Düğün Sızce okul ve evlılık bır arada olurmu??? Sız ne yapardınız....

cansubeauty

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2010
993
1
KIZLAR BIZ ASKIMLA 2 SENEYE EVLENMEYI DÜSÜNÜYORUZ AMA OKULUM 3 SENE SONRA BITIYOR... SIZCE OKUL VE EVLILIK OLURMU???; ANNEMLER HAYIR OLMAZ DEMIYORDA NE BILEYIM OLURMU SIZCE?? 2013 GIBI EVLENIRIZ OZAMAN SANIRIM opuyorumnanaktan

YORUMLARINIZI BEKLIYORUM KIZLARRRRRRR.... opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Canım bence evlendiğinde eşinden destek göreceğine, ailesinden destek göreceğine inanıyorsan, 2 yıla da bırakma evlen derim. Destek görürsen tabii ki okuyabilirsin. Hayırlı işlerde acele etmek gerek...
Ama şunu da bil, sen okuyorsun aman otur, diye herkes söylemez. Senden herşey beklerler...önce eşin. yani yine evini temiz tutacaksın, yine yemeğini yapacaksın, çamaşır,ütü...Ben master yaparken evlendim, ve bekarlıkta ders çalışmak gibi olmuyor inan. Bi tanıdığım da ünüversitede okurken evlendi hatta çocuk bile yaptı, çok da mutlu ama kayınvalidesi ve çevresi çok destek oldu. Yani iki türlü de var. Kendin, müstakbel eşin, ailesi ve senin ailen arasında güzel bir uyum görüyorsan, bence evlen...

Kızlar ewlenmek ıcın neden bu kadar acele edıyorsunuz
Bı okulunuz bıtsın
Isınız gucunuz olsun
Ewlılık ondan sonra mutlaka olur zaten
Senın ıcın soylemıyorum ama erken yasta verılen kararların buyuk bır kısmı hata oluyor maalesef
Ben 20 yasında olsaydım okuldan bı sevgılım vardı onla ewlenmek ıstıyodum
Benı parasızlık ve kavga gurultu dolu bır hayat beklıyor olacaktı
We ewlılıkte hersey sewmek deıl bunu ancak zamanla anlayabılıyor ınsan
Umarım dogru karar werırsın hayırlısı neyse o olsun

olur neden olmasın okuyupta önce kariyer diyenler aşkını bulamadıkları için depresyona giren çok e aşkın yanında,kariyer içinde okuyorsun daha ne olsun!

kizlar tskler yorumlarinizi icin..., arkadasinda dedigi gibi.. yine evi cekip cevirmem gerek kocamla ilgilenmem gerek olacak.. belkide kafami derslere veremicem dordürüz... yani bilmiyorum sevgilimin ailesinden destek görürmüyüm bilmiyorumda benim annemle babam olmaz kizim derslerine kafa veremessin böyle diyorlar.. haklilar aslinda..., dediginiz gibi en iyisi 1 sene daha beklemek ne yapalim yasimda 22 oluyor ozamana gec kalmis olmuyorum,... =)

olmaz diye birşey yok....insan istedikten sonra herşeyin altından kalkar...

ama önemli soru "ne gerek var?" ne gerek var daha bu yaşta onca yükün altına girmeye? yazık değil mi sana?? ailenin yanında sadece okulunun sorumluluğunu alarak, başarılı bir şekilde eğitimini tamamlamak dururken onca sıkıntı yüklenmeye değermi...daha bu yaşta??

Canım bence okul birde evlilik zor . Bence okulunu bitirmelisin. Gerci ben bitirdim de ne oldu babam evlendirmeye kesinlikle yanasmaz.30'da diyor lafı acıldıgında.:nazar:

sen bilirsin tabi ki ama herkes kendi fikirlerini ve görüslerini yansitmis buraya bende yorum yapmak istedim bu senin hayatin sonucta ikisini birlikte götürebilcegine inaniyorsan neden olmasin cünkü evlenincede bir takim islerin olcak evinlede ilgilenmen gerekcek evinin temizligi,yemek ,misafirlerinde gelir...bunlar önemli degil diyorsan tabi ki evlenebilirsin yani okul derslerinede calisabilirsen bu arada hem evinle ilgilenip hem derslerinle ilgilenebilceksen tabi ki olur ama yok ikisi cok zor olcak benim icin olmaz diyorsan nisan yaparsiniz iki sene sonra ücüncü senedede evlenirsiniz...herkesin fikri kendine tabi ki bu benim fikrimdi umarim pisman olmayacagin dogru bir karar verirsin...ALLAH mutlulugunuzu daim etsin...:nazar:

