin hepiniz her manada dualrımdasınız hamilelrin duası kabul olurmuş sürekli hepinize dua ediyorum kendimle beraber...
Insallah canım sağ salim kavusursun prensese yolun yarisini gectin cok şükür. Insallah hep yolunda gitsin bundan sonra da agrıların lupus kaynakli mı canım sabret bebegin iyi olsun yeter ki gececek hepsi insallah.. sagol canım ben de sizler icin dua ediyorum hep sen benim icin cok büyük bir umutsun insallah hayirli haberler vereceksin bize her zaman

Kızlar sizde ağrı oluyo mu? Bende bu ara oluyo sanki. Doktor da fibromilyaji tanısı koymuştu yüzde yanmam olunca. Bu ara geçti ama bu lupus taki ağrılar nasıl oluyo? Yaşayan var mı benim ki neyden kaynaklı bilemedim. Omzum ağrıyo. Değişik te bi ağrı. :)

Kızlar sizde ağrı oluyo mu? Bende bu ara oluyo sanki. Doktor da fibromilyaji tanısı koymuştu yüzde yanmam olunca. Bu ara geçti ama bu lupus taki ağrılar nasıl oluyo? Yaşayan var mı benim ki neyden kaynaklı bilemedim. Omzum ağrıyo. Değişik te bi ağrı. :)
Benim vucut genelimde hafif sızı şeklinde agrılarım oluyor. Fibromiyalji varsa agrılar daha yoğun olur diye biliyorum. Hastalık aktif degilse korkacak birsey yoktur maalesef alişmak zorundayiz bu agrilara.

Benim agrimda cok fazla oldu dogumdan sonra hele iyice artti eklemlerimin hepsi kirilmis gibi agriyodu kortizon kullanmama ragmen romatoid artid birde fibromiyalji tanisi koydu dr ama sunu farkettim fibromiyalji agrisi hareket edince aciliyor geciyor eklem agrisinda ne yaparsan yao gecmiyor hic hareket edemiyosun yani bende boyle en azindan

Benim vucut genelimde hafif sızı şeklinde agrılarım oluyor. Fibromiyalji varsa agrılar daha yoğun olur diye biliyorum. Hastalık aktif degilse korkacak birsey yoktur maalesef alişmak zorundayiz bu agrilara.
Yok aktif değil aynı tarif ettiğin gibi kas sızısı tarxı bi ağrı oluyo. Bu aralar sol ayağım ve bacağım da bir ağrı oluyp ama sanki bi yere sığdıramama hissi gibi bişey direk ağrı diye de adlandıramıyorum. Ama uykuya daldırmıyo. Kas gevşetici alsam işe yarar belki. Ben düzenli vitamin takviyesi kullanmayı düşünüyorum. Q10 omega 3 b12 biotin vs. Özellikle omega 3 ün hastalığımıza faydası olduğunu okumuştum bi yerden. Kullananlar var mı acaba?

Bende yürüyüş yaptığım günler ağrı konusunda daha rahat hissediyorum gerçekten. Artı daha dinç. Yoksa ne kadsr uyuyursam uyuyayım dayak yemiş gibi uyanıyorum çoğu zaman. Bi problem olmasın da bunları saymayacak kafa yapısına geldik artık. :)
Benim agrimda cok fazla oldu dogumdan sonra hele iyice artti eklemlerimin hepsi kirilmis gibi agriyodu kortizon kullanmama ragmen romatoid artid birde fibromiyalji tanisi koydu dr ama sunu farkettim fibromiyalji agrisi hareket edince aciliyor geciyor eklem agrisinda ne yaparsan yao gecmiyor hic hareket edemiyosun yani bende boyle en azindan[/QUOT

Yok aktif değil aynı tarif ettiğin gibi kas sızısı tarxı bi ağrı oluyo. Bu aralar sol ayağım ve bacağım da bir ağrı oluyp ama sanki bi yere sığdıramama hissi gibi bişey direk ağrı diye de adlandıramıyorum. Ama uykuya daldırmıyo. Kas gevşetici alsam işe yarar belki. Ben düzenli vitamin takviyesi kullanmayı düşünüyorum. Q10 omega 3 b12 biotin vs. Özellikle omega 3 ün hastalığımıza faydası olduğunu okumuştum bi yerden. Kullananlar var mı acaba?
geçmiş olsun canım ağrı malesef hep var benimde her zaman bacaklarım ağrır azıcık yürüsem dahi ağrım çok oluyor evi toplarken bile bel ağrılarımdan dolayı ara vererek yapıyorum hep ( gerçi şuan tatildeyim hamileliğin nimetleri herşeyi annem yapıyor sağolsun) iyi beslenmek önemli galiba ben yoğurt süt peynir pekmez balık meyve sebze çok tüketiyorum inşallah çabuk geçer..
bende de şu bir haftadır bacağımın üst iç tarafında kaşıntı oldu böyle tabiri caizse para şeklinde yuvarlak yuvarlak 4-5 yer kaşıntı sonra kızarıklık şimdi morrardı ve üzeri pul pul oldu.. dün kadın doğuma sordum romotolojik birşey değilse önemli değil dedi ama romotog gitmek istemiyorum hiç bakalım inşallah birşey yoktur..

