Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Canim teşekkür ederim. Hayır söylediklerinde art niyet görmüyorum bundan endişen olmasın. Ki ben 2014 te Dicle fakültesinde çocuk istiyoruz dedim ve ordaki akıllı asistan doktor ilaçlarımı direkt kesti. Ve benim beyaz kanım yani trombositlerim aşırı düştü ve hastaneye yatırdılar. Ama bu sefer farklı. İlaçlarımı azalta azalta kestim. Ve ayda bi kere de gidip tahlil verdim. Ve hani o halsizlik yorgunluk maşallah hiç yok. E tabi belki de çok ağır ilaç kullandım onların etkisi hala sürüyordur bilmiyorum ama hangi doktora gitsen ilaç üstüne ilaç veriyor. Ve bir yer düzelirken başka bir yer bozuluyor. Bilmiyorum belki hata yapıyorum ama yaşayıp göreceğiz. Belki de allah ın da izniyle bu ilaçlara ve doktorlara muhtaç olmayacağım inşallah.

Bir de ben eşşek sütü almadım. Dedemlerde en organiğinden eşşek buldular bana köyde. Ve ben iki ay gidip orda kaldım. Gerçi eşşeğin sütü kurudu. Tam iki ayım dolmadı ama 40 gün eksiksiz sabah akşam içtim sonra 10 gün de yarım bardak çıkıyordu sabah akşam. Sonra da eşşek sütten kesildi. Ya bilmiyorum eğer bunu denemeseydim hep aklımda kalacaktı.ve eşim de bana destek verdi ki bu onun fikriydi. Bu yörede çok bahsedilen bi Lokman Hekim bu tedaviyi veren. Denemeye değerdi bizim için. İnanarak yaptım bu tedaviyi. İnşallah da mükafatını da göreceğim.

Çok geçmiş olsun . Bebegin nasıl şimdi.
Benim 2012 de eklem bulguları ile konuldu. Antijenler testlerine lupuslu ilgili bazıları pozitif old. İcin lupus dedi geçenlerde dizimde sislik oldu mr çekildi. Romatoid artrit de var dedi.

C3 c4 komlemanlsri çok. Düşük çıkıyor hastalığım aktif ve çok ilaç kullanıyorum malesef

Insallah böyle iyi devam eder canım. Ben de simdi tekrar bir atak yaşıyorum sanırım. Dr.a sonuclarımı göstermedim ama anti ds dna pozitif gelmis sonuclarimda ilk defa pozitif geliyor. Bir de sedimentasyon hizi yüksek, c3 c4 lerim biraz daha düşmüş. 3 ay önce kontrolde daha iyiydim dr gebelik icin uygun diyordu. Herhalde bu durumda izin vermez. Ilaclarimi da arttirir. Ben de bu arada çörek otu ve bal tükettim sanırımbu bana iyi gelmedi. Insallah biran once atlatırım bu atagı. Korkuyorum 3 yildır degerlerim hep negatifti. Simdi pozitif. Kalp checkup i yaptirdim. Kalp kapakcigimda sorun varmis. Bir de damar tikanikligina dair bulgular var. Ay sonu tomografik angio cekilecek damar tikanikligi var mi diye. Bu aralar cok kötü gidiyor hersey. Ben de durumum hep iyi gidiyor diye kendime güveniyordum. Ama bu hastalık çok sinsi. Psikolojik olarak da çökmüş durumdayım simdi...

Öyle kendini koyuverme bi dur bakalım doktor ne diyecek.belki önemli bi atak değildir. Ki inşallah değildir ve sorun çıkarmadan geçer inşallah. Evet Luxus gerçekten çok iğrenç bi hastalık. Ben 2012 de Lupus oldum. Ondan önce başağrısı bile çektiğimde ilaç icmezdim. Uyurdum geçerdi. 5 yıldır kullanmadığım ilaç kalmadı. Yine de buna da şükür. Allah beterinden korusun. Lupustan kurtulduğumuz günler de gelir inşallah.

Evet insallah gelir o günler. Bencede birakma kendini bi görsün doktor sonuçlarını yorumlasın. Bazen bize imkansız gelen şey onlar için basit bir açıklamayla geciyor

Sagol canim dedigin gibi bende hic ilac icmezdim grip bile olmazdim ama napalim bugünümuze sükür... dr.a gideyim de bakalim ne diyecek insallah iyi seyler söyler..

Sa
Evet insallah gelir o günler. Bencede birakma kendini bi görsün doktor sonuçlarını yorumlasın. Bazen bize imkansız gelen şey onlar için basit bir açıklamayla geciyor
Sagol canim sende. Dedigin dogru yani dr.a basit gelebilir belki de bu sonuclar insallah hepimiz bir gün kurtuluruz bu hastaliktan..

Bisi sorucam cnm tamamen uykuda olmasi crp degerinin dusuk olmasimi yoksa anti ds dna nin 0 olmasimi demek benim crp dustu suan ama dna degerim 200+ larda cikio yani +4 pozitif yaziyo bu nun 0 olmasimi gerekiyor
Merhaba canım. Ya sen tavsiye ettikten sonra ben hayıt tohumunu o zaman kullanmaya başladım. Bi sorun olmadı. Ama aralıkta ilaclarımı kestiğim zaman hayıt tohumunu da kullanmayı kesmiştim. Şimdi kendimi böyle iyi hissedince tekrar başladım hayıt tohumu kullanmaya. Üç gün oldu. Ama dün sırtımın sağ alt tarafında alerji gibi kabarcıKlar çıktı. Benim aklıma bi tek hayıt tohumu geldi. Yoksa farklı bi şey kullanmadım. Korktum açıkçası. Hani Lupustan da kaynaklanıyor olabilir. Sence hayıt tohumundan olabilir mi?

