sizce ben abartıyor muyum?

ben de biraz takıntılıyım hijyen konusunda. gerçi evdeki herkes dikkat etmeye çalışıyor ama sanırım bunun sonu yok.ilk günlerde banyo antibakteriyel havlularla siliniyordu.şimdi sadece klozete domestos döküyorum. ellerimiz protexle yıkamaktan yara oldu resmen. eve geleneler konusunda da çok hassasım. hep kendimi dizginlemeye çalışıyorum ama mümkün değil. dün okuldan arkadaşlarım geldi 8 kişi. önce bebeği uyuyor bahanesiyle odadan çıkarmamaya karar vermiştim. herkes girdi sadece bakıp çıktı. sonra tam gideceklerken bişey olmaz ya dedim kendi kendime ve bebişi yanlarına getirdim. getirmez olaydım.resmen bi tek yalamadıkları kaldı. hem de bunu yapanların da küçük bebekleri var. acayip pişman oldum. şimdi ya grip olursa diye düşünmeden duramıyorum. tabii ki bebeği sonsuza kadar saklayamayız ama insan özellikle lohusayken çok hassas oluyor.

merhaba kızlar yazdıklarınıza tamamen kaılıyorum
ama anlaşıan içinizde en cok ben abartıyorum :))
bizim evde sigara içmek yasak gelenler balkonda içiyor...
ben sigara içip te bebegimi almak isteyenlere hala bebegimi vermiyorum 8 aylık oldu hala kayınvalideme cocugumu vermiyorum cünkü öyle bir sigara içiyorki evlerine bile gitmiyorum cünkü üzereimize bile sigara kokusu siniyor..dedim benim bebegimi sen kucakladıktan sonra durmadan üzerini degişiyorum ....
sen kucaklama cocugun heryeri sigara kokuyor diye
oda bu laflarımdan sonra kucaklamıyor ...ve hala kimseye yüzünden öptürmüş değilim
içinizde en cok ben abartmısım:)))))

Arkadaşım bende sana katılıyorum ve kesinlikle abartmıyosun. Benide en çok sıkan konular bunlar. Bebeğimin doğmasına çok az kaldı ve ben napıcağımı bilemiyorum. İnsanlar yanlş anlıyolar, hemen başlıyolar ahkam kesmeye yok tek benim mi çocuğum varmış, yok efendim onlar bilmem kaç tane büyütmüşler... Valla çok da umrum değil kırılan kırılıcak artık. Ben bebiş doğmadan başladım insanları ufak ufak uyarmaya. O gelince sigara yok, ayakkabılar dışarda çıkacak, eller yıkanacak vs.. diye ama artık anlarlarsa. En çok korktuğum ya kucaklarına almaya kalkarlarsa aklım çıkıyo. Onlar ilk başta çok küçükler. Korunmaları gerekiyo. İlk 6 ay buna mecburuz ama sonrasında zaten mikroplara bağışıklık kazanmaları için serbest bırakmamız gerekiyomuş. Bunu gittiğim eğitim de anlatmıştı dr. Ayrıca küçük tülbentler alın dediler ve kucağına almak isteyenlere mutlaka onu verin, yani bebeğin yüzünün değdiği yere mutlaka koyun dediler.

cnm bende buyuzden doğum yaptıktan sonra depresyona girmiştim kimse kucaklamasın almayın bebegimi ben tek bakarım karısmayın bana
cok kişinin kabini kırdım herkes bana trip yaptı ama ben yinede vermedim kimseye kucaklaması için...çünkü ben,im eşimde benle hemfikirdi

Vallahi ben öpmüyorum ve öptürmüyorum bile...daha çok küçükler kış ayındayız...grip nezle olan cok...ki cok öpülen bebklerin yanakları sarkıyor kızarıklık oluyor ve agzından sular akıyor...o yüzden sizde koklayın kafasından bacagından v.s öpün...valla herkese dedim öpmek yasak diye ...isteyen kızabilirde darılabilirda hiç umrumda değil...

bır coğunda haklısın arkadasım ama bunu kendıne takıntı yapcak dereceye getırme bebeğin ozel bır bebk dıkkat etmek zorundasın acıkcası bızım evde dıkktsız olan benm esım sıgarayı dısarda ıcıyo ve her seferınde dıslerını fırcalar dısardan geldıgınde asla uzerını degıstırmeden odaya gırmez coğu zamn dus alır dıdık dıdık eder heryerı yk toz uctu yok sınek geldı ama ne kadar koruyabılıcezkı dıs dunyaya bırazda ayak uydurmaları lazım cok uzerıne dusersek daha cok hasta oluyor bebekler buda bır gercek ama bebek olan evde bıraz hassasıyet olması lazım bence acıkca koymalısın kurallarını nasıl rahat edıceksen annesı sensın herkeste uymk zorunda yutuyoruz herseyı kırılacaklar dıye ama en onemlısı bebeğin ve senın sağlığın

bence hiç abartmıyosu hatta bukadar duyarlı bi anne olduğıun için çevrendekilerin seni taktir etmesi lazım
özellikler sigara konusunda bende çok titizim ama eşimin annesi sigara içer mutfakta sonra ellerini kızımın ağzına sürer sigara kokan nefesi ile kızımın ağzına girer vs...
yakında cinnet geçiricem...ya evi terkedicem yada o kadını kovucam...

X