olur bence, eşin bunu bilerek evlenicek sonucta sana yardım eder
en azndan anlayışlı olur
ama sen çalışmadıgın icin bi de maddi sıkıntılar olucaksa (evlenmek sanılandan çok pahalıya patlıyo cünkü)
hic bulaşma derim. bekle 1 sene daha ne de olsa 2 sene bekliceksin

kizlar yorumlariniz icin cok tsk ediyorum. aslinda dediginiz gibi ikisi bir arada olur ama sorumluluk üstüne sorumluluk olur.. dahada cok is biiner sirtima.. galiba sizin dediginiz gibi.. 1 sene daha beklemeyi tercih ederim.. kismet :) ozaman cikalimda allahin iziniyle :) opuyorumnanaktan

bence okul bittikten sonra evlenin çünkü ders çalışmaya çok az zamanın olur bir sürü işin çıkar, ben de okul bittikten 2 hafta sonra evlendim:)

Kesinlikle olmaz diye bir şey yok ama bunca eziyet çekmeye gerek yok...
a.s

Göze almak gerek bence.Şuan okuyorum nişanlıyım böyleyken bile sorumluluk ağır geliyor.Evliliği hiç düşünemiyorum artık.Bence derslerine odaklan ve ekonomik özgürlüğünü eline al.Gerisi çorap söküğü gibi gelir zaten

Ben kendim bizzat evli ve ogrenciyim :)
Eşimde aynı şekilde ogrenci ve inan bana o kadar keyifliki... Birlikte okula gidiyoruz odevlerimizi yapıyoruz..
Ama bana hem eşim hemde kayınvalidem destek oluyo cok fazla... Haftada 3 yardımcım var evde yemek olmadıgı zaman eşim sorun yapmaz bi şekilde hallederiz ya anneme ya kayınvalideme gideriz.. Ben çok memnunum sahsen ama tabi cevrenin destegi cok onemli canım... İyi dusun olmıcak diye bişe yok asla

Çok çok zor olucağını düşünüyorum tek başına okula gidip gelmek bile ağır bi sorumluluk ve yük.
Etraftan yardımcı olunur ama nereye kadar ya iki tarafta öğrenci olur belki öyle.
Ama aceleye negerek varki okull bitince evlenirsin elinde diploman mesleğin olur ben öyle düşünüyorum şahsen.
Şöyle bi düşündüm de dersler okul bi yandan evde koca bi yandan temizlikti yemekti bilmem neydi korkunç geliyo şahsen yardım eden olsada yine o işler sana bakıcak yani.

Son düzenleme:
bence 3 sene çok uzun bir dönem evlilikle okulu yürütmende bazı sorunlar çıkabilir.
ben son senemde evlenmiştim. son sınıf olmanın getirdiği rahatlık vardı. eşimde çok yardımcı olmuştu, hatta şimdi bebeğim var o kadar yardımcı olmuyori o zamanlar,evi süpürür, çamaşırları asar, yemek yapar, elinden geldiğince yardımcı olurdu. güzel bir sene geçirdim. evli olup okumanın bir zorluğunu çekmedim.
ama 3 sene böyle gider mi, onu bilemem burada senin eşinin desteğini alıp alamayacağın çok önemli, yoksa bocalarsın okulda uzar.
olmaz diye birşey yok ama ben şimdi geriye dönüp baktığımda sevgili ya da nişanlı olduğum süreyi özlemle anıyorum. keşke biraz daha uzasaydı, aklımda daha çok anı kalsaydı diyorum. tabi herşeyin hayırlısı canım.
benim arkadaşlarım şimdilerde evleniyorlar hep. bense evli ve çocuklu oldum bile.. eee tabi bi de mutlu :))) bu yönden bakınca da erken adım atığım için mutluyum.
bence en azından 1 sene daha erteleyin, bu zamanınızın tadını çıkarın.. daha çok gençsin.

İnsan istedikten sonra herşeyi halledebilir..Ben nişnalıyken üniversiteyi kazandım..Yerleştirilme sonucum geldiğinde 1 haftalık evliydim...Hem okulu hem evi iyi idare ettim notlarım da çok yüksekti..Sana diyorlar ya aklını veremezsin, verirsin neden aklın karışsın ki...Ben eşime kendimi ispatlamak için daha çok çalışıyordum...4.sınıfta kızıma hamile kaldım mezun olduktan 3 hafta sonra kızımı kucağıma aldım..Çocukta yaptım kariyerde:)..
Ama tabiki zor temizlik,ütü,çamaşır,yemek,eşinle ilgilenicen misafirlerin gelecek onlarla ilgilenicen ama diyorum ya insan isteyince hepsini hallebiliyor...Kolay olanı herkes yapıyor önemli olan zoru başarmak.. İnsan zoru başarınca kendine daha çok güveniyor ve zorluklardan gözü korkmuyor...Hakkında hayırlısı olsun..

X