sizce benmi abartiyorum

rahat etmek mutfakta rahatca isimi yapmak istiyorum ben ona yemek vermem demiyorum o benim boynumun borcu ayri ev istiyorum ozetle

cimcime galiba burda beni encok anlayanlardan birisin sagol arkadasim kendimi ferhunde gibi hissetmeye basladim fazlada izleyemiyorum o diziyi ama kaynanaya kayinbabaya kotu davrandigini biliyorum o kadar kotu biri degilim inan benim tek sucum ayni evde oturmayi kabul etmekti yoksa yemis icmis batirmis bana hic agir gelmez yaparim sonuna kadar elimden geleni sanada hayirli ramazanlara.s.

canim ben seni cok iyi anliyorum
yaa gecen esimle konustum oturup, sok oldum cünki yazilan yorumlara
esim bile bana hak verdi
evimde kisa sortumla gezen rahati seven bi insanim . k.pederim bazen geldigi zaman bile dogru düzgün oturamiyorum ki kalmista ayni evde yasicaz ,bu benim öz babam olsaydi bile cikardim ayri eve
cnm yurt disinda nerdesin?

belcikadayim canimsen almanyadasin galiba vicdansizlik insanlik degil diyen arkadaslar ayni evde degil yakininda oluruz diyolar bir yandan ee ben ne soyluyorum ayni evdeyiz diye adama iskence ettigimdenmi bahsediyorum yoksa yedigi yemekler burnundanmi gelsin diyorum tovbe yarabbim benim nasil biri oldugumu nasil davrandigimi kayinbabam dahil herkes takdir etmistir ben burda sadece icimo doktum ayni evde yasamanin sikintilarini paylastim ve sizden bi akil bi moral vermenizi bekledim ama sanirim bazilariniz sirf olumsuzluk moral bozmak amaciyla ne vicdansizligimi koydunuz ne insafsizligimi ne de insanligimi arkadaslar ben hicbirinizi tanimiyorum ve hic kimse hakkinda boyle yorum yapmadim kaldiki tanidigim bile olsa bu kadar kirici laflar etmem tabiki bende babamin yalniz kalmasini istemem ALLAH korusn ama ayni sey degil lutfen siz kayinbabaniz karsisinda rahatca yemek yermisin birak evin icinde rahat gezmeyi hirsiz gibi geziyorum kayinbabam yatinca ben cikiyorum afedersiniz tuvalete bile girerken tedirgin oluyorum cunku onun yatak odasinin karsisinda yani belki ben ifade edemiyorum kendimi ama sizde yapici olun lutfen

allah yardimcin olsun isin zor bende evliyim birlikteligin nedemk oldugunu bilirim yasi cok yasli deyilmis bencede yakinlarda bir ev tutun ha esin bazi seylerin yerini ayirt etmeyi bilmeyipde kabul etmiyorsa daha da zor isin fakat mutlak bir yolunu bul esinlede konus kayin pederinlede yoksa olan sana olur sen yipranirsin ha ayrica kayinpedere kayiin valideye bakmaya kesinlikle bir mecburiyet vede sevap yok dini acidan olay bakan arkadasla daha iyi arastirsinlar bence

sagol canim esimle konussamda o darilacak diye cekiniyo onun bize teklif etmesini bekliyo ayri eve cikin demesi icin ama yani hic kimsede evimden cikin demez evet dedigin gibi olan bana oluyo emanet oturuyoruz yani birgun evlendim iste karim diye birini getirse bize sepetlenmekten baska care kalmiyo hic olmazsa duzenimizi kurmamiz gerektigini hafiften citlatsa biz cesarete gelip soyleyecegiz onu terketmek degil amacimiz

Son düzenleme:
Vicdan muhasebesi yapılacak bir durum yok bence... İsteğiniz gayet doğal... Kayınpederiniz eğer hasta, yaşlı, ya da yatalak olsaydı o zaman belki yorumum farklı olabilirdi ama... Kendi kendine yetebilen birinin başkasına zorunlu olarak kendini baktırmasına (bu kim olursa olsun) karşıyım... Ama anladığım kadarıyla kayınpederiniz gayet sağlıklı çalışan biri... Bu durumda onunla konuşmanızda bir sakınca görmüyorum... Ayrı eve çıkmak istediğinizi söyleyebilirsiniz...

Kimbilir belki adam da sıkılmıştır aynı evde geliniyle köşe kapmaca oynar gibi yaşamaktan... Bence en kısa zamanda konuşun...Biz yakınlarda ayrı bir eve taşınmayı düşünüyoruz..Senin yemeğini çamaşırını gelir hallederim derseniz bence anlayışla karşılayacaktır (umarım)

Evde şen şakrak bir hava olur...Adam sizin varlığınızdan memnundur...bir probleminiz yoktur rahatlık bakımından... o zaman biz ayrılıyoruz evden deseniz adamcağız belki üzülürdü ama...Sizin anlattığınıza göre üzülecek bir durum görmüyorum ben....

