Sizce mümkünmü, Realist yorumlara ihtiyacım var!

Hep boyleydim, bir tek üniversiteye hazirlandigim sene 53 ü görmüştüm sonra o da gitti düştüm 45 e , daha da alamadım da zayiflamadim da sabit kaldım. Goguslerin küçüklügü dışında pek dezavantajı yok aslında, ha bir de vücudumda kas oranım çok az olduğu için ağırlığı dizlere yukluyomusum bu yüzden diz kapaklarimda şiddetli ağrılar oluyor sporla geçirmeye çalışıyorum ağrıları işte. Elbise denerken teyzelerden hep söyle yorumlar alıyorum "ay ne zayıf "
:KK62:
moralim bozuldu,hırs yaptım,yatmadan önce yemeğe boguyorum kendimi :KK51:
Inşallah sende istediğin kiloya gelirsin sende canım, benim yerimede ye. Un helvası ye bak, 60 tan sonraki 7 kilo kesin un helvasıdır :KK53:

bir de bayanlar yaptığımız sporun süresi ve ağırlığına çok dikkat etmeliymişiz. yarım saatin üstündeki sporlar ileride kas zedelenmesine aşınmasına yol açıyormuş. her zaman düzenli olarak yapacağımız aktiviteler sağlık ve kilo açısından önemliymiş. ağır bir spora başlayıp bırakınca 1 ayda eski kiloya dönen insanların yaptığı hata bu. mesela yarım saat hızlı tempo da yürüyebilirsin ya da ev işleri de kalori yakma da cidden iyi.

bayanlarda kiloda boyla kilo arasında 10 fark normal. yani 1,70 isen 60 kilo senin ideal kilon bunun biraz altına düşebilirsin ama çok düşme. 45 falan da kötü biçimsiz olursun... 55 ideal bence sana ki verirsin önce vücut analizini yaptır. yağ mı kas mı fazla sonra yeme şeklin düzenleniyor zaten.
45 e zaten düsemem tatlım, hem o zaman yüz hataları falanda Değişiyor, istemem bunu. Yag, kas analizini yaptırmakta fayda var o zaman, tesekkür ederim :KK66:

kendi uyguladığım diyeti burada yayınlamam uygun olmaz ama hayat boyu dikkat edilmesi gerekenlerden birkaç bir şey yazabilirim. ben kilo verdim ama yüzüm falan hiç çökmedi. tam tersi cildim canlandı. düzenli aralıklarla cevizimi yedim pekmezimi içtim. yeşillik meyve yoğurt kısacası düzenli bir beslenme oldu benim için. piyasadaki şok diyetlerden uzak dur sakın bence bir uzmana git derim :)

kendi uyguladığım diyeti burada yayınlamam uygun olmaz ama hayat boyu dikkat edilmesi gerekenlerden birkaç bir şey yazabilirim. ben kilo verdim ama yüzüm falan hiç çökmedi. tam tersi cildim canlandı. düzenli aralıklarla cevizimi yedim pekmezimi içtim. yeşillik meyve yoğurt kısacası düzenli bir beslenme oldu benim için. piyasadaki şok diyetlerden uzak dur sakın bence bir uzmana git derim :)
Bizimle paylaşabilirsin, bizden laf cıkmaz tatlım :KK45:

Tatlim faydasi olurmu bilmem ama ben tele su icme programi indirdim bide herseyi yiyorum hamur isi dahil doymadan kalkiyorum sadece biraz yavas gidiyor ama daha saglikli

Bizimle paylaşabilirsin, bizden laf cıkmaz tatlım :KK45:
şu açıdan olmaz benim bir bayana göre kas oranım çok yüksekti ve metabolik hızım yüksekti. benim yapımla alakalı. iki arkadaş gitmiştik. o da tam tersi kas oranı düşüktü ve metabolizma hızı düşüktü. onda tahlil istedi ve tiroitlerle alakalı sorunu vardı mesela. diyetisyen onda önce kas yapımını hızlandıracak diyet uyguladı ben de ise direk kilo verecek bir diyet uyguladı. o yüzden diyet kişiye özel olmalı bence.

Sen yaz tatlim kimseye soylemeyiz biz

geldim şimdi. öncelikle öğün aralıklarınızı eşit sürelerle 6 öğün olacak şekilde ayarlayın. yazıyorum tatlım

ben öğretmenim dolayısıyla güne erken başlıyorum ve kahvaltımda her çeşit besinden alıyorum. burada pekmez ve ceviz çok önemli. pekmez gün boyu şeker ihtiyacımı karşılıyor. ceviz de saç ve cilt için önemli her gün düzenli olarak bunu tüketmelisiniz. olası kansızlık durumunda pekmez önleyici bir besin.

sonraki öğünleri öğün araları 2-3 saat olacak şekilde ayarlayın. haftada 1-3 bünyeye göre değişiyor yumurta (haşlanmış ) tüketin ama yumurta tüketiyorsanız peynir oranını düşürün. örneğin 2 dilim peynir yiyorsanız yumurta yediğiniz gün 1 dilim peynir yiyorsunuz.

her gün 2 adet ceviz kahvaltıya koyun 1 kaşık pekmez ve salatalık domates. zeytin de tüketin ekmek olarak ben tam tahıllı buğday kullanıyorum ama gün içinde yediğim dilim sayısı 6 yı geçmiyor.

X