Bende yürüyüş yaptığım günler ağrı konusunda daha rahat hissediyorum gerçekten. Artı daha dinç. Yoksa ne kadsr uyuyursam uyuyayım dayak yemiş gibi uyanıyorum çoğu zaman. Bi problem olmasın da bunları saymayacak kafa yapısına geldik artık. :)

Bide bacakta uyutmama demir eksikliginden de oluyor cnm bi baktir istersen huzursuz bacak sendromu diye geciyor

geçmiş olsun canım ağrı malesef hep var benimde her zaman bacaklarım ağrır azıcık yürüsem dahi ağrım çok oluyor evi toplarken bile bel ağrılarımdan dolayı ara vererek yapıyorum hep ( gerçi şuan tatildeyim hamileliğin nimetleri herşeyi annem yapıyor sağolsun) iyi beslenmek önemli galiba ben yoğurt süt peynir pekmez balık meyve sebze çok tüketiyorum inşallah çabuk geçer..
bende de şu bir haftadır bacağımın üst iç tarafında kaşıntı oldu böyle tabiri caizse para şeklinde yuvarlak yuvarlak 4-5 yer kaşıntı sonra kızarıklık şimdi morrardı ve üzeri pul pul oldu.. dün kadın doğuma sordum romotolojik birşey değilse önemli değil dedi ama romotog gitmek istemiyorum hiç bakalım inşallah birşey yoktur..
Bende de morarma oluyodu bazen hastalıktan dolayı normal diye okumuştum bi kaç yerde o zaman. Ama yine de danışmakta fayda var. Çok aklıma takılan bişey olursa eşim doktorun sekterini arıyodu müsait olunca soruyodu. Aralık ilk haftası gibi bizde Azerbaycan'a yerleşicez. Gitmeden testleri yaptırırım diye düşünüyorum. O sırada vitamin değerlerine de baktırırım inşallah. :) Kullanmak istediğim vitaminleri de doktora sorarım hem. Şükür bu halime diyorum. Özellikle yüzdeki yanma hissim geçtiği için mutluyum. :)

Bide bacakta uyutmama demir eksikliginden de oluyor cnm bi baktir istersen huzursuz bacak sendromu diye geciyor
O benim de aklıma geldi ama artık hastalık hastası gibi olmak istemediğimden düşünmek istemiyorum galiba. :) Bir aya rutin kontrollerimi yaptırırken isterim bende vitamin değerlerime de bakalım diye. Bakalım nasıl çıkar?

O benim de aklıma geldi ama artık hastalık hastası gibi olmak istemediğimden düşünmek istemiyorum galiba. :) Bir aya rutin kontrollerimi yaptırırken isterim bende vitamin değerlerime de bakalım diye. Bakalım nasıl çıkar?

Hastalik hastasi degiliz cnm kombine bi suru hastalik pesine geliyo o yuzden bende artik valla suram agriyo demeye cekiniyorum millet dedigin gibi dusunuyo hatta cogu kimseye bahsetmiyorum bile anlatmak dahi yoruyo

Hastalik hastasi degiliz cnm kombine bi suru hastalik pesine geliyo o yuzden bende artik valla suram agriyo demeye cekiniyorum millet dedigin gibi dusunuyo hatta cogu kimseye bahsetmiyorum bile anlatmak dahi yoruyo
Orası zaten ayrı bi konu. Çevremizdeki insanların anlayabileceği bi rahatsızlık değil. Anlayabilecekleri şekilde anlattığımda da ağzımdan dökülenler benim moralimi bozuyo. O yüzden hiç anlatmamak daha iyi geliyo. Herhangi bir tutulum yaşamadığım için şu an buna da şükür modundayım. Allah'tan genel olarak pozitif bir yapım var. Yoksa kolay atlatılacak bir psikoloji değil. Çünkü belirsiz.

Canım sen yine de romatologu ihmal etme. Göster o kizarikliklari.

Ben omega 3 b vitamin komplexi ve dvitamin duzenli kullandigimda harika hissediyorum. Ama omega 3 aldigim zaman coraspin de aldigim icin cúrüklerim cok mor oluyor carptigimda. Bir de regl kanamalarim fazla oluyor o yüzden haftada 1 balik yiyorum. Ama bene..l bvitamin kompileksini tavsiye ederim cok iyi hissettiriyor. Tabiki yürüyüs de kan dolasimini arttiriyor vücudun tutuklugunu esnetiyor o yüzden iyi oldugunuz sürece yürüyün. Kimi zaman yataktan kalkamaz durumda oldugum günler oldu simdi iyiyim ama nasil bur iyilik derseniz suan kambur bur sekilde elimi basima destek yaparak is yerinde yaziyorum bunlari. Yani sirtim 10 saat hic uzanmadan ayakta kalmaya dayanamıyor belim öyle agriyor aciyor ama alistim o yüzden sükur gercekten de kimse anlamaz annenden baska herkes normal gorur seni ama annen gözünün ferinden anlar iyi ki varlar Allah basimizdan eksik etmesin bizleri de kimseye muhtac etmesin insallah.

X