sizce benmi abartiyorum

ewet dhilek hakılısn canım bnde yerımı bılır onume konulanı yerdım zelındada bakmıycam demıo yanı ha bn bakarmıyım bakarım ama yok sunu yemem bunu yemem olmaz yanii mantıklı dusunelım lutfenn

O zaman 3 gün yemek vermesin..
Bak nasıl yaptıklarını yiyo..
Allahım ya inanmıyorum..
Ev hanımı bir bayan yemek yapmaktan çamaşır yıkamaktan... yakınıyor...
Hadi çalışıyorum birde bunlar olunca zor oluyor deseniz tamam.Anlarım..
Ordu ya bakmıyosunuz..Sadece bir kişi...
Allah kimsenin başına vermesinn
Neyse bir daha bu topice girmiyecem..Sinirlerim bozuluyo

ewet dhilek hakılısn canım bnde yerımı bılır onume konulanı yerdım zelındada bakmıycam demıo yanı ha bn bakarmıyım bakarım ama yok sunu yemem bunu yemem olmaz yanii mantıklı dusunelım lutfenn

sagol canim benim yerime koyun kendinizi diyorum cogu yok baban olsa yaparmiydin yok yaptigin yemekmi batiyo diyo cok uzuluyorum ben kimseye bakmam etmem demedim sadece kendi evim olsun rahatca evimde mutfagimda salonumda isimi yaoayim aman bi esyaya zarar gelmesin korkusu olmadan yasamak istiyorum ayri evim olsa gelir yine yaparim yemegini evlenene kadar ama ayni ortam cok zor yasayan anlar bence :uhm::1no2:

O zaman 3 gün yemek vermesin..
Bak nasıl yaptıklarını yiyo..
Allahım ya inanmıyorum..
Ev hanımı bir bayan yemek yapmaktan çamaşır yıkamaktan... yakınıyor...
Hadi çalışıyorum birde bunlar olunca zor oluyor deseniz tamam.Anlarım..
Ordu ya bakmıyosunuz..Sadece bir kişi...
Allah kimsenin başına vermesinn
Neyse bir daha bu topice girmiyecem..Sinirlerim bozuluyo

bekarsin sen babani dusundugun icin sana benim anlattiklarim ters geliyo insallah demem ama sende birgun benim durumuma dusersen beni hatirla yasamadan bilemezsin sinir oluyosan okuma arkadasim

sagol canim benim yerime koyun kendinizi diyorum cogu yok baban olsa yaparmiydin yok yaptigin yemekmi batiyo diyo cok uzuluyorum ben kimseye bakmam etmem demedim sadece kendi evim olsun rahatca evimde mutfagimda salonumda isimi yaoayim aman bi esyaya zarar gelmesin korkusu olmadan yasamak istiyorum ayri evim olsa gelir yine yaparim yemegini evlenene kadar ama ayni ortam cok zor yasayan anlar bence :uhm::1no2:

bekarsin sen babani dusundugun icin sana benim anlattiklarim ters geliyo insallah demem ama sende birgun benim durumuma dusersen beni hatirla yasamadan bilemezsin sinir oluyosan okuma arkadasim

ya birinin önerisi vardı hani...
alta buton koyalım dediler şu yorum yapsın bu yapmasın diye...:nazar:
hayır neden size haklısın demeyen cevaplara sinirlenirsiniz ki...:nazar:şakkıdı
ve merak etmeyin babası bu durumu yaşayan ve can-ı gönülden yengesi tarafından bakılan bir kız evlendiğinde kayınpederini de aynı şekilde bakar...
siz kendinizi onun yerine koymayı deneyin bakalım nasıl olacak o zaman...

İnsanın başına ne geliyosa meraktan işte ..dayanamadım yine okudum.
Ben Allahtan korkarım..İnsanlık vazifemide bu yüzden yaparım.Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsamda hiç yüksünmeden bakarım.
Bekarsın anlamazsın geyiğide yapma arkadaşım..Gülüyorum ozaman.
İnsanlıkla başlar herşey..
Allaha emanet olun.Umarım bu mübarek ramazan gününde insafa gelirsin

İnsanın başına ne geliyosa meraktan işte ..dayanamadım yine okudum.
Ben Allahtan korkarım..İnsanlık vazifemide bu yüzden yaparım.Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsamda hiç yüksünmeden bakarım.
Bekarsın anlamazsın geyiğide yapma arkadaşım..Gülüyorum ozaman.
İnsanlıkla başlar herşey..
Allaha emanet olun.Umarım bu mübarek ramazan gününde insafa gelirsin

senin yorumlarin cok canimi acitiyo bende insafliyim insanlik vazifemide yaptigima inaniyorum sende ALLAHA emanet ol

sinirlenmiyorum canim yorumlarin bazilari cok insafsizca oluyo ben bakmam demiyorum sadece abartiyomuyum diye soruyorum yok yaptigin hizmetmi batiyo insanlik degil yaptigin diye yorumlar aliyorum bende bakiyorum gul gibide bakiyorum hem kaynanamada baktim son zamanlarinda yatalakken bezini bagladim bigun bile yakinmadim yani sonuc olarak abartmissin deseniz bu kadar uzmemiste olurdunuz beni