Ayrıca bir şey daha eklemek istiyorum.... Kayınpeder ya da aileden biri hasta dahi olsa, ona tek bir kişinin bakmakla yükümlü olması doğru gelmiyor bana... Sorumlulukların paylaşılması gerekir... Evde yatalak hasta dahi olsa insan biraz nefes almak isteyebilir... sosyal hayat isteyebilir...Bu durumda yardım eden biri olmazsa, hastayla birlikte hastaya bakan kişi de aynı durumda olur .... -ki gerçekten bakıma ihtiyacı olan hastadan daha kötü duruma bile düşebilir...

Umarım anlatmak istediğimi ifade edebilmişimdir....

Sevgilerimle...

allah herkesin kalbine göre versin... insan empati kurmaya çalışıyor kendi annem babam diye düşünüyorsun ama bazen olmuyor. kendi annen baban sana kıyamıyor ama kayınpeder kayınvalide hep senden bekliyor.istisnalarda var tabi onlar ayrı ama hepsi birkumaş değil maalesef. yazılardan anladığım kadarı ile kayınpeder pek geri kafalı biri değil siz kendinizi kızınızı odaya kapatmanızda başka bir neden mi var? çıksanız dolaşsanız laf mı ediyor? aynıortamda bulununca bi rahatsızlık mı veriyor? valla evlenip başınıza birde kayınvalide getirir mi diye korktum ben. kayınvalideninde canına minnet evde iş yapacak biri var :)

evet cnm bende almanyadayim berlinde
ne diyim cook cook haklisin ,sen takma onlara dengesiz konusan cok var a.s.

kayinbabam iyidir bana karismaz cikip dolassam ama benim icime sinmiyor iste ayrica ben oyle gzmeleri pek sevmem ben evimde rahat olmak istiyorum gezmede bi yere kadar sonucta insan evinde rahat eder huzur bulur kimse baban gibi olmaz tabi

cok bunaldim hemde esime defalarca soyluyorum beni anliyor ama birakip gitmekte istemiyor o zaman beni 15gunlugune annemlerin yanina gonder biraz kafam dagilsin diyorum sonrada kiyamiyorum burda iki erkek ne yerler ne icerler diye esim bakariz basimizin caresine git turkiyeye istersen biraz dinlen diyo ama icime sinmiyecek biliyorum sabretmekten baska yol yok:1no2:

haklısın ,
sen burda kendini acındırıp demogoji yapsaydın bak herkes nasıl destek mesajları yollardı.açık açık rahat edemiyorum demişsin.yerden göğe kadar haklısın.ne münasebet canım aynı evde yaşamak zorunda değilsin ki.medeni hukuğa göre eşin sana bağimsız bir ev açmak zorunda.eğer açmıyorsa bu başlı başına bir boşanma sebebi.ayrıca 56 yaşında bir adamla mecbur musun aynı evde yaşamaya ..

70-80 yaşında olsa napıcaksın sabret bak derim.ki buna da mecbur değilsin.Allah rızası için bak derim.emeğinin mükafatını alıcaksın derim.

hoş şimdide alıcaksın ya..

bakıyorum bu durumda olmak için can atan insanlar var.e o zaman onlar için bu mübarek günde yapılacak en iyi dua başlarına böyle bi olayın gelmesi için temennide bulunmaktır.

arkadaşim belki kayınpederinin senin bu kadar rahatsız olduğundan haberi yoktur.kırıcı olmadan yavaş yavaş düzenini kurmaya çalış.ara ara beğendiğin evi falan anlat.böyle böyle konuyu aç.madem eşinde istiyor ayrı ev.
şu da çok ilginç kayınpederin evlenmeye gelince yaşi müsait de sıra kendi bakımına gelince elden ayaktan mı düşüyor.

en azından yan apartman gibi yakın bi yerde ev bakın.sende bi tencere kaynıyo mu kaynıyor.kayınpederin eve gelmeden 2 sıcak kap yemek götürürsün.3 akşamda bir de ya siz gidersiniz çaya yada sen davet edesin.yada akşamları beraber yersiniz o evine gider yemekten sonra..2 çamaşırını yıkar,evini şöyle bir toplarsın arada.bu kadar sevap az mı.

ev ev üstünde olmaz olmaz olmaz..

başta yapmışsın hatayı,aynı ev olayını kabul etmekle.bu veya benzeri konuları okuyan bekar insanlara da örnek olsun bu olaylar.

