Size herseyi anlatiyorum.

Sen deli misin 5bin lira maaş alıyorsun. Çocukta yok niye çekiyorsun bunları? Gittiğin yer her neresi ise orada kal. O adamı boşa. Bak çok net söylüyorum. Senin inkanına sahip olmak isteyen ne çok unutsuz kadın vardır bir bilsen. Atandım diyorsun. Ben senin yerinde olsam ne ev ne eşya ne koca ne hayaller hiç birini umursamaz kendime yeni bi hayat kurardım. Bak hiç evlenmemiş gibi hissedeceksin kendini çocukta yokmuş. Lütfen seni istemeyen arzulamayan başkalarında gözü olan adamdan çocuk yapıp ne yapacaksın? Bırak borçları ile kalsın bir başına. Lütfen kardeşim olsan aynı şeyi söylerdim.

Bence eşinin hem kişilik olarak hem de fiziksel olarak yetersizlikten kaynaklanan kompleksleri var ve bunu da sözel flörtleşmelerle maskeliyor. Ama bence asıl sorunlu kişi sensin bu ilişkide çünkü sana zerre faydası olmayan üstelik de aldatan bir insana bağımlı olmuşsun. Yani senin de özgüven sorunun var.

İlk okuduğumda dedim ki vayy be koca alıyor 8 bin kadın alıyor 5 bin ama yazınızı okudukça üzüldüm size birde diyorsunuz ki biz çocukluktan beri tanışıyoruz çok sevdik falan filan ama kızlara zaafı olan bir erkeği hiçbir kadın hele sizin gibi ayakları yere sağlam basan bir kadının hiç çekmemesi lazımdı.kumarı da cabası.sizce de gururunuzdan çok fazla taviz vermemiş misiniz ?

Artik surekli actigim konulardan beni taniyanlar var. Hayatimi evliligimi ozet geciyim. 12 yildir taniyorum esimi. 4 yildir da evliyiz. Oncesinde sevgiliydik.

Sehir disinda calisiyorum 6 aydir. Atandim. Maasim iyi isim iyi. Evime donmeyi bekliyorum. Esimin isi cok iyi. Ama o kadar cok borcumuz var ki. Esim 8 bin ben 5 bin aliyorum. Ama esim araba kredisi ve iddia borclarini oduyor. Iki aya araba taksitleri bitecek. Oynamazsa da dort aya iddia borclari bitecek. Iki ay once cekine sikila borc yaptigini anlatti. Pismandi. Tek macta 3 bin kaybetmis anlattigi gun. Tamam dedim onemli degil oderiz ama sen yeterki kurtar kendini bundan. Biraktim dedi. Daha konusma yaptigimiz gun onceden yaptigi kuponlari takip etmeye devam etti. Sonra oynamaya devam etti. Yapma dedigimde de onemli miktarlar degil deyip gecistirdi. Halen oynuyor. Kazaniyor kaybediyor. O borc oduyor. Onun mutfak alisverisini bile sehirdisindan gelip ben karsiliyorum.

Kiz mevzusu var hic bitmeyen. Fiziksel bir aldatma degil ama flortlesme gibi seyler. Ama bu normal degil. Yani Hastalik gibi birsey. Kizlara karsi resmen zaafi var. Benim haberim olmasin ama o flortlessin. Asla bunu kabul etmez hep bir bahanesi vardir. Ve denk geldiklerimde o kadar sicak o kadar kibar ki karsi tarafa. Bir kiz arladasiyla yemege ciktigindan bahsetmistim. O kizi ben de taniyordum. Ve olay patlak verip ben sinir krizi gecirirken o gizli gizli kiza mesaj atmis iyi misin canini sikma gibi. Dunku olay var bir de linkedindeki kiz. Ona da ders programini isimize gore ayarlayalim demek icin mesaj atmis guya. Masumdum diye ben konuyu acmadan kendisi anlatti. Neden erkeklere de atmadin dedim. Tanimiyorum ki dedi kem küm etti.

Ben ne hissediyorum konusuna gelirsek. Eskiden cok seviyordum. Ama cok. Anlatamayacagim kadar cok. Eski hayallerimi dusundukce gozlerim doluyor o kadar cok. Ilk evlendigimiz yil suslu romantik masalar hazirlardim. Giyinip suslenirdim. Ama hic karsiligini almadim. O gayet siradan heezamanki gibi tv karsisinda yer kalkardi. Zamanla vazgectim bu davranisimdan. Uc yildir tv karsisinda sehpada yiyoruz mesela. Bir kere daha romantik bir sofra hazirlamadim. Hatta yemekleri bile gecistirerek yapiyorum artik sirf karin doysun diye.

