Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

amin canım inşallah

Arkadaşlar sırrının sağ alt tarafında Zona virüsü çıktı. Alerji.Lupuslarda çıkabiliyormus. Var mı daha önce yaşayan bu durumu?

Merhaba. Yazdıklarınızı okudum. Aynı durumdayım. Ve 3 yıldır evliyim. Ve Çocuk hasreti beni bitiriyor. Bu ebru destan ın kitabını ben de duydum ama alamadım. Neler denedin bana da anlatır mısın ben de deniyeyim. Annem şu an umrede ki bol bol dua ediyordur. Söyleyeyim neyse bana da getirsin.

Ya bunları lupuslu olarak ben tek yaşıyorum sanıyordum. Etrafımda arkadaşlarım ve akrabalarım kim evlense hemen hamile kalıyor. Tamam onlar adına sevinirim ama gerçekten çok üzülüyorum. Bi de yok mu bi şey diyorlar falan açıklama yapmak bile artık bıktırdı beni. Allah hepimize en yakın zamanda o güzel duyguyu nasip etsin. Tabi ki sağlıklı ve salih evlatlar.

Arkadaşlar sırrının sağ alt tarafında Zona virüsü çıktı. Alerji.Lupuslarda çıkabiliyormus. Var mı daha önce yaşayan bu durumu?

Gecmis olsun cnm zona depresyonda da cikabiliyomus yada bagisiklik dustugunde bi an once atlatirsin umarim hayit yaptimi bilmiyorum ben ole bi sorun yasamamistim diger yazdiklarini da okudum ins ilaclardan da kurtulursun ama dikkat et cnm birden nüks etmesin yine

Benimde ds dna tavan yapmis durumda tahlillerimi gostermeye gidicem bakalim ne diycek agrilarim da cok bebegim de su cicegi oldu simdi iyi sukur o yuzden giremedim

Yazdıklarını okudum cnm hastalığının ataga geçmesi korkutmasin seni benim dna hep pozitifti hala da öyle o sekilde doğum yaptim bozma moralini kontrolde olduktan sona bi sorun olmaz ins

amin inşallah canım hepimiz aynı durumdayız maalesef alışıyor insan zamanla... yaptıklarımız özelden yazayım sana ama tabi kendini iyi takip et sana zarar vermesin rabbim hepimizin yardımcısı olur...

Yazdıklarını okudum cnm hastalığının ataga geçmesi korkutmasin seni benim dna hep pozitifti hala da öyle o sekilde doğum yaptim bozma moralini kontrolde olduktan sona bi sorun olmaz ins
Cok sagol canım doğru söylüyorsun benim uzun zamandir negatifti degerlerim hep pozitif gelince korktum biraz ama dr ne diyecek bakalım yapacak bisey yok dedigin gibi bu sekilde de hamilelik de gecirebilirim belki. Önce sağlık tabi önce ben iyi olayım da gerekirse bekliycem daha. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

B
Ben yasamadım canım ama zonayı tetikleyenin agır stres durumu olduğunu biliyorum. Dayımda cıkmıstı o depresyon yaşıyordu o sıra bir de kaynanam da çıktı onun ki de bana sıkıldığından olmuş öyle diyor :) yani sıkıntıdan oldu onların. Lupusa özel bir sey oldugunu düşünmüyorum. Dr. Verdigi ilacla gecti kısa sürede.

maalesef hepimiz farklı farklı yaşıyoruz insanlar acımasız rabbimin sınavı öyle düşüüyorum artık o kadar çocuklarına bakmayan sokağa atan insanlar var rabbim onlara nasip ediyor yeterki o istesin...
ben çok düşkündüm zaten çocuklara bir akrabımız vardı onuda olmamıştı çok şükür şimdi var ben o zaman çocuktum ilkokuldaydım hergece dua ederdim çocukları olsun diye (ama şuan kocaman insanlar hep kötü) sonra işe başladım bir müdürüm vardı 20 yıl çocukları olmamış sırf onlar için 4444 tefriciye çektim bitirdiğim hafta hamile haberini aldık ikiz erkekleri oldu... kendimede okuyorum annem babam kayınvalidem kayınbabam hepsi okuyor herşeyi kuran okuyorlar 500 kişiye yasin dağıttım onu bitirdim çok şey yapıyorum yani ama kısmet rabbim isterse veriri elbet ve olacağına inanıyorum ben sende öyle düşün rabbime sığın ...
sadece insan oğlu kaldıramıyor acı şeyleri o kadar.. umarım herkesin kalbi güzelleşir sadece biizm için bizden çok daha kötü durumda olan insanlar için....

arkadaşlar facde br iki grup var sle için onları takip ediyorumda az önce bir video paylaşmışlardı onu izledim genel içerik insan beyninin insanı hasta ettiği yönünde işte beyninde hastalığı bitiren insanların konuşması vardı hastalığı yendikleri konusunda.... evet söyleyince tuaf ama denenebilir kendimizi motive edebiliriz bence ... düşününce neyden korkarsak o başımıza geliyor çağırıyoruz sanki kötü şeyleri... umarım deneyenlerde işe yarar bende yapmaya çalışıcam :)