kimse kimseye vicdan sömürüsü yapmasın.sen öyle yaparsın bu arkadaş farkli yaşamak ister.suç mu bu?
sen düşünmeden pat pat insanı suçlarsın ama bak bakalım senin fütursuzca yazdığın 2 kelime konu sahibinde ne ikilemler yaşatıcak, ne kadar canını acıtcak.

sevaptan günahtan bahsedenler insanın kalbini kırarak aldığınız kul hakkının hesabını tutun önce.

bu düşünceye sahip bir arkadaşin ferahlaması için ne tür destekler verebiliriz,nasıl fikirler üretebiliriz. bizim boynumuza vazife olan olay bu.o kadar,

burda çok ciddi bir olay yok ciddi müdahale gerektirecek.

insani hak diye bi şey var.Allah mecbur tutmuyor buna kimseyi sen ne hakla mecbur tutuyosun ya..hani burda da girdirdiğin günah.

velhasıl şu dünyada insnan başina ne kötü haller geliyor,okuyoruz,görüyoruz.bunlar kendini odaya kapatacak kadar büyük dertler değil.Allah beterinden saklasın.

sen bide şanslısın eşin senin yanında,şükretmelisin bun a.suratını asma ,moralinide bozma,ayrı bir ev istiyorsun diye kötü bir insan oldum psikolojisine girme sakın.herşeyi güzellikle yap ki kimsenin ahını alma,kimseye de kin gütme.öyle birine benzemiyorsun zaten. ne sinirlen ne sinirlendir..herkes mutlu olucak merak etme sen.içini ferah tut..

bence sen işe kızından başlamalısın
belki farkında değilsin ama şimdiden o çocuğun geleceğini mahvediyorsunuz
kızını bi kreşe falan ver derim ben
küçük yaşlardan sosyal hayattan men edilen çocuklar güven duygusundan yoksun büyüyorlar ve ilerde de kendine güven duymayan bir birey oluyorlar üstelik okul hayatları da dahil hiç bir alanda kolay kolay başarılı olamıyorlar
yurt dışında olduğunuz için de zaten olması gerekenden az bir çevren var
sen çocuğunu bi yere yerleştir önce sonra da kendine bi çeki düzen ver
bu ufak bi sorun ama takıntı yapınca ve halledilmeyince insanın psikoloji alt üst oluyor
abartıyor da abartıyor o zaman insan
şahsen ben öyle oluyorum sende böyle takıntı yapmışsın ama anlıyorum elinde değildir

sagol canim onerin icin ama benim bildigim kadariyla 2,5 yasinda baslaniyo burda ayrica cok kucuk kiyamam ben ona iyice bunalirim oda olmazsa onla vakit geciyo zaten tabiki cikip yasitlariyla oynastirmaya calissamda dedigin gibi cevrem cok az yan komsumuz yabanci onunda benim kizimla yasit kizi var bazen cikarip oynastiriyoruz ama bugun moralim biraz duzeldiŞeniz kocam yilbasina kadar ayri eve cikacaz diye soz verdi kayinbabamin bosanma davasi 2 ay sonraya ertelenmis galiba daha uzun surer diye vede artik sabrimin tastigininda farkina vardigi icin internetten ev gezmeye basla istersen dedi cok mutluyum artik kendi evim olacak insallah ozenerek baktigim ama alamadigim ne varsa alicam evime insallah ALLAHIM yardim et bize:Saruboceq:

senin durumun gerçekten zor arkadasim
ben yapabilirmiydim:uhm:sanmiyorum bilemiyorum

ama ben bastan ayri eve geçelim derdim, evlenesiye yani, o zaman herkes haklisin derdi, en dogal hakkin derlerdi ama simdi adam tek kaldigi için...

yinede hersey istedigin gibi olur insallah, vede kayinpederin bir an önce evlenir

çok sevindim yaa dediğin doğru gerçektende insan çevresine bakıyo bakıyo pazara çarşıya bakıyosun herşeye hevesleniyosun ama evin yokki alasın evim olsaydı şunu yapardım bunu ederdim demek çok kötü
allah şimdiden hayırlı uğurlu etsin
yine de haberlerini beklerim

AMIN sagolun kizlar ALLAH hepinizin gonlune gore versin belkide burdaki iyi niyetli arkadaslarin dualariyla kabul oldu dilegim gerci henuz hedefime ulastim sayilmaz ama bence esimin attigi buyuk bi adimdi bircaney arkadasim sagol tabiki haberdar ederima.s.

Aynı durumda kendi babanızda olabilirdi. O zaman da böyle düşünebilirmiydiniz.
Hayatın insanlara neler getireceği hiç belli değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…