Zamanla sevgi kaybetme korkusuna birakti yerini. Deli gibi korkar oldum. Sonra birisiyle konusuyor mu baska bir kizla ilgileniyor mu diye dusunur oldum. Mesela simdi nerde ne yapiyor. Benden gizli birsey yapiyor mu diye kontrollere basladim. Oyle ki uzak oldugumuz zaman iki saatte bir arayip sohbet bahanesiyle kontrol etmeye basladim.

Sohbet edebilen birisi degil zaten. Iki cumle kursa ucuncuye telefonuyla ilgilenmeye baslar. Bakin su teklifi onlarca kez yaptim. Hadi birer kahve yapalim da tv telefonu birakip sohbet edelim biraz. Her defasinda ya izleyecek cok onemli birsey oldu yada telefonda bakmasi gereken birsey. Asiri derecede bagimli hale geldi teknolojiye sosyal medyaya. Ben atandiktan ve evde yalniz kalmaya basladiktan sonra sessizlikten rahatsiz oldugu icin tv hep acikmis. Iyice bagimli olmus yani.

Gecenlerde ailem kardeslerim esimle yemege ciktik. O kadar sacma davraniyor ki insanlarin yaninda. Beni utandiriyor. Dikkat cekmeye calisir gibi. Asiri hareketler konusmalar. Babamin yaninda kotu araba kullananlara kufurlu sozler gibi. Beni canimi acitarak seviyor mesela insanlarin yaninda. Sevmek denilirse buna. Sesimi de cikartamiyorum insanlarin icinde. Yapma diyorum anlamiyor.

Seks konusu var bir de. Zerre zevk almiyorum. Seks yapacagimiz zaman off yine mi diyorum resmen. Cunku biz hic sevismiyoruz. Baslarda yani alti ay oncesinde ben atanip da yeni ayri kaldigimiz zaman bir ay kadar sevismeye baslamistik ama sonra eski duzene gecti. Dile getiriyorum ama istemiyor o kadar belli ki. Komik geliyor ona guluyor. Bir kere laf arasinda sevismem icin cok arzulamam gerek demisti. Yeni de cocuk denemelerine baslamistik. Zevk almaktan umidimi tamamiyla kestim cunku.

Saydim bu kadar ama yok mu iyi ozellikleri. Var elbet. Vicdanlidir yardimcidir sevgi doludur ama insanlardan cok hayvanlara.

Ben ileriyi goremiyorum. Gelecegim kocaman bir bosluk. Karanlik. Hersey iyi olur mu eve dondugumde. Yoksa bu da mi kendimi kandirmaca. Bosanmak tum sikintilarimi alip goturecek mi. Ya kurdugum-uz hayallere ne olacak. O kadar karmasigim o kadar diken uzerindeyim ki aylardir. Daha anlatamadigim onlarca sey var ama haddinden de uzun oldu.
Eve döndüğünüzde her şeyin düzeleceğini sanmıyorum keza uyardığınız halde iddia meselesi devam ediyor. Bence hallederiz tavrındn vazgeçin artık, bir daha iddiayla ilgili bir borç istemediğinizi söyleyin. Boşanmak çözüm mü bilemiyorum.

Evet dusunuyorum. Aylardir dusunuyorum. Yillardir dusunuyorum. Hep iyi olacak diye umut ediyorum. Iyi olan seyler de var ama olmuyor iste tam anlamiyla. O kadar havada kalan sey var ki. O kadar rahatsiz eden icimi kemiren sey var ki. Dusunuyorum dusunuyorum ama simdi zamani diyemiyorum. Su an uzaktayim. Bosanirsam hep bu sehirde kalacagim. O kadar cikmazdayim ki anlatamam.
İstediğiniz şehire gittikten sonra boşanın hayatınızd bir defa işe yarasın bari.

