sizce benmi abartiyorum

cnm yaa cok haklisin onu kirmicak bisekilde oturun konusun yeni evli oldugunuzu,daha hic birseyin tadini cikaramadigini , kendinize ait bi düzen istediginizi ,onuda cok sevdiginizi ,kirmak istemediginizi söyleyin
tabii ki onun bunlari söylemesi gerekiyor napalim o söylemiyorsa sizde onu kirmadan teklif edin sakin sormayin tasinmak istiyoruz diyin nedeolsa kendi parasini kazanyor
büyüktür sonucta allah korusun size darilipta bisey olursa k.pederinize ilerde cok üzülürsünüz
kizinida ver yakin bi krese sende rahat et biraz cocukta rahat etsin
hadi cnm haberlerini bekliyoruz

cnm yaa cok haklisin onu kirmicak bisekilde oturun konusun yeni evli oldugunuzu,daha hic birseyin tadini cikaramadigini , kendinize ait bi düzen istediginizi ,onuda cok sevdiginizi ,kirmak istemediginizi söyleyin
tabii ki onun bunlari söylemesi gerekiyor napalim o söylemiyorsa sizde onu kirmadan teklif edin sakin sormayin tasinmak istiyoruz diyin nedeolsa kendi parasini kazanyor
büyüktür sonucta allah korusun size darilipta bisey olursa k.pederinize ilerde cok üzülürsünüz
kizinida ver yakin bi krese sende rahat et biraz cocukta rahat etsin
hadi cnm haberlerini bekliyoruz

cok sagol canim yapici yorumlarin icin tabiki kusturmek istemiyorum en iyisi konuyu hep beraber acikca konusmak dedigin gibi. kaynanam olsa bu kadar olmazdi rahatlik bakimindan ama kayinbabayla ayni evde zor oluyo ne o rahat edebiliyo nede ben insallah en yakin zamanda iyi haberlerimi de yazarim :nazar:buda bebegine

canım zor senin durumunu düşünücede zor onun durumunu düşününce de çok zor allah yardımcın olsun

Bence büyütüyosunuz.Çünkü onuda babanız gibi benimsemelisiniz.Odaya neden kapanıyosunuz.Onunla oturun muhabbet edin.Tamam belki ayaklarınızı uzatıp oturamazsınız ama çok kasmanızada gerek yok.Yanlızlık kötü bir duygu kendi pencerenizden bakmayın olaylara.Eli ayağı tutuyor alabilir yapayanlızmı yaşasın bu insan.Benim vicdanım kabul etmiyor şahsen.Siz onu fazlalık gördüğünüz için gözünüze batıyor.Her yemeği yemeye bilir.Sevdiği yemekleri yapmayı tercih edin.Gerekirse her gün sorun ne yemek istediğini.Ben şahsen sorarım.Elimden geleni yaparım.

Bence büyütüyosunuz.Çünkü onuda babanız gibi benimsemelisiniz.Odaya neden kapanıyosunuz.Onunla oturun muhabbet edin.Tamam belki ayaklarınızı uzatıp oturamazsınız ama çok kasmanızada gerek yok.Yanlızlık kötü bir duygu kendi pencerenizden bakmayın olaylara.Eli ayağı tutuyor alabilir yapayanlızmı yaşasın bu insan.Benim vicdanım kabul etmiyor şahsen.Siz onu fazlalık gördüğünüz için gözünüze batıyor.Her yemeği yemeye bilir.Sevdiği yemekleri yapmayı tercih edin.Gerekirse her gün sorun ne yemek istediğini.Ben şahsen sorarım.Elimden geleni yaparım.

babam gibi benimseyemiyorum benim sorunum bu belki ama oda bizi evlat gibi benimsemiyo bence ayrica oyle gelinle oturup ordan burdan konusacak muhabbet edecek biri degil geri kafali desem daha dogru olur cunku kocamda sevmez oyle erkek kadin muhabbetini sevdigi yemekleri yapiyorum ama etsiz yemek yemiyor bizde etli yemek sevmiyoruz ama yinede biz ne olsa yeriz diye onun yiyebilecegi yemekleri yapmaya ozen gosteriyorum fazlalik gormuyorum sadece evliligimin tadini cikaramamanin sebebi olarak dusunuyorum fisfisfis