sinirlenmiyorum canim yorumlarin bazilari cok insafsizca oluyo ben bakmam demiyorum sadece abartiyomuyum diye soruyorum yok yaptigin hizmetmi batiyo insanlik degil yaptigin diye yorumlar aliyorum bende bakiyorum gul gibide bakiyorum hem kaynanamada baktim son zamanlarinda yatalakken bezini bagladim bigun bile yakinmadim yani sonuc olarak abartmissin deseniz bu kadar uzmemiste olurdunuz beni

arkadaşim bir bakima sende haklisin insan evinde rahat olmak ister kayinpederin akşam dan akşama bil evde olsa sonuçta eşinde akşamlari evde özel bir an yaşayamazsiniz yada ne bileyim şöyle uzanip bir tv bile izleyemezsiniz kim olsa daralir sikilir.ama hepimiz insaniz hepimiz şu hayatta tek başina sahipsiz kalabilirz kendi adima söyleyim eşimin ailesini severim ama çok şeyde zitlaşir ters düşer anlaşamayiz onlarla yaşamak gerçekten zor dur hele bide düşünceler uyuşmuyorsa..bu yüzden ayri oturdum kesinlikle bir oturmak istemedim ama yarin bir kayinvalidemin yada kayinpederimin başina gelse elimden geldiğince şikayet etmeden bakardim.sende sormuşsun abartiyormuyum diye bence biraz abarti var çünkü senin durumundan daha kötü durumda olan kardeşlerimiz var en azindan kayinpederin genç er yada geç evlenecek + çalişiyor akşama kadar evde olsa daha kötü olurdu o zaman dahada daralirdiniz napican idare et rabbim herşeyin müfakatini fazlasiyla verir şu yüce mübarek bir ayda daha sabirli olmaya çalişin akşamlari kayinpederinin yemeğini koy eşinle çik gez dişarda yemek ye her zaman olmasada arada yapin iyi gelir rabbim cümlemizin yardimcisi olsun kimseyi kimseye muhtaç etmeden hayirli ölümlerle bizi şu fani dünyadan alsin.

Bence haklısın arkadaşım hemde sonuna kadar haklısın.
Kayınpederin yatalak değil, hasta değil başka bir eve taşınsan bile gider yemeğini yapar bulaşığını, çamaşırını yıkarsın.
İlla aynı evde yaşamak zorundamısınız.
Hem yazık daha yeni evlisin gönlünce yaşayamadıktan sonra ne anlamı kaldı o evliliğin?
Akşam kocanla mum ışında bir yemek bile yiyemezsin.
Evde duşunu alıp bornozunla koltuğa uzanamazsın.
Üff daha birçok şey valla zor işin Allah yardımcın olsun.

bence abartmıyorsunuz.ama keske en bastan kabul etmeseydınız.bu tur vakalar dıycem köprüyü gecene kadardır.simdi mecbur katlanacaksınız.eşiniz suan işin vicdanı tarafında.tek cagrenız ya adamı evlendıreceksınız yada ölene kadar bakacaksınız.adamın yaşıda gencmıs.vay sizeee.allah yardımcınız olsun.işiniz çok zor:uhm:

bence abartmıyorsunuz.ama keske en bastan kabul etmeseydınız.bu tur vakalar dıycem köprüyü gecene kadardır.simdi mecbur katlanacaksınız.eşiniz suan işin vicdanı tarafında.tek cagrenız ya adamı evlendıreceksınız yada ölene kadar bakacaksınız.adamın yaşıda gencmıs.vay sizeee.allah yardımcınız olsun.işiniz çok zor:uhm:

Yazik yaa öyle denirmi?
Allah uzun saglikli ömür versin.

Allah kimseyide kimseye muhtac etmesin

Durumun zor gørunuyo tum gun evde sIkILiyorsun eminim, yurt disiymis kaldiginiz yer turkiye gibi olmazki, cikip gezmek akraba ziyaretlerine gitmek varken, tikanip kaliyor evlere øzellikle yurtdisina gelin gelenler..

Sizin icin en guzel dilek Allah en yakin zamanda hayirli kismet cikarsin kayinbabanin karsisina yerimseniben. Yeni karisi sizinle kalmak istemeyecektir zaten

Allah yardimciniz olsun

arkadaslar hepinizde sagolun hak verdiginiz icin degil beni kendi yerinize koydugunuz icin evet abartiyoda olabilirim ama kendimide dusunmek bir yerde hakkim dediginiz gibi tek care evlendirmek varmi 50 _55 yaslarinda tanidiginiz iyi bir kadin saka bi yana bende arayim bari bi yandan kayinbabama hayirli bi kismet bulunursa emin olun ilk burada duyuracagim hepinizi optum ALLAHA emanet olun kiz durmuyo bi gezdireyim geleyim

bencede zelinda çok haklı. Düşünsenize kayınpederi bu yapılanın farkındamı acaba. kendinin çok iyi olduğunu düşünüyordur. Gelin sabaha kadar hizmet etse dinlen demez. Bir teşekkür etse, sağol yavrum Anneniz öldü başınıza kaldım, kader böyleymiş falan dese ama demez Allah kimsenin başına vermesin. Gerçi adamcağız için de zor zelinda içinde zor. İnşallah iyi birisiyle tanışır evlenir. Allah kolaylık versin.