konu sahibi konuyu/2018 de açmış
acaba şimdiye kadar hayatında ne degisti

Kesinlikle çocuk düşünmeyin ki düşünmüyorsunuzdur bence böyle bir belirsizlikte..
Eşinizin burcu yay ya da ikizler mi merak ettim?
Sosyal medya, flört ve kumar bağımlılığı . Büyük ihtimalle eğlence, adrenalin isteğiyle yapılıyor bunlar. Karakteriniz eşinize göre daha mı ağır acaba? Yani eğlenmek için sürekli yanlış yollara başvuruyor gibi geldi bana. Nasıl toparlanır bilmiyorum. Sizi sevmediğini hissediyorsanız büyük ihtimalle haklısınızdır da.. şuanda eşinizden ayrısınız aklınız arkada kalmıyor mu? Güven sorunu sevgisizlik . Sevişmem için çok arzulamam gerekir demiş bir de. Tutku da yok :KK43: tüm olumsuuzlarıı koyun karşınıza çook iyi düşünün

Flörtleşme değil ihanet önce bunu anlayın.
Artı kumar bağımlılığı
Artı değersiz hisstettirme
Sonuç Biten bir evlilik.

diğer konularınıza da baktım ve bir türlü anlayamıyorum, sizi bu kadar yalnızlaştıran ve değersizleştiren br evlilikte, sorunları çözmeye çalışmak yerine neden bebek yapmaya çalışıyorsunuz? mutsuzluğunuza mı doğsun bebe?

Flörtleşme değil ihanet önce bunu anlayın.
Artı kumar bağımlılığı
Artı değersiz hisstettirme
Sonuç Biten bir evlilik.
Bitmez canım bitmez artı birde cocuk yapar sonra tekrar kk ya konu acar bla bla bla:işsiz::kızgın:

Aşağılık pislik..bosayin bu adamı..istedigiyle flortlessin dursun

Eşiniz mertlikten bı haber..kendinizide onun yanına yakistirmayin

Maaşın tek basına bır evı gecırdırecek kadar ıyı bın lıra ev olsa bın lıra faturaların 500lıra mutfak masrafın olsa kabaca sana 1500lıra para kalır. Boşa gitsin allah askına kızlara zaafı var nedır ya bıde bu adamın kıcını topluyosun sana kadınıymıs gıbı davranmıyo ne zorun var bu genc yasta ha zoru sevıyorsan bu zoru sevmek degıl dupeduz saflık sakın bana kızma. Esımın borcunu bende oderım ama o kızlara karsı zaafı var dedın ya bende bıter

Bence eşinin hem kişilik olarak hem de fiziksel olarak yetersizlikten kaynaklanan kompleksleri var ve bunu da sözel flörtleşmelerle maskeliyor. Ama bence asıl sorunlu kişi sensin bu ilişkide çünkü sana zerre faydası olmayan üstelik de aldatan bir insana bağımlı olmuşsun. Yani senin de özgüven sorunun var.

Adam ezik zaten
Biraz ona yaziliyor biraz buna yaziliyor ama hicbirinden yuz bulamiyor...bir de yazildigi kizlarin hepsi duzgun tipler, evli erkege pas vermeyecek cinsten. Tipi duzgun bir erkek olsaydi coktan birini bulmustu!

İddia-teknoloji bağımlılığı , kızlarla flörtleşme , sekste sadece kendini düşünme kusurabakmayın ama evliliği bitirmek için bana bunlardan biri bile yeter.Çocuk olayını erteleyin bence.Bu kadar ilgisiz adam çocuğa ne verebilir ki.

Sizi tanıyorum, henüz hiç mesaj yazmamıştım.

Üzgünüm ama sizden olmaz.

Eşiniz kumarbaz ve flörtöz. Başlı başına iki dev sorun.

Borç mesele değil ödenir, biz de uzun süre eşimin ilk evliliğinden kalan borçlarını ödedik ama sizinki başka bir şey. Adam kumar borcu yüzünden kendine gıda alamayacak hale düşmüş, basbayağı bağımlılık.

Flört konusuna yorum yapamıyorum, nereye kadar çevirdiği işleri takip edip yakalamaya veya engellemeye çalışacaksınız ki?

Teknoloji vs gibi saydıklarınız diğerlerinin yanında devede kulak bence. Seksten zevk alamamak değil de, onun bunu umursamaması trajik derecede yıpratıcı olurdu benim için.

Maalesef eşinizin sizi sevmediğini düşünüyorum .

Yapmazsınız ama boşanın derim.

Hayat kısa, kuşlar uçuyor, kocasına ömrünü heba edene madalya takmıyorlar.

Yorumunuz O kadar doğru ki kimsenin eziyetine katlanacak kadar vefakarlığa gerek yok Vefa vardır ne zaman seni seven sayan varsa o kişiye mahsus değer vefa gösterilir

X