sanirim sen hic bu durumu hic yasamadin ben kayinvalidemle yaklasik bir yil yasadim cok zor
yeni evliydik esimle rahat bi sey yapamiyordum benim istedigim yemekler degilde onun istedigi yemekler yapiliyordu ,misafirler gelirdi ,basbasa evde kalamazdik .....off ooff hic rahat edemedim esimle disari cikcaz aaaa bugün temizlik günü derdi
sinir bisey bunlar ki arkadas kalmista kayinpederiyle yasiyor ya kiz belki rahat bi sortla dolasmak ister evinde .
evinde kendi kanindan olmayan bi adam var !! ne kadar ona rahat davranabilirki ???? bi aksam yemek yapmak istemezde disarda yemek ister,kocasiyla sinamaya gitmek ister,sabahlara kadar belki arkadaslariyla evde kutlama yapmak isterler ....ben bunlari yasadim ordan biliyorum
bence bunun vicdanlada alakasi yok adamcagiz yanliz yasamasin diye o kizcagizin evliligi böyle yipransin mi ??? bi evlilikte yenilikler gerekir hep manoton gitmez bencede en mantiklisi aykin bi eve tasinmak
ayrica insanlari hemen yargilamak kloay tabii
niye k.pederini fazlalik olarak görsünler ki ???

HAYIRLI RAMAZANLAR ARKADASIM

diğer arkadaşlar neden bu kadar basit düşünüyorlar ve k.peder tarafını bu kadar tuttular çok merak ediyorum
insan başkasının başına geleni önce kendi başına geldiğini düşünür sonra karşısındakini yargılar
k.peder ömrünün baharını yaşamış bitirmiş zaten yalnız kalmak istemiyorsa evlenir evlenmekte istemiyorsa zaten sabah çıkıp akşam geliyormuş eve bi akşamları da yalnız otursun ne var ki
ama diğer taraftan bu arkadaşların gencecik ömürleri bi adamın başını beklicez diye heba olup gidiyor

ayrıca sizlerin dediği gibi oturup sohbet etmek ne yemek yapım diye sorulduğunda ve karşılığında hoş bi cevapla şunu yaparsan yerim kızım demek hoş sohbet olmak modern, geniş düşünceli insanların işi anladığım kadarıyla bu arkadaşın k.pederi kibarlıktan bi haber

tabi ki büyüklere bakmak onlarla ilgilenmek büyük sevap işi ama sabır gerek adam belki de çok iyi bi insandır ama insan istemiyorsa istemiyordur bunun ötesi yok ki
ayrıca islama göre kadın kendi evine bile bakmak temizlemek zorunda değil ki kaldı ki k.pederine bakmaya hiç mecburi değil
anne babanın yeri yiyeceği temin edildikten onu çok zor durumlarda bırakmadıktan sonra...

hem bu arkadaş sırf bu yüzden boşansa ne olacak
o zaman da bu evliliği baba mı kurtaracak

tabi ki büyüklere bakmak onlarla ilgilenmek büyük sevap işi ama sabır gerek adam belki de çok iyi bi insandır ama insan istemiyorsa istemiyordur bunun ötesi yok ki
ayrıca islama göre kadın kendi evine bile bakmak temizlemek zorunda değil ki kaldı ki k.pederine bakmaya hiç mecburi değil
anne babanın yeri yiyeceği temin edildikten onu çok zor durumlarda bırakmadıktan sonra...

hem bu arkadaş sırf bu yüzden boşansa ne olacak
o zaman da bu evliliği baba mı kurtaracak

sagol arkadasim bende boyle dusunuyorum yani mecbur degilim 2.5 sene iyi kotu elimden geldigince baktim yine bakarim ama ayni evde degil cokta insanlik disi degil istedigim sadece kafami dinlemek kizimla ilgilenmek istiyorum sagol canim yorumlarin icina.s.

senin durumun hiçde kolay değil kendimi senin yerine koyuyorum çözüm bulamadım:uhm::uhm::uhm::uhm:

bence abartiyorsun yasli adam nasil yanliz birakilir sizde bu duruma dusebilirsiniz unutmayin ben hayatta yanliz birakmazdim yuregim dayanmaz. ne ekerseniz onu bicersiniz onun yerinde senin baban olsaydi boyle dusunebilecekmiydin ??? acaba

bu kadar olgun düşünen arkadaşlar kaç yaşlarındalar bilmiyorum ama gençlikte herşey daha farklı oluyor insan bişeylerin tadına vara vara yaşamak istiyor