Allah kabul eder insallah en kısa zamanda dualarınızı. Ben iki gebelik gecirdim ikisinde de cok beklemedim. Ama hic bir garantisi yok bir daha istedigimde belki ben de bekleyecegim olmayacak belki. Yani suan evet sizi anlıyorum ama bu durumu yasamadıgım icin ne hissettiginizi bilmem cok zor. Benim en büyük acım hersey yolundayken oglumun karnımda ölmesi bunu hicbirsey unutturmuyor bana hep aklımda ondan da simdi böyle hastalık alevleniyor belki...sizler icin de dua edeceğim arkadaşlar. Demek senin de kalbin cok temiz Allah dualarını kabul etmis. Baskasına edilen dua daha makbul olurmuş gercekten. Biz de birbirimize edelim.

Zaten hersey önce moral ve motivasyon... Pozitif enerji bilemedigimiz sekilde etkiliyor vücudu ben inanıyorum böyle seylere. Iyo düşünmeye çalışalım.

çok zor canım benim bebeklerim küçüktü ama ben bile çok etkilendim ve hala etkisindeyim bende o yüzden olmadığına inanıyorum çünkü dkt hiç sorun yok diyor ama olmuyor... evet bende evlendim hemen hamile kaldım ama sonu hüsran oldu şimdi 1,5 yıl oldu beklemek gerçekten çok zor rabbim inşallah seni hiç bekletmez hiç kimsenin böyle bir sınavla sınanmasını istemem düşmanımın bile ... sakın üzme kendini ve alevlendirme hastalığı bende öyleyim azıcık canım sıkılsın herşey alt üst oluyor düşükten sonra kaç ay hep çok kötüydüm işe gidemedim banyo yapmak benim için işkenceydi kaşınmakatan mahvoldum yüzümü yıkamak istemiyordum sonra atlattım kabul ettim ve biran herşey düzeldi .. yani her atak döneminde muhakkak sıkıntıdan oluyor ...
inşallah düzeliriz .... hepiniz dualarımdasınız hiç tek başıma dua etmem zaten allahım benimle beraber isteyen herkese nasip et derim...

Insallah canım yüce rabbim bekletmesin bizleri cok fazla evlatsızlıkla sınamasın..

Damar rikanikligi demissin, nhangi damarinda varmis canim.
Hangi damarinda tikaniklik olusmus canim.

Damar rikanikligi demissin, nhangi damarinda varmis canim.

Hangi damarinda tikaniklik olusmus canim.
Canım olup olmadığı da belli değil şuan. Efor testimde sorun çıktı. Koroner damarlarda eforla birlikte genişlemesi gerekirken daralmalar çıkmış. 31 martta tomogrofik angio çekilecek . Kalp damarlarına bakacaklar. Ama ben sol kolumda hissediyorum birseyler olduğunu. Uyusukluk ve ağrı oluyor. Ben de coraspin iciyorum hergün ama ona ragmen oluşmuş olabilir. Gebelikte tetiklemiş olabilir 1 hafta kaldı insallah birsey yoktur.

Akciğer ve kalp takipleri nasıl yapılıyor canim. Şikayet üzerine mı gidiyorsunuz yoksa düzenli mi bakiliyor. Bende sürekli eklemlere bakıyor doktor birde böbrek kontrolü idrardan. Hiç iç organlara bakilmiyor hatta şikayeti var mı diye bile sorulmuyor. Ne tavsiye edersin bende bi baktirsam mi acaba

Ben kardiyolojiye kendim gittim. Göz dr.na kendim gidiyorum. Romatoloji sikayet olmadikca yönlendirmiyor. Isyerinde yılda 1 kez akciger filmi cekiliyor bizim öyle de akcigeri takip ediyoruz. Yilda 1 haftani hastaneye ayırmak kendi takibini kendin yapmak önemli olan. Böbrekleri,karacigeri,kemik iligi ,pankreas fonksiyonlarını tahlil ile romatoloji takip ediyor dedigin gibi. Bu kalp damar merkezleri oluyor ya mesela onlarda az bisey muayne ücreti veriyorsun ekg efor ultrason bakiyorlar. Istersen dr.a gidersin istersen de radyoloji labaratuvarlarinda istege bagli akciger röntgeni istersin. Plaquenil kullaniyorsan 6 ayda bir de göz dr.na git. Kendin takip edeceksin en güzeli surprizle karşılaşmamak icin.

Gerçekten verdigin cevaplar o kadar çok faydali oluyor ki sorularimizi yanıtsız birakmadigin için çok teşekkür ediyorum. Kemik iligi ve pankreasa nasıl hangi tahlillerle bakiyorlar bunu sanki ilk defa duydum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…