Şizofreni arkadaş peşimi bırakmıyor.

polislere böyle olaylar o kadar çok gidiyor ki yeterince yardımcı olamayabilirler..

bence dışarı yalnız çıkmamaya çalışın ve her ihtimale karşın biber gazınız hatta bulabilirseniz şu elektrik şoku veren minik aletlerden yanınızda bulundurun..ama tabi ki geçici önlemler bunlar..umarım bir an önce vazgeçer..

bu kişi şizofren filan değil..
yalancı ve psikopat biri..polisin çok ciddiye alacağını sanmıyorum..
geçen gün haberlerde böyle bir olay gördüm..
kadın polise şikayet etmiş..biraz sorguya alıp bırakmışlar adamı, adam tacizlere devam etmiş..
kızının sevgilisi imiş adam..sonra anne hayatını kaybediyor, adam tarafından tabiii....
karakola şikayet ettiği halde koruyamıyorlar yanii..
konu sahibi arkadaşın çok uyanık olması lazım..şikayet daha çok teşvik edebilir o kişiyi..
korkulur böyle tiplerden..

erkek arkadaşım ve ev arkadaşımın erkek arkadaşı bu çocuğu araştırdılar ama hiçbirşey bulamadılar. üç haftadır falan çıkmıyor karşıma diyorum ya bir aydır görmüyorum sonra bir bakmışım akşam hastane çıkışı kapıda bekler vaziyette buluyorum. bir ara ev arkadaşım uyku uyuyamadı. şu sıralar sesi çıkmıyor. birde ben erkek arkadaşıma tam boyutunu anlamadım üç haftadır ortada olmadığı için oda peşimi bıraktı diye düşünüyor. evimin kapısı sağlam değil ev sahibine değiştiriyim dedim olmaz dedi değiştirirsen kendi cebinden öde dedi. yanlız asansöre binmiyorum hastaneden kalabalıkla çıkıyorum markete bile yanlız inmiyorumdum bu sıralar pek sesi yok. polisin bişey yapacağını zannetmiyorum şikayetimi dikkate bile almazlar.

Hatayi ta ba$ta yapmi$sin.
Erkek arkada$in varken sen ne akla bir ba$kasiyla çikiyorsun?

Ikincisi,
gerçek erkek arkada$ina ayip ediyorsun o çocugun da ba$ini belaya atmaya hakkin yok bi deli yüzünden.

Üçüncüsü,
sizi tani$tiran ki$i kimdi? O ki$i nerden taniyor bu ki$iyi? Ailesi vs kim bu çocugun, oturdugu yeri biliyormusun? Biliyorsan oturdugu mahallede bakkal çakkal vardir ara$tirilabilinir. Cocugun FaceBook hesabi var demi$tin arkada$ listesi nasil? Nerede okumu$ bilgilerine felan bakilabilinir

Ilerde ba$ina bir$ey geldiginde Facebookta ki yazi$malar felan kullanilir silme dursun, polise seni birinin araliklarla takip ettigini ve korkutmaya ba$ladigini söyleyebilirsin evet buna STALKING deniliyor ve cezasi var.

Son düzenleme:

Ikincisi,
gerçek erkek arkada$ina ayip ediyorsun o çocugun da ba$ini belaya atmaya hakkin yok bi deli yüzünden.

Üçüncüsü,
sizi tani$tiran ki$i kimdi? O ki$i nerden taniyor bu ki$iyi? Ailesi vs kim bu çocugun, oturdugu yeri biliyormusun? Biliyorsan oturdugu mahallede bakkal çakkal vardir ara$tirilabilinir. Cocugun FaceBook hesabi var demi$tin arkada$ listesi nasil? Nerede okumu$ bilgilerine felan bakilabilinir

Ilerde ba$ina bir$ey geldiginde Facebookta ki yazi$malar felan kullanilir silme dursun, polise seni birinin araliklarla takip ettigini ve korkutmaya ba$ladigini söyleyebilirsin evet buna STALKING deniliyor ve cezasi var.

birincisi ben bu çocukla çıktığımda erkek arkadaşım yoktu
ikincisi haklısın
üçüncüsü bizi kimse tanıştırmadı çalıştığım hastaneye gelmişti sonra arkadaş olalım diye teklif etti

hastanedeki kayıtlı adresinde böyle biri çıkmadı facebooktaki yazışmalar duruyordu ama facebooku kapattım silinmişmidir bilmiyorum bu hiç aklıma gelmemişti. ayrıca erkek arkadaşım askeriyede pilot normal askerlik yapmıyor fazla görüşemiyoruz kafasını bulandırmak istemedim

Ikincisi,

Üçüncüsü,

canım, konu sahibi aynı anda 2 kişiyle çıkmamış..o psikopatla görüşmeyi kesince şimdiki erkek arkadaşıyla tanışmış,flörte başlamış..

evet sizi bir tanıştıran varsa konuyu o kişiyle paylaşabilirsin..Satlking in cezası varsa da burada pek işlemez diye düşünüyorum..

bence erkek arkadaşını hiç bulaştırma..çocuğun meslek hayatı filan riske girer..
oturduğun evi değiştirsen işyerini biliyor..inşallah vazgeçer..

çok bela olursa,işini de evini de değiştirirsin..evini de biliyormu bu stalking çi.?.