üstelikte olayı çok dramatikleştirdiniz yaa çok komik vallahi
ben şahsen böyle bir durumda bırakılır ne yaparsa yapsın demiyorum
yine baksın yine güzellikler yapsın ama kendi aile düzeni de farklı olsun diyorum
hatta evi yakın olursa 2-3 güne bir akşamları oturmaya da giderler sen mutlu ben mutlu herkes memnun

canım bence biraz takıntı yapmışsın başta kabul etmek hata birlikte yaşamayı iyi düşünmek gerek bunları sende eve kapanma eşin şuan çıkmıyorsa sende ne güzel kızın var al onu ve dışarda dolaş vakit geçir o çocuğada yazık

canım öyle diyosunda yabancı bir devlette nasıl rahat hareket edebilirki bide yabancı dili yoksa benim kızkardeşimde yurt dışında dil ögenene kadar neler çekti bence ayrı ev fikrini eşine yinele kayınbaban genç bence kendi işini kendisi yapabilir evlendi tekrar ayrılıyo diyosun neden vazgeçti ayrıca:uhm:

canım öyle diyosunda yabancı bir devlette nasıl rahat hareket edebilirki bide yabancı dili yoksa benim kızkardeşimde yurt dışında dil ögenene kadar neler çekti bence ayrı ev fikrini eşine yinele kayınbaban genç bence kendi işini kendisi yapabilir evlendi tekrar ayrılıyo diyosun neden vazgeçti ayrıca:uhm:

evet dogru canim dil sorunu cok sinir bozucu kaynanam 6 ay once oldu kayinbabam gitti kirkinda evlendi kayinbabama ailesi bulmus kadini buda gitti sorup sorusturmadan nikahlandi kadin turkiyede kaldi iste telefonlasma falan oluyodu guya kadin zirt pirt harclik istermis karin tabi isteyecek bu simdiden boyle gelince kimbilir neolacak diye yazin gitti bosanma dilekcesi verdi kadinda tamam demis suan bosanma davasi suruyo adli tatil oldugu icin ara verilmis yani 1seneyi bulur yeniden evlenip buraya getirmesi ustelik kadin bu seferde20000 YTL ver bosanayim diyomus:eek:klava:

Son düzenleme:
babam gibi benimseyemiyorum benim sorunum bu belki ama oda bizi evlat gibi benimsemiyo bence ayrica oyle gelinle oturup ordan burdan konusacak muhabbet edecek biri degil geri kafali desem daha dogru olur cunku kocamda sevmez oyle erkek kadin muhabbetini sevdigi yemekleri yapiyorum ama etsiz yemek yemiyor bizde etli yemek sevmiyoruz ama yinede biz ne olsa yeriz diye onun yiyebilecegi yemekleri yapmaya ozen gosteriyorum fazlalik gormuyorum sadece evliligimin tadini cikaramamanin sebebi olarak dusunuyorum fisfisfis

kocamda sevmez öyle kadın erkek muhabbetini ne demek ya:uhm: öz yada değil o sizin kayın pederiniz değilmi. Anladığım kadarıyla aranızda bi samimiyet sevgi bağı kurulamamış bu yabancılamadan bence bu yüzden batıyo gözünüze herşey.
Ayrıca şu sorunun cevabını niye vermediğinizide anlayamıyorum. Hiç değil kahveye gitse işime bakarım demişsiniz eeee adam hafta içi çalışıyo işinizi yapacak bolca vaktiniz var demekki.
Ayrıca hafta içi 5 gün evde olmayan bi adamla yaşarkan nasıl eve tıkılıp kaldık dediğinizide anlamadım.
Hem diyelimki evde haftasonu, ver öyle yemeğini çık üç saat. yada akşamı ver çık illa elinden yemesi gerekiyosa. Ve niye kayınbaban evdeyken bi odaya tıkıldığınızı hakketten daha anlayamadım. Kusuruma bakma bunlar benim yorumlarım. Yinede Allah gönlüne göre versin kardeşim inşallah evlenirde bu konuşmalar ve sıkıntıların mazide kalır.

bence cok üstüne gidiyorsunuz bu konunun ZELINDACIM en dogrusu tasinmak
sanki onlar bu durumda olsalardi kabul ediceklerdi
daha genssin kocanla kizinla ayri bi evde oturmak senin en dogal hakkin , diger evlilerde ayri eve cikiyorlar yok yasli adami nasil yanliz birakiyorsunuz,nasil bi vicdan bu diyen arkadaslarda gitsinler kendileri k.pederleriyle yasasinlar
ben dün oturup düsündümde k.pederim bizimle yasasaydi
hic rahat edemezdim dünsünmem bile seni anlamama yetiyor ki ben k.pederimle degil sadece üvey k.validemle yasadim (ayrilmislardi) korkunc bisey
ben genelde dekolte giyen biriyim ama k.pederim oturmaya gelince en kapali kiyafetlerimi giymek zorunda kaliyorum , saygidan dolayi

X