Sizin eşlerinizde boylemi bir kasik suda bogmak istiyorum

Zorla oturttu.
Resmen zorla

Ev zaten satlık hala sanırım.
Eşinizede para battığına göre
Siz bir yandan biriktirmeye devam edin
Satar satmazda öncesnde nasıl borçlandıysanız aynen borçlanın.
Eşinizde nasılsa ev kredisi ödüyoruz diye ona buna atlayıp para harcamaz.

Ayni babam ve amcamlar. Bir is beceremeyen, kabiliyetsiz insanlar. Annem ve yengemler olmasaydi hallerini afedersiniz kopekler yemezdi. Ben bile kacirdigimiz imkanlari dusundukce bazen babamdan soguyorum. Boyle bir kocam olmasini hic istemem. Allah sabir versin boyle devam edin. Annemlerde sizin taktiginizle basedebildi.

Peki annenizin çabaları işe yaradimi .
Bazen diyorum kendimi bu kadar strese soktuguma degmez salgitsin çunku bunaliyorum bnde

Git bir emlakciya ver ilani. Ev satilsin bu sefer gerekirse sen uzerine kredi cek iyi bir yerden ev alın. Asla eşinin hesabına para yatırma. Bankaların ücretsiz altın döviz hesaplarından açtır. Eline 10 lira da geçse oraya yatır. Yükseldikçe internet üzerinden sat, düştükçe al.

Büyük evi napicaksin yaa en güzeli küçük ev.buyüğün temizligi bitmiyo evin hizmetcisi oluyosun ev temizlemekle geçiyo ömrün.kışın ısınmıyo paralarin yakita gidiyo.küçük evi 2dkda temizle dışarda keyfince gez toz.kışın az yakıtla ısınsın.hep büyük evlerde kiraciydim kendim alirsam küçük istiyorum

Ben raziyim buyuk evin herseyine daraldim nefes alamiyorum bu ewde

Ben bile okurken sinir oldum
Kesinlikle haklısın
Sen çalışıyor musun?
Para işlerini eline Alman iyi olmuş
Kadınlar daha iyi yönetiyor parayı bu bir gerçek

Çok sinir bozucu gerçekten. Sabit fikirli insanla uğraşmak çok zor. Bişeyler karşılıklı anlaşılarak yapılmalı evlilikte. Zorla kendi benimsediği evde sizi oturtmaya çalışması falan sinir bozucu. İnsan durdukça kinlenir.

valla aynen katılıyorum seçim öncesi eşime defalarca söyledim araba alalım diye kendisinde şirket arabası var,bende en azından çocuğu okula bırakırdım servis derdinden kurutulrduk dedim ,hafta sonu lazım oluyor dinlemedi ,araba fiyatları bir fırladı üzerine servis ücreti 340 verirken 420 olunca bizimki keşke diyor ama o keşke gelmiyor artık.

Peki annenizin çabaları işe yaradimi .
Bazen diyorum kendimi bu kadar strese soktuguma degmez salgitsin çunku bunaliyorum bnde
Yok canim duzelmedi babam. Annem maasi almamis ve sozunu gecirmemis olsa yine ayni devam eder. Ama artik ipleri eline aldi ve asla taviz vermiyor. Tabi biz cocuklari da artik sesimizi cikarip annemi hakli gordugumuz icin sindi, bizim kararlarimizin disina cikmiyor. Olan oldu ama kac ev parasi gitti. Annem araba alip sattigini bile komsulardan duyardi. Kac arkadasina kefil oldu annem yapma demesine ragmen sonra onlarin borclarini odedi. 63 yasinda hala ayni kafada.

Para biriktirip ne yapacaksın diyenlere katılmıyorum konu sahibi haklı. Valla düğün sonrası 90 binlik altınım olduğu halde ve bulunduğum yerde bu paraya ev olduğu halde almadım. Altın bir fırladı, şimdi arabayı da birlikte alacak para var. Ama ben 600 tl kira veriyorum 3,5 aylık evliyim neden ev alayım? Aciliyatı yok. İstesem araba da alırım ama almıyorum. Belki ikisi de yok ama şu rezil dönemde tek kuruş borcumuz da yok. İnsanlar kendini borçlanmaya o kadar alıştırdı ki konu sahibinin eşi gibilerine para batar. Şahsen ben ev kredisine gireceğime 10 sene faize para yatırır on sene sonunda nakit parayla ev alırım. Yeni evlenenlerin şu “ev almalıyız” tribi bitse banka cüzdanları rahata erecek. Alacağım ev 200 binse kenarda en az 300 bin olacak. Biz eşimle hep böyle düşünürüz.

Eşiniz matematikten pek anlamıyor anlaşılan her taraftan tokatlandığına göre saf niyetli biri galiba..
Bu durumda siz alacaksınız ipleri elinize ona harçlık vereceksiniz sadece tabi kabul ederse diğer türlü ne olacağınız belli değil..

Eşiniz uslanmamiş maşallah haklısınız.. ama artık olan olmuş şimdi yapmanız gereken bundan sonra dizginleri elinize alın. Kenara para atılacaksa sadece sizin hesabınıza atilsin. Kredi çekmesine mani olun. Ev için de sabredin şimdi bunu satsaniz bile evler çok pahalı yenisini almak sizi zorlar.. biraz zaman gecsin

Evet fazla iyi kalpli saf niyetli

Merhaba bizde de para biriktirememe hastalıgı var esimde, elimiz para gördüğü an afedersin nereye sürecegini sasırıyor ins baharda anne baba olacagız ben doğum masrafı icin vs para ayırmak istiyorum ama yok. En basiti evde yemek var yemeklerimi de sever ama hadi pizza yiyelim para var. Kardesime harclık vereyim para var. Arabayla gidelim para var. Ben şöyle cözüm buldum ekimden itibaren uygulamaya koyacagım. Kuyumcular kartla bilezik satıyor bildiğim kadarıyla gidip bilezik alıp onun borcunu cekicem 2 ay. Bitince yeni bilezik alıcam yine borclu olucaz. Borc sevene böyle yapmalı napıyim

Eşinize ekmek yoğurt alması için bile fazla para verme ne kadar tutuyorsa kuruş kuruş verin bence. Çocukken ekmek parasından artanla petito alan çocuklar bile 8 9 yaşından sonra bayram harçlığı biriktiriyor eşiniz o kadar bile anlamıyor sanırım para pul işlerinden anlattığınıza göre. Hesapların şifresi sadece sizde olsun kendi adınıza hesap açın kredi kartı maaş kartı oyun jetonu bile vermeyin kocanıza benim bile sinirimi bozdu. Akıllanmaması kazıklanıp durması tembelliği cebindeki paranın batması falan dayaklık tam.

Bir şey alınacaksa sizin onayınız olmadan bir hafta en az internetten araştırmadan bilen birine sormadan kesinlikle almayın. Evi de siz gidin emlakçıya verin onu beklerseniz balkondan atarsınız bu gidişle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…