Son düzenleme:
bunlar sizofreni belirtileri degil, takintili, agresif bi insanin belirtileri...kafayi iyce size takmis...

sizofren bnde taniyorum ama böyle hareketlerin hicbirini sergilemiyor..

is konusunda yalan söylemesinin sebebi seni elde etmeye calismak yani daha yüksek bi meslek yapyiormus gibi göstermek istiyor..

bnm de basima biri bela olmusdu ama bu kiz idi komsum, erkek degil...piskolojik sorunlari vardi hakkaten ve beni takip ederdi (arabayla, veya yaya) isyerime hatta hic bir alakasi olmadigi halde isyerinin toplantilarina salona kadar bile gelirdi! megersem takip etmis beni calistigim yere kadar.
sürekli pencere etrafinda olurdu..
kendini bana benzetmeye, kiyafetlerimim aksesuarlarin aynisindan almaya özen gösterirdi. bi hafta gecmeden hemen ayni sey onda da olurdu...irtibata gecmeye calisirdi ama ben korkyuordum ondan tersledim konusmasin benle diye...bir daha görseydim polisi cagrcaktim! sonra evlenecegini duydum, smdi evledi defoldu gitti bende kurtuldum.

Son düzenleme:
bu manyak kaç haftadan sonra yine karşıma çıktı dolmuştan indim eve doğru yürüyordum. kulağımda kulaklık vardı mp3 dinliyordum. biri arkamdan kolumu çekti arkamı bir döndüm karşımda elinde çiçek korkudan elim ayağım titremeye başladı. yine mi sen bırak artık peşimi dedim. parmağımdaki yüzüğümü gösterdim nişanlandım ben dedim. manyak dinlemedi bile benden kaçmak için parmağına yüzük mü taktın dedi. elindeki çiçekleride aldım yere attım polise vericem seni dedim şimdi karakola gidiyorum dedim. numaramı değiştirmiştim. eve geldim ev arkadaşım daha gelmemişti. kapıyı kilitledim yemek hazırlıyordum ev telefonu çaldı annem zannettim her akşam aradığı için. konuşan yok kapatıyorum yine arıyor bende arkadan kablosunu çektim.

bu manyak kaç haftadan sonra yine karşıma çıktı dolmuştan indim eve doğru yürüyordum. kulağımda kulaklık vardı mp3 dinliyordum. biri arkamdan kolumu çekti arkamı bir döndüm karşımda elinde çiçek korkudan elim ayağım titremeye başladı. yine mi sen bırak artık peşimi dedim. parmağımdaki yüzüğümü gösterdim nişanlandım ben dedim. manyak dinlemedi bile benden kaçmak için parmağına yüzük mü taktın dedi. elindeki çiçekleride aldım yere attım polise vericem seni dedim şimdi karakola gidiyorum dedim. numaramı değiştirmiştim. eve geldim ev arkadaşım daha gelmemişti. kapıyı kilitledim yemek hazırlıyordum ev telefonu çaldı annem zannettim her akşam aradığı için. konuşan yok kapatıyorum yine arıyor bende arkadan kablosunu çektim.

aman Allahım korku filmi gibi.
aman dikkat et canım neler duyuıyor izliyoruz.

çok cesaretlisin korkmuşsun ama yinede polise falan gitmemişsin. bence bu durumu göz ardı etme

başıma gelen bu akşam çok kötüyüm. dokuz günlük bayram tatiline girdik ama hastanede bana dört gün nöbet yazdıkları için ailemin yanına gidemedim. akşam erkek arkadaşım almaya gelmişti. evde yemek yedik arkadaşlarda vardı. sonra hakan sinemaya gidelim dedi. aşağı inince birde ne görelim hakanın arabasının lastiğini patlatmışlar arabanın bir tarafı komple çivi gibi bişeyle çizilmiş. direk aklıma o geldi. dün evin orda bekliyordu bugünde bizi birlikte gördüğü için yapmış olabilirmi diye. çünkü oturduğum semt çok nezih bir yer başka birinin yaptığını zannetmiyorum. hakan çok üzüldü arabasını daha altı ay önce sıfır almıştı. bende dün olanları anlatmak durumunda kaldım. hakan hep soruyordu ama yok gelmiyor bıraktı peşimi falan diyordum. çok sinirlendi niye saklıyorsun diye. otoparkta kamera varmış ben hiç farketmemiştim hakan farketti yarın yönetimle kamera kayıtlarından bakacağız ona göre polise başvururuz dedi.
benim yüzümden arabası mahvoldu. araba önemli değil yaptırırım falan dedi ama eminim ben üzülmeyim diye öyle dedi çünkü arabasını çok seviyordu.

ya bu ne manyak bi psikopatmış böyle.
kamera kayıtlarını alın ve emniyete suç duyuırusunda bulunun derim.
git gide zarar vermeye başlıyor pislik.
Allah yardımcın olsun canım...

ya canım hiç vakit kaybetmeden savcılığa suç duyurusunda bulun eve sessiz telefonlar geliyo peşimi bırakmıyo beni tehtit ediyo intihar etmekl de tehtit ediyo diye ayrıca arabaya olanlarıda anlat ondan şüphelendiğini söyle seni rahatsız ettiğini dengesiz olduğunu ailenden ayrı yaşadığını ve can güvenliğinden endişelendiğini bildir
ama muhtemelen tek yapıcakları karakola çağırıp konuşup uyarmak olucaktır evini basmadıkça haneye tecavüz diyolarya bişey yapmicaklardır
sokakta bekliyo diyosun ozaman bile arasan polisi götürürler ama sana saldırmadıkça haneye tecavüz etmedikçe birisine maddi yada fiziki zarar vermeye kalkmadıkça tutuklamazlar

X