Kotu dusunme negatif enerji gonderme, ins dusundugun gibi degildir. Dr gittiginde bizi habersiz birakma. Dualarim seninle
Sagol canım insallah iyi haberler veririm fiziksel olarak genel yorgunluktan baska skntim yok ama buna ragmen de çalışıyorum evimin islerini yapıyorum yürüyüş yapıyorum yani iyiyim aslında. Bakalım dr ne diyecek hakkımızda hayırlısı.

canım benim iyi düşün yi olsun inşallah tahmin ettiğin gibi değildir biz hasta olduğumuz için hassas oluyoruz ... ben hiç negtaif görmedim hep poztif ama çok şükür bugünümüze iyiyim işime gidiyorum her işimi kendim yapıyorum rabbim daha büyük sınavlarla sınamasın bizi. o yüzden içini ferah tut herşey çok güzel olacak inanıyorum ben... dkt görüştükten sonra muhakkak haber et

Teşekkürler canım insallah dr. Iyi seyler söyler aslında atak yasamaktan degil de gebeligi erteleme fikri beni daha cok üzüyor ama bekliyorum simdi dr. Ile görüşmeden bisey düşünmek istemiyorum. Aslında benim de Ana pozitif oluyordu ara sira duzeliyordu sonra belki bu da öyle olur. Su damar tıkanıklıgı da canımı sıktı ama o da belli degil tabi henüz ay sonunda belli olacak. Ne diyelim Allah nasip ettiyse eger anne olmayı elbet bir gün olacak. Ama inaniyorum ki mucizeler hic ummadigin anda gelir en olmaz artik bitti dedigin zaman...insallah senin de benim de mucizeyi bekleyen tüm arkadaşlarımızın Allah yüzünü güldürsün :) sen nasılsın tüp bebek tedavisi baslayacaktınız ne durumdasın canım?

inşallah canım herşey güzel olur hepmiz için... bizde nisanda başlıyoruz inşallah bir sorun olmazsa iki aydır sürekli eğitim için şehir dışında oluyoruz tam yumurtlama döneminde bir türlü eşimle biraraya gelemedik :).. inşallah bu ay bir sıkıntı olmaz... gerçi ben bu ay başka şeylerde yaptım inşallah iyi olur deneyen herkeste işe yaramış bende denemek istedim ( hemen kısaca anlatayım birkaç yerde okumuştum ve duymuştum sonra instgramda ebru destanın kitabını gördüm herkes resim atmış hamile kaldım diye bende umutlandım bakalım regl bitince bir buhar karışımı var onu yaptım bitki çayı vardı onu içtim yumurtlamayaıda takib ettim yumurta çatlayınca işlemler bitti nisanın ilk haftası regl günüm bakalım inşallah rabbim bir mucize gönderir... tabi buarada bir arkadaşım umreye gitmişti onuda bebeği olmuyor çok uzun zamandır hem kendine hem bana dua etmiş dün geldi İbrahim süresini yaptırmış elmaya Meryem otu getirmiş .. eğer regl olursam hem onları yapıcam hemde tüp bebeğe başlıycaz... rabbim ikimizede ,arkadaşımada ve tüm isteyenler nasip eder inşallah duadan başka yapacak birşeyimiz yok...

Canım insallah dualarınız kabul olsun bu ay senden mutlu haberi alalım. Ben bile heyecanlandım simdi insallah olur bize müjdeyi verirsin:))

Canım insallah dualarınız kabul olsun bu ay senden mutlu haberi alalım. Ben bile heyecanlandım simdi insallah olur bize müjdeyi verirsin:))
inşallah canım umarım olur .. rabbim daha fazla bekletmez buaralar çok moralsizim zaten kendimi dizginleyemiyorum sanki hem hastayım insanlar onu anlamıyor birde herkes bebek soruyor dkt öneriyor ay yazık çocuğun olmuyor mu diyor sonra hiç beklemediğim insanlar bana hamile olduğunu bile söylemiyor sanki bir şey yapıcam gibi (yada ben çok hassasım bilemiyorum) ama buara herkese kırgınım evlendikleri ay hamile kalıyor insanlar birde ahkam kesiyorlar tabir kaba ama ay kocam üstüme çeket atsa hamile kalıyorum diye deli oluyorum resmen herkes acıyor ... inşallah rabbim bizleri evlatsızlıkla sınamaz... birde o kadar çok severim çocukları kuzenlerim yiğenlerim hepsi çok düşkündür bana ama galiba çok sevdiğim için rabbim sınadı beni....

O dediklerinin hepsi bende de oluyor canım normal böyle olman. Insanlar maalesef başlarına gelmedigi icin ne kadar hassas oldugumuzu bilmiyorlar. Sen kötü düsünme olmayacak diye umudunu yitirme. Sabrın sonu selamettir. Sonucta dr.lar olmaz demedi veya olmamalı yasak demedi. Umudumuz var yani. Allah büyüktür elbet yüzümüz gülecek...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…