illa evlendirmek şart değil, ona yakın bir yere çıkabilirsiniz yani ayrı eviniz olsun ama kayınpederinize de yakın olsun bi kaç akşam beraber yersiniz bi kaç akşam o size gelir. yalnızda bırakmamış olursunuz

Size vicdan yapip,kendi ananiz babaniz olsa yinemi aynini yapardiniz falan filanlarina asla girmiycem.

ölüm bu malesef sirayla diil iste,zaman gözetmeksizin ansizin geliveriyor basimiza..Zamaninda ayni

evde yasamayi kabul etmeniz bana cok ters ama bunuda yargilamiycam cünkü üstünden kac zaman gecmis..

arkadasim benim takildigim konu sizsiniz!!!!!SIkilabilirsiniz,bunalabilirsiniz cok normal bunlar ama

sizde kendinize hic yardimci olmamisinizki!bebeginizin kücük olmasida bahane diil bana göre..

verin bi krese sizde biraz sosyallesin..hem bebek sizinle aksama kadar bir odada oturup duruyor

ona ne kadar verimli oluyorsunuzki?cocugunuza bari yazik etmeyin.en kisa zamanda onu verin iyi

bir krese,sizde biraz aktif olmaya calisin..

bende yurtdisindayim ve esimden baska kimsem yok burada! hayatim bunlar bahane diil,siz birazda

bazi seylerin kizginligini kendinizden cikarmisiniz,ama yine söylüyorum olan size olur..ayrica

eklemedende gecemiycem,kimse kimseyle ayni evde kalmak zorunda diildir bu kendi aileniz

olsa bile..yakin bir yerde oturup yine ayni sekilde ilgilenebilirsiniz k.pederinizle..

ya boşwer ve gurbaa prenses arkadaşlar neden böyle düşünüyorsunuz.bi de siz kendi başınıza aynı olayın geldiğini düşünün.yani tamam bu kızcaz kabul etmiş oturmuş ama belli ki ilerde ayrılacaz diye oturmuş gibi görünüyor.ona da yazık değil mi ömrünü hep bu adamla mı geçirsin yani.tama kayınbabaya da yazık ama en azından yakınlardan bi ev bulunup ayrılırsan hem kayınbabanın evine bakarsın gündüzleri gidip bi temizlik falan yapar akşam evine gelirsin hem de kendi evinin EN ÖNEMLİSİ AİLENİN keyfini de çıkarmış olursun.ya bu tür durumlarda başkalarını düşünecem derken bi bakmışsın onlar için kendi hayatın uçmuş gitmiş.insan böyle olunca eşine bile bi hazırlık yapamıyor bi tatlı hoş zamanı geçmiyor yanımızda büyük var diye
valla bence imkan varsa dediğim gibi yapın ben olsam öyle yaparım.hem o adamcaz zor durumda kalmaz hem de sen kurtulmuş olursun

haklisin cnm ,evlisin sen kendine ait özel bi yasantin var evde rahat gezmek istersin aksam kocanla basbasa yemek yemek biseyler kutlamak istesin ...ama kayinpederin evde olunca rahat picamayla bile gezemezsin ,simdi kendi evin degilde misafirlikdesiin gibi oluyordur ,kayinvalide olsa hadi gene rahat olurdun kiyafet rahatlik bakimindan
yan binada da felan bi ev ayarlasaniz hem yemegini yapar götürürsün birazda etrafi topladiktan sonra sorun yok

bi arkadas yazmis kendi baban olsa bile ayri eve cikarmiydin diye ...
walla birakin babayi ben bile kendi annem olsa baska eve cikardim :)) benim annem taa nerelerden bana karisiyor yok cocugunu söyle büyüt yok ,yok cocuga bu kadar disiplinli davranma falanda ayni evde yasasak nasil olcak acaba ....

evde tikilip kalma cnm gez kizinla beraber gidip

ayri eve cikmayi cok teklif ettim esime ama oda birakip gidersek bize darilir diye cekiniyo aslinda o benden cok istiyo ayri oturmayi ama kayinbabamin teklif etmesi gerek degilmi siz kendi duzeninizi kurun benimde islerimi tutarsanizda ALLAH razi olsun dese ya diyorum ya ben yokken pismis yemegi isitip yemiyo illa onune konulacak herseyi benden beklemese bende bu kadar takmam biryere gitsek gozum arkada kaliyo eve arkadaslarimiz gelmiyo kayinbaban var rahat edemeyiz diye ama yilbasina kadar evlendi evlendi evlenmezse ben daha fazla duramam yakinda olsa uzakta olsa evi ayirmaliyim kuserse darilirsa da artik onu bilemem:a015::eek:

X